Bacak Egzersizleri bacağı kalınlaştırır mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve George Best tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. George Best

George Best Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Leonidas14 bunu beğendi.
  2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yüksek tekrarlar uygularsan bacak bölgesi sıkılaşabilir. Eğer kalınlığı yağdan dolayıysa kardiyo yapmanıda öneririm.

Leonidas14 bunu beğendi.
  3. George Best

George Best Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Yani bu linkdeki hareketler inceltmeye yaramaz mı diyorsun dostum?

Leonidas14 bunu beğendi.
  4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    eğer yağlı bir vücudun varsa yağ yakarak inceltebilirsin bunun içinde kardiyovasküler(koşmak zıplamak ip atlamak yüzmek) çalışması yapmalısın.ama kas olarak kalınsa bunu inceltmen pek sağlıklı olmaz vücudun kas kaybetmesi iyi değil.ayrıca ne kadar kalın beline olan pantolonlar bacağına tayt gibi mi oluyor?

Leonidas14 bunu beğendi.
  5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kas kütlesi artacağından kalınlaşır

Leonidas14 bunu beğendi.
  6. George Best

George Best Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Tayt gibi olmuyor ama ben gördüğüm zaman rahatsız oluyorum bacağımı. Kardiyoya yönelmem lazım sanırım. Başka yolu yok bunun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:48 ----------

Evet o durumu düşünmemiştim. Artık tek yol kardiyo

Leonidas14 bunu beğendi.
  7. Leonidas14

Leonidas14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ve ilk mesajımı atıyorum. George Best 'in sorunundan bende de var :) O yüzden buraya yazıyorum :)

Şimdi arkadaşlar kısaca vücut yapım ve spor geçmişimden bahsedeyim ki aklınızda bir fikir oluşsun hakkımda :) Şimdi arkadaşlar 22 yaşındayım profesyonel olarak hiçbir sporla uğraşmadım. Zaten ilgilendiğim iki spor vardı ama ikisi de benim için sevdiğim için yapmaktan ileri gitmedi yani profesyonel olarak sürdüremedim ikisini de :) Bunlardan 1. si Futbol 2.si Yüzmeydi :) Öğrenciliği boyunca yılın 9 ayı mahalle kum saha, ve halısahada deli dana gibi koşarak futbol oynayan ve yılın 3 ayı denizden çıkmayan biriydim :) Fakat dediğim gibi ikisinde de bir profesyonelliğim yoktu. Yalnız oynarken dikkat etmedim ama şimdi bakıyorum da benimle birlikte top oynayan10 arkadaşım varsa 8 i zayıf ama sıkı bacaklı. Yani sağlam bacaklar var hepsinde amaince kalın değil. Yahu benimkine bakıyorum özellikle kalf kasının yanılmıyorsam olduğu bölge yani diz arkasının 4-5 parmak altı lökür lökür ayıptır söylemesi :) Hani futbol oynarken de böyleydi kas yoktu hep sallanan bir yağ var sanki orda :) işin garibi vücudun üstü zayıf.Belden aşağısı Jenifer Lopez:) Bir erkekte de hiç hoş durmuyor açıkçası:( baldırımın kalın olması sorun olmuyor hani top çok oynadık diyorum ama alt bacağın kalın olması hiç hoşuma gitmiyor. Tüm bunlara ek olarak arkadaşlar kemiğimiz ailecek kalın olduğu için ayak bileklerim falan da baya kalın. Fakat yanlışım varsa düzeltin lütfen fitness ya da body çalışan arkadaşların genelde üstü genişliyor bel , popo bacaklar incelip sıkılaşıyor. Estetik bir görüntü çıkıyor ortaya ben de tam tersi:( Artık karra verdim ve işe bu bacağı inceltip sıkılaştırmakla başlamak istiyorum çünkü artık halısaha maçlarında bile ban ağırlık yapmaya başladı :) Şut çekmek için ayağımı savuramıyorum yahu lökür lökür :) Şimdi sizden ricam tecrübeli arkadaşlar ben ne yapayım ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim? Kas çalışsam bacak daha da şişer gibi geliyor bana ? Yarından itibaren yürüyüşle başlayıp koşuyla mı devam etmeliyim? Bana bir program önerebilecek var mı? Bu bacak yağlarından vücudun üst kısmı kilo vermeden yağları nasıl atabilirim? Şimdiden teşekkürler.

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Bacağınız neden kalın ben söyliyeyim çünki yağ oranınız yüksek , kas hiç bir zaman kötü bir görüntü sunmaz aksine daha estetik görünürsünüz , yağ oranınızı aşağı çekerseniz daha estetik bir görünüm elde edersiniz.

baki_1990 ve Leonidas14 bunu beğendi.
  9. Leonidas14

Leonidas14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevabın için çok çok teşekkür ederim John bu dediklerini uygulayacağım. Fakat bendeki durum bölgesel yağlanma gibi birşey :) Dönem dönem tşörtten kemiklerim belli oluyor. Hatta arkadaşlarım çok zayıfsın kilo la biraz diyor ama bel ve aşağısı tam tersini söylüyor yani olacağını bilsem baş aşağı durup alttaki yağları üste göndericem:) Şaka bir yana yağ kaybedersem belden yukarım daha da zayıflayacak ona korkuyorum benim sorunum belden aşağısı yani :( Sadece bu bölgeyi eritebileceğim birşey yok mu?

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Leonidas14 bunu beğendi.
  11. Leonidas14

Leonidas14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çok çok teşekkür ederim hemen okuyorum. İhtiyacım olan da tam bu zaten bacak ve baldır popo yağlar gitsin :) Üstü kasla toplarım orantılı gözükür. Tekrar çok ama çok teşekkür ederim.

12. Oguzhanakott

Oguzhanakott Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şimdi abilerim kardeşlerim, ben 98 doğumlu bi gencim,
    8 yaşımdan beri futbol oynuyorum 2016 nın Mart ayından beri amatörün zirvesinde oynuyorum profluğa yakın şekilde BAL liginde.
    Öncelikle boyum 1.75 kilom 69 ve inanın bana stoper oyuncusuyum :))
    SPOR şu 4 harfli şey varya hayatında neye ulaşmak istersen %50 şekilde istikrar başarı azim hırs kalite ve kazanma içgüdüsü salgılıyor ve sağlıyor. u-19 yaş grubunda takımın orta boylu kısaya yakın tayfasından biri olarak, tüm arkadaşlarıma kaptanlık yapıyorum; Herşey görüp bakıp ne yaptığını anlamak ne yapmak istediğini bilmek sonra yaptığının doğru olduğu tezini çıkarıp üstüne gitmek.. Boyuma ve kiloma rağmen en iyi açık vermediğim şeyim hava topları zaafım olur diye düşündüm hep üstüne yürüdüm üstüne gittim 2,42 zıplıyorum..
    Bunları anlatmamın sebebi birşeylerin üstüne sevmediğiniz istemediğiniz ama çok yararı olan şeylerin üstüne gitmeniz. Unutmayın güzel ve iyi olan zor olur! kaybetmeyi hiç endekslemedim kendime ancak kaybedince de prof bir şekilde olabilir kaybettim, Ama neden kaybettim? sebebi neydi? hata nerdeydi? diyorum buluyorum çözüyorum zaman alıyor ama üstüne gidiyorum ardından bir dahakine aynı hatayı yapıp o maçı kaybetmiyorum! çalışıyorum, yaradan karşılığını veriyorum Futbol bacak değil, vücut kalınlaştırır kilo mu istiyorsun? aldırır ayriyeten güzel kardeşlerim Kaslı olan bir bacak kalından inceye iner üst bacak gücün çoğunluğunu ve sen koşarken vücut ağırlığının %64 ünü yüklendiği için daha kalın olur alt bacak tamamen güç olur ani hareket gücü Kalından inceye iner ve o öyle güzel bir görüntü verir ki.. Bak ben sırf şu görüntüler aldığım tecrübeler ve fit oturaklı iri ve bi o kadar hareketli vücudum için ben bu sporu elden ayaktan kesilene kadar yapabilirim. Futbolcu olur muyum bilmiyorum ama çocuğum futbol olacak soy adı AKOT unutmayın iyi günler inşallah Allaha emanet :))

Sayfayı Paylaş