protein tozlarından uzak durun

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve denixex tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
  2. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Saglikli beslenmedeki gorudu tabiki dogru ama protein tozu zararli degildir ama gerekli bi sey de degildir orda anlasmaliyiz bence eger sen gunluk kalorini protein ihtiyacini karsiliyorsan zaten geri kalanini vucut disari atiyor veya yag olarak depoluyor ama sen yetersiz besleniyorsan kullanilmasinda bi sakinca yok bennim gorusum.

3. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Bakmaya bile tenezzül etmedim.

YSF-JOSEPH, ByVendetta, Balboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Her kaynağı okuyup öğrenmekte fayda var, okudum okumasına ama beyefendinin sadece tezi var, destekleyecek hiç bir veri sunmamis, derleyen arkadaşta sağolsun birbirinin kopyası cümlelerle tekrarlayip durmuş. Matematiği hiçbir zaman doğru düzgün ogrenemedim, 2 kere 2 nin neden 4 olduğu belli, ama o sayılari neden parantez icine koyuyoruz dediğimde ikna edici bir cevap alamadım, kafam da almadı haliylen, burda da beyefendi aciklamamis gorecegimiz zararlari.

ByVendetta, lordeng ve requ. bunu beğendi.
  5. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    ya benim en çok korktuğum 45-50 yaşında böbrek ve karaciğer sıkıntısı yaşamak :(

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bir bu hoca eksikti
    Herkes konusuyor ama ne deney var ne calisma

7. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Hic bi faydasi yok zarari var diyo, neden desen cevap veremez suc bunda degil bunu adam sanip gazetede yazi yazdiranda

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

A la menth bunu beğendi.
  8. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    adamın yazdığında mantıklı tek şey beslenmenin üzerinde durduğu
    ama protein tozunun hiçbir yararı olmadığını söylüyor hiç kullanmadım yorum yapamayacam ama kullanmayı düşünen biri olarak beni etkilemedi hiçbir çalışma yok örnek yok veri yok oturup yazmış öylesine sanki

9. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Okumadım bile goz attim hep ayni seyler gazete gibi kaynaklarda yazilan böyle sacmaliklari okumaya bile değmez :) hep supplementleri asagilayan, kotuleyen adamlarin, kadinlarin yazilari cikiyo yada televizyona cikiyo karsisinada cikarsalar ya bilgili bu isten anlayan birini adam gibi tartissalar boyle olunca ailelerde görüyo laf oluyo nefret ediyorum bu kotuleyen yazi ve konusmalardan sinir oluyorum gördüğüm gibi

Balboa7, Shadow15 ve columbu bunu beğendi.
  10. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Anlamadığım birey var herseye araştırma deney yapıyorlar protein tozunda neden yok ?

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Uzak durun demiş, neden uzak durmamız gerektiği hakkında hiçbir şey söylememiş. Herhalde "Osman Müftüoğlu diyorsa vardır bir bildiği" diye düşünleceğini zannediyor. Kendiyle okurlarının arasındaki problem.

ByVendetta, A la menth, requ. ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Mahalle dedikodusu gibi olmuş. "Şşşşt gençler sakın kullanmayın,çok zararlı.-Neden? -bir bildiğim var siz beni dinleyin!"
    Bilinçsizce ve aşırıya kaçmadıkça bir zararı olacağını düşünmüyorum. Köye gidip yerleşmediğimiz sürece zaten doğal hiç bir şey yemiyoruz.

A la menth, Shadow15 ve mehmet_oztan bunu beğendi.
  13. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    Köyde bile doğal beslenmek çok zor malesef... Protein tozu meselesine gelirsek... Ülkemizde bu konuda hiçbir bilim insanının araştırma yaptığını sanmıyorum. Herkes ezbere konuşuyor. Faydasızın biri zamanında bu gıdalar zararlı demiş herkes bu yalanın peşinden koşmuş, koşmaya da devam ediyor. Doktora soruyoruz sakın ha kanser yapar karaciğeri bitirir vs. vs. diyor. Steroid konusunu açmıyorum bile. Amerika'da, Japonya'da adamları bunun araştırmasını yapıyor sonuçlarını yayınlıyor. Kanıtlanan bir zararı yok deniliyor ama gel de anlat bizim doktorlara. En önemlisi spor hekimliği diye bir kavram yok ülkemizde. Çok et yeme gut olursun, protein içme karaciğerin biter, yumurta yeme kolesterol olur ... e o zaman hamburger yiyip obez olalım hepimiz. Keşke bizim proteinimizle, sporumuzla uğraşacaklarına obeziteyle mücadele etseler.

faikaksu92, torifonta ve Balboa7 bunu beğendi.
  14. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kurban bayramindan sebep etle ilgili haberler cok var TV'lerde. Bende bugun izledim,bir diyetisyen fazla kirmizi et yemenin kalbe zarar verdigini,kandaki asiditenin arttigini ve kanin pihtilasma miktarinda artis gozlendigini,gunde 100gr dan fazla kirmizi et yenmemesi gerektigini soyledi. Ama fazla proteinin bobrek hastaliklarina ve karaciger hastaliklarina yol actiginida soyledi. Spor yaptigimiz icin o FAZLA kriteri bizim icin gecerli degil diye dusunuyorum.sonucta vucudun ihtiyaci var.ama Whey gibi yogun bir proteininde gunde 2 den fazla kullanilmasi bobrek ve karacigeri yorabilir. Bu sebeple tuketimine ve su icmeye dikkat etmeliyiz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

a.celenli bunu beğendi.
  15. mustimen

mustimen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Saraçoğlu da içmeyin diyor adamlar haklı aslında içmemek lazım kimyasal sonuçta ben yan etkisini görüyorum troid bezimi şişiriyor bi halt var ki bu tozda şişiyor boğaz protein açısından zengin çok besin var biraz araştırırsanız ıspanağın bile kas yapmada ne kadar faydalı olduğunu görürsünüz. Bol proteinli bi yemek tarifi olarak nokta koyayım. Hindi etli yeşil mercimek etkiyi iki haftada yiyip kendiniz görün.

16. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    vg sporu,supplementler,steroidler konusunda spor hekimleri bilimsel kanıtlarla bilgi vermelidir

Bekci bunu beğendi.
  17. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Okumadım bile sürekli böyle saçma yazılar çıkıyor. Okuyupta sinirinizi bozmamanızı tavsiye ederim okuduysanız geçmiş olsun zaten. He bu arada bu salak gazete kollarına synthol basan adamı ünlü vücut geliştirmecisi falan diye haber yapan gazete zaten.

alvel bunu beğendi.
  18. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İnsan vücudunun proteine ihtiyacı vardir aminoasit de dahil sadece bilinçsiz kullanimda zararlidir tozu kullandıktan sonra mühim olan onu calistirabilmek ve ardından bol miktarda su içilmesi bagirsaklari tozdan temizlemesi için :)

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  19. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Adam zararlıdır demiş,zararını söylememiş.canan karatay en azından kalp buyutur falan diyordu :D

20. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    11aylik vg ciyim 4 kutu protein tozu bitirdim..bilenler bilir akdeniz anamasi tasiyicisiyim..kan degerlerim normal insanlardan dusuk..gecen hafta kan testi yaptirdim acaba karaciger bobrek vs de birseyler varmi diye..dun testleri aldim her zaman 10olan hemoglobimim 13olmus..diger butun fonksiyonlarinda super dedi doktorum..zaten onceden halsiz olan ben vg ye basladigimdan beri dinctim bunu anlayabiliyor insan..kisacasi bunlar ek besinler vucuda takviye gerekiyorsa yetmiyorsa yapicaksiniz vucut istiyor cunku...tatmin olmayan arkadaslara testlerimide gosterebilirim..istedigi doktora gostersin...ileride birsey cikarmi bilmem sadece soylenti ve tahmin..ama su ana bakarsam cok faydali bir besin takviyesi...arti 34 yasindayim ve 10yaslarinda hepatit gecirdim..
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ekim 2014 ---
    Sizin gibi bazi fonksiyonlari hasta olan insanlar tabiki kullanmamali..bunu bir karaciger hastasi yada bobrekhastasi kullansa mutkaka yan etkileri olur..keza bazi insanlarda sivilce vs yapiyor..sizin troid beziniz sisiyor diye bizimki sismiyor mesela..siz ekmek yiyebiliyorsunuz ama çölyak hastalari yiyemiyor!! Vs vs ornek cok...doktorunuza danismanizi tavsiye ederim..saygilar

Son düzenleme: 14 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş