Gümrükte "İlaç" Gerekçesiyle Takılan Protein Tozu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kilavuzcu tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kilavuzcu

kilavuzcu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba.
    Yurtdışından(e-bay) 2lbs protein tozu aldım Optimum marka. Bugün Ptt'den faks geldi, ilaç olduğu için gümrüğe takılmış.

"ADINIZA YURTDIŞINDAN XXXX BARKODLU GÖNDERİ İÇİNDE İLAÇ GELMİŞ OLUP MERKEZİMİZDEKİ DEPOYA ALINMIŞTIR. HER İLACIN TEK TEK ADININ YER ALDIĞI VE MUTLAKA ADINIZA DÜZENLENMİŞ DOKTOR REÇETESİNİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE KİMLİK FOTOKOPİNİZLE BİRLİKTE XXXXXX NOLU FAKSA İLETMENİZ HALİNDE ADRESİNİZE GÖNDERİLECEKTİR. BELGENİN SUNULMAMASI HALİNDE EN YAKIN GÜMRÜKLEME MERKEZİNE SEVKEDİLECEKTİR."

Evet arkadaşlar ne dersiniz? Herhangi bir aile hekiminin bu reçeteleri yazma yetkisi var mıdır, bu belgeleri gönderirsem sizce ürün elime ulaşır mı, yoksa ürünü unutayım mı?

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Aldiginiz ürünün tam eksiksiz olarak adini receteye yazdirirsaniz bi doktora alabilirsiniz tabi her doktor yazar mi bilmiyorum araniz iyiyse halledersiniz yetkileri var yani diye biliyorum

3. kilavuzcu

kilavuzcu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi geldim aile hekiminin yanından. Her ne kadar beslenme programımı takip ettiğimi, proteini hesaplayıp da aldığımı söylesem de "Aşırı protein tüketimi kalbe zarar verebilir, ben başka doktorların da buna onay vereceğini sanmıyorum." diyip reçete yazamayacağını söyledi.

Diyetisyene gitsem buna onay verebilir mi acaba diye sordum, diyetisyen değil ama belki kardiyologdan onay alınabileceğini söyledi(hani kalbe zarar verip vermeyeceği konusunda).

100tl gitti gibi gözüküyor. Sizce diyetisyen, kardiyolog veya hangi diğer branştan bir doktorun protein tozuna olur verme ihtimali daha yüksek?

4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    özel hasteneden rahatlıkla alabilirsiniz bence...

5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Vay be ulkemin doktorlarina bak gozunu seviyim bu neyin kafasi yav kalp falan :(

Ozel hastanede dene bencede yada yok mu tanidigin muhabbetin oldugu bi doktor

Mustimusti bunu beğendi.
  6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bu adamlar gerçekten gerizekalı.hadi gümrügü yasaları gectim doktorlar bunu steroit zannediyor resmen,kalbe zarar verebilirmiş..

7. jessman

jessman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Biz Türkiye'de yaşamında sporu içinde barındıran kaç kişiden oluşmaktayız?
    Bence hepimiz birlik olmalıyız ve ilgili makamlara dilekçelerle veya gerekli bütün belgelerle başvurmalıyız. Supplement kullanımının zararlı olmadığını kanıtlayan belgelerle ve buna yıllarını veren hocalarımızla yetkili kurumlarla iletişime geçebilsek bu sorunu çözemez miyiz?

Devletimiz, sigara paketlerinin üzerine bile zorunlu olarak "sağlığa zararlıdır" ibaresi bulunduruyor fakat sattırılmasını serbest bırakıyorsa
    sağlıklı, dinç, formda insanların kullandığı bu destek ürünlerinin satışını neden engelliyor? Bu işte bir terslik yok mu sizce de?
    Bence biz sporcular yetliki makamlarla pek fazla iletişime geçemediğimizden dolayı bu durum böyle. Eğer hepimiz isteklerimizi bu güzel devletimizin yetkili makamlarına akıl yolu ile iletirsek bence geri çevrilebileceğimizi zannetmiyorum.
    İmza mı toplayalım?
    ne yapalım yok mu bir fikri olan?

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Forumu arastir. Kac aydir sure gelen bir imza kampanyasi var. En son 450 kisi imzalamis diye isyan ediyordu insanlar. Twiterdan hashtag bile olusturuldu.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ch1vas bunu beğendi.
  9. kerem9393

kerem9393 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ayni sorun bendede var ayni ayni urunler 2 ayri pakette yollattim bitanesi geldi digeri gelmedi yaklasik 1 aydir ptt de recete istiyorlar saglik ocaginda veya hadtanedeki doktorlar pretein tozu bcaa yada glutamini galiba uyusturucu saniyorlar herhalde sen olursen benden hesap sorarlar dedi ulkemin hali enayi gibi pahaliya aliyoruz doktorlar bilincsiz boyle sistemi ben gulup gecmek tek care galiba satanlar nasil getiriyor tuhaf

onur04 bunu beğendi.
  10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Satanlar milli sporcu lisanslı. Onlarda bu işten yolunu buldu

11. kerem9393

kerem9393 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merak etme milli sporculardada bi sinirlama var bu isi yapanlar tarim ve koy islerinden belge aliyorlarmis

Sayfayı Paylaş