Yemek Canavarına Dönüştüm Acil !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Edepsiz48 tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cevabi basit

Askerde yenen yemekler kisinin ortalama kalori ihtiyacini gore veriliyor gunluk gereken beslenme sekline gore yag protein karbonhidrat veriliyor.

Arti askerde her zaman sevdigin yemek cikmaz ve yemeden kalktiginda olur ayriyeten her sabah 5 de kalkip istima spor v.s de var

Spor yaptiginiz surece karbonhidrat ta yeseniz yagda tuketseniz yaglanmaniz zor

Sporu biraktiktan sonra kilo almaniz kacinilmaz

Turkiye deki diyetisyenlerin cogu ayni kaynaga gore tedavi uyguladiklari icin kalori hesabi yapiyolar benim yayinladigim abd saglik orgutunun belirledigi rapor dun ku haber yani kac sene evvelki degil

Kalori hesabi tamamen hatali olmasaydi verilen kilolar geri alinmazdi ara ogunde tamamen yanlis

Kilo almadaki bas faktor insulin dur

2. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    senle anlaşamıyoruz heldic tartışma yine eski konulardaki gibi çıkmaz sokaga sapacak , onun için benden bu kadar :)

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    universitelerde yapilan calismalar var

Dusuk karbonhidrat serbest kalori
    Yuksek karbonhidrat dusuk kalori

dusuk karbonhidrat alan kisiler daha cok kilo vermisler ve diyete uyumlari iyi

Yuksek karbonhidrat ve dusuk kalori alan kisiler daha az kilo kaybetmisler ve diyete uyumlari iyi degil

Dusuk karbonhidrat tuketen grubun yag yuzdelerindeki dusus daha fazla

Bu gibi calismalari ben forumda yayinladim aksi varsa yayinlayin gorelim

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tartışmaya dahil olmak istemiyorum fakat şu noktayı düzeltelim öncelikle

naim evet bir çok hastalıkla şu an mücadele ediyor resmen diabet karaciğer falan

ama bunların sebebi beslenme şekli değil önce onu bir geçelim

buraya buna sebeb olabilcek min 20 steroid yazarım o yüzden hiç yazmım konu uzamasın

ana sebeb yüksek oranda aldığı steroidlerdir

yani naim keto da beslense zaten aynı şeyleri çekicekti

ve heldic tamam beslenme üzerine fikir belirt sorun yok ama sporcuların spordan sonraki hayatlarında yaşadıkları sorunlar üzerine fikir belirtme çünkü gram alakası yok beslenme ile yada k.h almak ile olay tamamen kimyasal durumları

ercan gürgöze ve hasanateş bunu beğendi.
  5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabiki beslenme ile alakasi var beslenme ile alakasi yok diyen halt etmistir sadece

Yuksek karbohidrat agirlikli beslenen ve buna bagimli olan yani karbonhidrat bagimlisi birisi sigara alkol bagimlisi gibi bunu birakamiyor cunku uyusturucu dan farksiz seker anlik mutluluk veriyor

Hic steroid kullanmayan amator bir sporcu spor yaptigi zamanlardaki gibi karbonhidrat alimina spor yapmadigi zamanlarda da devam ederse yaglanir

Demek oluyor ki beslenme ile tamamen alakali

Yorum yazmadan evvel biraz mantik yurutmek lazim

FiestaCondom bunu beğendi.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    olay beslenmeye gelene kadar cok yol var

ne k.h adam hayat boyu holetestin tarzi steroid aldi ve daha neler

ne yani bu kadar kimyasalin yanetkisi yokda sana gore sacma beslendi diye mi kalp-karaciger-bobrek-pankreas sorunu yasiyor

bu is duz mantikla olmaz tmam bak beslenme gorusun bana uymaz ama bilimseldir kabul ederim ama adam hayat boyu kimyasala boguldu diye degilde kotu beslendi diye hasta dersen mantik yurutmene guler gecerim

dedigim gibi beslenme konusunda tartisalim ama is kimyasalsa hic tartismayalim cunku olaydan haberin yok

hasanateş bunu beğendi.
  7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    olimpik spor veya türü ne olursa olsun , şampiyon sporcuların çoğu sadece ve sadece aldıkları "dopingler" sayesinde sağlıklarını kaybederler...

yani kısaca, "önceden yedikleri hurmalar sonradan tırmalar" durumu !...))

Danny Boy, hasanateş, Thanatos ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Thanatos

Thanatos Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Guce dayali sporlar ile ugrasan sporcularin hemen hemen hepsi hormon takviyesi kullaniyor ve zaten hayatlarinin geri kalan kisimlarinda yasadiklari problemlerin hormon takviyesinden cok beslenmelerinden oturu geldigini savunmak cok gulunc. Ortada tam anlamiyla keskin bir gercek var ve bu steroid.

Ayrica cevremde bazi insanlar var, abartisiz sabahtan bira ile gune baslayarak geceyarisi uyuyana dek 50cl kadar votka v.s icen ve gun icinde yalnizca pizza yiyen bir insan modeli, ustelik hic spor yapmiyor yalnizca gunu yurureyerek geciyor ve kilo almiyor, yaglanmiyor. Bunu bana ketojen beslenmeyi savunan biri aciklayabilir mi ?

Danny Boy ve ercan gürgöze bunu beğendi.
  9. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Heldic kendini şartlamışsın illa karbonhidratları kötüleyecem diye sporu bıraktıktan sonra spor yaptığı dönemlerdeki kadar karbonhidrat alan biri yağlanır demişsin bunu bilmeyen yoktur herhalde bu forumda karbonhidratların suçu mu şimdi bu sporu bırakıp aynı beslenmene devam edersen zaten yağlanırsın ne alaka pirinçle makarnayla patatesle kısacan boğazı, ketoyu savunacam diye yapmadığın kalmadı,

Ayrıca kafama takılan kalori hesabına vs ye bu kadar karşısınız da günde 4000-5000 kalori alıyorsunuz sonrada zayıf kalıyorsunuz herhalde anlattıklarınıza göre öyle bi görüntü var ama alakası yok 2000-2500 kaloriyle besleniyorsunuz haliyle kilo almıyorsunuz sonrada gel buraya yağlar proteinler kilo aldırmıyor diye yazı yaz, he aldırmıyor günde 4000 kalori ketoyla beslen bakayım 1 ay sonra ne hale gelecek vücudun,birde günde 4000 kaloriyi kaliteli karbonhidratlardan alıp sporunu yap öyle dene vücudun ne hale gelecek, sana demek istediğim uygulamaya gelince senin tezlerin her türlü çürüyor, obez olması gereken insanların taş gibi vücudu oluyor, ketoyla beslenenlerde de ne hacim var ne kas namına birşey var(1-2 tane profesyonel vücutcu gösterip karşılaştırma yapma, lütfen yapma bunu) hala da keto keto keto,

Kendin diyorsun spor yaptığınız için karbonhidratlar obez yapmıyor sizi diye, o zaman sporcu forumunda karbonhidratları kötülemendeki amaç ne,suç genelde malzeme de değil onu kullanandadır, şimdi adamın teki bıçağı yanlış kullanıp orasını burasını kesiyor diye bıçak kullanmayı yasaklayacakmısın, aynen yaptığın şey bu kadar mantıksız, hareketsiz sıradan insanlar karbonhidratlar yüzünden kilo alıyor diye karboları düşman bellemişsin, keto diyetler karatay bilmemne diyetlerinin hiç biri sporcuları hele vgcileri bağlamaz, uygulayanlarda zaten %100 almıyor o diyetleri kendince 1-2 ekleme yapıp öyle kullanıyorlar, ha %100 uygulayan varsa da hele hele ketoyu ve taş devri diyetini %100 uygulayan varsa vg yaptığını sanmıyorum, yapsa da zayıflamaktan başka bir işe yaramaz zaten

Son düzenleme: 10 Mayıs 2012
  10. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    heldicin sorunu karboyla degil aslında , inandıgı ideoloji geregi karboyu kötülemek zorunda ....

OkuyomBenYaa ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    steroid meselesini acan dany ben steroidler zararsiz demedim streoidler yuzunden sagliklarini kaybettikleri dogru fakat suda var

Gunde 6 8 ogun karbonhidrat ve protein agirlikli beslenen bir kisi 16 saat nerdeyse vucuduna insulin salgilatacak ayriyeten benim ilk bas abd saglik orgutunun yaptigi calisma var guncel calisma 2 gunluk ne diyor ?

Kilo yapan kalori degil insulin hormonudur diyor
    Simdi gelmissiniz bana kalori hesabindan bahsediyorsunuz sizler bu kadar bilgili iseniz oturun bir calisma yapin ercan hoca niz ile bir grupa karbonhidrattan bol bir grupa az verin deneyin sonuclarini

Arkadasin basligi yemek canavari oldum yardim neden yemek canavari olur insan yuksek insulin sebebi ile seker hucrelerden iceri giremez direk yaglanmaya gecer ve siz ne kadar yeseniz de acikirsiniz.

Suclu insulinin fazla salgilanmasina sebeb olan seyler.

4000 5000 kaloride alsan eger kan insulin seviyen dusukse yaglanmazsin

2000 kalori de alsan kan insulin seviyen yuksekse yaglanirsin

Pc basina gecince bir kac calisma yollayayim yuksek karbonhidrat alan grup 1200 kalori yuksek yag alan grup 2500 kalori 2500 kalori yuksek yagdan alan grup daha cok yag kaybediyor ?

Demekki her kalori ayni degil karbonhidrattan gelen kalori insulin seviyemizi yukselttigi icin yaglaniriz

Spor yaparken pastalar borekler kekler makarnalar ekmekler yiyip kalori sayan kisi sporu biraktiktan sonra bunlari yemeden nasil durcak ? Karbonhidrat bagimliligi diye birsey var insulin seviyesi yukek oldugu icin yemek canavarina donecek

ccmssx bunu beğendi.
  12. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Pasta börek son 2-3 yıldır taş çatlasa 15-20 kere yemişimdir, ekmek 3 yıldır yemiyorum,spor yaparken bunlarla beslenen insanda çok nadirdir,

Yemek canavarı olayına gelince , biz hacimdeyken 3500-4000 kalori alıp definasyon vakti geldiğinde nasıl 1500-2000 kaloriyle kendimizi durduruyorsak ve bunda bir sorun yaşamıyorsak onlarda öyle durduracak, yemişim insülinini, canavarını ya biz insan değilmiyiz biz nasıl dayanıyoruz diyetteyken,ben 3 yıl önce 40 kilo verdim,bir anda şekeri, abur cuburu, pasta böreği çıkardım hayatımdan, makarna pirinçle verdim bu kiloları ve canavara falan dönüşmedim, iradesine hakim olamayanlar bulmuş insülin direnci var ne yesem yarıyor diye bir kılıf saldırıyor karbonhidratlara, kıssın boğazını yemesin, her saat tıka basa tok kalmak zorundamı,irade zayıf, engel olamıyor, sonrada aman bende insülin direnci var, karbonhidratlar da pis zaten hep zararlı onlar yüzünden oldu,

Dengeli bir diyetle, herkes kilo verir, güzel vücut yapar, bu dengeli diyetin içinde de %40 %60 arası kompleks karbonhidrat olur, çözümü yeni moda diyetlerde aramaya gerek yok, irade ve dengeli beslenme, olay tamamen bundan ibaret.

13. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaş bunu yazmış ilk mesajında...

Bunun sorumlusu tabi ki karbonhidratlardır.

Tartışmaya gerek yok amaaa tartışma çıkmış.

Çünküüüü

Karbonhidat heldicin dediği gibi bağımlılık yapıyor.

Vücut geliştirmeci arkadaşlar karbonhidratın etkisinden kurtulsun sonra tartışın.

2-3 saatte bir acıkmak ne demek yahu

Ben günde 2 öğün yapıyorum öğünler arası 10 saat!!!

Ara öğün yok.

Bu süre içinde canım bişeyler istemiyor.

Ben mi sağlıklıyım? Yoksa 2-3 saatte bir acıkan mı?

Haa sporcu mecbursa karb tüketmeye onun sorunu.

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabi canim konuyu bir yerden alip bir yere getiriyolar tartisma cikarmak icin

2 3 saatte bir acikan kisinin sorunu karbonhidratlar kan sekerinin duzensizligi ve insulin

Gelmissiniz bana hayat hikayenizi anlatiyorsunuz banane ? Ben yaptim oldu degil ortaya calisma koyun bakalim dogru diyelim bende boyle oldu bu dogrudur bu nasil bir mantik ? Ben sigara ictim hasta olmadim sigara iyidir mi demek bu ?

Moda dediginiz diyet zaten insanin dogasi tarim devrimi ve tahillari islemek cok yeni yuksek karbonhidratli beslenmek moda ve insani hasta ediyor

15. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0

Araştırma da araştırma ya bu sporu yapanların %99 u böyle besleniyor hepsi de sağlıklı, fit, diyetisyenlerde benim dediğim dengeli beslenmeyi öneriyor, insanları da öyle zayıflatıp sağlıklarına kavuşturuyor, ya sporu geçtim çevremdeki zayıf insanlarda böyle besleniyor,kilo problemleri de yok,

Ya senin araştırmalar doğru değil yada bu insanlar genetik harikası, tıp mucizesi, yerinden kalkmayan spor yapmayan obeziteye yelken açmış adam makarnadan kilo aldı diye makarnaya laf diyemezsin, o araştırmada baz alınan insanların hepsi evden işe işten eve giden tipler, onlar üzerinde yapılan araştırmadan banane, kilo problemi olan insanlara yok ketoydu taş devriydi ender saraçtı bilmemne diye diyetleri aşılayacağınıza dengeli beslenmeyi , sporu ve iradeye hakim olmayı öğretseniz piyasaya zırt pırt diyet çıkmasına gerek kalmıcak zaten, ama nerdeee, sonra kim kitap yazacak, atkins, karatay vs vs diye piyasaya sürüp paraları toplayacak,

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    zaten biz dengeli beslenmeyi savunuyoruz

O sizin dengeli dediginiz beslenmeyi artik abd kabul etmiyor cunku yuzde 40 i obozite olmus

gunes balcikla sivanmaz

17. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    %40 ı obez çünkü evden işe işten eve gitmekten başka yaptıkları bir halt yok, onuda yaya değil araçla gidiyolar,spor yapmıyorlar,fast food besleniyorlar, ha dersinki bu adamlar spor yapıyor, hareketli hayatları var, ama makarna pirinç bulgur yedikleri için böyle oldu, o zaman saygı duyarım heldic haklıymış derim, ama diyemeyeceksin ;)

18. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    zaten insanın dışardan şekere ihtiyacı yok vucud zaten protein ve yagdan bunu yapıyo dışardan aldıgın hem insülini fırlatıyo hemde yaglandırıyo

19. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Oldumu şimdi bu? Vücudun ürettiği bir çok aminoasit var, onlarıda dışarıdan almayalım o zaman,hatta vücut üretiyor diye besinlerden esansiyel olmayan aminoları almamaya özen gösterelim, en önemli aminolardan biri olan glutamineyi de supplement sektöründen kaldırsınlar, vücut kendisi üretiyor nasılsa, ihtiyacı yok o yüzden

20. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    sen onları vucud gelistirmek icin alıyosun normal bi insan niye alsın sacma sapan konuşma
    yedigin ettiki yumurtadaki balıktaki aminoasit yeter sana merak etme ayrıca vucudun ürettigi amino asitle vucudun ürettigi şeker arasında güzel baglantı kurdun tebrikler atalarımızda zaten gaspari amino8000 kullanıyodu :D

Sayfayı Paylaş