protein tozu sütle yada suyla karıştıktan kaç saat sonra içilebilir ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve eyup.dede tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar,

akşamları spordan sonra protein tozunu süt ile içmek istiyorum fakat işten 7 de çıkıyorum. salona git spor yap çık saat 9 oluyor. tozu ve sütü iş çıkışı hazırlasam saat 9'a kadar çantada beklese değer kaybı yada bozulma olur mu ?

yani tozu hazırladıktan sonra maksimum kaç saat sonra içebiliriz. deneyen varmıdır ?

bir not daha süt ile içmekteki sebebim akşam spordan sonra protein alıp başka bişi yememek. süt bu konuda açlığımı kesiyor

2. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    zaten genelde herkez spordan 30 dakika önce protein alır sonra yeniden hazırlar çantasına atar antremandan hemen sonra içer 1-2 saatlik zaman diliminde hiç birşey olmaz maksimum bilmemde 2 saatden hiçbirşey olmaz örnek ben :)

eyup.dede bunu beğendi.
  3. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bir iki saatten bence de bir şey olmaz.. Ben suyla içtiğim için salona giderken buzdolabı poşetleri oluyor tozu onun içine döküyorum bağlayıp çantaya atıyorum antrenmandan sonra hazırlayıp içiyorum..

eyup.dede bunu beğendi.
  4. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    suyla bozulma yada tadında değişme olmuyor galiba ama süt ile deneyen varmıdır ?

süt ile 2-3 saat dursa çantamda oda sıcaklığında, pert olur mu ?

5. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul

ben yarım yağlı sütle içiyorum tadında kokusunda hiçbir değişiklik yok yan etkisi flanda yok arkadaşlar sonuçta süt diyoruz sütün 2 3 saatte bozulma olasılığı yok zaten :) (kapalı yerlerde)

6. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    spordan çıkınca tozu süte karıştırıp çalkalaması zor mu geliyor da 2 saat önceden hazır ediyorsun. Küçük paket sütü al, proteini de küçük bir torbaya ya da kaba koy. Spordan sonra hazırlamak 30 sn almaz.

Dengesizzz bunu beğendi.
  7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İdman sonrası tüketilicek öğün en önemli öğünlerden biridir. Bu tür besin desteklerinin öğün yerine kullanılması pek olumlu sonuç vermeyebilir. Eğer belirli bir diet palnınız varsa ve idmandan sonraki öğün size fazla geliyosa , önceki öğünlerden alıcağınız kaloriyi azaltarak idman sonrasında mutlaka protein ağırlıklı + komplex karbonhidrat veya yağlı (dietin türüne göre) içerikli bir öğün tüketmen faydalı olucaktır.

ADANALI1980, eyup.dede ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    yağ yakmaya ve zayıflamaya yönelik kardiyo ağırlıklı antreman yapıyorum. spordan saat 9-10 gibi çıktığım için o saatten sonra yemek yersem zararlı olabileceğini düşünüyorum. ama dediğinize göre antremandan sonra 1 tabak sebze yemeği yada tavuk,yumurta,lor peyniri gibi protein ağırlıklı birşeyler yemek zarar vermez. abartılmadığı sürece. kardiyom ağır ve üzerine hergün farklı bir bölgede çalışma yaptığım için proteini spordan sonra kullanıyorum. gündüz zaten iyi besleniyorum

Sayfayı Paylaş