Kombinasyon sorusu : Animal Pump + Combat Powder ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Y.J.Malmsteen tarafından 19 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Y.J.Malmsteen

Y.J.Malmsteen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar

Antremandan önce Animal Pump , antreman hemen sonrası ve gece için Combat Powder kullanmak istiyorum.

Böyle bir kombinasyon etki gösterir mi?
    Etkisinin yanında bünyeye gereğinden fazla yüklenmiş olur muyum?

Teşekkürler
    Saygılar

2. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Aleykum selam
    bu kombine ile gereginden fazla almadıgın surece bunyeye yuklenmezsın .

Ama soyle bi durum var soyle kullan boyle kullan desekde Supplementlerden fayda gorme işi bunyeden bunyeye farklılık gosterir .

Kullanma zamanlarını iyi ayarlamışsın iyi recovery verir diye dusunuyorum.

Y.J.Malmsteen bunu beğendi.
  3. Y.J.Malmsteen

Y.J.Malmsteen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Gereğinden fazla derken işte üzerinde yazan tek öğün bazlı olan ölçülere sadık kalarak kullanıcam.Onların haricinde ekstra bir öğün veya ölçek kullanmam muhtemelen.
    Etki gösterir mi derken aslında biraz yanlış sormuşum doğal olarak faydalı olurmu demişim gibi durmuş :) Orada demek istediğim faydasını görürmüyüm den çok, mantıklı bir kombinasyon olurmu normal şartlar altında şeklindeydi.
    Teşekkürler cevap için ayrıca

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkcası kombinasyon guzel fakat antreman sonrasi 1 olcek whey + 1 olcek kazein bazli ( yada kompleks olabilir) protein tozu kullanmayi. Gece icinse sadece kazein bazli protein tercih ederdim. Kompleks proteinlerin icerisinde kazein disinda whey vb. Proteinlerde var gece protein ihtiyacini karsilamak istiyorsun fakat combatin icinde yuzde kac oraninda kazein var. Onun yerine lor peyniri gibi bir urun tercih ederim

Pappy ve Y.J.Malmsteen bunu beğendi.
  5. Y.J.Malmsteen

Y.J.Malmsteen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Anladığım kadarıyla kombinasyon iyi,antreman sonrası combat ı al fakat gece için combat ı kullanma onun yerine sadece casein bazlı protein mi al diyorsun kauss?

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen onu diyorum. Combatta ne kadar casein bazli protein var buda onemli. Eger yeteri oranda casein varsa combatida kullanabilirsin. Ama sunu demek istiyorum misal combatta 24 gr protein var diyelim bunun 10 gr i casein bazliysa ben olsam aksam icin kullanmam. Ara ogun icin daha iyi bir urun bana kalirsa. Tabi ki bu benim gorusum. Eminim combati gece yatmadan once kullanan arkadaslarda forumda mevcuttur :)

7. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bence on numara kombine derim iki üründe cok iyi animal pump süper enerji veriyo combat powder da tam antreman sonrası ürünü bence on numarahyper_

8. Y.J.Malmsteen

Y.J.Malmsteen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18

Tamamdır şimdi anladım.Yalnız combat ı gece yatmadan önce kullanacağım dememiştim,daha geç bir saatte kullanılacak bir öğün olarak düşünmüştüm.Yani iç ve yat olarak düşünmüyorum,arada 3 veya 4 saatlik bir boşluk olacak.Bu durumda da aynı şekilde mi tavsiye edersin?
    Teşekkürler tekrar bu arada :)

Tabii aynen.Zaten hem içerikleri hem de etkileri bakımından araştırdım baya.Pek zannetmiyorum standart bir etki göstersin kombinasyon :)

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ürünün içinde ne kadar Whey ne Kadar kazein veya egg protein olduğu belli değil. Belki whey oranı % 50 , belki % 10 içinde hangi proteinin ne kadar olduğunu sadece üretici firma biliyor.

Onun için bu tür ürünleri ara öğünlerde kullanmazın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Eğer idman sonrası protein tozu alınacaksa saf whey protein alınması daha uygundur.

Pappy, hakankabaoglu ve Y.J.Malmsteen bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben bu tarz protein tozu konularına çok farklı bir açıdan bakma taraftarıyım...

şöyle açıklıyım, idmandan sonra vücudumuza 7-8 gr eaa, sonrasında ise protein blend almamız daha uygundur, birçok sporcu idmandan sonra vücuduna 40 gram civarı whey alıyor, fakat gün içinde özellikle anabolizan kullanmayan sporcuların sentezlediği protein miktarı belli, yani aldığınız 40 gram wheyin büyük bir bölümü zaten glikojene dönüşüyor, ve daha sonrası için vücudunuzu beslemiyor, bunun yerine direk vücudun ihtiyacı olan eaa'yı verip, ardından da uzun süre besleyecek bir protein içeceği içmek çok daha mantıklı olacaktır, protein blendlerin içeriği genelde %40 whey %40 egg albumin %20 casein şeklinde oluyor, nerden biliyorsun bunu diye sorarsanız, ithalatçı tanıdığım var, bu supplement işlerini yoğun şekilde araştırırım.
    protein blend ürünleri gece kullanımına da uygundur, bildiğim kadarıyla cobat şu anda protein blend ürünleri arasında en ucuz olanı ama vitamin ve mineral olarak, diğer blend ürünlerinin arkasında, animal pump yerine ,glutamine veyahut amino blend öneririm, daha faydalı bir kombine olacaktır.
    idman öncesi performansını supplementlerden değil de doğal beslenmeden karşılamak daha yerinde olacaktır,supplement bütçemizi ise "recovery" işine daha çok yatırırsak alacağımız verim daha fazla olacaktır.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2012
  11. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın beach boy ama sence antreman sonrasında kullanıldıgında kütle artısına yardımcı olmaz mı ?

12. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ben kütle artışına yardımcı olmaz demiyorum öyle bir iddiam yok. Kazeinle beraber alınan whey proteinin emiliminin yavaşladığı hakkında yazılar mevcut. Sadece idman sonrası saf whey protein alımının blend protein almaktan daha yararlı olacağını düşünüyorum.

"Protein Oranı Mı - Protein Kalitesi Mi / Whey Protein Mi? Blend ( Karma ) Protein Mi?" konusunda buna değinmiştim. İdman sonrası whey protein alındıktan sonraki öğünlerde anabolik ve anti-katabolik etkiyi uzatmak için blend protein kullanımının kas gelişimini pozitif yönde etki ediyor.

Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş