Protein tozu istahimi kapatti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve efk tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. efk

efk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3-4 haftadır muscletech nitrotech protein tozu kullanmaktayim. Her antrenmandan sonra bir ölçek alıyorum ve yanında 1-2 kaşık pekmez yiyorum. 1 saat sonra tavuk ve makarna/pilav olan ogunumu alıyorum. Ancak adam akıllı yiyemiyorum. Zayifim kilo almam lazım ve istahim kapandığı için yeterli karbonhidrati aldigimi düşünmüyorum. Ne yapmam gerekir ne dersiniz ?

2. DrBurakkk

DrBurakkk Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Pekmez yememeyi denemelisin bence

3. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    başlangıç olarak o pekmezi yeme. entranmandan kaç saat önce yiyorsun öğününü buda önemli ne dolu nede boş karına yapmalısın entremanı en az 1.5 saat önce yemelisin

4. efk

efk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Antrenmandan 1.5 2 saat önce yemegim bitmiş oluyor. Ondan sonra antreman saatine kadar sadece su içiyorum. Antreman bittiğinde aç oluyorum ve forumda basit şeker ile birlikte alınması söylenmiş protein yosunun ben de pekmezle aldım bu yanlış mi? Pekmez almamaktansa yemeği 1.30 2 saat sonra mi yemeliyim antrenmandan sonra ?

5. Azizbek

Azizbek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bende de aynı sıkıntı var

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Kullanma sende toz falan mecburmuş gbi davranmayın doğal yoldan devam

7. Azizbek

Azizbek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben dogal yoldan denedim olmadiği icin bu yola basvurdum kardeşim

8. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    bu sporu ciddi bi şekilde yapıpta supplement kullanmayan tek bir insan evladı bile yoktur sanmıyorum ,tabiki şuda varki normal yollardan kilo alamayıpta supplementlerden mucize beklemek saçmalıktır beslenmeni iyi ayarlamak zorundasın , iştah meselesine gelirsek kendini alıştıracaksın sık yemek ye ara ve ana öğünler olmak üzere bi süre sonra alışırsın , bende çok zorlanıyordum hatta bazen kusacak gibi oluyordum az yesem bile sonradan alıştım bi düzene oturttum biraz sabır

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    aralarda kuruyemiş yemeyi dene.

10. efk

efk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benimki biraz psikolojik sanırım. Ben 2 sene once de fitness yapıyordum toz kullanmıyordum ve antrenmandan sonra 2 tabak pilav yediğim falan oluyordu. Şimdi bu kadar yemeyip hızlı kilo alamayınca kendimi rahatsız hissettim. O zaman bu kadar yemek yediğim halde gobegim yoktu karın kaslarım sertti. Şimdi istahim kesildi sadece spordan sonraki ögün icin. Bunun iyi tarafından bakıp yağ olarak kilo almak yerine kas olarak alırım diye düşünüp devam mi Ediyim suanki duruma ne dersiniz ?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Mayıs 2014 ---
    Kuruyemiş sık sık az az yiyorum

11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    benim arkadaşım ciddi şekilde yapıyor 3 yıldır toz dahi kullandığını bılmem aynı binadayız ben yeni başladım ama o kullanmıyor emin konuşma bu kadar ama adamdaki mantık vucud yapayım diye gitmedi sağlığım için gideceğim kafası var onda vucudu da maşallahı var bu işler böyle sen dersen ben vucut şekıl olsun diye gidiyorum zor o iş ama dersen oturtursan kafana sağlık için gidiyorum bak nasıl oluyor vucut

12. Azizbek

Azizbek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim o kullanmayan insanlara zor raslarsin bide vücut tipine de bagli bişi o mesela birileri 6 ayda iyi hale gelir birileride bir sende o hale gelir insandan insana değişir. Bak kardeşim bende bu spora basladigimda kullanmicam diye basladim ve kilo alamamaya baslayinca boş yapiyorum gibi geldi sonra onu alinca değişikliği baya hissettim

13. efk

efk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar konu dışı tartışma yapmayın lütfen. Burda soru gayet açık. Toz kullanayim mi demedim sizlere. Kullanıyorum dedim. Basit karbonhidrat şart mi tozun yanında çok arkadaş var sadece toz içiyorlar ve vücutları gayet iyi?

14. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    lütfen yazdığımı dikkatli okuyun sonra cevap verin zira anlamamışsınız ,ciddi şekilde spor yapmaktan kastımın ne olduğunu anladığını sanmıyorum :) kendin yazmışsın vucut yapayım diye gitmedi ee daha kendi yazdığınla çelişiyorsun ? tekrarlıyorum ciddi şekilde yapan bu sporu yani amacı iyi bi vucuda sahip olmak isteyen her insan supp. desteği alır. Bu yazdıklarım sup kullanmak zorundasınız şeklinde algılanmasın zaten spora daha yeni başlayanlar için kesinlikle herhangi bi supp. desteği önermiyorum. son olarak tekrarlıyorum iştahın için; biraz zorlanacaksın ama beslenme bi düzene oturdumu zamanla alışırsın. yada iştahını açacak şeyler dene misal yemek yapmak onu güzelce süslemek benim iştahımı açar

15. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    sen beni anlamadın herhalde üstad bende sana diyorum ki adam ciddi ciddi yapıyor bel bağlamamış toza babası esk vg cilerden doğal yolla aşılamış spora herkesin kendi tercihidir kullanmak ama benim dediğim ciddi yapıp tozsuz da oluyor yani bu işin püf noktası sabırdır bana göre kenyadaki adam kuru ekmek yiyor 5 yıldır toz kullanan adamdan sağlam vucudu var sabır abi sabır azim toz falan hikaye
    3 ay gidip sonuç bekleyen insan tabi toz kullanır bilmiyorum ya ne bilim abi o içtiğim şey vucuduma giriyor ben spor yapıyorum işlenmiş gıdayı al vucuda neymiş vucuduma proteinle besledim aldın hazır tozu koydun vucuduna ne bileyim ya ben yeniyim ama sanmıyorum fikrimin değişeceğini doğal iyidir ya sana lafım yok bro yanlış bişe söyledisem affola

16. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Kenyadaki adam ne alaka. Biri bise dediginde muhalefetlik yapmayi ne zaman birakacaz merak ediyorum. Deniz10 un dusuncesi bu. Ciddi yapan supp. Kullanir diyor. Ne gerek var uzatmaya.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

17. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Nedeni çok basit mideniz şuan ufak ve almaya çalıştığınız besinlerin ağırlığı midenizin taşıyabileceğinden çok daha fazla ayrıca protein tozunu besin listenizde bir eksik olduğu için mi aldınız .

18. efk

efk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spor sonrası hızlı toparlanma için, beslenmemi desteklemesi için, eksik olduğu için vs denebilir

19. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Erken dönemlerde protein tozuna ihtiyaç yoktur protein tozu beslenmenizde eksik varsa o eksiği kapatmak için kullanılır şöyle açıklamak istiyorum. Bir yere seyahat etmek zorundasınız beslenmenizin aksamaması için bu zamanlarda kullanılır yoksa yemek yemeye zamanınız varken oturup protein tozu içmek mantıklı bir davranış olmayacaktır .

Sayfayı Paylaş