İlkdefa Protein Tozu Kullanacağım. Önerileriniz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve derek.hale tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    1 Tam yumurtada yaklaşık 6gr küsür protein vardır. Yulaf ile tam buğdayı birlikte kullanmayın şu göbeği eritelim :)
    Bitkisel proteinlerde elbette işe yarar ama hayvansal kadar değil..

• Lounger • bunu beğendi.
  2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen bencede eritelim:)

Yulafi o zaman kahvaltıdan sonraki ara ogünde tüketsem olur mu?

Birde bir ogünde fazlası yaglanmaya sebep olmayacak sekilde alınabilecek max karbonhidrat miktarı ne kadar olmalı acaba? Bunu bilmekte baya fayda saglar.

Teşekkürler..

3. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Yulafı kahvaltıda tüketin içerik olarak karbonhidrat deposudur zaten

4. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    İdmandan önce 1 fincan Türk Kahvesi yada sade Nescafe öneririm okuduğum bir makalede kahvenin yağ yakımında etkili olduğunu görmüştüm , azda olsa enerjini arttırabilir :)

5. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,

Birkaç sorum daha olacak aslında size ve tüm arkadaşlara. Off günlerde de bu antreman yaptığımız günlerdeki kadar mı protein almalıyız?

Yatmadan 1-1,5 saat önce alinacak lor, süt vs. besin yağ, göbek falan yapmaz mı?

Birde dün salondaki hocamla konuştum. Bana ptesiden itibaren 1 gün ağırlık 1 gün kardiyo yapmamı tavsiye etti belimi incelterek hacmimi genisletebilecegimi soylerek. Ben şimdiye kadar 2 gün ağırlık 1 gün off yapiyordum. Gecen hafta ptesi-salı ağırlık, çarşamba off, persembe-cuma yine ağırlık, ctesi kardiyo seklinde antremanımı yapmıştım. Sizlere göre hacmim almam azalmadan aynı zamanda o göbekteki şişkinliği eritmek adına nasıl bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler..

6. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Yatmadan önceki alınacak besinlerin yağsız olmasına dikkat etmelisiniz ( yağsız süt yada yarım yağlı ) bazı arkadaşlar antremandan önce 30dk cardio yapıyorlar ama off günlerinizdede yapabilirsiniz illa salonda yapmak şart değil çıkıp temiz havada tempolu koşular , spritler olabilir. Off günlerde toz kullanımını yapmanıza pek gerek yok bana kalırsa sağlam beslenme yeterli.

7. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Benim aslında o kardiyo sorusuna sormamın sebebi ağırlık antremanlardan sonraki dinlenme süreci. Ağırlık ant. sorası gündeki yapacagım kardiyonun kasların dinlenmesine olumsuz etkisi var mı?

Teşekkürler..

8. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba foruma yeni üye oldum ama burayı hep takip ederdim.Sorum şu daha önce ort 7 aylık vg geçmişim vardı ameliyat olup bırakmak zorunda kaldım şimdi tekrar başladım hardline 3matrix protein tozu, amino asit ve kreatin aldım.Bu 3matrixin içinde kreatin var zaten sitede herkes kreatini yükleme şeklini tavsiye etmiş.ayrıca kreatin kullanımında 1 ay ara verilmesi gerektiğini söyleniyor.peki ben bu aldığım kreatini nasıl kullanayım yükleme mi yoksa normal mi? sitede ikisininde aynı etkiyi verdiği söylenmiş.(Protein tozumun içinde kreatinin olduğunuda göz önüne alarak)

9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Hayır tam tersi kardiyo kasların dinlenmesine ve beslenmesine yardımcı olur.
    *Kardiyo yaptığınızda vücut ısınız artar ve terlesiniz, terleme esnasında vücutaki toksitlerin dışarı atımı sağlanır.
    * Kardiyo sırasında kan akışı hızlanır damarlar genişler ve vücuttaki oksijen seviyesi artar. Böylece kan aracılığıyla kas hücrelerine besin taşınması kolaylaşır ve anabolik süreç desteklenir.
    * Son olarak düzenli kardiyo, vücutta yorgunluğa neden olan laktik asidin dağılmasına ve dışarı atılmasına yardımcı olur. Böylece bigün sonraki idmanınıza daha zinde ve dinç olarak gidebilirsiniz.
    Önemli not: Ağırlık idmanı yapanlar düşük ve orta tempo kardiyo yapmalıdır ve haftada 1-2 gün 20-30dk idealdir. HITT kardiyo ağırlık çalışanlar için ideal değildir.

10. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Burak bey merhabalar,

Öncelikle cevabınız ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Peki ant. sorası üzüm suyu ve protein tozunu ağırlık ant. sorası mi, yoksa kardiyo da dahil hepsi bittikten sonra mı içmeliyiz?

Bir diğer sorum da, salondaki hocam ağırlık ant. sonrası mekik ve twist yaptırıyor. Bende 20*5 alt karın icin mekik, 20*5 de üst karın icin mekik çektikten sonra 5 dk twist yapiyorum. Sizce kardiyo calışması olarak ne yapmalıyım ve de ne kadar sure de kardiyo calışması yapmalıyım? Çünkü, eğer ki üzüm suyu ve protein tozunu kardiyodan da sonra alıyorsak kardiyo ile gecen bu sürenin her gecen dk uzaması sonrası toz ve üzüm suyunu içmemizin yararında bir azalma olur mu ağırlık calışmasıyla arasında baya bir sure geçeceği icin bu sıvılarının alımının?

Teşekkürler..
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2014 ---

Süt yerine daha cok lor peyniri ya da süzme peyniri duyuyordum ya da okuyordum sanki ben şimdiye kadar. Bir de yatmadan üç saat kadar önce son ara öğünün alınması gerektiğini sanıyordum besinlerin sindirilmesi için ama sanırım 1-1,5 saat önce alınması gerekiyor vücut gelistirmeciler icin bu süre.

11. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Antreman sonrası ilk 30 dakika besin alımı kasları beslemek için çok önemlidir bana kalırsa antreman sonrası tozu kullanın , Lor peyniri tüketin.

12. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Antremandan 2 saat kadar önce 1-1,5 tabak kepenki makarna alıyorum karbonhidrat olarak. 1 saat sonra da kahve icmem gerekir mu ozaman sizce yoksa makarna yeterli midir?

Teşekkürler..

13. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    karbo enerji sağlar , bir makalede dediğim gibi kahvenin yağ yaımına faydası olduğunu görmüştüm.

14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Kahvenin yag yakimina etkisi olmadigi 1-2 hafta once aciklandi,ama iyi enerji veriyor,yag yakimi icin yesil cay derim

15. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Başlangıç seviyesindeki sporcular için spordan sonra protein alımı çok çok acil değildir, ağırlık idmanın bittikten sonra yarım saat içinde herhangi bi zamanda protein alabilirsin. Psikolojik olarak için rahat etmezse spordan hemen sonra basit karbonhidrat + protein alıp 15-20dk orta tempo kardiyo yapabilirsin(HITT kardiyo yapmayın). Veya dinlenme günlerinde açık havada aynı şekilde koşu yapabilirsiniz, fakat haftada 2 günden fazla yapmamanızı öneririm.

Burako6 ve • Lounger • bunu beğendi.
  16. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

O zaman sizler gibi ileri seviyede olan kişiler hemen ağırlık antremanı sonra içip ondan sonra mı kardiyo yapmakta eğer ki kardiyo yapıyorlarsa?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2014 ---

Yok yani demek istediğim 2 saat önce 1-1,5 tabak kadar kepekli makarna, 1 saat sonra ise kahve fazla karbonhidrat mı olur, yoksa ideali bu mudur acaba?

Teşekkürler..

17. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Estağfirullah ben kendimi ileri seviye sporcu olarak görmüyorum. Bence ileri seviye sporcu bu sporu profesyonel olarak yapan, body building'i meslek ve yaşam tarzı haline getirmiş, müsabık sporculardır. Ben kardiyo idmanlarımı genelde dinlenme günlerinde sabah 07:30'da yaparım. Sabah kalkar kalkmaz protein tozu+bcaa+ maltodextrin+glutamin'den oluşan shaker hazırlayıp içerim. Yaklaşık yarım saat sonra bikaç takfiye (gençleri özendirmemek için ne olduğunu yazmıyorum) daha alarak koşu+ kısa süre crossfit şeklinde kardiyo idmanımı yaparım.

18. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Kardiyo öncesinde özellikle mi insulininizi yükseltiyorsunuz yoksa yanlış mı anladım?

19. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Ne amaçla kardiyo yaptığıma bağlı, öncelikli amacım yağ yakımıysa insülin seviyemi yükselticek dextroz, maltodextrin vs. gibi besinler almıyorum. Basit karbonhidrat yerine kortizolü bloke etmek için PS ve C vitamini alıyorum. Ama amacım yağ yakmak değilde, kondüsyon ve dayanıklılık seviyesini arttırmak, kalp ve damar sağlığını sağlamak, terleyip toksitlerden arınmayı sağlamaksa kardiyo öncesi basit karbonhidrat alırım. Basit karbonhidrat aldığımda daha sıkı bi kardiyo ve crossfit idmanı çıkartabiliyorum.

20. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    cevap verebilecek var mı?

Sayfayı Paylaş