1 Günlük Beslenmem (Fotoğraflı)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sadicn1811 tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    herkes sakin olsun , yönetim zaten bütün mesajları okuyodur , kurallara aykırı bişey varsa geregini yapar , begenmiyen varsa şikayet etsin..........dahada atmam post most ketocuların oldugu konuya , mutlu olun..........

2. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme programın gayet iyi görünüyor.Bence de ara öğünler olursa iyi olur, fakat bu şekilde bi yararını görüyorsan sorun yok demektir. Ayrıca havuç miktarını biraz azaltıp onun yerini yeşillikle doldurabilirsin.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Gayet seviyeli birçimde tartışıyoruz seni neden bu kadar rahatsız etti

Her zayıflamak isteyene karatay diyeti linkini kopyalayıp yapıştırıyorsun

tartışma çıkmasının sebebi bu diyetle bır turlu herkes zayıflar dımı?

peki sonra dıyetı bıraktıktan sonra sız tavsıye ederken bırseyı hıc sormuyorsunuz bu dıyetlerı yaşamları boyunca sürdürebiliceklermi diye

sanki karatay diyeti yapamayan zayıflayamaz dusuncesi yayıyorsunuz foruma ben bunu seziyorum her mesajınızda aksını yazında tartısma cıkaranda gene sizsiniz biz aksini söylüyoruz birkaç meyveyle birşey olmaz dıyoruz

spor yapan bırı karatay kıtabındakının bırı bırıyle beslenemez karbonhidrat alması gerek o kadar insülinin kas üzerinde etkisini yazna yazıda koyduk

orda hangi zamanlarda tuketılmesı gerektıgıde yazıyor sorun nerde anlamadım.

arkadaş c vıtamını konusunda yardımcı olduk bak kusburnunda eczaneden satılandan 3 katı daha yuksek c vıtamını ıcerıyor kaldıkı gunluk bu kadar gereksız

hanı karatay dıyetı uyguluyorsa kırmızı bıber sıze yasak degıl ondada 190mg ıcerıyor :)

hem doğal hemde c vıtmını dısında baska baska mınareller faydalar saglar vücuda

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ogunler guzel yalnız su sekılde eklemeler yağılabılır

sabah ya ekmek sayısı arttırlmalı yada yulaf-bugday ezmesı gıbı bır k.h kaynagı konulmalıdır

eger k.h almamaya calısıyosam gunun cogu k.h tını sabah alabılırsın kı bu sekılde ınsulınlede fazla oynama olmaz

oglen bulgur daha ıyı olur mantıken + tavuk yanına lorda eklenebnılr hem proteın artar hemde sut grubundan bır besın alınmıs olur

aksam normal yogurt yerıne proteın oranı daha yuksek olan suzme yogurt tercıh edılebılır

yıne oglen madem rende ıle salata yapıorsun havuc+k.lahana + marul olabılır yada haslama brokolı

sabah cevız guzel bır secım cıkarmaya gerek yok hatta yanına 1 kasık keten togumuda eklersen ıyı olur

Azi, sadicn1811 ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  5. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın ZeusS

Karatay beslenmesindeki amaç 'doğal' beslenmek iken sizin multivitamin önermeniz beni de çok şaşırttı.Protein tozu gainer vs. bu beslenme türünde yasak onu biliyoruz ama Karatay'ın kitabını okumadığım için kendisinin vitamin veya multivitamin ile ilgili bilmediğimiz bir açıklaması ya da yazısı mı var?

Teşekkürler.

6. fitnessBC

fitnessBC Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Surrey / B.C
    guzel bir programa benziyor. Yorumlarin bircogunu okudum. Meyve konusunda cok tartisma yapilmis. Meyve olarak 1 muz ve 1 portakal in zararinin olmiyacagini dusunuyorum. Basarilar :)

7. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Makarna Yerine Bulgur ( Iri Taneli )
    Ekmeklerin Karatay Beslenmesinde Yeri Yok
    Havuc Karatay Beslenmesinde Yasaktir Onun Yerine Bol Yesillikli Bir Salata Ye .Omega 3-6 Dengesini Kurman Icin Balik Ye Örnegin Ton Baligi .
    Birde Meyve Yasak Karatay Dietinde , Ama Illa Yigecegim Diyorsan Bol Lifli Olanlarindan Ye örnegin : Elma
    Kolay Gelsin Yaptigin Dietin Sonuclarinida Ilerleyen Zamanlarda Bizimle Paylasirsan Mutlu Olurum.

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kimin ne yaptığı ne yaydığı gayet ortada!

Ben her zaman başlık sahibini muhattap alıp ona yardımcı olmaya çalışıyorum!
    Tartışma çıkartanlar başlık sahibinin işine yaramayacak şekilde polemikle başlığı çöplük haline getirenler ortada!

Bütün bu faliyetleri daha önce defalarca yaptığı için defalarca ceza alanlarda ortada!!!

Eğer hala daha bir şey yaymak gibi bir amacımız olduğunu düşünen zihinsizler varsa birazdan söyliyeceğim şeyler yüzünden rahatlayabilirler artık endişe etmelerine gerek yok...

Bu saatden sonra:
    Mevcut açtığım başlıklarda artık hiç bir soru yanıtlamıyorum.
    Açmayı söz verdiğim başlıklarında hiç birini açmıyorum.
    Yeni başalayan yada başlamayan soru sorma niteliğinde başlığı olan kimseyede tavsiye verip yardım etmiyorum...
    Kendi günlüğümü açıp kendi günlüğüme kapanacağım.

AL GÖRDÜNÜZ GİBİ BİR ŞEY YAYMA EMELİMİZ YOKMUŞ.
    Mutlumusunuz şimdi bütün forum sizin.

(Hadi hepinize iyi günler, şahsıma hakaret edilmedikçe daha da dönüp buraya ileti atmam cevap!
    Cevap yazmıyacağımı bildiğiniz için rahatsınız, yazıma istediğiniz gibi laf sokma şansınız çünkü geri bir cevap gelmiyecek şahsıma hakaret edilmediği sürece...)

9. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Kahvaltıdaki ekmek de nedir o zaman :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:50 ----------

Kilo Vermek İstiyorsanız Muz Tüketmeyin, Potasyum Malum Su Tutuyor Vücutta :)
    Spor Yapıyorsak Antrenman Sonrasında 1 Meyve Yenebilir. Onun Da Sebebini Sn ZeusS_ Açıklamıştı :)

10. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    karatay beslenmesi neden bu kadar rahatsız ediyor insanları anlamıyorum ki. ?
    sonucta karbonhidratı gerek fındıktan gerek sebzeden almaktayız..

kimsenin reklam yaptıgı yok ayrıca.

zeus'un yaptıgı insanlara kendi üzerinde etkili oldugu beslenmeyi önermek.
    isteyen inanır isteyen inanmaz...

bi de şunu söyleyeyim;
    karatay beslenmesini neresi seni rahatsız ediyor Cidade de Deus ?
    saglıklı bir beslenim türü sonucta.

tabiri caizse dana gibi bir insanın karbonhidrat yüklemesi yapmasına ne gerek var ?
    yazdıgın her mesajda karbonhidratsız olmaz diyorsun ama karatay beslenmesinde karbonhidrat zaten alıyoruz

Azi, WildRose ve ZeusS_ bunu beğendi.
  11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    CASPERLA mı konusuyorum sen once benım suallerımı cevapla paso kendı kendıne soru soruyorsun

Başlığı açan arkadaş zayıflamak ıcın actıgını nerden çıkardın ?Vg yaptıgını bıle yazmamıs biz beslnemeyi tartısıyoruz , adam zaten okumuş bilgisi var takip etmekte kendi karar vermiş KARATAY diyeti uygulamaya , bu beslnme ile ilgili bilgin varsa yaz kardsm bu diyetin doğruluk yanlıslıgını tartısmıyoruz.

Ya bu ketocular durumu nedir aradas saçma sapan postlar atmayın abi , herkezn bi bslenme planı vardır ıllaki ben kendm bundan sonuc aldım dıye herkezı yonlendırmıyorum bnm dıyetım apayrı olabılr .Anck Karatay diyeti ile sonuc alan sayısız ınsan var neden onyargı yapıyorsnuz ?

Madem cok bılıosnuz abı bu dıyet yanlıs saçma sapan , okuyun kardsm ozmn yapın masterınızı doktornızı olun bi prof.dr cıkın Canan karatayın karşısına bunlar yanlıs bunlar doğru deyin. Cidade senı gozume kestırdım sen uygunsn bu olay ıcın.

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  12. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    K.h ihtiyacımı ekmekten sağlıyorum ayrıca karatay diyetinde tam buğday ekmeği yenilebilir.

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Muz kompleks karbonhidrat mıdır, basit karbonhidrat mıdır? Antremandan sonra tercih edilmesinin sebebi nedir?
    C- Muz , makarna pirinç gibi kompleks karb.lara göre daha kolay sindirilse de glikemik indexi düşük olduğundan kana geç karışır ve uzun süre enerji verir.Bu sebeple basit karbonhidrat olarak değerlendiremeyiz.Antremandan sonra alımının sebebi glikojen depolarını hızlıca doldurmak değil kas yıkımını önlemek amacıyla potasyum ihtiyacını karşılamaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Beethoven

Ne dediğini anlamadım ne soruyorsun madde halinde sor cevap vermeye çalışıyım sana

gidip c vıtamını almasını soyluyorsun eczaneden 520 mg lık

bende sana 1500 mg lık kusburnu önerdım cok bılıyorsun ya önerıde bulunuyorsun

tartışmayı cıkaranda sızsınız bız onerıde bulunduk

2 dılım ekmekten kılo alıcaklarını sanan ınsanlar var bu forumda bızde aksını soyluyoruz soyleyınce tartısma cıkıyor nedense?

en fazla uyarı alan heldic olmuştur daha geçen hafta banı acırdı saptırmayın konuları

karatay dıyetı body yapan bırısı ıcın degıl ılla degıstırmen gerekıcek dıyeti

baslıgı acan bodyforuma acmıs demkkı spor yapıyor spor yapmayanın burda işi ne ?

karatay hocaya karşı cıkan dooktorun yazısını koyduk karbonhıdrat az almanın zararlarınıda koyduk foruma daha ne koyalım aynı şeylerı genemı koyalım.

insülin hormonu kas gelişimi için önemli birşey sabah ve antremandna sonra ozellıkle ınsulınlı besınler ymek gerek kımse demıyor yatmadan once veya tum gun yuksek glısemık ındekse sahıp besınler tuketın dıye meyvelerın geneli dusuk gi sahıp.

Sizin karatay hocanız ara öğünü önermiyor ama yaz abakalım googleye kac tane dıyetısyen onerıyor neden ben karatayı dınlıyım? kita satıyor farklı olucakkı kitabı satılsın.

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
    Azi ve Efrahim bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Cidade de Deus

herkes istedigi diyeti yapabilir neden saygı gostermiyorsun ? Uyarı yeme sebebim senin gereksiz bos yazdıgın mesajlar yuzundendir

kimse 2 dilim ekmekten kilo almaz diyorsun Ben sana bir soru sorayım o zaman

Ekmek yemeyen bir kisi hangi besinleri eksik almıs olur ? Cevap Gene 0 vermeyeceksin

ayrıyeten sunuda sorayım

insulini sadece ekmek mi salgılatır Seker mi salgılatır Yoksa proteinler de sebzelerde kuruyemislerde insulin salgılatır mı ?

Bunada cevap vermeyeceksin Cevap vermedigin sorular icin forumu bosuna kirletiyorsun

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Madem herkes diyeti yapabılır o zaman konuyu açan arkadaş 2 dılım ekmek tuketıyor dıye neden herkes o ekmegı cıkar demıs ? bende cıkarmasına gerke yok dedım tartısmayı baslatan gene sızler olmussunuz

ekmek neden yesın ekmek yemıyorsa yulaf yesın aynı kapıya cıkar karbonhodrat alması gerektıgı ıcın sabah özellıkle alması gerekki gun ıcındeki aktıvıtelerıyle yaksın dıye boş mesaj atan sen olmuşsunkı senı uyarmışlar;)

ekmekle şekerın gi si aynımı? bırısı kompleks karbonhıdrat uzun sure tok tutuyor enerjı saglıyor kans ekerını dalgalandırmıyor dıgerı hemen kana karısıyor ne zararı var ekmegın bu noktada 2 dılım ekmek yemek ıstıyor neden karsı cıkıyorsunuz bırakın yesın

Düşük karbonhidratlı dıyetlreın zararı hakkında bende konu acmak ıstıyorum madem bırsey savunuluyor aksını dusunenlerınde yazısı olması gerek.

16. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    kendi adıma cevap veriyim , karatay diyeti çok kötü demedim zaten , bana ters gelen yerleri var onları daha önce belirttim başka başlıklarda zaten....benim karşı çıktıgım karatay bile günde 1 meyve önerirken bazılarının çıkıp , meyveyle bu iş olmaz demesi ve üstüne suni vitaminler önermesi , karatay degilmiydi suni olan herşeye karşı çıkan....

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    arkadas karatay diyeti yaptıgını soyluyor degil mi ?

Sen karatay diyetini okudun mu acaba ?

Karatay diyetinde ekmek yoktur ve cıkarması icin uyaranlar dogru soylemisler Fakat ekmek yulaf ye diyenler hata yapıyorlar

cvitamini konusunu ise soyle diyelim

dunyada 2 kez nobel ödülü alan doktor cvitaminin gunde 10 gr kullanılmasının gerektigini soyluyor Bir keci bile kendisi gunde 15 16 gr cvitamini yapıyor.

10gr cvitaminini almak icin 1 kasa meyve yemek lazım o yuzden cvitamini dısardan alınabilir

madde madde soralım cevap verecem dedin ben soruyorum

Cidade de Deus

1 ekmek yemeyen kisi hangi besin maddelerini eksik alır
    2 amacı yag yakmak olan bir kisi meyve yersemi hızlı yag yakar tüketmezsemi
    3 meyve tuketmeyen bir kisi hangi besin maddelerini eksik alır
    4 insulin i sadece karbonhidratlarmı yukseltir ? Proteinler sebzeler kuruyemisler de insulini yukseltmezlermi ? Hangisinde kan sekeri daha dengeli hareket eder ?

18. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ya aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım bıktım usandım lüften tekrar bana yönelik post atma , Ben size diyorumki Karatay diyetini tartışmıyoruz doğru yanlış onu ben bilemem anlatabılıyormuyum acaba ? Arkadaş bu yola baş koymus uygulayacaksa doğrularını anlatıyorum ben bıldıgım kadaryla sen kalkmış bana neler soyluyorsun ?

Halen bu C vitamininde kalmşın neyin pşndesiniz kardsm attıgım postları boşamı atıyorum ben hiç bi adam yerine koyup okumuyorsn.Adam c vit takviyesi alacagından bahsetmıs bende alacaksa onerıde bulundum , vg forumunda c vit takıldıysan ztn hiç bir supplement hakkında konusma kardsm lüftfen.

Benim bilgimi nasıl sorgulayabılyıorsn ? Yani bir ölçüsü var mı bunun neye göre tarttınız beni ? 3.500 postunuda bu şekildemi attın merak icersine dustum suan

Herkezin her konuda hem fikir olması gerekmiyor ztn herkezin sistemi farklı bu degerli bilgilernide birleştir otur bir kitap yaz ben destekçinim , bi dahada karatay diyetini sorgulayan postlar atma muhattabın ben değilim.

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

ona takılmaman lazım huyu böyle cvitamini takviyeside alınmalı ben 5 10 gr hergun alıyorum 1 kasa portakal yiyemeyecegim icin

kusburnu nasıl yencek ben onu hala cözemedim kaynayınca sıcaktan cvitaminleri ölüyor zaten sıcaga karsı dayanıksız günes bile görmesin diyor Profosor Doktor Ahmet Aydın bey

kusburnu nasıl yenecek gercekten merak ediyorum

4 tane soru sordum gelsin cevaplasın hic birine cevap yazmayacak amacı tartısma bilgi paylasımı degil polomik yaratmak

20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Beethoven

Sürekli bana cevap yazma gereği duyan sensin birşey yazıyorsun nasıl cevap vermiyim

konuyu açan kişi gerekli vitaminler meyvelrden almak zorundayım demıs sen eczanede satılan c vitamini önermişsin yanı ona sen onermıssın bunu bir dediğin bir dediğine tutmuyor

sonrada bana cevap yazıyorsun cevap verme dıyorsun ustune ustun

Heldic:
    Konuyu açan kişi karatay dıyetı yapıyor ama aynı zamanda sporda yapıyor

yanı dıyete eklemelerde bulunması gerekki ehldic bunu sende eski konularda tartısırken ıtıraf etmıstın spor yapan bırı antremandan once karbonhıdrat almalı dıye.

Kuşburnu çayı yapılır c vitamını hepsimi ölüyor öyle ise neden doktorlar çayını yapmamızı önerıyor bılmıyorlarmı?

hadı kurburnunu gectım kırmızı bıberde 190mg c vıtamını var onu normal tuketebılırsınız degılmı?

Sayfayı Paylaş