L-Karnitin supplementlerinin karaciğere zararı var mı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bambu tarafından 24 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bambu

bambu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar:

Yaptırdığım check-up sonrası karaciğerimde yağlanma başlangıcı tespit edildi. Doktor bunu hareketsizliğe ve alkol tüketimine bağladı. Aynı zamanda diyet yapmam gerektiğini söyledi.

Daha önce l-karnitine supplement kullanıyordum yağ yakmak için. Yine onu kullansam karaciğerimi kötü yönde etkiler mi?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hayır etkilemez :)

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    karaciğere zarar vermez fakat, l-carnitine gibi gereksiz bir ürüne para vermek yerine, düşük kalorili&kaliteli beslenme ile yine aynı kiloyu verebilirsiniz...

Bozo-Baku ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Tezatlık:

Alkol tüketiyorum = Karnitin Karaciğere zarar verir mi ? ( Alkolü kes önce karnitinden zarar gelmez biryerine )

Benim anlamadığım nokta bu forumda 1000 tane supplementlerin zararları diye konu açıldı. Sigara ve alkolün sağlığa ve spora etkileri hakkındaki tüm soru ve konu başlıklarını toplasan iki elin parmaklarını geçmez.

jankad, spine, speedtouch ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. bambu

bambu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Süper, peki l-carnitine ile beraber hangi antrenmanı önerirsiniz? Sabahları açık havada koşmayı planlıyorum. Interval koşu tavsiye ediyolar ama ben bayadır koşmuyorum. Önce nasıl başlamalıyım? Yaşım 27 kilom 85, boyum 1.81 bu arada

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    koşu+ağırlık idmanı yapabilirsiniz, tabi bir hoca gözetiminde olmasında fayda var, o sizi daha bilinçli yönlendirir, yağ yakımı ise amaç , idman esnasında nabzı belli bir yükseklikte tutmak gereklidir, fakat sizin vücudunuz ham olduğundan bir anda yüksek nabızlı bir idman bünyeyi rahatsız edebilir, bir salona yazılıp hocanızdan program alıp,burda yayınlarsınız o zaman tavsiyeler netleşir, şimdi şunu yap bunu yap demenin mantığı,manası yok...

7. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bazı doktorlar karaciğer yağlanmasına carnitin öneriyorlar, ayrıca l-carnitin'in gereksiz olduğuna inanmıyorum, tabiki mucize bir ürün diil, spor yapmadan diyet yapmadan almadanda bir anlamı yok fakat bu kadarda aşşalamaya gerek yok.

spine bunu beğendi.
  8. bambu

bambu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bunu bende duymuştum. Belirli bir yaştan sonra vücutta karnitin azalıyormuş. Bir nevi vitamin desteği gibi oluyor yani. Denemekte fayda var.

Sayfayı Paylaş