Faça izi & polislik

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve azad_57 tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. azad_57

azad_57 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar faça izi polis olmaya engel midir ?

2. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    el yüz gibi görünür bölgedeyse engel diye biliyorum...belkide vücudun tamamında engeldir..

3. brhmcr

brhmcr Guest

Faca cok belirgin sekilde jilet, maket bicagi ile bireyin kendisine verdigi zarardan oturu ise saglik muayenisden psikolojik olarak onay verilmesi neredeyse imkansiz. Bunun goruntuyle alakasi yok aslinda.

4. bahattinreyiz

bahattinreyiz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    brhmcr görüntüyle ilgisi yok demişsin ama yanlış. 3 sene önce harp akademisi seçmelerine katılmıştım, öncesinde bu konuyu baya araştırmıştım. her türlü yara izi, büyük ben gibi şeyler elenmenize sebep olur. çünkü eşkalinizin çıkarılmaması gerekir.izsiz olması gereken yerler boyundan yukarısı dirsek ve dizlerin aşağısı diye geçiyor. lakin muayne eden doktora kalmış başka yerlere de bakmak, mesela benim sağlık muaynesine girdiğim gurupta çoçuğun göğüs kafesinin ortasındaki kemikte yarım santimlik çukur vardı direkt elendi

5. brhmcr

brhmcr Guest

Ben ozellikle kendisine verilen zararla ilgili faca yaralarindan bahsetmistim aslinda.Bu durumlarda goruntu boyutundan ziyade psikolojik nedenle eleme yasanir.

6. azad_57

azad_57 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    brhmcr; bunun için ne yapmak lazım. izler kollarımd****afayı dağıtmak için spora başladım.ama bazen aklıma geliyo kendime engel olamıyorum.sinirimi , hırsımı başkasından çıkarmak yerine kendimden çıkartıyorum hiç değilse biraz rahatlıyorum.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Kendine zarar vermek ne yazik ki cozum degil. Anladigim kadariyla problemlerin var. Eger imkanin varsa psikologa gorunmeni tavsiye ederim. Genclik yillarimda gitmistim, sinirli yapim sebebiyle ve cok yardimci oldu.

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aynı durumda bir arkadaşım sinir hastasıydı , stresse gelemiyordu vs vs , kendine hakim olmayı öğrenmen gerek psikologdan denildiği gibi destek alınabilir , tavsiyem sinirinizi atmak istiyorsanız ilginiz varsa kickboksa yazılın orda torba antremanlarında bütün sinirinizi çıkartıcak birşey bulmuş olursunuz :) bir yerden sonra teknik oturunca baktınız evde sinirleniyorsunuz asarsınız bi kum torbası çözüm :) ben astım yani

9. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    1 sene önce polislik mülakatında dalın yırrtığı yeri faça sanmışlardı baya dil dökmüştüm.Façayı görürlerse direk elerler.Façanın görünen veya görünmeyen bir yerle alakası yoktur Psikolojik sorunlu muamelesi görürsünüz elemelerde bukadar basit..

10. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    vücut yoklamasında problem olabilir. deniz astsubaylıgına basvuran bi arkadasım mülakatlardan önce faça izlerinin üzerini taş sürtüp yara yaparak kapatmıştı.

11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Büyük olsa dahi normal yaralarda problem olmuyor en azından bende bir problem yaratmadı. Fakat jilet , falçata vs. dediğimiz aletlerle kişinin kendine zarar vermesi sonucu oluşan yaralanmalarda kişi eleniyor.

Sayfayı Paylaş