Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. wholki

wholki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel açıklamışsınız. Benim sorum şu:
    2 ay antrenman yaptım 1. ay sonunda yağ oranım %4 oranında azaldı ve kas kütlem de yükseldi. Hocam da gayet güzel dedi. 2. ayımın sonunda ise pek fazla bi artış olmadı kaslarımda ve yağ oranımda düşüş de yok denecek kadar azdı. Ve kesinlikle 2. aydaki programları aksatmadım haftanın 4-5 günü spor yapardım. Bu yüzden protein tozuna başlamak istiyorum. Sizce paramı hala çöpe atmış mı olucam ? Tozu kullanmak istememin sebebi antrenman hocamın tavsiyesi.

2. ozan23

ozan23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam merhaba benim 1 aylık spor geçmişim var salona başlıcaktım tatile çıkıcağım için başlayamadım ve dambıl aldım eve 5 kg'lık evde çalışıyorum.Boyum 185 kilom 55 çok eksiğim var bunun için kilo aldırıcı gainer kullanmak istiyorum şuanda almalımıyım kullanırsam faydası olur mu?

3. Sarul Kemal

Sarul Kemal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Tabiki kullanabilirsin, gaineri her zaman kullanabilirsin, tabi asiri yag olmamasi icin spor yap evde yada salonda, gainer alirkende beslenmene dikkat etmelisin.

4. ertunc88

ertunc88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lor peyniri yaptıktan sonra arta kalan yani peynir altı suyunu bir gıda vb karıştırarak kullanabilirmiyiz veya işleyebilirmiyiz bi arkadaş yaptığı paylaşımda onu içenlerin (manyakların) hastaneyi boylayanları gördüm demiş biraz araştırdım hiç kullanan görmedim ama asıl whey o olduğunu yazmış aynı kişi denemeden önce bi sormak istedim protein alımını şuanlık ev imkanları çerçevesinde yaptığım için süt imkanımda olduğu için bu işe bi açıklama yaparmısınız.

5. delibedriiiii

delibedriiiii Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba
    Ben 25 yaşında 6 aylık bir spor geçmişi olan 3-4 ay önce ara vermiş ve şimdi yeniden başlamayı düşünen bir devlet memuruyum.Düzenli bir uyku alışkanlığım günlük 2- 2.5 litreye yakın su 1 litreye yakında süt tüketen beslenmesine dikkat eden 1.78 boyunda 68 kilo ağırlığında bir kardeşinizim. Uzun süre ucuzlukları takip ederek işe yarar yaramaz bayağı bir supplement stokladım doğrusu, şimdi yeniden spora dönüşte sizden kullanım tavsiyeleri rica ediyorum. Elimdeki supplementlerin listesi aşağıdadır. Tabi ki hepsini bir anda kullanmayacağım :) Fakat hangisi hangisiyle kombinlenir, başlarken şöyle maximum enerjiyi hangisinde bulurum değerli tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum doğrusu, teşekkür ederim.

Dymatize Nutrition Mass Gainer 5443 gr
    Hardline Vmax Bitkisel Protein 2300 gr
    Universal Creatine 300 gr
    Twinlab Tribulus 120 kapsül
    Musclemeds %100 Beef Amino 300 tablet
    Hardline Vitamin Mineral 120 tablet
    Hardline ZMA 180 tablet
    Nutrade Arginine 120 tablet
    Quats & Whey Kahvaltı Proteini 800 gr
    Hardline AOL 120 tablet
    Universal GH Max 180 tablet

6. mavixe

mavixe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mrb ben 4 ay oldu başlayalı yaş 25 kilom 55 halen kilo alamıyorum hardline bcaa matrix aldım antremandan sonra 2 günde zor toparlyorum faydası olurmu?

7. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Hangi supplement neden alinir?Pro gainer alirsaniz size daha fayda sağlayacaktir

8. Busra E.

Busra E. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaslar spora başlayacağım ve yeme düzenimi protein agırlıklı degıstırecegım yağ kutlemı azaltıp kas kütlemi kuvvetlendırmek ıstıyorum aminoasitmi yoksa protein tozumu önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Once spora baslayip beslenme duzemini oturtun ondan sonra bunlari dusunmek daha iyi olacaktir.

10. NoThingLose

NoThingLose Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Masallah :)

Son düzenleme: 15 Ekim 2015
  11. Busra E.

Busra E. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki şöyle bi soru yöneltsem size benim yağ oranım fazla.Spora başladım yediğim şeylere dikkat ediyorum fakat daha sıkı bir diyet uygulayıp protein ağırlıklı besleneceğim.Yağ yakıcıların bir zararı varmı ? Sigara kullanıyorum ve çoğu kişiden ciğerlerin zarar görür gibi tepkiler alıyorum.Sizce yağ yakıcı kullanabilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.

12. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yag yakicilarin etkisi o kadar cok fazla degil. Belki bir adim daha ileri tasir. Onemli olan beslenmeniz ve yaptiginiz spor. Yag yakici yerine daha baska alternatiflere yonelebilirsiniz.

13. Busra E.

Busra E. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Biraz zor kilo veriyorum ve verdiğim zamanda yağdan değilde kasdan oluyo sanırım kilomda oynama olsa dahi vücuduma yansımıyor.Alternatifler konusunda yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.Biraz kitledim ama kusura bakmayın.:) Cok yardımcı oluyorsunuz cok yararlı bır sıte cok tesekkur ederım

14. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Idmandan once sekersiz kahve icebilirsiniz. Ancak fazlasi carpinti yapabilir. Onun disinda eger beslenme konusunda kesin olarak dogruyu yaptirdiginizi dusunuyorsaniz kan testi yaptirip herhangi bir sikinti varmi bakmak faydali olabilir.

15. Busra E.

Busra E. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cok tesekkur ederım yardımlarınız ıcın ıyı aksamlar

shaq bunu beğendi.
  16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Spor oncesi kahve tuketsem spor sonrasi creatin ve whey alsam bir skinti olurmu ve kac mg kafein ?

17. muhammed12

muhammed12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar 5 ay oldukça düzenli spor yaptım 69kg den 78 kg ye çıktım sonrasında sonrasında sağlık sebebiyle 2 bucuk ay ara verdim şu an 72 kg dayım sorum ise tekrar spora başlıyorum elimde son aydan kalan creatin,bcaa ve whey bulunmakta bunları kullanabilirmiyim faydalı olur mu yoksa daha beklemelimiyim

18. Berat16

Berat16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayırlı günler 4 sene yuzuculuk yaptım 2 3 sene civarı ara verdim ve şimdi bb ye başladım sizce supplement kullanmam uygunmu

19. Justice.

Justice. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler formda yeniyim yardımcı olabilirmisiniz :)
    Peynirciden Lor peyniri alıyorum Kahvaltılık tuzsuz,yağsız bide Böreklik varmış ikisinin arasında ki protein farkını yada hangisi daha iyi olduğunu bilen var mı ? Şimdiden teşekkür ederim :D

20. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8

merhabalar benim kanatimce tabiki her zaman gerçek besin en kalitelisidir. ama Suplement kullanmak ıstıyorum diyorsan BSN NOXPLODE ile Muscletech Nitrotech protein tozu kullanmanı onerırım.

kesinlikle yagsız ve az tuzlu olanı kullanmanı onerıyorum. boreklık olanı alıpda borek gibi olmanı ıstemem.. lor peynırı bılıyorsunkı gece yatmadan hemen once 100 gr olarak tuketeceksın. Casein protein niyetine..

Sayfayı Paylaş