Yine, yeniden Yağ Yakımı - Kas İnşaası

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ciko nat tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 44 üye.
  1. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    4.Öğüne 100 Gr tavuk 4-5 yumruta beyazı karısık ıspanak, az salata, 1 yeşil çay ekledim. vucudum gıttıkce defınelesıyor yakıdna fotograf atacagım.

Bekci bunu beğendi.
  2. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Define hale gelmenizin yanında kas kaybı yaşadığınızı düşünüyor musunuz?Ben de yakında definasyona başlayacam ama nasıl bir sistem yürüteceğime karar veremedim.Ağırlık antrenmanından sonra hiç ara vermeden kardiyoya mı başlıyorsunuz acaba?Whey ve gluatimini koşudan sonra mı kullanıyorsunuz?Bir de hangi tarz kardiyoyu tercih edeiyorsunuz?Biraz bahsederseniz sevinirim.

3. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Merhaba panzer kardeşim, ben ağırlık antrenmanından sonra takviyeleri alıp yemeğimi yyip 2-3 saat sonra cardio yaparım.Çünki vücudum o an daha formda ve cardio evde oluyor ordan oraya zıplıyorum Insanity, Insanity the aslyum, rushfit, turbo, p90x gibi programların cardiosunu yapıyorum mesela ınsanity ful lcardio.biazdan yağ oranımı gine ölçtüreceğim yalnzı sunu soylyebilirim ilk 30 gun 100 gr kas alıp 500 gr yag yakmıstım hemde kardıyosuz topasan 2-3 defa cardıo yapmıştım.

panzer1699 bunu beğendi.
  4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    an itibari ile 76,9 um. ve yag oanımm %14, 7 den %14,3 e düşmüş. (15-20gun) ve şok haber ise, 1 kilo kas kaybetmem.nasıl oldu anlamadım.. 400 gram yağ verip 1 kıloda kaybetmişim ama halbukı ayna oyle soylemıyor.ve benı hesaplarken kendı ısmım yerıne bı kızın ısmını gormustum sonra heralde bana gelır sıra demiştim.. neyse sanırım 2 haftalık saçma dıyetten böyle oldu ve gece halı saha maçları yuzunden.cardio artık haftanın 2 gunu yapacağım mınumum 3 gun.. ve ılk 1 ayda 100 gr kas aldıgım gıbı besleneceğim yanı suan beslendiğim gibi..öyesi daha iyi olacak.

5. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Yağ oranını nerde ölçtürüyosun ?

6. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de soracaktım bunu :)
    1 kilo kas kaybı çok ciddi bir oran.Benim gözlemlediğim karbonhidrat nerdeyse hiç almıyorsunuz.Buna karşılık fazla yağ da almıyorsunuz.Vücut ihtiyacını proteinlerden karşılayıp kas yıkımı olmuş olabilir.Daha define hale gelerek görüntü sizi yanıltmış olabilir.

7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen öyle.Gerçekten kafam şu aralar çalışmıyor gibi, gece işinden dolayı sanırım.Bundan sonra antrenman sonrası Protein Tozu, L-Glutamin, ara sıra BCAA takviyemin yanına yarım muz ekleyeceğim.Ve bugundan ıtıbareb karboyu sabah yüksek alacağım, saat nolursa olsun cardio antrenmanı sonrası kesinlikle proteın desteği alacağım.Yağ oranımı ise hastanede ölçtürdüm arkadaşlar.ılk 1 ay kı gıbı beslenıp kalorı acıgı vermeden kasları gerı alllmaya calısacagım ancak bence o tartıdada sorun olabilir. cunku haftada 400-500 gr verıyodum ama dediğim gibi sorunu cardio da buluyorum.

panzer1699 bunu beğendi.
  8. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73

Evet arkadaşlar bundan sonra bu kardiyoyu yapacağım aç karnına veya kahvaltıdan sonra.. İnanılmaz şiddetli 2 de baslıyıp 1 kere 16 dk yaptım 4 dk de kendı hareketım 20 dakika yaptım duşumu aldım suan yesil çay içiyorum ama halen terliyorum.. çok güzel bence herkes uygulayabilir.

murat90 ve moothy bunu beğendi.
  9. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Kardes bence sorunu karbonhidrat aliminda aramalisin,vucuda yakit vermezsen dogal olarak kas kaybi olur gibime geliyor,o yuzden esmer pirinc,makarna,haslanmis patates oneririm ozellikle sabah haslanmis makarna sut yumurta ve peynir ile yapacagin bi kahvalti sana bomba gibi gelir,basairlar

ciko nat bunu beğendi.
  10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    önerin için teşekkür edeceğim stygia, sağolasın.dediğin doğru ancak karbonhitratı şuan kepek ekmekten alıyorum.Fakat yarın değişiklik yapayım %70 prteın %15-%18 karbonhitrat %10 yağ şeklini bozmyacak şekilde elma veya yulaf kepeği yada haslanmıs patates yiyebilirim.bulgur da olabilir.. ve yenı sıstemım soyle olacak..ağırlık çalışması oncesı 1 dılım kepek ekmekten karbonhıtratımı alacağım ve yumurta ile proteinimi alırım muhtemelen.antrenmandan hemen sonra kolay olsun diye 1-2 jelibon veya yarım muz, ceyrek muz hesaplamalara göre ayarlayacağım antrenmandan hemen sonra alacağım, yeterki basit şeker olsun ancak muz daha faydalı, cıkolatalı sut de olabilir.. protein tozu ve L-glutamin vs. alacağım birlikte. daha sonra ıse antrenman sonrasında yıyecegım patates haslama veya kepeklı makarna, bulgur, tahıllı ekmek gıbı komplex karblar veya kasa direkt hucum ettıren bı pirinç de tavukla beraber yiyebilirim.

Stygia bunu beğendi.
  11. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    24.03.2014

Sabah aç karnına hastaneye yürüyüş (30 dk.) ve araba ile çarşıya dönüş, bi 20 dakikada eve yürüyüş.

1.Öğün: Çeyrek ölçek protein tozu.150 Gram Tavuk Göğüs, 2 yumurta beyazı, yeşil çay, marul.

20 Dk. Cardio Antrenmanı (HIIT)

2.Öğün: Yeşil Çay, 2 ölçek protein tozu, L-Glutamin, BCAA, Arjinin.

3.Öğün(birazdan): 250 Gram Tavuk Göğüs Eti, biraz salata, sebze yemeği, 1 kaşık yoğurt tarçınlı.

4.Öğün(yemedim daha): 7 yumurta beyazı.

Stygia bunu beğendi.
  12. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    bu arada 1.ogunde 3 dılım kepek ekmek yedım onu eklememişim. :)

13. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmandan 2 saat önce de karbonhidrat alabilirsin.Kepekli ekmek değil de bulgur pilayı,haşlanmış patates veya kepekli makarna olabilir bu.Sabah kahvaltısından sonra yapıyorsan yulaf ezmesi yiyebilirsin.Bir de sabah çok aç kalıyorsun.Sabah kalkar kalkmaz kardiyo yapsan olabilir ama bu kadar aç kalmamanı tavsiye derim.

ciko nat bunu beğendi.
  14. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    iş yüzünden hep panzer kardeşim.. dediğiniz gib olacak antrenman sonrası ceyrek muz proteınım vs., daha sonrada pırınc tavuk veya patates tavuk seklinde besleneceğim. :)

15. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar muz beni şımartıyor, ve daha çok acıktırıyor.Antrenmandan sonra bazen cok acıkırım bazen acıkmam.Ama basit şeker şart, o yüzden antrenman sonrası Protein Tozu, BCAA, L-Glutamin karşımı içeceğim yanındada 1 paket(18gr) jelibon yiyeceğim, çoğu araştırmam da jelıbon daha etkili oluyor, kan şekerini çok fena yükseltiyor.Hem böylelikle tatlı ihtiyacımı gidermiş olurum ve carp up yapmama gerek kalmıyor.Yorumlarınızı bekliyorum özellikle @Bekci abi senden bekliyorum. :)

Stygia bunu beğendi.
  16. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Jelibonun yapisindaki jelatinin kaslara yararli oldugunu duymustum ne kadar dogru bilmiyorum
    Ben muzu yerken acikcasi yer fistigi ezmesi kullaniyorum,tatliyi tuzluyla yiyince de aclik kalmiyor sana da tavsiye ederim,yag yakmaya calismana ragmen az miktards saglikli yagin zarari olacagini sanmiyorum
    Edit: takipteyim :)

ciko nat bunu beğendi.
  17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ciko Muz beni kabiz yapiyor öyle olmasa antreman sonrasi benim vazgecilmezim olurdu.Antreman sonrasi alinan muz hem KH ihtiyacini bir nebze karsilamak hemde insülini yükseltmek ama kalorisi yüksek kullanmicakmissin oke!

Yazmis oldugun Jelibonlardan biliyorsun diyetimde bende kullandim fakat diyet esnasinda bunun dogrulugu yada yanlisligi konusunda gercekten bisey bulamadim,yani canin antremandan sonra basit seker cekiyorsa yiyebilirsin sonucta ben 6 adet yiyordum sende okadar yiyorsun sanirim.Gercek olan bisey varsa antreman sonrasi insülinin yükseltmenin iyi oldugu.Hatta bir yerde antreman sonrasi insülin yükseltilmedigi taktirde alinan kreatin ve amino nun hic bir faydasinin bulunmadigiydi,tabii ki bununda bir dayanagi yok.Antreman sonrasi insülini yükseltmek sart ise bunu jelibon ile yaparsin fakat olmazsa olmaz bir elzemde degil sana bir diger önerim beyaz ekmek,normal heryerde satilan beyaz un ekmegi,bir dilim antremana götür antreman sonrasi ye oda en az jelibon kadar etki edicektir insülin konusunda.

ciko nat bunu beğendi.
  18. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    stygia, evet dostum benim araştırmalarıdma öyle gösteriyordu.ben 1 kilo fıstığı komşunun blenderden geçirdim ustune vanilyalı proteın tozu dokup su ıle karıstırdım tam bir ezme oldu üstelik sekersiz. Aileme yediriyorum onlar bıle tatlı yerıne onu yıyorlar ekmegide azalttılar baay enerjıkler. :)

Bekci abi çok haklısın inan bana muz bnide kabız ediyor zor çıkıyor lavaboya oda var.şimdiye kadar bana uymadı ve şekeri ağzımı ve beni rahatsız ediyor.sıkıyor beni. ve gene haklısın antrenman sonrası istediğin supplement alınır fakat insülin yükselmedikçe etkisi olmuyor tavuk gibi düşünelim.. bu yuzden 1 paket 18 gr.. ben 5-6 adet kullanıcam içinde kaç tane var bilmiyorum tabi.yarın ise 35 günlük sonuçları yükleyeceğim. :)

Stygia bunu beğendi.
  19. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    26.03.2014

Sabah: 7 yumruta cok az sarısı ıle omlet ıyce pıstıkten nsra arasına ıspanak koyup kapattım pıza gıbı oldu az daha pişirdim ekmek arası ıspanak gıbı oldu. :) 2 Dilim kepekli ekmek. çok az yoğurt salata.

Antrenman öncesi C4 performans attırıcı, Nikrit Asit (buarada damarları fena cıkarıyor)
    Antrenman: Sırt, Biceps, ağırlıkla mide.

Antrenmandan hemen sonra: Soya protein tozu ceyrek olcek, ceyrek ızolate whey, yarım whey, bcaa, l-glutamin, arjinin, tribulus, c4, bide tum amıno asıtlerı ıceren bı amıno asıt salondan aldım bıkerelık ondan. karıştırdım ezerek hepsını 1 yudum aldım snra 1 paket(18gr) meyve sekerli rocco jelibon yıyıp 2-3 dk snra karışımı içtim.

1 saat sonra 1.Öğün: 100 Gr Tavuk Göğüs eti, 2 ıcınden pırıncı azaltılmıs kucuk biberli dolma, 2-3 kasık yogurt, 7-8 kaşık haslanmıss patates ezme.azda soğan salata.

2.Öğün: 10 adet kuruyemiş (tarttım 1 avuca geiliyo 10 gr)

3.Öğün: 300 Gr Tavuk göğüs eti bol baharatlı, bol acılı baharatlı az tuzlu salata, ıspanaklı yumruta 4-5 kasık.

45 dk yavas tempo halı saha maçı.

4.Öğün: proteın tozu (casein)

5.Öğün: 5 yumruta beyazı, veya 10. :) (dha yıcem).

20. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg

Sayfayı Paylaş