İki senelik değişim...65 to 73 kg

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve madmax29 tarafından 27 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    kardeşim şimdi diyetlerdeki makrolar ve kalori oranı herkesin vucud tipine ve günlük kalori ihtiyacına göre ayarlanması gerekir...hatta deri kalınlıgı ve yağ oranıda bu işin içine girer...kimsenin basma kalıp bir diyet programı olması mümkün değildir...temelde diyetlerde değişmeyen tek faktör vardır....oda protein oranıdır...işim matematiğinde sıklet ve kas kütleniz çok değişmediği sürece diyetlerde protein alımı sabittir...işin oynanan kısmı karbonhidrattır...bununda bulk ve definasyona göre oranları yine kişiye göre değişir 300gram karb la bulk yapan adamda vardır 3000gramlada...definasyonda ise bu oranlar 200-300 gramdan 50 grama kadar kademeli olarak çekilir...tabi aldığımız karb ların komplex olmasına özen göstererek basit karb ları sadece antrenman öncesi ve sonrası düşünebiliriz...yağ alımıda yağ yaktıkça arttırılmalıdır....yani yağ yakmak için yağ kullanmak gerekir...özellikle %10 altına inildiği zaman çok daha fazla yağ tüketimi gerekbilir...cünkü enerjiyi verecek artık başka güç kalmamıştır vucuda...sana tavsiyem kilon - yaşın - spor aktivitene göre kalori ve makro hesabını bulup kendi diyetini oluşturmandır...bu konuda iyi hocalarda var işlerini bilen...ben vaktim olmadığından pek o işlere giremiyorum malesef...ama sadece yol gösterebilirim...

the warrior ve uzay demiralp bunu beğendi.
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kendime has hem iş hem hayatıma uygun en iyi şekilde ayarlıyorum ben beslenmememi makrolarımı filan zaten myfitnesspay diye uygulama var iosda orda da takip ediyorum günlük. merak ettiğim şey sizce yağ yakmayamı ağırlık vermem gerekir kas almaya mı en önemli şey o zaten antreman programı filan hikaye beslenme düzenine göre vücut şekil alıcak illa ki zaten bulka girmem gerekicek illa ki hacim olarak baya küçüldüm 4 ayda clean bulka girmek istiyorum ama yağ oranımdan korkuyorum açıkçası

3. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum bu soruların direk cevabını vermek çok zor. natürel olduğun zaman işler çok değişiyor. insanın kas kütlesini büyütmesi çok uzun yıllar alabiliyor malesef...bu nedenle ister istemez definasyonda kas kaybı ilaçlıyken bile oluyorken natürel bir sporcunun bunu yaşaması kaçınılmazdır. büyüme rutini yağlanma ile paralel olmalı temiz bir bulktan yuzde 2-3 yağ ile definasyona geçebiliyorsan her zaman tavsiye ederim...ama belli bir yağ oranında ve ortalama bir fiziğede sahipsen bunu korumak için bir beslenme planı uygulayabilirsin....natürel süreçte bahsettiğim fizikler ortalama 7-10 sene alabilir...
    ilaçla bu süreler 2-3 seneye kadar düşebilir...dediğim gibi bu işi spor olarak görüyorsan sabırla sağlık için yap ama başka amaçların varsa planlamanı değiştir.

mrthr35 bunu beğendi.
  4. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kimsenin sevkini kirdigim yok insanlar cok sabirsiz hemen kocaman kaslarim olsun istiyorlar sonrada ya spora kusuyorlar yada igne vuruyorlar kisi ortalama 2
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2017 ---
    kimsenin sevkini kirdigim yok insanlar cok sabirsiz hemen kocaman kaslarim olsun istiyorlar sonrada ya spora kusuyorlar yada igne vuruyorlar kisi ortalama 2 yilda 12 15 kg kas alir bu abi 63 kg baslamis ha yag oranini vs bilmem tabi bi hesaplayin bakalim konusmak kolay kendimden ornek vereyim suan 81 kg 13 yag oranim var 63 kg 17 yag oranin sporaw basladim herseyime dikkat ettim ve aldigim kas kutlesini hesapla suan 2 yil dolmadi 3.senemin mart ayinda buyuk ihtimal 93 kg 15 yag oranim olucak boyumda 173 cm benden bu kadar

Son düzenleme: 23 Haziran 2017
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ilk bulkta düzensiz ve abartılı olduğu için 2 3 değil yüzde 10 civarı bir artış oldu bu kez planlı giderim o kadar artmaz kendi hatalarımdan ders aldım sayılır. sağlık ve estetik için spor yapıyorum sonuçta herkesin bir amacı var sırf sağlık için spor yapan insan çok azdır. ben başladığım zaman duba gibiydim çöp bidonu gibi bir miğdem vardı yani sağlık için spor yapıyorum diyip yalan söylemeye gerek yok estetik ve ilgi çekicek kadar güzel bir vücut inşa etmek için bu yola çıktım , ilerde ne olur bilemem belki bir kaç sene sonra hobi olmaktan çıkar :)

6. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Aslında burada bir döngü var dostum. bir kere başaranlar ve başaramayanları ikiye ayırırsak..başaranların oluşturduğu kitlede ilk başlarda işin hobi olarak başlaması yol aldıkça çevredeki "oha abi naptın sen , hayvan gibi olmuşun" sözleri , "etraftaki insanların size daha dikkatli bakması..." , "bayanlardan gelen kaçamak vs..bakışlar" bunlar arttıkça senin çaban ve amacında hobilikten çıkıp senin günlük rutinin haline geliyor. belli bir yerden sonra aynadaki halini sürekli beğenmez oluyorsun böyle oldukça daha ileri gitme çabası ve bununla birlikte bu yolda herşey mübah zihniyeti artıyor. çok nadir sporcu 2-3 senelik düzenli bb yaptıktan sonra natürel devam ediyor. Hatta bence bu oran yuzde ondan bile düşüktür. mesele sizin bu işte ne kadar ileriye gideceğiniz...ben iki kriteri hesaba katarak sınırlarımı zorluyorum...bir sağlık - iki pro seviyesi. yani pro değilim o halde bu işten maddi bir getirim yok , ama severek ve pro seviyesindeki sporcuları modelleyerek yapıyorum , sağlık ve ilaç kriteri ise kendi sağlık değerlerimi 2-3 aylık rutin kontrollerle tutarak...kullandığım ilaçların dozlarını ve yan etkilerini en az seviyede tutacak şekilde devam ediyorum...pro sporcuların malesef böyle tercihler yapma şansı cok az cünkü para kazandıkları işte daha fazla fedakarlık gerekiyor.

mrthr35 bunu beğendi.
  7. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    cok guzel anlatmissin abi

8. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    son form durumu biraz tatilde gömdük ama... 39 yaş için fena sayılmaz :) müsabaka olacakmı bilmiyorum..deri kalınlıgım bana olmayacakmış gibi diyor 45 günden az bi süre kaldı...
    IMG_2787.JPG

goodfellas9 bunu beğendi.
  9. blacktox

blacktox Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Abi çok güzel olmuşsun, şuan kaç kgdasın ve boyun kaç?

10. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Tatilin ayarını biraz kaçırmışsın gibi hocam :D ama bulk görünüm heybetli bir hava katmış şahsen daha çok beğendim

11. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    valla öyle oldu o yüzden şu an yulafı bile suyla yiyiorum...cok fazla vaktim kalmadı 40 gün kadar...diyetin artık katı ve sinir bozucu olduğu döneme girdim...kademeli olarak. 220gram - 200 gram - 180gram - 160 gram şeklinde karb hafta bazlı azaltıcam...bi yandanda çift antrenmana devam sabah 40dk kardio akşam 50dk ağırlık idmanı 5 gün haftada devam...su atıcılar ve anabolikler devrede. atletik fizik dalı malesef en acımasız dal iki şey cok kıymetli bir kuruluk iki simetri. simetri bende cok iyi ama kuruluktan emin değilim...biraz bacak calısıp klasikte girsem en kötü türkiye 5.liği cıkartabilirdim ama artık vakit kalmadı bacağa yüklencek belki nisanda denerim klasikte. atletik fizik dalı her sene katılımcısı artarak devam eden bir dal...antalyadaki son müsabakada ön elemeleride sayarsak neredeyse 150 katılımcı sadece bu dal için kayıt olmaya gelmişti. artık bakıcaz zaten amaç hazırlanmak ve orada olabilmek bu çok ayrı bir deneyim ve haz. beklicez görücez.

mrthr35 bunu beğendi.
  12. verseca

verseca Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel ama ilaç kullanmak doğru değil. Bence bırakın naturel olarak devam edin. Kayıplar olacaktır ama sağlığına zarar gelmesinden cok daha önemsiz olur. İnşallah kullanmaman dileğiyle.

13. Ddide

Ddide Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    kurler genelde 3-4 aylik olur ve bu vucut 1 kurle bu kadar kisa surede yapilmaz. muhtemelen 2 ve daha fazla kur yapildi.

kisacasi bu vucudun yarisi steroid.

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Ustad guzel vucut.
    Heralde cok ilac almiyorsun oyle deli gibi bir su toplaman yok. Bunu da bilincli olarak yaptigini dusunuyorum.
    Basarilar dilerim

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Dizlerde sorunvarsa benim gibi, stiffleg deadlift iyidir candır.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2017 ---
    Bu bi seçim konusu değil antrenman değişmemeli uyku ve dinlenme disiplini değişmemeli temiz beslenme alışkanlığı değişmemeli elimize kalan makro oranları kardiyo saatleri. Sabah glilojen depesu boş ve gh tavandayken koş antrenman sonrası hiit yap beslenmeni de nötre al negatife bile değil . Bak nooluyo.

Son düzenleme: 7 Eylül 2017
  16. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    IMG_0954-07-09-17-01-21.JPG IMG_0959-07-09-17-01-21.JPG

evet arkadaşlar son form durumum 1 hafta onceki...su an daha kuruyum kilom 74kg

17. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    yarışma ne zaman?

18. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    16 eylül - tartı 15 eylül

19. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Bana böyle yarışmalar saçma gelior vg de istediğini yap hakemler seni seçmesse napabilirsinki güzellik yarışması gibi bir şey

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Bu kadar çabaya bir motivasyon gerekir. Yarışmaya girenleri anlıyorum başarılar diliyorum hardcore body ya sa yarışma benim işim değil. Ha okadar çok cahil var ki çığundan iyi hazırlarım.

Sayfayı Paylaş