Yeni başladım. İkinci ay programım ve suplementlerim ( BOL SSLİ)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eediz tarafından 3 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    [​IMG][​IMG]

Arkadaşlar merhaba bir aydır spora başladım vucudum bu şekilde. Omuzlarım çok dar ve küçük . Biraz göbeğim var.

Kardeşimle güzel bir program hazorladık. O baya iyi anlıyor çok okuyor. Bana bir program hazırladı. Daha bu hafta başladım programa. 1 buçuk aydır boşuna çalışmışım gibi. Her antremandan sonra çlıltığım bölge ağrıyor . Eskiden komple vucut çalışıyordum artık bölgelere ayırdık.

6 -7 tekrarı kesinlikle geçmiyorum. Amacı kaldırabildiğiö maksimum kiloyu 6 -7 tekrarı geçmeden kaldırmak ve 5 set yapıyorum. Hareket öncesinde çalışıcal bölgeyi ısıtıyorum tabiki.

Sizce nasıl programım arkadaşlar . Suplementlerde aldım. Kullanmaya başlıyorum bu ay.
    Bsn Xplode u haftanın hergünü kullanmıyorum.

Beslenme

Spordan önce bcaa alıyorum . Sonrasında kreatin ve optimum u karıştırıp içiyorum.
    Günde 300 gr tavuk yiyebiliyorum maksimum. Sabah 1 yumurta daha fazlası yok. Yemek olayım biraz sıkıntılı o yüzden bu kadar suplementle destekledim.
    upload_2016-1-3_19-20-51.png
    PROGRAMIM

Kol

C9 -arm curl 3 set 30 kg
    arm curl.png
    Hs7 - 35 kg biceps curl
    biceps curl.jpg
    C8 arm extension 25 kg 3 set
    arm extension.png

Göğüs

C10 fly 31 Kg
    fly.png
    Hs12 pec fly 50 kg
    RS1302PecFlyAngle2 (1).jpg
    C16 (Aletin fotosunu koydum )20 kg

Bacak

C3 leg extension 45 kg
    CybexVR1_LegExtension_13050.jpg
    C2 leg press 40 kg
    leg press.jpg
    C1 standing calf -70 kg
    standing-calf-raises-300x238.jpg

Sırt

C12 row rear delt -55 kg
    VR1 Rear Row_13030.jpg
    Lat pull down - 40 kg

Low row 41 kilo

Omuz

Hs8 -lateral raise 60 kg
    C15 - overhead press 39 kg

Karın

Hs4 obluqie crunch- 80 kg
    Mekik makinesi

Günlere göre çalışılacak bölgeler

Pazartesi
    Kol-5
    Bacak-5

Çarşamba
    Omuz-5
    Sırt-5

Cuma
    Göğüs-5
    Karın-5
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ocak 2016 ---
    184 69 kg.
    yaş 24
    Arkadaşlar bu arada yüzme imkanımda var spor salonunda belirtmek isterim

Son düzenleme: 3 Ocak 2016
  2. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yorum yapacak olan yok mu hiç ? yaptığım aletleri de koydum tek tek isimlerden anlamazsanız die

3. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    İsimlerden anlamazsınz die :dd

Dostum program çöp.Kaç kez yazıldı yine yazayım yeni başlayan birinin split program yapması saçma ve zaman kaybı.Upper-Lower veya Push-Pull-Legs sistemlerini araştırmanı tavsiye ederim.Ayrıca bu kadar supplemente gerek yok paranı çöpe atmışssın.Sadece kreatin yeterdi halbuki.

2.Olarak bu kadar fazla makine kullanma.Serbest ağırlık çoğunlukta olmalı programında.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2pacist ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  4. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Makine kullanmadan ne yazıkki yapamıyorum serbest ağırlıkla. güç kazanmam gerekiyor biraz. Bu arada 2 ay yaptım full body ama hiç bi işe yaramadığı için değiştirdim programı. Dediğiniz şeyleri de araştırıyım ama split sisteme geçtiğimden beri bütün kaslarımı hissediyorum. Ağrımaya başladı çalıştığım bölgeler. Eskiden ne ağrı ne sızı vardı çünkü

5. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Serbest ağırlık olmadan güç kazanamazsınız.İlla 20-20 kilo takılacak diye birşey yok herkes boş barla başlıyor.Bakın şu hareketler olmadan program olmaz.

Bench Press
    Squat
    Deadlift
    Bent Over Row
    Military\Overhead Press
    Dips

Dediğim sistemler en iyi sistemlerden.Haftada 2 kez tekrar edeceksiniz o programları böylece her kas grubunu 2 kez uyarmış olacaksınız.

4 gün vaktiniz var ise

Upper
    Lower
    Dinlenme
    Upper
    Lower

5 gün vaktiniz var ise (Ben de bu sistemi kullanıyorum)
    Push
    Pull
    Legs
    Push
    Pull

6 gün için

Push
    Pull
    Legs
    Dinlenme
    Push
    Pull
    Legs

Upper lower sistemi upper gününde tüm üst vücudu çalıştırmak,lower gününde bacakları ve karını çalıştırmak kısaca.Push pull sistemi ise kasları itiş çekiş diye ayırarak çalışmak.

Push(Göğüs-Omuz-Triceps)
    Pull(Sırt-Trapez-Biceps)

atraksiyonlu ve eediz bunu beğendi.
  6. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    4 günüm yok. ama belki zorlayabilirim 3 gün gidiebiliyorum şuanda. 5 gün imkansız yani. Aslında sizde bölge bölge önermişssiniz. Dediğiniz sistemler tam olarak full body değil anladığım kadarıyla. Forumdan bu sistemleri bir araştırıyım. Deadlift ve squat zaten yapıyorum. overhead press i de makineyle yapıyorıum. Dips i yapamıyorum denedim. Vucudumu kaldıramıyorum. 4 kere filan yapbiliyorum. Onunda verimli olacağını düşünmüyorum. O yüzden yapmadım. Aslında olmazsa olmaz dediğiniz hareketleri yapıyorum bi kısmını. Bench press boş barla bile yapamıyorum. güçsüzlükten midir nedir bilmem barı düz tutamıyorum. Dengesini kaybediyorum sürekli ve hareket de düzgün olmuyor bu yüzden yapmıyorum barla onun yerine aletlisinbi yapyorum.

7. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten dips zor bir hareket 4 tekrar yapıyorum işe yaramaz diye düşünmeyin yavaş yavaş tekrarlar arttıkça göreceksiniz farkı.Hatta gün gelecek dips yaparken belinize kemerle ağırlık bağlayacaksınız :)

Siz yine araştırın sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.4 gün olursa çok iyi olur.

eediz bunu beğendi.
  8. asilcenk

asilcenk Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    2 aydır spor yapıp bu kadar supplemente bu paraları vereceğine keşke adam gibi bir diyet çıkarsaydın kendine. Bol etli, hindili, tavuklu, balıklı, badem,ceviz, yulaf vb.'li...
    Heleki noxplode'u niye alıyorsun hiç anlamadım. 2 aydır spor yapan adamın pre-workout ile işi olmamalı.
    Bu spor sabır işidir, içeyim 10 tane supplementi kaslarım kocaman olsun diye bir şey yok. Stereoid bile antrenmanı düzgün yapmaz isen bir işe yaramaz.
    O yüzden ilk başlarda sıkılmadan, bıkmadan haftada en az 5 gün antrenman yapamadıktan sonra istersen protein tozunu, pre workoutu kaşık kaşık ye hiç bir şey olmaz...

9. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle ktiliyorum soylediklerinize ama günlük maksimum 30 gr protein alabiliyorum. Beslenmem çok iyi değil. Çalışıyprum. İşnuerinde ne çıkarsa onunyemek zorundayım. Akşam sadece evde maksimum 200 gr göğüs yemeye çalışıyorum. O yüzden protein kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Zaten çok iyi bir diyet yapanilsem hiç birine gerek olmaz. Bsn i de sadece motivasyonum düştüğü zamanlarda kullanıyorum. HaftDa bir belki. Gerçek mi psikolojik mi bilmiyorjm ama biraz olsda işe yarıo. Ayrıca hepsine yeni başladım

10. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hemen hemen hepimizin işi/okulu var ve yemeğimizi evde hazırlayıp götürüyoruz sana da bu şekilde yapmanı öneririm. ayrıca arkadaş bahsetmiş , programın makineler üzerine kurulu ve split yapmışsın. yeni başlayan birinin en az 2-3 ay serbest ağırlıklar üzerine kurulu fullbody çalışması yapması gerekiyor bence , daha sonra isteğe bağlı olarak split'e geçebilirsin.

stefan35 ve eediz bunu beğendi.
  11. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    2 ay fullbody yaptım zaten. Hiç bir verim alamadığım için splite geçtim. Ve cidden verim aldığımı düşünüyorum splitte

12. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum bende çok uzun süredir yapmıyorum senin kadar aşağı yukarı ancak dips konusunda bende tavsiye verebilirim. 4 tane yapabiliyorsun diye gerek yok tarzında düşünmemelisin. Misalen ben barfiksle başladığımda 1.5ay önce, tam olarak düzgün tutuş/formda bir tekrar dahi yapamadim yarim yarim yaptim hareketleri. 3 set max tekrar yaptım. Şu an barfiksim 7 ye çıktı yani büyük nimet benim için :) sıfırdan yaptım. Sen de bu şekilde yap. Zıplayarak kalk gerekirse aşağı inerken yavasca in dips hareketinde. 3set max tekrar yap ama.yap emin ol 2 ayda 10 tane yapabilirsin :) başarılar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ediyorum öneri için dediğiniz gibi deneyeceğim 4 az demeden peki hamgi hareket grubuna eklemeliyim dips i omuz kol sırt ?

14. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Rica ederim :) dips hareketi tricepsleri çalıştırır, arka kol hareketidir. Kola eklemeniz faydalı olur diye düşünmekteyim. Başarılar diliyorum umarım istediğiniz yere gelirsiniz.

eediz bunu beğendi.
  15. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar spor salonundan dips harketini yapacağım bir makine buldum. Hoca zorlandığımı gördü. Bu makineyi gösterdi. Evet serbest ağırlık vucudun ağırlığı daha iyi sağlıklı ama hareketi doğru yapmak en önemlisi o yüzden her zaman makine karşıtı olmamak lazım dye düşüğnüyorum. Sİzce nasıl bu alet ?

16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle şunu söyleyim çok para harcayıp çok kas kütlesi elde edemezsin ve kusura bakma hocan gerçekten bir halttan anlamıyor. dips yaparken zorlanıyorsan, zorlanmayana kadar yapmak zorundasın, zaten dips yapamıyorsan oldukça güçsüzsün ve bunun sana vereceği sinirsel tepkiyi bu saçma makina sana asla veremez vücut ağırlığını kontrol edemiyorsan yeterince vücuduna hakim değilsin demektir. Sen yapman gereken 3-5 tane temel egzersizde daha ileriye gitmeye bak, zaten makinelere ve hocaya ihtiyaç duymayacaksın. çooook uzun yıllar bu egzersizlerle kas geliştirebilir güçlenebilirsin. Sporun amacıda budur fiziksel olarak yapamadıklarımızı yapmak, yani sen dips yapmak istiyorsan dips yapmalısın, tekrar sayısını zamanla artar formda düzelir. aynı şey barfiks içinde geçerli. Biraz zaman alıcak ancak sabır etmen gerekli, kolay değil biliyorum ama en iyi senaryo bu daha iyisi yok, yapamıyorsan yapmak zorundasın.
    Supplement konusuna gelice, geçmiş olsun ne diyim, ancak ürünleri kutusunda yazdığı gibi porsiyon olarak kullanma diyetine ek olarak kullan makrolar eksik kalıyorsa tamamlamak için bu seni daha uzun süre idare eder paranda boşa gitmemiş olur.

oviedo, Pink Zeppelin ve Mr.ø bunu beğendi.
  17. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman eve iki dumbek iki barfiks iki ağırlık al spor salonuna gerek yok

18. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer olimpik halter yapmıyorsan, evet durum bu. Spor salonu büyülü bir ortam değil havasını koklayınca gelişesin. En iyi sporcular dahi makineleri çok az kullanırlar, kaldı ki iyi sporcular makine kullanmaz. :) Bazı makineler hariç hepsi demir yığını. ben çook uzun zamandır, bir barfiks bir dips bir barbell ile çalışıyorum, gayette iyi sonuçlar alıyorum. serbest ağırlıkla veya vücut ağırlıyla yapılan idmanlar sana, varsa (ki vardır) kas dengesizliklerini gösterir ve düzeltmene olanak sağlar vs. vs. benim ki sadece tavsiye seçim senin tabi ki nasıl rahat hissediyorsan öyle yap

Begginer bunu beğendi.
  19. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Zaten dostum spor salonu arkadaşın dediği gibi büyülü değil. Bende ayarlanabilir dumbell barbell aldım bir adet barfiks kestirdim demirden, gayet iyi memnunum durumdan. Spor salonuyla bir farkı yok. Makinelerle senin yaptığın herseyi yapıyorum, ki yukarda barfiksi nasıl arttırdığımı yazdım. İsteğin hevesin varsa bu iş heryerde olur. Gerekli tek şey et yumurta et yumurta et yumurta yemek :D

20. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ne şanslı adamsınsınız he ben başlarken bu spora yağ çuvalı gibi karnım vardı tığ gibi başlıyosunuz çok çok şanslısın

supplament çöp değildir sadece gainer almak mantıksızdır ve çöptür bence . yeni başlayan biriysende al whey kreatin arginin bunları kullan ama bcaa dersen ilerde bence zaten protein tozunun içinde belli bi bcaa var

eediz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş