İlkdefa Protein Tozu Kullanacağım. Önerileriniz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve derek.hale tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    arkadaşlar Hardline 3 Matrix düşünüyorum ama sizin önereceğiniz markalar var mı acaba?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Optimum, musletech, hardline, dymatize arasından fiyatı en uygun olanı seçebilirsin. hepside güzeldir.

İçerik olarak 100gramda minimum 80g protein ihtiva eden başka bir tanınmış marka da olabilir.

derek.hale bunu beğendi.
  3. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Ultimate Prostar önerir misiniz?

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    %83 protein oranı var ürünün, alınır. marka da tanıdık zaten.

5. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Tekrar merhaba

Yaklaşık 3-4 aylık bir VG geçmişim var ve ilk defa protein tozu almayı düşünüyorum. Amacım antreman sonrası en çabuk şekilde kaslara proteini ulaştırabilmek. Bunu da artık whey sayesinde yapmayı planlıyorum.

Whey'in dahi üç tane türü varmış. Hem bu açıdan, hem de göbeği tam olarak eritememiş biri olarak bu özelliklerimle bana siz hangi whey protein türü ve markasını önerirsiniz? Bu arada yaş 25, boy 1,84, kilo da 80,5-81 arası değişmekte.

Teşekkürler..

6. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Dymtize İso 100 . 0 yağ , 0 şeker . 28 gramda 24 gram protein yani 1 servisinde :)

• Lounger • bunu beğendi.
  7. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
  8. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.

Açıkçası bende onu düşünmekteydim. Fakat "uykusuzburak" nickli arkadaş saolsun bu konularda bana yol gösterdi. Sanırım bu izole proteinler yeni kullanıma başlayacaklar için o kadar da gerekli değilmiş. Yani, daha doğrusu, 3-4 aylık spor geçmişinle o tozdan alacağın verim o kadar yüksek olmaz demişti. Bu tür tozlar daha fazla kas kütlesine sahip arkadaşlar tarafından tercih edilirse daha verimi artar bu tür tozların demişti. Bir nevi henüz bunları kullanmamın erken olabileceğini söylemişti. Bana Optimum Gold, Ultimate Prostar, MuscleTech Nitrotech Hardcore'u önermişti.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Siz hâla Dymatize Iso'yu mu önerirsiniz, bunlardan birini mi yoksa başka bir ürünü mü?

Teşekkürler..

Burako6 bunu beğendi.
  9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    İlk protein tozu için ben
    Üç tane whey kaynağı var
    Hydrolysate
    Isolate
    Concentrate
    Kimi ürünlerde hepsi bir kullanılırken kimi ürünlerde sadece biri kaynak olarak kullanılabiliyor.
    Hydro en hızlı sindirileni, isolate hemen arkasından az bir farkla geliyor, concentrate ise biraz daha uzun sürüyor.
    İlk kullanımda ben olsam, hepsinin kullanıldığı bir protein tozu tercih ederim. Optimum whey, ultimate, hardline yanlış hatırlamıyorsam kompleks ürünler arasında.

Evet bir kutu kullandım, içinde kreatin de bulunması bir avantaj. tavsiye edebilirim.

derek.hale bunu beğendi.
  10. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 1 defalığına mahsus kullandım memnun kaldım fakat bu sende memnun kalırsın anlamına gelmez herkez için böyledir beslenme , antreman herkezin programı farklıdır ha hardline kullananların yorumlarıda mevcut forumda dymtizeninde hardline kullanmadım istersen oraya bir göz at .
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2014 ---
    Eğer komplex protein diyorsan Bsn Syntha-6 , Gaspari Myfusion , Dymtize Elite , 3Matrix , Muscletech Nitrotech diyebilirim
    Eğer komplex protein diyorsan Bsn Syntha-6 , Gaspari Myfusion , Dymtize Elite , Hardline 3Matrix , Muscletech Nitrotech , Musclepharm Combat diyebilirim.

Son düzenleme: 31 Ocak 2014
    derek.hale bunu beğendi.
  11. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Cevabınız için tekrar çok teşekkürler..

Peki siz bana göre bu konuda daha deneyimli biri olarak benim yerimde siz olsaydınız hangi ürünü tercih ederdiniz? Ve de tercih sebebininizi de göbeksiz bir şekilde kas kütlesini arttırmayı hedefleyen biri olduğunuzu düşünerek yaparsanız çok sevinirim. :)

Tekrar teşekkürler..

12. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer komplex protein diyorsan Bsn Syntha-6 , Gaspari Myfusion , Dymtize Elite , 3Matrix , Muscletech Nitrotech , Musclepharm Combat düşünebilirsiniz , bunlar zaten en iyileridir o yada bu olmaz içeriklerini karşılaştırabilir yada maddi durumunuza uyanı alabilirsiniz bunlar arasından ayrıca göbeksiz bir şekilde kütle arttırmak sadece toza değil beslenmeye bağlıdır beslenmenize dikkat ediniz.

• Lounger • ve derek.hale bunu beğendi.
  13. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
  14. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hardline'ın kendi sitesi var hardlinenutrition yada sponsorumuz olan supplementler.com

15. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Siz benim yerimde olsaydınız amacıma uygun olarak hangisini seçerdiniz?

Teşekkürler..

16. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Muscletech Phase8 , Muscletech Nitrotech , BSN Syntha-6 İsolate . 3 Üründen Maddi durmunuz neye el veriyorsa alabilirsiniz tamamıyla tavanda olan markalar üçü de iyi ürün. Supplementler.com sponsorumuz siteye girip ürünlerin içerikleri hakkında detay elde edebilirsiniz yada forumda proteinler bölümünden kullanıcı yorumları ve içeriği hakkında yazılanları okuyabilirsiniz.

17. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Optimum veya Ultimate olabilir, ikisinin fiyatını karşılaştırıp uygun olanı alabilirsin.

18. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    NitroTech'in, Hardcore olan ürünü mü?
    MuscleTech NitroTech' i de katarsak üçü arasında -fiyat ve tat gozetmeksizin- tercih sıralamanız nasıl olurdu?

19. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    İnsanlar size yeteri kadar yardımcı oluyorlar . Siz neden ısrarla aynı soruları soruyorsunuz ? Bununla ilgili bir başlığınız vardı ve ayn tutum içersindeydiniz .

20. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Bir ürün seçmem gerekiyor ve bu konuda bilgi sahibi olmadığından farklı fikirlere başvuruyorum. Artık ürünü alıp kullanmak istiyorum ve alabileceğim üründen en iyi sekilde istediğim verimi elde etmek istiyorum. İlgilenen arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum fakat dahil olmadığınız bir konu hakkında sizin gerilmenize gerek olabilecek bir durumda ortada göremiyorum. Durduk yere ortamı germeye gerek yok. Başlığı açan ya da konuya yazan arkadaşları yazılan mesajlar sebebiyle gönderebilecek maillerden dolayı rahatsız ettiysem özür dilerim fakat ne konunun ne de mesajların sizle alakası yok gördüğümüz gibi. Boşu boşuna huzursuzluk yaratmaya gerek yok yani.

Sayfayı Paylaş