Protein Desteği Vede Kas Yenileme dönemi..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve body123456 tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. body123456

body123456 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar
    Bazı Merak ettiğim Basit ama Önemli konular var.

1-Protein tozu almadan (Kırmızı eti sevmiyorum) Balık Eti,Ve Tavuk eti yiyebiliyorum.Kaslarımın ihtiyacını giderebilirmiyim?

2-Bu forumda İdman sonrası Kasların kendini yenileme döneminin ağrı bittikten sonra başladığını Flexor'dan vede birçok kişiden duydum.Kulağıma Mantıksız geldi Kasların Anabolik yenilemesi İdmandan hemen sonra başlamazmı?Zaten Ağrının nedenide Kaslarda oluşan hasardır,Onu yenilediği zaman Ağrı geçer..

Ben böle biliyorum nekadar doğru biliyorum bilmiyorum bu konulara açıklık getirmemde vede kafamda oluşan soruları gidermemde yardımınızı bekliyorum?

Ayrıca Püf noktalar bölümünde olan Sık Sorulan sorularda marakımı gidermeme yetmedi..

2. brhmcr

brhmcr Guest

1-Evet giderebilirsin.

2-Genel anlamda bakildiginda idman sonrasi katabolik evre baslar ( laktik asit, kortizol vs.) Biz bunu durdurmaya calisiriz. Bu surecte vucuda ihtiyaci olan verilerek anabolik evre devam ettirmeye calisilir. Yani aslinda anabolik surec surekli devam eder. Flexorun hangi yorumundan bunu cikardigini alintilarsan daha saglikli yorum yapilabilir.

Anabolik : Canlı organizmalarda basit maddelerden enerji kullanılarak daha kompleks maddelerin meydana getirilme reaksiyonları.

Bu noktada anaboliklik hicbitmez ki :)

3. body123456

body123456 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Biryerde gördüm ama nerde gördüğümü bulamadım..

İdmandan sonra siz kaç gün dinleniyorsunuz?
    Benim kaslarım spor sonrası 3 gün ağrıyor özellikle kollarım.
    Normalmi bilnmiyorum çok ağrıması kasların kendini yenileyemediği anlamadığı anlamına geliyor?

4. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende bir agrı olmuyo şahsen haftada 5 gün gidiyorum sadece antremandan geldikden sonra yoruluyorum yemek yedikden sonra oda geciyo :D

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Kaslarınızda ağrı ve acının olması gelişiyor olduğunun göstergesidir forumda böyle bir başlık var okumanızda yarar var .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/geli-me-kaslarda-agr-ac-t4311.html

6. brhmcr

brhmcr Guest

Ben haftada 5 gun ard arda idman yapiyorum ancak tek bolge girdigim icin bir bolge en az bir hafta dinlenmis oluyor :)

Cok agrimasi hamliktan kaynaklaniyorsa zaten bir muddet sonra duzelir. Ancak agrilar abartili sekilde devam ediyorsa, beslenme gozden gecirilmeli.

Sayfayı Paylaş