Sürekli Makarna Patates Tavuk Salata

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kalashnikov tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme programım, tipik vücut geliştirmeci kahvaltısı, akşamki ton balığını ve whey'i de saymazsak yağsız az tuzlu makarna, haşlanmış tavuk, haşlanmış patates ve salatadan oluşuyor. Yaklaşık 8 aydır bu şekilde, açıkçası çok da yol katettim fakat bilmiyorum beslenme şeklim ne kadar doğru?

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    haşlama patatesi sadece antremandan sonra yumurtanın yanına ye kırmızı et kuruyemiş gibi besinler ekle ki verim al

3. brhmcr

brhmcr Guest

sebzeler, kuruyemis, meyve , proteinler sekillendirilmeli, yag kaynaklari eklenmeli.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
  6. PİNKO

PİNKO Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    psikolog
    Yer:
    istanbul
    beslenme uzmanları tek tip beslenmeyi doğru bulmuyorlar.. protein yönünden zengin beslenmek gerekiyor elbette ama öğünleri çeşitlendirmek doğru olur diye düşünüyorum.. vücudun sebzeye, meyveye (doğal şeker), vitaminlere, minerallere ihtiyacı var. bir de, beslenme ihtiyacı kişiden kişiye değişir.. kimi insanın, yapısı gereği proteine daha çok ihtiyacı vardır. bazılarıysa karbonhidratla hiç barışık değildir; yağlanma daha kolay gerçekleşir. demek istediğim, vücudun ihtiyacı kişiden kişiye değişebilir ancak ben yine de çeşitli ve dengeli beslenme şeklini doğru buluyorum. başarılar...

7. brhmcr

brhmcr Guest

badem, findik, fistik, ceviz abartmadan gunluk 7-10 tane.

RaPPeRuA kuruyemisi genelde saglikli yag icin oneriyoruz, leblebi daha ziyade karbonhidrat kaynagi olacaktir.

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Hehe bende farkli birsey sanmistim demek ayniymis

9. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Tabiki. Fakat yağ problemim olduğu için ve bulk dönemde olduğum için hem çeşit oluyor hemde kalori artımında yardımcı oluyor. :) Öğle yemeğinden sonra Yulaf + leblebi iyi gidiyor açıkçası.

10. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Ben açıkçası kahvaltıdan ihtiyaçlarımızın zaten büyük çoğunluğunu aldığımızı düşünüyorum. Mesela peynir, zeytin, yeşil zeytin, domates, salatalık, yumurta, yulaf ezmesi, bal, süt şeklinde yapılan bir kahvaltı zaten vitamin mineral ve protein yönünden zengin değil midir? Tabi bu sadece benim fikrim, yanlışım varsa düzeltilirse sevinirim.

Her öğünümde salata (az miktarda zeytinyağlı) tüketmemden olsa gerek multivitamin (optimen) kullandığım dönemle kullanmadığım dönem arasında en ufak bir fark hissedemedim mesela.

Bir de ekonomik durum mevzusu var arkadaşlar: şu anda kırmızı et ve balık çok pahalı. Hatta tavuk bile son zamanlarda kasmaya başladı. Bu yüzden ana protein kaynağını çeşitlendiremiyoruz, en azından şahsım adına durum bu şekilde.

Kuruyemiş konusunu dikkate alacam, zaten evde ceviz her zaman oluyor (memleketten gelir).

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş