sıhhi birkaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve travego1234 tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle flexor un yazısını okudum ,gayet iyi anlatmış ama benim sormak istediklerim konunun biraz daha detay kısmı.
    1.sorum 2 yıldır bu sporla uğraşıyorum ve sağ bileğim birçok defa sakatlıktan döndü. buz tedavisiyle her seferinde geçiştirdim ama daha fazla ağırlık kaldırdıkça bu ağrılar tekrar ediyor ve hatta sağ bilek kemiğim biraz dışarı çıktı diyebilirim.bir belgeselde izlemiştim ,adamlar omuzlarıyla ,kollarıyla araba parçalıyorlardı.kemiklerini çok güçlendirmişlerdi.ben de kemiklerimi ve bileğimi nasıl güçlendirebilirim bunu öğrenmek istiyorum.(bandajlarla çalışmak istemiyorum,zira bileğimin o şekilde zayıf kalacağını söylediler)
    2.sorum sol göğüs kaslarımdaki ağrılar. bu da son 1-2 aydır var ve gerindikçe ağrıyor, muhtemelen yeterli ısınma harekeri yapmadığımdan dolayıdır. sadece göğüs için nasıl bir ısınma hareketi yapılmalıdır?

konuyu kilitlemezseniz sevinirim daha önceki bir başlığım kilitlenmişti.bu bir forum sitesi ve başlık açılmadıkca güncelliğini yitirir. bu konu daha önce yazılmıştı vs diyebilirsiniz(sorulduğunu sanmıyorum çünkü biraz göz attım) ama orada doğru cevap verildiği ne malum? ayrıca sağlıkta hergün yeni gelişmeler oluyor ve doğru bildiklerimiz yanlış çıkabiliyor. cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    [/COLOR]3. olarak da nefes açmak için napabiliriz? yeterli nefes alamadığımı düşünüyorum

3. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    benden başka kmsede yok mu bu şikayetler_?

4. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sakatlanmadan biri yardım edebilir mi?

5. Thehoodkin

Thehoodkin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Basketbol
    Yer:
    Istanbul
    bunu sende biliyorsun süt ve süt ürünlerini ne kadar gereklidir

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Lütfen okuyunuz

mehmetanil bunu beğendi.
  7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Doktora git, kemik çıktı felan diyorsun sence bu ne kadar normal ? Fazla geç olmadan gerekeni yapmalısın.

mehmetanil bunu beğendi.
  8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    benım omuzumda bır sorun vardı resımlerı foruma yukledıkten 30 dakıka sonra doktora gıttım buradakı ınsaların cogunın ısı tıp degıl ne kadar bılgı ve tecrube olsada forumdakı doktorlarda forumdan anlattıgın kadarı ıle teshıs koyacaklar ancak gözle görulerek yapılan bır muayıne bence en saglıklısı olacaktır. saglık konularında lutfen aksatmadan doktora gıdın arkadaslar koca karı ılacları vb seylerı ne olur denemeyın modern tıptan yararlanın saglık gıdınce bırdaha servet doksenız gelmıyor...!

9. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben zaten doktora gitmiştim ama bişey yok dedi kas gevşetici verdi daha beter oldu.sonra body salonundaki birine sordum bana da oldu dedi buz koy geçer dedi dediğini yapınca geçti.yani doktorların çoğu tecrübesiz birkaç tahlile bakıyorlar,bişey gözükmüyorsa iyisin diyorlar. nasrettin hoca boşuna dememiş bana daldan düşeni getirin diye.o yüzden size soruyorum daha önce başına gelen ve iyileşen var mı diye.

10. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs ısıtmak için sana tavsiyem 1-2 kg dambılı al bench press gibi yumruk atar gibi kaldır ama tavsiyem 1 kg seri yumruk atar gibi kaldır yavaş yavaş kaldır. döndürerek kaldır vs.vs.

Kemik güçlenmesi olayıda kemiklerin darbe görerek(KIRILMA FALA:N OLMADAN)
    zamanla güçlenir. mesela ben sağ elimi hep duvara vuruyorum sağ elim çok sağlam tarak kemikleri 1 parmak kalınlığında tahtayı kırabiliyorum fakat sol elimle vurduğumda tarak kemiklerim acıyor böyle bir şey.

Nefes açmak içinse ciğer genişletmen gerekir oda şöyle olurki tavsiyem nefes egzersiizleri yap. Koşu bandına çık 10 km hızda 5 sn de bir nefes al ver aynı şekilde durarken bu oranı arttır 25 sn de al ver emin ol faydasını

travego1234 bunu beğendi.
  11. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    weightlifter
    teşekkür ederim. bu nefes olayı yürürken de olur mu acaba?,bi de 2 yıldır yapıyorum ,kemik yeterince güçlenmemiş midir?yoksa bileğim mi zayıf? çünkü en çok omuz genişletme hareketi var ya tam ismini hatırlamıyorum da 2 dumbell alıp ön tarafta tutup 90 derece açıp kapattığımızhareket ve ön kol harketlerinde ağrıyor bileğim

Son düzenleme: 13 Ekim 2012
  12. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    evet nefes olayı ciğerini aşırı zorlamadığın her zaman olur sanırım. kemiklerinin güçlü olup olmadığını ben değil sen anlayabilirsin birde sana bir öneri sunuyum bilek için en fazla 4 kd dambılı al dirseğini çalışma masasına koy avuç için aşağı baksın yavaşça kaldır indir ama bileğin ağrımaya başlarsa ya dur yada ağırlığı azalt kemik kas gibi değildir hemen uyarıya tepki vermez.

13. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben o hareketi boş barla yapıyorum sanırım aynı hareket. nefes olayı çok işime yarayacak. teşekkürler öneriler için.

14. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Ne demek bir öneri daha nefes olayı dediğimiz şey oksijeni alıp karbondioksidi vermemizdir.(Biraz teorik ve komik oldu ama kusura bakma) Nefes verirken karbondioksitle beraber su buharı bırakırız bunun için günlük nefes ihtiyacına oranla biraz daha fazla su içmelisin ki buna teride katarsak normalde 3 lt ise 4.5 lt içmen gerekir

travego1234 bunu beğendi.
  15. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tekrar teşekkürler.

Sayfayı Paylaş