HardLine Whey 3 MATRİX

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Urun sizce nasil?

1. Basarili

oy sayısı 313
    63,0%
  2. Orta karar

oy sayısı 138
    27,8%
  3. Basarisiz

oy sayısı 46
    9,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 295 üye.
  1. Bodysystems

Bodysystems Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

"whey protein" terimi genelde konsantre whey proteinler için kullanılmaz.Whey proteini 3 ana birleşene ayrılır.Whey 3MATRIX ilk üç sıradaki protein tozunu içermektedir.

1. Peynir altı suyu protein izolatları (WPI)
    2. Peynir altı suyu protein konsantratları (WPC)
    3. Peynir altı suyu protein hidrolizatları (WPH)

Konsantre Whey Protein -> En yavaş emilen Whey.
    İzole Whey Protein
    Hidrolize Whey Protein -> En hızlı emilen Whey

Biraz araştırma yapılırsa peptitlerin 10 dk sonra emilmeye başladığı öğrenilebilir(Peptitler,α-amino asitlerin birbirine bağlanmasıyla oluşan kısa polimerdir ki bu yüzden kana hızlı karışırlar).

Whey 3MATRIX'ın amacı antrenmanın başlamısıyla kasların sürekli olarak protein ile beslemesidir.Zamana yayarak en verimli bir şekilde protein kaynaklarını kullanmayı amaçlar.1-1,5 saat süren bir antrenmanda kaslar bu süre zarfında proteinsiz kalmaz.

Yazdığım sürelerde emilimden(siz sindirim demişsiniz) bahsetmiştim ki herkes anlamıştır diye düşünüyorum.Forumda ki üyelerin yazımı okuyup dediğin gibi yumurta yedikten 35 dk sonra spor yapacak kadar bilgisiz olmadıklarını düşünüyorum.

Biraz bilimsel bir şeylerde paylaşmak istiyorum yalnız bilmiyorum bilim adamları İsveçli mi:))) ?

WHEY PROTEİNİ

Proteinler insanların büyüme ve gelişmeleri için gerekli olan temel maddelerin başında gelir.Süt en iyi protein kaynaklarından birisidir. İnek sütü ortalama %3,4-3,8 protein içerir. Kimyasal veya fiziksel özelliklerine ve biyolojik işlevlerine göre çeşitli şekillerde sınıflandırılabilen süt proteinlerinin; kazeinler ve peyniraltı suyu proteinleri önemli bir kısmını oluşturur. Sütün başlıca proteini kazeindir. İnek sütünde %3 oranında bulunur. Peyniraltı suyu proteinleri sütteki proteinlerin yaklaşık olarak % 20’sini oluştururlar. Peyniraltı suyu proteinleri çok iyi çözünürler; α laktalbumin (α-LA), β-laktoglobulin (β-LG), kan serum albumini, immunglobulinler, çeşitli proteinler ve polipeptitler şeklinde sınıflandırılırlar.(1)

Peyniraltı suyu protein konsanterlerinin elde edilmelerinde değişik yöntemler uygulanarak (püskürtmeli kurutma, tersosmoz, ultrafiltrasyon, iyon değişimi gibi) farklı özelliklerde ticari ürünler elde edilmektedir. Bunların başlıcaları;
    • Peyniraltı suyu tozu (% 13 oranında protein içerir).
    • Peyniraltı suyu proteini konsantratı ( % 35 oranında protein içerir).
    • % 50 lik Peyniraltı suyu protein konsantratı.
    • % 80 lik Peyniraltı suyu protein konsantratı.
    • Laktoalbumin ( % 85 – 90 düzeyinde protein içeren özel Peyniraltı
    suyu proteini konsantratı).
    • Peyniraltı suyu proteini izolatı (% 90 oranında) olarak sıralayabiliriz.(2)

Peyniraltı suyu proteinlerinin sadece biyolojik değeri diğer proteinlerden farklı olmadığı gibi, özellikle sülfür içeren amino asitleri de (örneğin sistein, metiyonin) içermektedir. Sülfür içeren amino asitler vücuttaki antioksidan peptitlerin düzeyini korumaya yardımcı olmaktadır. Sistein glutatyon’nun biyosentezi için gerekli bir aminoasit, antioksidan, antikarsinojen ve sülfür içeren tripeptitleri
    stimule eden bir immundur. Diğer protein kaynakları ile karşılaştırıldığında, peyniraltı suyu proteinleri kısa zincirli amino asitleri, L-isolösin, L-lösin ve L-valin’i yüksek konsantrasyonlarda içermektedir.
    Peyniraltı suyu proteinlerindeki kısa zincirli aminoasitler devamlı yoğun egzersiz (örneğin maraton) ile meydana gelen protein katabolizmasını arttıran hallerde kas kaybını en aza indirmeye yardımcı olarak atletler için yararlı olmaktadır.(3)
    Yapılan bir araştırmada, 21 gün boyunca kısa zincirli aminoasitler ile zengin peyniraltı suyu proteinlerinden yapılmış özel gıdalar ile beslenen 16 atlette vücut ağırlığı ve kas kaybının önlendiği ortaya konmuştur.(4)
    Peyniraltı suyu proteinlerinin büyümeyi, kemik sağlığını ve kilo kontrolünü destekleyen diğer sağlık yararları da bulunmaktadır. Peynir suyu, hastalık, ameliyat veya kemoterapi uygulaması sonucu oluşan metabolik stresi izleyen dokulardaki iyileşme için yararlı olabilen laktoferrinin içeren bazı destekleyici faktörleri kapsamaktadır. Kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi serum mineralleri kemik gelişimi ve korunmasını desteklemektedir. Peyniraltı suyu proteinleri kemik hastalıkları için de yararlı olabilmektedir.(5)

Kaynaklar

1. Bylund G.: Dairy Processing Handbook 2nd Ed., 2003; 440. Tetrapak, Sweden
    2. Renyard, S.J., P.D. Whitehead. 1991. Milk Concentrades. The Technology of Dairy Products. (ED. By. R. Early), 147 –166.
    3. Harper, W.J. 2000. Biological Properties of Whey Components. A Review. Chicago,IL: The American Dairy Products Institute, 2000.
    4. Almults, W.R. and J.B. German. 2001. Health Enhancing Properties of Dairy Ingredients. Dairy Council Digest 72 (12) 7 - 12.
    5. Takada Y., H. Matsuyama, K. Kato, N. Kobayashi, J. Yamamura, M. Yahiro and S.Aoe 1997. Milk Whey Protein Enhances The Bone Breaking Force in Ovariectomized Rats. Nutrition Research 17 : 1709-1720.

Radrez ve 217 bunu beğendi.
  2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    hardline nihayet aspartamı bırakmış

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  3. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    beyler dikkatimi çekti hardline bu ürünü acayip reklam yapıyor hangi siteye girsem matrixin reklamı var

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Aspartamı artık ürünlerinde kullanmaması konusunda Serhat Keçeci beye forumda tavsiyede bulunduk. Sağolsun kendisi bu önerimizi değerlendirdi ve yeni çıkan ürünlerinde aspartam kullanmayı bıraktı.

TorettoEA bunu beğendi.
  5. crash47

crash47 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar yaklasık 1.5 haftadır kullanıyorum. Bence başarılı bir ürün. F/P olarak O.N whey standartla kapışabilir.

benim sormak istediğim 3matrix i yatmadan önce sütle karıştırsak sorun olur mu?

Malum Caseinler cok para

6. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Gece yatarkende içebilirsin tabi ama creatin mevcut olduğu için idman öncesi ve sonrası kullanımı daha uygun..

7. PQx

PQx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    S.a Arkadaşlar ben ilk kez protein tozu alıcam fakat 2 protein tozu arasında kaldım
    biri muscheltech premium whey protein plus yani bu https://www.supplementler.com/shop/Pr...lus-2267g.html
    digeride hardline 3 matrix
    http://******/WHE...ye,PR-145.html
    bu.
    şimdi teredutte kaldııgm konu şu . muschelda 1 porsiyonda 20 gram protein var 32 gramında . hardlineda 44 gramda 35 gr protein var . onuda 32 gramdan hesaplarsan ortalama 25-27gr arası geliyo . yani proteini daha fazla ikisindede bcaa ve gulutamin öncüsü var aralarında cok buyuk bi fark yok hatta hardline'in protein oranı daha yuksek gibi fakat salonda muscheltech satılmakta ve orda calısan yıllardır spor yapanlar muscheltech i oneriyo ve kullandıklarını soyluyorlar . sizce hangisi ve neden yardımcı olursanız cok sevinirim . he birde aralarında 40 tl gibi bi fark var salonda 180 muscheltech hardline 140tl . Simdiden teşekkürler.

8. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    40 lira fark ama ama birisi 1800 gr birisi 2.300 gr yani kıyaslayınca arada 80-90 lira fark oluyor(ikisinide 2300 gr olarak hesaplarsak)

9. PQx

PQx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayır ikiside aynı kiloda

10. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    Pardon ben Nitrotech sandım. premium whey internette 160 tl havale indirimi ile 152 ye bile düşüyor.Bu arada premium whey alacağıma nitrotech alırdım. Matrix daha yeni pek bilgisi olan yok ama hemen hemen her sitede reklamı var

11. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    creatin zaten ucuz birşey onun yerine arginin felan koysalarmış daha iyiymiş, yine de yerli malı yurdun malı destek olalım anlamında bir tane sipariş ettim az evvel geldi , shaker hediyesi ile..

F35 bunu beğendi.
  12. StantonParish

StantonParish Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    AYNEN Deestek olmak en iyisi bencede Ben de aldım kullanıyorum. Hatta alcak arkadaslara da yardımcı oluyorum. AMAC turk malı gelıssın

13. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    verdiğim paranın hakkını vermiyorsa babamın malı olsa almam :D

14. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arginin varmış beyler akşam kutuyu incelerken gördüm ON 'dan oran olarak daha bile fazla hemde

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:22 ----------

Whey'i USA'dan gelmiş öyle yazıyor üstünde , hammadde olarak gelip işleniyor burada galiba , onuda biz üretebilsek çok mu zordur yani, yine de destek iyidir.
    Paramız içerde kalsın mümkün mertebethums:

TorettoEA bunu beğendi.
  15. StantonParish

StantonParish Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle kardes Onuda ılerde yaparlar ınsallah ama genede Arge Çalısmalarıyla burada hazırlıyıp paketlıyorlar turkler kar edıyo sonucta bu bıle yetmezmı? :)

16. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Su akar Türk bakar sözünü desteklercesine yorum yapanlar var.Sorsan hayatında Hardline ürünlerini kullanmamış gelmiş burada 10-20 fazla verip ON fln alırım kafası yaşıyorlar.Zorla ürünü al diyen yokta hayır neden Karalıyorsun? Nedir bu Türk düşmanlığı ? Adam sana daha ham maddesini amerikandan Türkiye'ye sokarken %18 vergisini ödüyormu?,ödüyor.Üstüne ON dan ve diğer standart protein tozlarından farklı olarak + 8gr BCAA, 3gr Creatini Koymuş mu?, koymuş.. Sen afedersinde Armutmusunda gidip ON a 20 daha fazla verip onu alıyorsun ?Ha alma diyen varmı yok.istersen 300 liralık al ama gelipte Türk malını benim gibi bir Türk vatandaşına kötülersen bende yumarım ağzımı açarım gözümü arkadaş..Hiçmi mantığınız yok bunları düşünemiyorsunuz ? Adamlar ürünlerini üretmek için getirdikleri ham maddeyi ülkeye sokarken baştan %18 vergiyle eksiye düşüyorlar saten, sen destek verme,o vermesin 2 gün sonra arkadaş çevresinde bizim Türklerden bir cacık olmaz daha toz üretemiyoruz diyecek olanda sen değilmisin güzel kardeşim ? Adamların ürettiği 3matriksin ON veye nitrotecten -20 TL+8gr BCAA+3gr Creatin+Shaker artısı varken hala bu ürünü kötülemek karalamak niye be güzel kardeşim !!! yazık günahtır ya gece gece sinir küpüne döndürdünüz adamı....

Son düzenleme: 2 Şubat 2013
    mehmet67, ismail.kara3, dawn05 ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93

sana sonsuz katılıyorum.hardline son zamanlarda iyi ürünler yapmaya başladı ki ben devamının geleceğini düşünüyorum.buda tüketicinin desteği ile olur.fakat keza bazı konularda da bizleri olumsuz etkileyen hardline politikaları var.yurt dışından ürün sipariş edemememiz gibi.buna destek verenlerden biride hardline oldu.herkes kendi işine geleni yapıyor tabi

18. CR7.

CR7. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ürünü kullanan arkadaşlar etkileri ile ilgili bilgilendirme yapabilirlerse çok sevinirim :) 1 haftaya kadar ürünü almayı düşünüyorum içeriği gerçekten göz doldurucu peki vücuttaki etkisi nasıldır, teşekkürler :)

19. Kralex

Kralex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ürünle Muscletech Nitro-Tech Hardcore arasında kaldım. Muscletech markasını artık herkesin güvenini kazanmış . Buda yeni güzel bir ürün . Tavsiyesi olan var mı ?

20. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    soncirit e katılıyorum. Hard lıne bizim markamız, zaman içerisinde kendisi de üretecektir inanıyorum. Bir Türk firmasını her zaman desteklerim, Sadece merakımdan aldım weider ve optimum, ama çoğunlukla hardlıne kullanmışımdır. Bilhassa zone isimli ürünü bence çok iyi.

Sayfayı Paylaş