Yeni başladım. İkinci ay programım ve suplementlerim ( BOL SSLİ)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eediz tarafından 3 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bir tane Free Weight hareket yok programda, o kadar araştırmışsın etmişsin ancak değmemiş. İsimlerini öğrenmek bile vakit kaybı o hareketlerin.

Bench press, Barfix, Squat, Deadlift, Biceps Curl, Dips, Overhead Press gibi hareketler yeter de artar bile. ;)

2. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28

Düşğncelerinize saygı duyuprum. Programda barfix yerine geçen makinede var overhead press makşneside dips için makinede ekledim. Yani genel olarak saydığınız hepsinin hareketi var.

Öyle bir konuşmuşssunuz ki hareketi aletle yapınca boşa gidiyormuş gibi. Deseniz ki serbset ağırlık yüzde 30 daha verimlidir anlarım ama spor salonlarındaki o kadar aletleri çöpe atmışssınız direk. Yani neden herkes aletlere takılıyor. Aletlerin ismi anlaşılır değil galiba ama fotosunu da koydum hangi bölgeyi çalıştırdığını.

Ben serbst ağırlıkla yapamyınca demotive oluyorum ve gitmiyorum spor salonuna. Makinelerle çalışabiliyorum. Neden ısrarla serbest serbest diosunuz. Farzedin ki hiç bir serbest ağırlık yok, bu işe gönlünü vermiş bir amatör var ve bişeyler için uğraşıyor. Tamam suplementler gereksiz dersiniz anlarım 3. Ay için . Ama serbest serbest demeyin lütfen artık. Bi konu açtık motive olacağıma iyice soğudum

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum biz sadece öneride bulunduk. Kimseyi dinlemek zorunda değilsin. Serbest ağırlık çok daha iyidir evet. Ama sen diyorsan ki ben makineyle geliştiğimi hissediyorum o zaman git ve çalış makinelerle. İyi hissettiğin zaman serbest ağırlığa geç. Yeter ki iste gerisi yalan.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer beslenmen sağlamsa kreatin dışında supplementlere vereceğin her para çöpe gitmiştir :)

atraksiyonlu bunu beğendi.
  5. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Deil ne yazıkki beslenmem sağlam. Yoksa günde 600 gr et yiyebilsem gerek kalmaz proteine bende farkındayım. Sabah 2 yumurta öğlen 100 gr beyaz yada kırmızınet akşam da 200 gr tavuk göğsü bunların doşında pilav makarna vs vs. Çok çok düzenli bol ara öğünlü bi beslenmem ne yazıkki yok

6. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Ee tamam ? Daha ne olsun ? Sabah kahvaltısına 2 yumurta ve 1 kase yulaf ekle ara öğünlere de hazır sandviçler var migrosta falan eğer yemek hazırlayamam diyorsan onlardan al oh mis gibi daha ne olsun :D

Yatmadan önce 3 kaşık lor 1 bardak süt iç daha ne olsun

Begginer bunu beğendi.
  7. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Toplam 300 gran etten maksimum 120 gr protein geliyordur bende toz ile 150 e tamamlamaya calisiyorum. 150 gr bile az bence ama anca bu kadar

8. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28

Mr.Universe seviyesinde adamlar kilo başına 2 gram protein alıyorlar.Senin benim için 1.3-1.8 gram arası yeterli.1.5 gram protein gayet yeterli kilo başına.

atraksiyonlu ve Begginer bunu beğendi.
  9. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    arginin ve bcaa çöp demek :D iyiymiş .

10. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum biraz araştırsan keşke...Arginine vereceğin paraya git 4 kilo tavuk al daha mantıklı.Ağırsağlam furkan da video çekti bu konuda.Ayrıca tavuğunu balığını etini yiyorsan ne gerek var bcaa ya ? Kendinizi avutmayın şöyle koskoca rich piana diyor beslenmenin yerini supplementler tutmaz diye.Supplementler %5 lik kısmı oluşturuyor beslenmende.%5 için yüzlerce tl yatıraksan sen bilirsin.

Begginer ve atraksiyonlu bunu beğendi.
  11. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    50 cm kolum var. New York'ta yaşıyorum. Masörüm ama 50 cm kolum var. 600 gram et yenilmesi lazım yoksa gelişemezsiniz. Kaynak 50 cm kolum. Evet 50cm. Sıkmadan 40cm bu arada.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Katarina ve Mr.ø bunu beğendi.
  12. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    hocam ara sıra probiyotik, magnezyum ve çinko, balık yağı bunları unutmuşsunuz bence. :)

Mr.ø bunu beğendi.
  13. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ben araştırdım yeterince kardeşim araştırmakla kalmadım kendim üzerindede denedim etkisini gördüm bu videoyu izleyin çok değerli bi hocamızdır .

Ağırsağlamdaki elemanların tecrübesi neki ? geçmişi ne ?

4 kilo tavuk al ? 49 tl ye 120 kapsül arginin aldım hangi besinle sana 120 gün yetecek miktarda arginin almayı düşünüyorsun ayrıca bcaa besinlerde yoktur vucut dışı alınması şarttır eksik araştırmışsın sanırım .
    Profesyonel olmak istiyosanız supplamentlere olan bakış açınızı değiştirin protein tozu ve gainer tercihendir normal şekildede alınır buna bi itirazım yok ama saydığım supplamentler dışarıdan alınması zordur bazılarıda imkansızdır . Zararına gelicek olsan sigara ve alkol türvlerine göre kat kat daha az zararı vardır ve maliyetide öyle bi paket sigaranın 10 tl olduğu yada bi şişe alkolun 7 tl den başladığı bi ülkede kimse supplamentlere pahalı ve zararlı demesin . gereksiz gereksiz nelere nerelere para harcıyosunuz ben supplament satmıyorum banane alıp almamanız ama ileride 2 3 sene yaparsanız olmazsa olmaz olduğunu anlarsınız kimse oturup günde 2 3 kilo et yemez yada o kadar karb almaz .

eediz bunu beğendi.
  14. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Sen böyle gidersen daha çooook kazıklanırsın benden söylemesi.Profesyonel olun demekle olunmuyor 10 kg lik dumbelllarla oynayan adamın bu kadar supplementle ihtiyacı yok.Ben de dahilim bu yazdıklarıma.Neyin etkisini gördün allah aşkına argininden :D hmmm pump galiba :s

Ağırsağlamdaki eleman araştırıyor ve araştırmalar ışığında veriyor bilgileri.

oviedo ve atraksiyonlu bunu beğendi.
  15. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Şurda sana tek tek anlatmıcam hangi supplamenti nasıl dışarıdan alamayacağını istekliysen araştırırsın arginin ne işe yarar diye yaz sadece pump değildir . yada bcaa ne işe yarar diye yaz googleye . Kendin kullanmayabilirsin ancak bunları araştırmadan gereksiz diyemezsin heleki uzun yıllar kullanıp tecrübe etmeden bu sırf burdaki insanlara değil onlarca yüzlerce bb ile uğraşan yıllarınız vermiş insanlara hocalara saygısızlık olur . Ağırsağlam olmaya devam edin siz :D

eediz bunu beğendi.
  16. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Anlatsana lütfen :D Tüm protein içeren besinlerde bcaa var.Süt ve kırmızı ette daha yüksek oranda var.Git savaş hocanı dinlemeye devam et sen o zaman.Ben her kaynağı dinliyorum en doğrusunu buluyorum.Bak ne dedim rich pianayı dinle adamın kendi supplement firması var buna rağmen diyorki eğer sağlam besleniyorsanız benim tozlarımı kesinlikle almayın.İşte dürüstlük böyle birşey.Hayır anlamadığım şey de %5 etkisi olan bir desteği 20 yıl tecrübe etsen ne olacak :D

Dışarıdan alması en zor olan supplement kreatindir :)

atraksiyonlu bunu beğendi.
  17. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Daha squat yapmasını bilmeyen adama hoca demek?

Mr.ø bunu beğendi.
  18. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28

***Besinlerden alınması en zor olan supplement kreatindir***

19. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    18 19 yaşındaki youtube şarlatanına hoca demek ? Hele o ukala tavırları ?

Begginer ve eediz bunu beğendi.
  20. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Furkan a hoca mı dedim? Ukala tavırları konusunda haklısınız.

Sayfayı Paylaş