Aminoasiti ne ile almalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Bilinç D. tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bilinç D.

Bilinç D. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bunu geçen fitnesstayken bi arkadaşımla konuştuk, ben yaklaşık 1.5 senedir fitness yapıyorum, o da aşağı yukarı benimle aynı. Nişantaşı Anadolu'da beraber okuyoduk o benden 2 dönem üstte şimdi mezun oldu ben 1997 doğumluyum o 1995. Şimdi ben 6 ay gibi bi süredir Weider Amino 2200 kullanıyorum, yaşım itibariyle şimdilik protein tozu kullanmak istemiyorum, o da başlarda weider amino 2200 kullanıyodu şimdi weider premium whey protein kullanıyo bazen de glutamine ve bcaa da kullanıyo diye biliyorum. Geçen konuşuyoduk set arasında dedi ki o aminoasit tabletlerini süt ile içiyomuş(%0.15 yağlı), dedim abi ben 6 tableti de suyla içiyorum sonra ayrı olarak 1 litre light süt içiyorum. O dedi gerek yok suya zaten antrenman boyunca 1.5 - 2 litre su içiyosun neredeyse sen tabletleri sütle al. Merak ettim ben de nasıl alsam diye siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Dipnot: B6 ve B12 vitamini kullanıyorum emilim konusunda çok sıkıntı yok yani.

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Merhaba amino konusunu bilemiyorum bende su ile kullanıyodum tabletti benimki.Birşey sorucaktım b12 vitamını buldum evde size doktorunuz mu verdi ? vitamin kullanmak istiyorum bende merak sadece b12 b6 var içinde yararlı sonucta doktora sormadan alsam sorun olur mu ?

3. Bilinç D.

Bilinç D. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabii ki olmaz. Her gün 1 kapsül vitaminden hiçbir zarar gelmez yalnız 1 kapsülden fazlasını alma sakın, her vitamin C vitamini değil ne yazık ki doz aşımı olursa ciddi sorunlar yaratacak vitaminler de var A vitamini gibi. Ben şahsen Pharmaton 2000 kullanıyodum hem haftada 6 gün basketbol antrenmanım, hem 3 gün fitness üstüne de okul ve dershane olunca uykusuzluk ve yorgunluk çekiyodum Pharmaton hafif geliyodu yani ben de Voonka Multivitamin'e geçtim her vitaminden yeterli dozda mevcut tavsiye ederim. B6 ve B12 vitamini için de Benexol alabilirsin iyidir, ama dediğim gibi günde en fazla 1 kapsül vitamini geçilmemelidir.

egemennn bunu beğendi.
  4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Cok tesekkur ederim benexol var bendede zaten cok sagol