Kiloluyken Body yapmak...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve atanerber tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Herkese Merhabalar :) Öncelikle yaşım 16 Boyum 1.73 Kilom 98. yaklaşık 1 aydır Body ile uğraşıyorum fakat benim oraya gitme amacım kilo vermekti.Ama hem insülin direncim olduğu için hemde kilo vermekte çok zorlandığım için hocama şunu sordum. Ben kilo veremiyorum bu kilo ile vücut geliştirmeye geçsem yani tam olarak protein alıp herşeyiyle vucüt geliştirmeye geçsem daha iyi olurmu diye sordum.Tabi olur dedi.

Sizlerede sormak istedim. Bu kiloyla yapsam iyi olurmu nasıl olsa VG yapmak isteyenlere öncelikle kilo almaları öneriliyor bende zaten doğuştan kiloluyum diyebilirim :) Sizce nasıl olur değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler :)bench_O

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Vücut geliştirerek zayıflayabilirsiniz bu sistem şu şekilde işliyor haftanın 5 günü antreman yapiyorsaniz 2 günü cardio çalışmaları 3 gün ağırlık çalışmaları şeklinde geçiyor zaten vücut iri kıyım olduğu için zayıflayarak vücut ortaya çıkarabilirsiniz . Tabi bunlari yapmak için beslenme programiniz olmali . Bir diyetisyene başvurmalisiniz .

Ayrıca şunları okuyunuz ;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-nas-l-t8674.html

ahmetkb ve atanerber bunu beğendi.
  3. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Spor salonuna haftada 4 gün olarak gidiyorum pazartesi-çarşamba-cuma-pazar şeklinde her gün 30dk bisiklet ve 15dk yürüyüş bandı yapıp ağırlığa geçiyorum ağırlığı az ağırlık çok tekrar şeklinde yapıyordum hocamdan bu Vücut geliştirme onayını alınca ağırlığı arttırdım.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Öncelikle insülin direnci için tedavi uygula aksi takdirde gelişim zor.

5. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    ilaç kullanıyorum zaten :)

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Şuan 100 kilo civarıyım

Üç ay civarı full kardiyo ve bir takım egzersizler çalışmıştım o şekilde 25 kilo verdim.

Yaklaşık 2-3 haftadır bir gün arayla ağırlık çalışıyorum(6 gün salona gidiyorum 3 gün ağırlık+kardiyo çalışıyorum diğer 3 gün sadece kardiyo ve diğer egzersizler)

Yeni başladığım için bir programım yok, ağırlık çalıştıgım günler genel olarak tüm vucüdu çalıştırıyorum.

Benim şuan uyguladığım çalışma sırası
    15 dk bisiklet(ısınmak için)
    45 dk civarı ağırlık çalışması
    15 dk bisiklet, 25 dk koşu bandı

Bu konuyu çok araştırdım, eğer kardiyodan önce ağırlık çalışırsan daha iyi oluyor. Hem kardiyo sırasında daha iyi yağ yakarsın(vucüt daki şekeri ağırlık çalıştırırken bitireceğin için vücut direk yağ yakıyor)

Bende senin gibi az ağırlık çok tekrar yapıyordum ama bunun bir artısının olmadığını ögrendim, o yüzden artık az tekrar + kaldirabildiğim kadar ağırlıkla çalışıyorum

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    atanerber bunu beğendi.
  8. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Yorumlarınız için teşekkürler :) benim sorunum şu ben kilo vermekte zorlanıyorum çok defa denedim kilo vermeyi her defasında başarısız oldum zaten kiloyu versem bile VG tam anlamıyla başladığım zaman tekrar kilo almam istenecek bu yüzden bu halde başlamayı düşünüyorum sizden bunun doğruluğu veya dezavantajı ile ilgili bilgi istiyorum. :)

9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Mantıgın yanlıs ama senın sen sımdı 98 kilosun yagın 30 kilo örnegin sen define olacaksın 72-73 kg ye düşeceksın. Sonra vg yr baslayıp kilo almıcaksın vucuduna kas ekliceksın oda öle kolay degil 75 ile baslasam vg ye kas ile 85 kg yı anca 3-4 seneye alırsın :)

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

3 senede bilealmak çok zor cidden çok sağlam bir şekilde bulk olursan dört dörtlük beslenip sağlam supplement desteği alırsan belki 5- 10 kg kas kütlesi eklersin oda çok zor . Profesyonel olmadığı için böyle bir şey imkansıza yakindir . Onun için daha mantıklı haraket etmesi gerekiyor . Ciddi anlamda yağ yakmak istiyorsan insülin seviyeni düşük tutman gerekiyor . Yani kısacası BASİT ŞEKER TÜKETME ( Beyaz şeker, bal , pekmez ) dahil .

11. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    yani kilo veripte başlamam lazım :/

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    O kısmı sana kalmıs önce define olup sonra havıme basklaya bilir yada önce hacim yapıp sonra define olbılırsın kıs gelıo once bulk yap bence bu mevsimde :) ben aadece kilo alma kısmındaki yanlıs anlamanı düzeltmek istedim :)

13. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    demek istediğinizi tam olarak anlayamadım ama önce kas yapıp sonradamı zayıflabilirim yani biraz daha acık yazarsanız sevinirim :)

14. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Telefondn girdiğim için :) kız atkadasımın alısverişi bitsin bir yere oturalım yemek için detaylıca yazayım sana :)

15. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Teşekkür ederim yani bana kilo vermek cok zor geliyor + zaten şöyle bir şey duymuştum kas kütlesi fazla olan insanlar fazla kilo kaybı yaşıyormuş böylece kiloda vermiş olmazmıyım düşüncem mantıklımı ayrıntılı yazarsanız sevinirim :)

16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Şimdi örnek seni 100 kg alalım 30 kg yagın var diyelim:) sen önce 30 kg yag fazlanı verip 70 kg ile hacıme baslaya bilirsin :) sonra mesela 6 ay sonra 75 olursun :) yada 100 kg ile hacime baslarsın 6 ay sonra örnek 100 olursun gene ama havımlı durut vücudun ve yagın 30 kg den az olur ve yag yakmaya baslarsın bulk yanı hacimşenme kısın define yanı incelme olur. Ama ben senin yerınde olsam kısta geliyor diye önce havime gecerim nisana kadar deli gibi havim calısır spnra 3 ay defineye girerim ve yaza hazır vücutla plaja giderim :) ama karar senın sen forumuda oku iyice öle kararını ver

John399 ve atanerber bunu beğendi.
  17. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Ben işi tam olarak kavramak amacıyla birdaha sorayım yani demek istediğiniz önümüz kış olduğu için önce hacimlenme yapayım yaza doğruda zayıflayayım doğrumu anlamışım :) ?

18. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    bi resim atsan bakıp daha iyi yorum yaparız

19. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    emin olun böyle birşey aklımda vardı ama şuan atma şansım yok :(

20. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Şu an için kas yapmaya girişmeniz bana kalırsa çok mantıksız. Ciddi anlamda kas yapmak istiyorsanız bu süreçte biraz yağlanmada olacak ve iyice kilo alacaksınız. Daha sonra zayıflama döneminde ise ister istemez kastan kaybedeceksiniz. Bunlar çok iyi beslenmeyle belki düzenlenebilir şeyler ancak önce kas sonra zayıflama formülünüz çok fazla zaman ve emek harcayaktır.

İlk olarak hedefiniz yağ yakımı olmalı. Alacağınız programa göre mutlaka hem vücut hareketleri hem de kardiyo yapacaksınız ancak bu süreçte amaç kas kazanımı değilde mümkün olduğunca kas kaybetmeden yağlarınızı vermek olacaktır.

6 ayda çok iyi beslenme + antremanla bambaşka biri olabilirsiniz.

atanerber bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş