protein tozu ve beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gunesxxl tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gunesxxl

gunesxxl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar ben 15 yasındayım 1 bucuk yıldır body building ile ugraşıyorum boyun 1.80 kilom 83 su son zamanlar baya kasıyorum ama 1 hafta sonra okullarım acılıyo özel bir okulda okuyorum ama okulumun yemekhanesindeki yemekler saglıklı olsada oglenleri okadar fazla yemek istemiyorum sorun ise oglenleri sadece 1 olcek protein tozu ve yeşil elma ile geçistirebilirmiyim ve ilk defa protein tozu kullanıcam benim yasımda biri için zararları varmıdır

2. oguz06

oguz06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Protein tozu kullanıcaksan bol bol su tüketmelisin.
    öğün sonrası protein tozu ek ilave olarak kullanabilirsin . elmada yanında güzel olur enerji verir
    yemeği az yiyeceğin için.

3. gunesxxl

gunesxxl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    peki benim yaşımda biri için zararları nedir

4. brhmcr

brhmcr Guest

Zararlidir demek direk yanlis olabilir belki ancak yararli olmayacagi kesin. Ekbesinler genel beslenmenin dogru yapildigi durumda bosluklari doldurmak icindir.Ana ogunlerin yerine almak icin degil. Beslenmeniz %80 dogal olursa yardimci olabilir. 15 yasinda ayrica tavsiye etmiyorum. Onun yerine 200 gram peynir alti suyundan lor isinizi gorur :)

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Protein tozlarının kullanımı her yaşda olabilir ama spor yapmayan bir insan için çok gereksiz olur . Çünki protein tozları antreman sonrasında kasları beslemek için yapılmıştır .Misal Siz yağlı yemekleri yiyip üstüne protein tozu içerseniz hiç bir faydasını göremezsiniz . Ve de her zaman söylenildiği gibi protein tozları asla ana öğününüzün yerini tutmaz bununla ilgili forumda bir çok konu var biraz araştırma yapman gerekecek sanırım . Bunun yerine pratik çözümler yapabilirsiniz örneğin kaba yemek koymak gibi

6. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    1-Protein tozunu ana öğün yerine koyma.
    2-Düzgün beslen sana zarardan fazla yararı olur.
    3-Sana zararı yok ancak 15 yaşındasın gerek sanmıyorum onun yerine "brhmcr " arkadaşımızın dediği gibi peynir altı suyu daha iyi olur.gelişme çağındasın zaten.

Sayfayı Paylaş