İlkdefa Protein Tozu Kullanacağım. Önerileriniz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve derek.hale tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Nitrotech Performance ürünü size yardımcı olacaktır :) daha fazla bilgi ve yorum isterseniz forumdaki proteinler bölümünden aklınızdaki ürünlere bakabilirsiniz

• Lounger • bunu beğendi.
  2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Çok teşekkür ettim rahatsız ettiysem sizi kusura bakmayın. :)

Başka bir başlıkta başka bir arkadaşta Muscletech Nitrotech önermişti, fakat onunki Hardcore ürünüydü. O sebeple sormuştum acaba sizinki de o ürün mü yoksa Performance serisi mi diye. Dediğim gibi rahatsız ettiysem tekrardan kusruma bakmayın.

Çok teşekkürler..

Burako6 bunu beğendi.
  3. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Başlıkları takip ediyoruz ben ve diğer forumdaşlar ardı ardına aynı mesajları görmek hiç de hoş olmuyor gereksiz vakti gidiyor herkesin . Mesaj yazmamamın nedeni size yardımcı olmak istemem değil . Sadece verilecek cevapların verilmiş olması . Ama her yeni mesajda konuyu tekrar açıyorum ve aynı sorularla karşılaşıyorum . Sizce de bu can sıkıcı değil mi ? Size önerim on gold veya ultimate prostar fiyatı uygun olanını alınız bence .

4. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Inanın en çok benim için sıkıcı oluyor neyi alacağını bilememek. Mesela sizde şimdi diğer iki popüler ürünü önerdiniz yani farklı ürünleri. Iste herkes farklı ürünleri önerdikçe ve de bende yeni olduğumdan kimin bu konulara daha hakim olduğunu bilemediğimden herkesin fikrinden birşeyler almaya çalışarak bir tercih yapmaya çalışıyorum. Size de fikir verdiğiniz için teşekkür ederim ayrıca.

Teşekkürler, iyi geceler..

5. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2014 ---
    Şimdi arkadaşın önerdiği tozlarda kötü değil bakın Muscletech , Muschlepharm , Optimum , Dymtze , BSN , Ultimate , Gaspari gibi markalar tavandaki markalar şöyleki biri bmw diğeri mercedes anlatabildimmi

6. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
  7. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tadı güzel kardeşim zaten kullanıcı yorumlarındada tat olarak güzel yorumlar var ; Hardline Nutrition - Protein - Protein Tozu - Amino Asit - Karbonhidrat - Vitamin - Mineral - Kas Yapılanması - Büyüme - ******sı - Sporcu Gıdası - Gıda takviyesi - Supplementler.com - Türkiye'nin Fitness Mağazası her iki site güvenilirdir zaten birisi orj. sitesi ürünün ikincisi sponsorumuz

derek.hale bunu beğendi.
  8. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,
    Bende body'e yeni basladim porotein tozu almak istiyorum ama herkes kullandigi markayi yazmis, hep farkli urunler sanirim herkesin bu urun dedigi bir urun yok.
    Yas28, boy180, kilo69 vucudun ust kisminin buyumeye ihtiyaci var en etkili olan hangisi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu işte bu kadar abartmaya gerek yok aralarında dağlar kadar farkta yok zaten kaliteli markalar yukarda belirtilmiş eğer amacınıza göre; hacim ise içersinde creatin olan tozları tercih edebilirsiniz, definasyondaysınız yağ şeker ve karb.oranı düşük olanları tercih edin,amacınız öğün yerine kullanmaksa ant.önce ve sonrası amino,bcaa vs.kullanıyorsanız komplex p.toz tercih edin derim içerisinde.karb.da olsun biraz çünkü atlağınız öğünde size karb.da lazım.Yanlışım varsa düzeltsin hocalarımız ben bu şekilde yapıyrm p.tozu seçimini

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam cevabiniz icin tesekkurler, ben spor oncesi ve sonrasi icin protein tozu dusunuyorum, varmi tavsiye edeceginiz marka?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Spor öncesi ve sonrası için whey p.tozu tercih edin benim kullandıklarımdan optimum whey gold u önerebilirim.Whey olarak çok fazla ürün var ben optimum kullandığım için bunu önerebilirim size.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Lounger • ve Akdenizli bunu beğendi.
  12. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bakınız söyleyeceğim markaların hepsi üst düzey ''mserkanxxx'' söylediği gibi ; Optimum whey , Bsn Syntha-6 , Musclepharm Combat , Muscletech Nitrotech , Weider , Dymtize gibi markaların tamamı üst düzeydir ve hangisi sorusunu lütfen sormayın bunlar tabiri caizse Bmw mi Mercedes mi ? sorusunu akıla getirecek ürünler anlatabildim umarım.

• Lounger • ve Akdenizli bunu beğendi.
  13. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Merhabalar,

Muscletech Nitrotech aldım bugün. Tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim, çok saolun.

İyi geceler..

Burako6 bunu beğendi.
  14. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme ve antremanlarınızı sıkı bir şekilde yapıp tozu kullanın faydalarını göreceksiniz inşallah :) . Ben teşekkür ederim sonuçları bildirirseniz mutlu olurum.

15. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Valla itiraf etmek gerekirse bende yarını iple çekiyorum ilk protein tozumla antreman yapacağım için. :)

Bu arada size birşey daha danışmak istiyorum açıkcası. Bu Musetech NitriTech'i günde kaç kere kullanmamı önerirsiniz? Ve de bu özelliklerime göre sizce hangi zamanlarda kullanmalıyım? Sabah kalkar kalkmaz mı, antreman oncesi mi, sadece antreman sonrası mı, yoksa 3unu de aynı anda mı yada 2sini ve de hangi 2sini tercih etmeliyim sizce?

Teşekkürler..

16. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Başlangıç için antrenman günleri antrenmAndan hemen sonra off günlerde de sabah kalkar kalkmaZ içmek ideal olur .

Burako6 ve • Lounger • bunu beğendi.
  17. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yani günde 1 ölçek almamı öneriyorsunuz sanırım. Bu ürünün içerisinde kreatin varmış sanırım o sebeple ant. oncesi kullanımda bu kreatinin faydasının olacağını söylediler aldığım yerde de ondan sordum. uykusuzburak nickli arkadasta sabah kalkınca ve ant. sonrası olarak önermişti. Benimde aklıma ant. oncesi kullanımı daha cok yattı açıkcası. Sabah ole yada böle yumurta falan seklinde de beslenibiliyoruz cunu belki ama antremana başlarken en son 2 saat önce karbo. ve protein almış oluyorum. Orada takviyeye daha fazla ihtiyac var gibi duruyor sanki. Yine de farklı fikirleri de duymak isterim açıkcası.

Cevabınız icin teşekkürler..

18. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Kreatin vücutta depolanan bir şey o yüzden ne zaman kullanıldığı çok da önemli değildir .
    Rica ederim başarılar

19. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    İçinde kreatin bulundurduğu için bir nebzede olsa güç artışı sağlayabilir bunun için antreman önceside alabilirsiniz. Beslenmenizi sağlam ayarlarsanız sabah kullanmayın derim ( 4-5 yumurtalı bol lorlu bir omlet işinizi görür ) , antreman sonrasıda alınmalı.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2014 ---
    Sabah kullanmadaki amaç gece aç kalan vücudu proteinle beslemek ''whey'' bu yüzden kullanılan bir toz kana çabuk karıştığı için sabah alımını önerirler bana kalırsa dediğim gibi sağlam bir kahvaltı işi çözebilir.

20. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Kafama takılan bir diğer soru da aslında bu öğünlerde alınması gereken max protein miktarı. Forumda bu konu üzerine açılmış bir başlıkta da okumustum ve o başlıkta bir ogünde max 30 gr kusur kadar proteinin vücut tarafından alındığını, fazlasinin ya yağ olarak vücutta ya da dışkı olarak vücut dışında yer aldığı belirtilmişti. Simdi mesela 5 yumurtalı bol lorlu bir omlet yanında yulaf ve tam buğday ekmeginden oluşan bir kahvaltıyı ele alalım. Yumurtaların beyazında yaklaşık 3.5, sarısında ise 6 gr kadar protein olduğunu biliyorum. 1 tam, 4 beyaz yersek (6 + 4*3,5)=20 gr protein sadece yumurtadan elde ederiz. Lorunda 100 gr'inda 19 gr kadar protein var sanırım. Bunlar sadece hayvansal kaynaklı ve süt proteinleri. Birde bitkisel protein içeren yulaf ezmesi ve tam buğday ekmegi var. Onları da hesaba katarsak hayli haylidl 30u rahatlıkla asarız. Bunları su sebepleri diyorum; yemeklerde yağ hemen hemen hiç kullanmayan, tatlıyı kaç zaman ağzına sürmeyen ben su göbeği bi türlü eritememistim. :D Bunun da sebebini olcusuz aldığım proteinlerden biliyorum açıkcası fazlası yağ olarak depolandigi için. Bu yuzden öğünlerde alınması gereken protein miktarı ve bitkisel proteinlerin hesaba katılıp katılmaması başlıkları son derece önem verdigim basliklardir. :D Bu konuda bilginiz ya da fikriniz varsa sizden de dinlemek isterim açıkcası.

Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş