Suplementlere bağlı bir hayat mıı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve scr4m tarafından 9 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben suplement kullanmıyorum kullanan birsürü kişi var.Suplemetlere vg başladıktan sonra 2-3 ay sonra başlanılması gerektiğini söylüyorlar.Hadi 2-3 ayımızı güzelce tamamladık yavaş yavaş başladık proteindir aminodur vücut geliştikçe daha çok ve daha zengin kombinasyonlar yaptık.Peki bu suplemetleri sürekli kullanıcakmıyız.Bir ilaç antibiyotik kullanır gibi spor yaptığımız sürece 20 yaşında spora başlıyıp 40 yaşına kadar vg yapan biri bu suplementlere bağlı 20 sene mi geçiricek ve suplement kullanan arkadaşlar ilerisi için ne düşünüyorlar

Bilmiyorum bilmediğim için soruyorum

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Supplement 3 aydan sonra Kullanın Denmiyor Kullanacaksanız Enaz 3 Ay Geçmesini Bekleyin Deniyor. Ve Supplementler Takviye Amaçlı Kullanılıyor Senin Beslenmen Uykun vs İyi Değilse Çok Büyük Bi Etkisi Olmaz. Buda Demek Oluyor Ki Senin Beslenme Düzenin iyi Oldukça Supplement e İhtiyaç Duymuyorsan Kullanmasanda Olur.

FedoR bunu beğendi.
  3. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Benim gördüğüm çoğu kişi kullanıyor forumdaki birsürü kişide kullanyordur herkesin beslenme düzeni bozuk mu yani şunu soruyorum aslında kullananlar başlamışlar bir kere beslenme düzeni bozukjluğundan daha hızlı gelişmekten vb. ayrıca vücut geliştikçe ihtiyaçlaraı daha da artıcak bu kişiler sürekli kullanıcaklar anlamına mı geliyor bir kere başlamak

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Supplementin türkçesi ek besin demektir. Supplementler sadece mevcut beslenmenizi destekler. Ülkemizde zaten supplement kullanımı çok bilinçsiz bu nedenle bizim ülkemizden supplement kullanımını örnek olarak vermek saçma. Her önüne gelen amino kullanıyor , şaka gibi. Sizin beslenmeniz vücudunuza yetiyorsa, gelişiminiz için gerekenleri beslenmeyle sağlayabiliyorsanız ne mutlu size supplementlere para vermenize gerek yok. Veya kırmızı et almak pahalı geliyorsa onun yerine daha ucuz olan 1 ölçek protein tozu almak bütçeye daha yararlı. Ayrıca unutmamak gerekirki bu işin üstadları supplementlerden önce beslenme diyor.

sultanmehmed, FedoR ve AngryHun bunu beğendi.
  5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    supplement kullanmak bir bağımlılık değildirki sürekli kullanılsın.istersen ilk günden bile supplementlere başlayabilirsin.örneğin ben antremanlara yeni başladım fakat kullandığım 10 tane supplement var.tabi burada kimseye kötü örnek olmak istemem..çünkü benim uzun bir spor geçmişim var ve şükürler olsunki potansiyeli olan bir fiziğe sahibim..supplementlerin faydasını nasıl görürsün.şöyleki beslenmen ne kadar iyiyse supplementlerin faydasını o kadar çok görürsün.kötü bir beslenme düzenine supplement eklemek parayı çöpe atmak olur.hiçbir zaman öğün yerine geçemez çünkü supplementler.örneğin,en iyi "meal replacement" bile ortalama düzeyde yediğin öğünün yerine geçemez.en basitinden karnın bile doymaz çünkü..

beslenme düzeni bozuk olan bir kişi supplement kullanıyorsa cahilliğinden,beslenme düzeni iyi biri supplement kullanıyorsa bildiğinden kullanıyordur..

supplement kullanmadan belli bir seviyeye gelen kişi yerinde saysa bile mental kondisyonu her zaman çok yüksektir..

supplementleri istediğiniz zaman kullanır,istemediğiniz zaman kullanmazsın.yani 20 sene boyunca supplement kullan diye kimse demiyor zaten burada.eğer spor olsun,sağlıklı olalım diye yapıyorsanız bu sporu o kadar para vermenin bir anlamı yok yani.en fazla antreman sonrasına bir protein almanız kafidir..

"bilmiyorum bilmediğim için soruyorum" diyorsunuz fakat bilmiyorum diyeceğinize biraz araştırsaydınız eminim sorunuzun cevabını forumda bulabilirdiniz..

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    AngryHun a katılıyorum, hatta kendimden örnek vermek istiyorum, günlük protein tüketimim protein tozunu çıkartırsak etten ve yumurtadan 220-250gr. İstediğime ulaşmak için 300gr ı geçmem lazım ve ben işte bu 300gr ı geçme hedefi için supplement kullanıyorum.

AngryHun bunu beğendi.
  7. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    ıtıraf ediyorum ben bir suplamen bagımlısıyım..tedavıye ıhtıyacım var..burdan genclere sesleniyorum bulasmayın..saka bı yana suplamensız bu spor olmaz olsada bıyere kadar..maalesef bizim ulkede kotu olarak algılanıyor ben bır olcek weheyı ıcerken gızlı ıcıyorum bırı gorurse cocugun olmaz bırakırsan sarkarsın vs..cahıl bılgısız eksık ınsan cok.bunları asamadıktan sonra ulke olarak olımpyatlardan bole havamızı alıp gelırız

FedoR bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    mesela baska bır ornekte ben :)

ben supplemtelrı yılalrca kullandım sole solım gunde 600 gr proteın aldıgım donemler oldu ve ben bunun yarısı tozlardan alıyordum . donem donem gunde 250 gr da aldıgım oluyordu ozmada 50 gr ordan alıyordum

3 yıl bole devam ettım ben ve bır gun vejetaryen olmak gıbı radıkal bır karar aldım ve hayvansal hıcbır urunu tuketmıyorum artık

ve supplementte kullanmıyorum arada sırada soya ızolatı alıyorum yada baska bıtksıel proteın ama oda eger yurtdısna gıdersme falan kı bayadır gıdmedım bıttı almıyorum

ne olcum dustu ne bısey

zorunluluk dgeıldır kı ıhtıyacda degıdlır keyfıdır yanı paran varsa 10 tanede alırsın 20 tanede ama yoktur hıc almassın zatne olesıne yapıosan yanı benım kolum 38 de kalsın yete rdıosan gerke de yok 80-85 kg ıcın hıc gerke yok dogal alınır o proteın zaten

Cidade de Deus, onurr_535, draft ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    ilaç alıyormsnz acaba , 300 gram büyük rakam.

---------- Post added at 02:25 ---------- Previous post was at 02:08 ----------

Geçen gün salondaki hocamla konusuorm , ne kdr proten aldıgımı sordu ortalama 150 dedim yok ya çok az dedi en az bi 250 gram senın boy kilondabiri için(188/100kg).(supplement kitleme derdinde)
    Geçen ay sa dediği laf şu muabbet arasında 4 saatte bir protein almak lazm ortalama 30gram kdr.

Şimdi matematıge vurursak 4x4(öğün)=16 / 8 saatte uyku dıyelm , Her öğün ben ortalama 70 gram proteinmı alıcam peki?

Yenı baslayanlarn hali dahada kötü gene Sabah whey aksam whey spor oncesı sonrası whey,birde KASEIN şart acayip hemde almassan 8 saatte gider kasların alayı , adam 50 kg bench yapıyor ne wheyi be hoca :) Birde LCarnitine olayı var o daha bomba adamlar mucizevi bir şey beklıyorlar vucutta var olan bir aminoasitten , saçma sapan beslenmesiyle Carnitin alıp yağ yakacağım hevesi nedir?

FedoR ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Danny Boy naptın sen 600 gr günde protein mr olmpyalar anca alıyordur geçen gün bir dergide güç sporcusunun röportajını okudum adam yaklaşık 200 kg ağırılığında günde 500 gr protein 500 gr karbonhidrat alıyormuş senin yazdığın bu rakam bana çok yüksek geldi

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben dogru bır durum dmeıyorum kı su anda bunun tam tersıne gunde 100-120 gr alıyorum o donem gh den tutum mgf ye kadar bır cok sey kullanıyordum

kı ornek verdıgın adam 255 lbs yanı 115 kg :)

AngryHun bunu beğendi.
  12. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    255 lbs mi 200 kg cinsinden 200 kilo yani dediğim adam

13. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Beethoven, yaşım daha 20 ne ilacı. 300gr proteini tüketen illa ilaçlı olacak diye birşey yok. Ben vücudum maksimum gelişimi yakalasın kas kaybın oluşmasın ve bu olacaksa en doğal yolla olsun diye kasıyorum. Supplementlere gelirsek, daha geçen gün Lee Labrada nın videosunu izledim adam orda diyorki:
    bu sporda supplement konusuna gelirsek en iyisi beslenme. Biliyorum şaşıracaksınız, bu adam niye supplementleri önermiyor diyeceksiniz, hatta adamın Labrada diye kendi iyi bir supplement firması bile var ve adam bunu diyor. Beslenmen yetersizse supplement devreye girip farkı kapatıyor.

CarpeNoctum bunu beğendi.
  14. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Spora ilk başladığım dönemde ilk 6 ay hiçbir destek ürünü kullanmadım 6 ncı aydan sonra sadece idmandan sonra 1 porsiyon whey protein kullandım. Diğer destek ürünlerine ise bir senemi bitirdikten sonra kullanmaya başladım. Vucut kas kütleniz arttığı için protein arzıda o derece artıyor. Sonuç olarak bu arzın tamamını doğal besinlerden kapatmak iyice zorlaşıyor. İşte bu noktada destek ürünleri kullanmak durumunda kalıyorsunuz.

Ülkemizdeki sporcuların supplement kullanımından bahsetmişsiniz fakat "sui misal emsal olmaz" diye bir söz vardır. Kötü bir davranışı örnek gösteremezsiniz. Forumda 2-3 aylık sporcular görüyorum kullandığı kombinasyonu ben 15-16 aylık sporcuya bile önermiyorum.

O zararlıdır kullanmayın Şu zararsızdır kullanın diye klişe kelimeler kullanmak yerine bilinçli kullanımı öğretmeniz daha isabetli bir yaklaşım olur.

FedoR ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  15. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Draff, o sektor 17lere kdr indi valla müneccim olmadıgmdan sormak ıstedım :)
    Bence forumda ornek uyelerden bırısınız , ve bu sporda yenı olup sizin mesajınızı okuyan 10 kişiden 8 zi aynını yapmak ıster yani adamın kafasında su olusur 300 ü alırsak draff gibi oluruz heralde :).Benım kişisel gorusum bu miktara gerek alınıyorsada onerılmesıne karsıyım, sonucta benım gorusumle ınandıgınız seyı deistirecek halinizde yok.Ancak salonda cevremde goruyorum benım yarım kadar adam benden fazla protein tüketiyor.Mesajlarmda birazda bunun sitemi var :)

Yani olay şu değil protein=kas kütlesi.Keşke bu kdar basit olsa

16. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    dannyboy senın yazını okurken bende tavuk yıyordum..helal olsun vejataryanlık..baya radıkal bı karar olmus

Danny Boy bunu beğendi.
  17. acemierkan

acemierkan Yeni Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tornacı
    Yer:
    gaziantep
    itiraf etmek gerekirse bazen ilaç hap ve tozlar gerçeğindende etkili olbiliyor yan etkileri dahilinde yüksek dozlarda kullanılınca ancak vucudada bazı tufahlıklar getire biliyor ama

doğal beslenme ilede o ilaç hap vs. lerin yan etkileri gibi yan etkileri göze alsak bile tam olarak aynı etkiyi görmüyorlar.yerine göre kullanılmalı eksiklik neyde olduğu düşünülüyorsa

ama şu işi bir kurala koymalı insan bence örneğin ben (salgar male multiple)bir iki besin takviyesi daha kullanıyorum ama dikkat buraya yılbaşından yılbaşına 2 yıldır bunu yapıyorum takviyeler yılsa birer kutu birer şişe alınmalı bence ve en fazla kullanım

süresi 3-4 ay olmalı inanın etkisi yıl boyu sürüyor öyle bağımlı gibi davranmaya gerek yok

örneğin daha önce kullandığım haplerde gördüğüm besinlerin veremediği etkileri ve yan etkileri yazayım

günlük 400ıu e vitamini etkisi=kanımın çoğaldığını hissettim ve üşümem azalmıştı
    yan etkisi=ayak bileklerimde sürekli sızlanmalar yapmıştı bırakınca geçiyordu

günlük 100mg çinko etkisi=sabahları daha dinç uyanmak ve günlük olarak daha fazla ereksiyon sayısı
    yan etkisi=mide ağrısı ereksiyon halindeyken penis derisinde hafif yanma

günlük olarak 1 kapsül ace plus selenyum ****** a 20mg 200mg c vitamini 200mg e vit. selenyum 50mg
    etkisi=400ıu e vitamini ile aynı
    yan etkisi=el bileklerimde kas spazm ları oluşmuştu bırakınca geçiyordu

günlük 300mg sibirya ginseng'i etkisi=ereksiyon kalitesi arttı
    yan etkisi=yok

günlük 1gr l-arginine etkisi=ereksiyon kalitesinde artış göbekteki yağlardan daha hızlı kurtarma özelliği sperm miktarını artırdı

yan etkisi=yok

bu örneklerimi dahada çoğaltabilirim yani uzun lafın kısası fala inanma falsızda kalmayın sakın bence size gerekli veya eksikliğini hissetiğiniz şeyleri alıp kullanın ama bunu yılda 1-2 kez yapın yılın en fazla yarısını hap toz vs. ile geçirin bence çünkü mideniz çöp tenekesi değil doğal şeyleri hak eder ama yan etkileri olsada bence yakviyeler gerekli ama fazlası ve bağımlılıkğı hem cüzdanınıza zararlı hemde vucudunuza

aynı zamanda mucizevi şekil gıdalarla kilo almadan yapılomıycak sonuçlarda sağlıyor bazen

bu yüzden bağımlı mağımlı olmadan belirli aralıklarla alınız diyorum.

not:yukarıda yazdığım yan etkiler kendi vucudumda gözlemlediğim kendi deneyimlerimdir herkeste aynı şekil olaylar olmaya bilir sadece kendimde gördüm bunları hiçbir yerden alıntı yapmadım.

bu mesajı istiyen dikkate alır isteyen almaz tartışma yapmanın bir faydası yok ben samimi şekil fikrimi yazmaya çalıştım

bir kusurum bilgi eksikliğim varsa yüzüme vurmayınız lütfen beni kendi halime bırakın nasıl olsa düzelirim saygılar.

enemy bunu beğendi.
  18. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    supplement ek besin zaten. niye onlara bağlı olasınki. sen eğer yeterince beslendiğini düşünüyosan kullanmazsın yada yeterince besleniyosundur ama daha iyisi için kullanırsın

19. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    danyboy 600 gr proteın aldığın zaman kaç servis protein alıyordun?

20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozlarını sadece sporcular kullanmıyorki A.B.D. de 9 yaşındaki çocukların kahvaltılarına protein tozu katıyorlar avrupada hamile kadınlar protein tozu kullanıyorlar örnekleri çoğaltabiliriz.

Benim amacıma göre antremandan sonra 1 kere içiyorum yanş haftada 3 ölçek içmiş oluyorum içme nedenim antremandan sonra vücut kendini yenilemek için proteıne ıhtıyac duyar ve kas kaybı oluyor protein tozu kullanarak bunu önlüyorum

yanımda tavuk gibi besin götürsem onun sindirimi 2-4 saat sürer ama protein tozları çabuk sindiriliyor bunlar ilaç değil istersen bırakırsın size kalmış

ben hemde tat olarak seviyorum fenamı milkshake tadı veriyor ama 25 gr de proteın verıyor bence süper zevk ıcın bıle içerdim zengin olsam :D

Sayfayı Paylaş