1 Günlük Beslenmem (Fotoğraflı)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sadicn1811 tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sorularımı cevap alabilirmiyim ?

Cidade de Deus

1 ekmek yemeyen kisi hangi besin maddelerini eksik alır
    2 amacı yag yakmak olan bir kisi meyve yersemi hızlı yag yakar tüketmezsemi
    3 meyve tuketmeyen bir kisi hangi besin maddelerini eksik alır
    4 insulin i sadece karbonhidratlarmı yukseltir ? Proteinler sebzeler kuruyemisler de insulini yukseltmezlermi ? Hangisinde kan sekeri daha dengeli hareket eder ?
    5 ara ögünler insulin salgılanmasına sebeb olacagı icin yag yakımı ara ögün zamanlarında durmaz mı?
    6 ara ögün yemenin mantıgı nedir
    7 vucud hızı kac saatlik aclık sonrası duser
    8 yag yakma hormonları kan sekeri ile nasıl alakalıdır?

seninde varsa sorun madde halinde yaz cevap vereyim

Agırlık antremanı öncesi alınmalı dedim fakat bu yulaf ve ekmek olmamalı

su sorularıma cevap yaz önce yada konuyu tartısmaya cevirme

sabah ki ekmek cıkmalı oglenki makarnada mesela antreman oncesi portakal suyu icilebilir aksam ki havuc da yenmese daha iyi olur cunku kök bitkisi ve sekerli

onun yerine yesil salata yenebilir

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
  2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ekmek yemesının sebebını karbonhidrat alması ıcın önerdım zaten kendısıde tuketıyor

meyve lif bakımındanz engın oldugu ıcın ve gi dusuk oldugu ıcın uzun sure tok tutar hemde araöğünlerde tuketırse metebolozma hızı dusmez aç kalarakta daha fazla acıkıp 1 öğünde tıkabasa yemek yemez sındırımıne yuk bındırmez.

meyve tuketmemek ıcın bır nedenı yok meyve hem vıtamın mınarel kaynagı lıf kaynagı hemde haastalıkalra karsı faydalı bır besın.

ağırlık antremanından 2 saat önce kompleks karbonhıdrat almalı

Insulin, amino asitlerin vücut tarafından emilmesini iyileştiren anabolik bir hormondur. O nedenle, kan şekerinin çıkarılması için en doğru an ya uyandığımız andır ya da antrenmandan sonraki andır. Her iki an da, insulin duyarlılığının en yüksek seviyeye ulaştığı anlardır.

Heldic cevap ver kırmızı bıberde 190mg c vıtamını varken eczanedekı c tıamınene ne ıhtıyac var? bıberı haslamaya veyapısırmeye kayantmaya gerek olmadan tuketebılırız:)

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    senle o konuyu konustuk sebzeler daha lifli daha vitamin li tablo halinde önüne sundum okudun neden bu iddaa?

Meyvedeki fruktoz un karacigerini yordugunu da soylemistim Alkol tipi karaciger yaglanmasına sebeb olabiliyor

Karatay diyetinde ekmek yok onun yerine ceviz badem fındık yenmesi lazım Eger karatay diyeti yapan birine ekmek ye dersen hata yapmıs olursun

evet sabah kan sekerini tavan yaptırın insulin salgılatın tüm gece düzenli bir bicimdeki kan sekerimiz oynasın sonra tüm gün acıkılacagı icin ara ogunler yapılsın

vucud hızı ancak 60 saatlik aclık sonrası dusuyor bunun calısmasınıda yayınlamıstım

Yanlıslarınızı insanlara önermekten vazgecin

Heldic cevap ver kırmızı bıberde 190mg c vıtamını varken eczanedekı c tıamınene ne ıhtıyac var? bıberı haslamaya veyapısırmeye kayantmaya gerek olmadan tuketebılırız:)

190mg nedir arkadasım ? 100gr da mı 190mg var gram dahi yok oturup 10 kilo biber yerseniz hergun 10gr cvitamini almıs olursunuz bunun neresi mantıklı?

190mg bir kisi icin cok az

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Önerılen gunluk doz c vıtamını 60 mg dır

belırlı saglık rıskı durumu varsa uzmanlar 500 mg onerıyor
    10 gram nerden cıktı ?

c vıtamını sadece bıberdemı var ?
    sebzelerde meyvelerde almıyormusunuz hadı sız meyve yemıyorsunuz
    sebzelerden yeterınce zaten c vıtamını alıyorsunuz gıdıp eczaden yapay urunmu alıcaksınız karataya ters degılmı:)

Ben dusuk karbonhıdrat beslenmenın zararları yazan bır baslık acıcam dıleyen ordan devam eder bu baslık bunun yerı degıl
    konuyu bu hafta açıcam

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bir keci bile 16gr cvitamini üretiyor ken nasıl insan a 60mg normal geliyor ?

http://www.beslenmebulteni.com/bes/...bir-uydurukcu-mu&catid=293:vitamin&Itemid=542

cvitaminin koruyuculugu ile ilgili yaptıgı calısma sonucu nobel ödülü kazanan Bilim adamı bana daha dogru bir kaynak olarak geliyor

Hastalık satıcı kapitalist tıp a göre

Cidade de Deus

acacagın baslıkta calısmalar olsun Bilimsel yapılmıs olan yoksa bilimsel calısmalarla cürütürüm

pumbed linkleri ekle universitelerde yapılan calısmaları

netde 3 5 siteden uyduruk yazılar ile karsımıza bosuna cıkma

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Verdiğin linktete yazdığı gibi gunluk ıhtıyac 60 mg 1000 mg alınca %45 daja az hastalanıyormuşuz nezleye karşın

c vıtamını gunluk besınlerle cok rahat karsılarız gıdıp eczaneden c vıtaını al denıyor karatay hocanız ne dıyor bu konuda?

yediğiiz kuruyeişlerde yeterınce antıoksidan alıyoruz

sıdıde tutup eczaneden c vıtaını alayıı savunuyorsun? yedıgın gunluk sebzelerı toplasan zaten yeterınden alıyorsunuz + biz meyvedende alıyoruz.

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    iki Nobel ödülü sahibi tek bilim adamı olan Pauling

10 gr alınmasından yana Ben bu doktora inanıyorum 10gr alıyorum sen kapitalist tıp a inanıp 60mg almaya devam edebilirsin

Hangisi daha dogru kaynaksa onu uygulayın

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Verdiğin linkte zaten 60 mg yazıyor 1000 mg olunca %45 daha az hastalanıyormuşunuz

konu bu degıl konu bunu gunluk besınlerle almak varken gıdıp eczaneden almayı teşvik etmen

Karatay diyeti yapanlar sebzeleri bol tüketek zorunda olduğundan fazlasıyla alıyorsunuz c vitaininin fazlasınıda vücüt dışarı atıyor

C vitamini toksisitesi kusma, karın krampları uyku bozukluklarıdır. Böbrek taşına da yol açabilir.
    "Soğuk algınlığından korunmak için Bol C vitamini kullanayım" diyorsanız dikkat! Alınan C vitamininin fazlası böbrekler yoluyla dışarı atılır. Ana metabolitlerinden birisi oksalattır. Bu nedenle yüksek dozda uzun süre vitamin C alımında oksalat taşları oluşabildiği bildirilmiştir. Ayrıca C vitamininin mide asidini artırdığı ve midenin saldırgan faktörlerinden biri olduğu da bilinmektedir. Demir emilimini artırır.
    Anemik hastalarda demirle birlikte C vitamini alınması önerilir; ancak demir birikimi olan hemokromatoz durumlarında ve hemolitik anemilerde C vitamini önerilmez. Vitamin C nitratlardan"nitrosamin" oluşumunu engeller. Bu nedenle nitrit, nitrat katkısı yapılmış besinlerden sindirim sisteminde nitrozamin oluşumunu engellemek için C vitamininden zengin bir besin alınması önerilir.
    Böylece mide ve özefagus kanserlerine karşı koruyucu olduğu belirtilmektedir. Uzun yıllardan beri C vitamininin soğuk algınlığından koruyucu etkisi üzerinde durulmaktadır. Bu konuda yapılan çalışmalar sonucunda C vitamininin profilaktik etkisi tespit edilmemiştir. Ancak soğuk algınlığı geçiren kişilerde hastalık süresini kısalttığı ve semptomların ciddiyetini azalttığı bildirilmektedir. Sigara içiminin C vitamininin kandaki düzeyini düşürücü etkisi olduğundan, Sigara içenlerin normallere göre 2 kat daha çok C vitamini almaları gerekmektedir. C vitamin yetersizliğinde skorbüt ortaya çıkar. C vitaminini günlük alınması gerekli miktar yetişkinler için günde 50-75 mg'dır

Böyle her konuyu bış boş uzata ihtiyacı duyduğun için uyarı alıyorsun ben düşük karbonhidrat hakkında konu açıca deva edersen ordan edersın bu başlık bunun tartısma yerı degıl tum sıtelerde gunluk 50-60 g gibi c vıtaını onerıyor

bu arada bana c vitamini hakkında verdiğin yazıda doktor gunluk 60 mg oldugunu hatırlatalım dıyor:)

Son 40 yıldır, başta ABD olmak üzere pek çok ülkede, insanlar su ve ekmek gibi vitamin kullanır oldular. Bu arada başka bilim adamları tarafından C vitamininin grip, nezle ya da diğer hastalıklarda etkisi üzerine pek çok bilimsel çalışma yapıldı. Bu çalışmaların büyük çoğunluğu C vitamininin artık yaygınlaşmış olan kanının aksine yararlı olmadığını ortaya koyuyordu.

Nihayet bu yıl, nezle ve gripte C vitamini etkisini araştıran son 65 yılda yapılmış 55 araştırmayı kapsayan bir çalışma yayınlandı. Bu çalışma, 1940 yılından bu yana, günde 200 mg üzerinde C vitamini verilerek yapılan araştırmaların taranmasına dayanıyordu. Birkaç istisna dışında genel olarak alınan C vitaminin hastalığın süresini kısaltmadığı, belirtileri iyileştirmediği belirtiliyordu

verdiğin lınkte bunlar yazıyor

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    iste o yazdıgın bilgi bana yanlıs geliyor sana dogru geliyorsa uygula

bana göre alınması gereken 10gr bunu bulan doktor 2 kere nobel ödülü almıs

yukarda anlatılıyor alınan 10gr vitaminin yarısı dısarı atılırken yarısı kullanılmıs lazım olmasa nereye gitti nasıl kullanıldı ?

Dedigim gibi hangisi dogru geliyorsa onu uygulayacaksınız

nobel ödüllü doktor mu ?
    günümüzün kapitalist hastalık satan tıp ı mı

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yüksek doz C vitamininin, çeşitli kanser türlerinde yararlı olmadığına dair çok sayıda bilimsel yayın var ve konu halen tartışmalı.Pauling'in C vitamini ve benzer moleküller üreten firmalar ile yakın ilişkide olduğu başka bilim adamları tarafından öne sürüldü, Pauling akademik çevrelerde sıkça eleştirildi. En azından, ilaç firmalarının onun sayesinde milyarlarca dolar kazandıkları açıktı. Diğer yandan, yüksek doz vitaminler sonucunda ortaya çıkan yan etkilerin hesabı tutulmamıştı.

verdiğin linkte yazıyor bunlar heldic insanları nasılda yanlış yonendırıyorsun
    adam uydurukcuymuş verdıgın lınkte aynen oyle baslık var:) okumadınmı yoksa

İki Nobelli tek bilim adamı olan Prof. Dr. Linus Pauling bir uydurukçu mu?
    http://www.beslenmebulteni.com/bes/...bir-uydurukcu-mu&catid=293:vitamin&Itemid=542

senın verdıgın link heldıc sen okumamıssın gorun forum neler onerıyor

ABD başkanı obamada nobel barış ödülü aldı ama adamın yaptığı işler belli:)
    http://www.hurriyet.com.tr/dunya/13164393.asp

boyle her odul alana ınanmıycaksın k izaten verdıgın lınkte adamın uydurukcu oldugu gunde 60 mg alınması gerektıgıde ıyazılmış

bu konu burda kapanır benım açımdan düşük karbonhıdratın zararları hakkında bır yazı paylasıcam foruma bu hafta ıcınde.

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

ya bırak git bir kere de okudugunu anla sayfayı devam ettir okumaya devam et o yazının ne kadar yanlıs oldugunu elestiriyor ahmet aydın

aslında cevap dahi yazılmayacak birisin okudunu anlamaktan acizmisin ?

http://www.beslenmebulteni.com/bes/index.php?option=com_content&view=article&id=1697%3Aki-nobelli-tek-bilim-adam-olan-prof-dr-linus-pauling-bir-uydurukcu-mu&catid=293%3Avitamin&Itemid=542&limitstart=1

al oku yazıyı bitir

İlaç firmaları Linus Pauling sayesinde milyarlarca dolar mı kazandılar?

El insaf demek lazım. C vitamini tozunun gramı 2-4 kuruş, kilosu 20-40 YTL’den satılıyor. Örneğin günde 10 gramdan 3 gün kullansanız hastalığın tedavisi için 60 ile 120 kuruş harcayacaksınız. Hap formları doğal olarak biraz daha pahalı. C vitamininin ucuz olmasının başlıca nedeni patent hakkının yıllar önce ortadan kalkması. (C vitamini, askorbik asit adı altında gıda kimyasalları dükkanlarında kilo ile satılmaktadır. Istanbul’da daha çok satıldığı yerler Sirkeci, Mısır Çarşısı ve Tahtakale üçgenidi)r.
    Peki bu iddialar niçin yapılıyor?

Birçok hastalığın C vitamini gibi çok ucuz bir vitaminle tedavisi ilaç firmalarının karını azaltıyor ve negatif enformasyon vermeye başlıyorlar. Amaç etkileri son derece kuşkulu olan grip ilaçları aşılarının satışlarını artırmak. Birçok hekim ise bilerek ya da bilmeyerek bunlara kanabiliyor. Bu iddiaları yapanlar, Pauling ve diğer C vitamini savunucuların orijinal eserlerini incelemeden, sadece C vitamini muarızlarının söylediklerine bakıyorlar. Yani yeterli bilgi sahibi olmadan fikir beyan ediyorlar. Karşıtları grip tedavisinde günde en az 10,000 mg C vitamini kullanılması gerektiğini söylüyor. Onlar ise bu miktarın ellide birinin (200 mg) etkili olmadığını söylüyorlar! Tabii ki çıkış noktası yanlış olan çalışmaların sonucu da yanlış olacaktır!!!

Noldu denizde balık buldum diyemi sevindin ? O yazının ilk bası kapitalist tıp ın doktorlarının insanları nasıl sömürdügünü anlatıyor ucuz cvitamini yerine grip ilacları öneren bir doktorun ne kadar yanlıs yaptıgını ?

Okudun mu yazıyı sazan gibi atlamıssın hemen

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Basit bir günlük öğün alımı ve ucu almış başını gitmiş bir tartışma ortamı. Ben fazla detaylara takıldıgınızı düşünüyorum ve bu beslenme şeklini çok begenmedigimi de ilave etmek istiyorum.

Yorumların hepsini okumaya vaktim olmadıgından, gözüme çarpan birkaç yorumdan ve başlık sahibinin günlük öğün alımı ile ilgili birkaç yorum yapmak istedim;

3 öğün alımı az, ama vaktin yoksa mutlaka günde 1-2 ölçek whey almaya çalışmalısın bunların yanına. Bu beslenme şeklinle belli bir alt yapı sağlarsın sadece, ne metabolizma hızın ortalama bir vg ci seviyesinde olur, ne de hiçbir kuvvet antrenmanına karşı direnç gösterecek gücün olabilir. Vücut rutinleri sevmeyen bir oluşumdur, mutlaka değişiklikler(artırımlar, farklılıklar vs ) gerekir.

Karbo alımı istisnalar dışında düşük tutulmamalı. Proteinler karbonhidratlar ve vitaminler yuksek oldugu sürece çok iyi sentezlenebilir, yani ciddi bir harmoni ve orantı olmalı aralarında. Vücuda dolu görünümünü veren gerçekte karbolardır, proteinler belli bir kütleyi saglarlar ama hidratlaşmış(sulu görünümü) sağlamaya sadece yardımcı olurlar. Tabi, ikisi de ana kaynaklardır ve birbirine dogru orantı olacak sekilde alınmalıdırlar. Bu yüzden karbo alımını artırmanı tavsiye ederim. Gündüzleri karbo alımını yüksek tutmaktan cekinmemelisin(ciddi bir kilo problemin yoksa). Kütle kazanmanın yolu gündüzleri cok iyi beslenmekten geciyor, bu yüzden gündüz yapılan iyi bir yatırım, iyi geçirilen bir akşam ile bütünleşince ortaya şekillenmeye başlayan güzel bir sermaye kaynagı cıkarır.

Meyve olayını da cok abartmışsınız, bu forumda o kadar yazı yazdık ki bu konu hakkında. Tekrardan aynı seyleri yazmanız insana kabak tadı veriyor. Bunun tek tanımı şudur; gündüzleri birkaç tane abartılmayacak alımlar yapılabilir ve vücudun bunu gündüz işlemesi cok daha kolaydır, ama gece alımlara dikkat edilmesi gerektigini fruktozun yaga dönüşme oranının yuksek olma sebebinden dolayı defalarca acıklamıstık. Kendimi örnek vermek gerekirse; günde 1-2 kg meyve yemeden duramayan birisiyim ve bunu hep gündüzleri gerçekleştiririm, eğer sorun olsaydı, önkollarımda sayısını bilmedigim damar sayısı şu anda olmazdı. 1-2 tane meyveden hiçbirşey olmaz, abartmaya luzum yok.

Uuzn süredir işim dolayısıyla korumaya yönelik bir beslenme planı uyguluyorum. Sana beslenme programımı yazıyorum özetle, buradan bir mantık cıkarman için yazıyorum.

06:30 10 yumurta(4 sarılı) + 500 ml meyve suyu + 150 gr yulaf ezmesi +1000 mg c vitamin

08:30 1,5 ölçek whey(300 ml süt ile) + 1 paket Eti form pirinç patlagı

12:00 2 porsiyon pilav + 250 gr tavuk fileto + 100 gr yogurt

15:00 200 gr tavuk göğsü + 1 paket eti form pirinç patlagı

17:00 2 orta boy muz + 500 ml light süt

19:00-20:30 antrenman

antrenman sonrası 1,5 ölçek whey + 500 ml meyve suyu + 1000 mg c vitamini + magnezyum

sonraki öğün 200 gr tavuk göğsü+ 1,5 porsiyon herhangi bir kompleks karbo kaynagı

Yatmadan önce; 100 gr lor + 100 gr light yogurt + 3-5 yumurta beyazı + 1000 mg c vitamini

Not: bunların dısında yedigim şeyler ufak tefektir ama esas olanları yazdım sadece fikir edinmen için. Başarılar

Azi, Cidade de Deus ve sadicn1811 bunu beğendi.
  13. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sizin gibi beslenmemin imkanı yok. Hem maddi hemde öğrenci olmam sebebiyle bu kadar sık öğün yapamıyorum malesef.

14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    kaç kilosunuz ? 100 kilo olmak lazım böyle bir beslenme için..

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    D.Wolf Helal olsun ne güzel yazmış benimde sabahtan beri tartıştığım konuları elinize yüreğinize sağlık.

Bende günde abartmıyorum kilo olarak tuketıyorum meyveyı 30 kılo verdım ve 1 senedır kılomu kardıo yapmadan koruyorum kas olarakta cok guzel hacım alıyorum düşük karbonhidratlı dıyette kılo verdıklerını sanıyorlar cunku vucut su kaybedıyor ve hızlıca kılov erdıklerını zannedıyorlar yakında bır konu açıcam bu konuda tekrar teşekkür ederim yazı için.

16. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kas oranını koruyup yağ yakımına yönelik denilebilir .

Sayfayı Paylaş