Yemek Canavarına Dönüştüm Acil !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Edepsiz48 tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    70-80 kiloluk orta seviye bi sporcu 4000 kaloriyle define falan olamaz,yahu ne definesi zayıflayamaz bile, keto beslenmelere bir bak istersen günlüklerdeki 2500 kaloriyi geçmemek için 40 takla atıyor insanlar, 4000 kaloriyle zayıflamayı geçtim define olmak ne demek?
    4000 kaloriyle 90-100 kiloluk adamlar hacim alıyor,mr olimpiaya keto beslenerek hazırlanan sporcuların beslenmesine bak bi 4000-4500 kalori alarak hacimleniyolar keto döneminde, arkadaş 4000 kalori alarak define oluyormuş,

Uzatmak istemiyorum konuyu ama uyguladığınız diyeti savunacam derken garip garip şeyler yazıldığında cevap vermekten başka çaremizde kalmıyor,

Sizin demeniz gereken, kalori saymıyorum, 6 öğün yiyecem diye kendimi zorlamıyorum, yağlı beslendiğim için, insülini delirtmediğim için de sık sık acıkmıyorum ve fazla yiyemiyorum, bu nedenle kalori saymasam bile 2000-2500 kaloriyi geçemediğim için kilo veriyorum, yaptığınızın açıklaması budur, 4000 kalori alıyorum define oluyorum diye bi hikaye yok yani

Diyetinizi anlatırken sınırsız et yağ tüketiyorum, 3500 4000 kalorilere çıkıyorum ve zayıflıyorum diye anlatmayın, zayıflamak isteyen birine de sınırsız yağ tüket et tüket diye saçma sapan tavsiyeler vermeyin, herkesin sınırı farklıdır, oturup 1 kilo et yicek ve 3 saat sonra tekrar acıkacak kapasitede çok insan var, karatay hocaya da dediler böyle bunu sınırsız sorun olmasın diye oda diyor insülin direnci vardır o kadar çok yiyip acıkanda diyor, adamın vücut yapısını hormonlarını bilmeden ne diye televizyonda tavsiye veriyorsun o zaman sınırsız ye diye,
    Canlı yayında tüm karbonhidratlar insülini yükseltir ve insülin direnci oluşturur dedikten, makarna, pirinç, ekmek, şeker, hepsini aynı kefeye koyup zararlı madde ilan ettikten sonra diyetisyenle tartışırken ben öyle birşey demedim sadece şekerler öyle diyip 30 dk önce anlattıklarını inkar eden bir hocadan da çelişkisiz ifadeler beklemek garip olurdu zaten

Daha fazla tartışmak istemiyorum, birşey hakkında %100 emin olmadığınız halde herkese kesin doğru ve tek yol buymuş gibi anlatmamanızı tavsiye ediyorum size de

Son düzenleme: 2 Mayıs 2012
    khephnes, Miyawww ve Antony bunu beğendi.
  2. barbosa

barbosa Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    İnsan kendisini nasıl görürse başkalarınıda öle bilir hesabı seninki bende kuyruk yok.İlkönce okuyacaksın düşüneceksin sonra yazıcaksın sen rahat ol.
    hasanates benden bilgili olduğu ortada :)

3. Miyawww

Miyawww Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    allah askina se kimsinki dostum bu konu üstünde bilimsel bir arastirmanmi var sagdan soldan duyduklarini gelip satma burada cok sey biliyormus gibi
    varsa kendi yaptigin bilimsel bir arastirma dök belgelerini ortaya tartisalim ama ordan boyle yap soyle yap diye coluk cocuga laf sIKMAKLA olmuyo bu isler

barbosa bunu beğendi.
  4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Lütfen benim attığım postu okuyup ta cevap ver. Ben sana haksızsın demiyorum. Ama sen bana saygısızlık yapıyorsun. Yazımı bir daha oku.
    Ben iki türlü de zayıflandığını söylüyorum. Hatta şu an senin söylediğin beslenmeyle define oluyorum. Fakat diğer beslenmeylede kilo veriliyor. Lütfen denemeden aksini iddia etme. Amacım tartışma yaratmak değil. Saygı çerçevesinde bilgi paylaşımı yapıyoruz.

desk bunu beğendi.
  5. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    :D zorla bişey yaptırdıgım yok evet doktorum 2 tane farem var onlar ustunde arastıma yapıyorum :D alla alla isteyen istedigini yapar umursamam deneyimlerimi söylüyorum sana uymaz tınlamassın olur biter

6. barbosa

barbosa Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    fiestcondm Çocuk daha kaç yaşında gelişimini tamamlamamış(sende öyle) ne karbosundan bahsediyosun sen, bide doktorum farem var ne yaparsa yapsın umursamam diyosun pişkinlikle, bırakın bu işleri doğru değil bunlar, sağlık şakaya gelmez.

7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    tersi bir durum bende var aslında. boyum 1.87 ve vg'ye başladığımda 86 kiloydum, epey yağlıydım. şimdi 79'a düştüm ve hala kilo vermeye devam ediyorum. beslenmem protein açısından gayet iyi fakat sanırım karbonhidratı azalttığım için kilo vermeyi sürdürüyorum.

sanıyorum ki, protein ağırlıklı beslenmemi devam ettirip, bununla birlikte biraz daha fazla yemeliyim, birkaç ay öncesi kadar yediklerime dikkat etmeyi sürdürürsem, kilo vermeye devam ediyorum zira. :)

8. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    fiesta vucudun proteın karbonhıdrat ve yagı bırbırıne donusturebıldıgını bılıyor musun ? eger bılıp de bu fıkırlerını savunuosan ılgınc . arkdasım sende daha 15 yasındasın abur caburda gıceksın vaktı gelınce yasının getırdıklerını yap ayrıca fazla proteın bobrege baskı yapar sen daha gelısme cagındasın abartma yanı kılonun 1.7 katından fazla asla ve asla proteın almanı onermem ayrıca bodybuıldıng boy uzamasını engeller bunuda bılıp bu sporu yap sonra 19 yasında gelınce forumda boyu 180 asagı olanlar bolmunde yazı yazarsın lıke me :D

9. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    evet biliyorum protein ve yagdan da şeker elde eder vucut onun icin dısardan şeker almaya gerek yok ketojenik diyettede glikojen depoları boş olmaz %60 ına kadar dolu olur gene zaten boş olamaz ölürdük

10. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    100-150 kilo squat 60-70 kilo omuz press mi yapacakda boy uzamasını engelleyecek? 30 dk kemiklere 10-20 kg baskı yedi diye boy uzaması olumsuz etkilenecekse o boy uzamaz zaten hiçbir zaman, aksine pullover ve barfiks tarzı hareketlerle boy uzamasını tetikler vg, idman sırasında salgılanan gh,testo vs gibi hormonları söylememe gerek bile yok

speedtouch bunu beğendi.
  11. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    100 kg squatın altı engellemıyo dıye bı kural mı var? o zaman bende 100 kg barfıks m cekcekwınde boyun uzucak derım 10 10 bıle yapsa boy uzamasını engeller ben bnu dıyence bana mıllet 190 200 cm olan bbcılerı ornek gosterıyorlar genetık herseyden onemlıdır genetgınde varsa 200 olmak body yprk 195 olursun yanı bı derece negatıd etkıde blunur mutlaka ben olsam 18 yasından once bb yapmazdım yapsamda sadece kendı agırlrıgımla yapardım aslında lıse yıllarında en guzelı takım sporlarıdır bunlar hem ınsan ılıskıelrını artırrır hemde takım lmak koordınelı calısmak adına bısıler ogretır unıversıte yıllarında takım sporları yapma ıhtımalının daha dusuk olacagından bb yağmak ıcın oldukca zamnın olıcak tabı bunlar benım grslerım kendısı bılır arkaasım ben hayatımdan cıkardıklarımı belırttım

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin raporuna göre 2030 yılı itibariyle halkın yüzde 41’i obez olacak. Obezitenin önüne geçemeyen uzmanlar, suçlunun kaloriden çok insülin hormonu olduğunu söylüyor

üketilen birçok üründe bulunan işlenmiş şeker ve tahıllar vücutta salgılanan insülin hormonu seviyesini artırıyor. Vücutta yağ depolamadan sorumlu olan insülin arttıkça depolanan yağ oranı da artıyor. Bu da aşırı tüketim sonucunda obeziteye yol açıyor. Nişasta, işlenmiş şeker ve makarna, beyaz ekmek, beyaz pirinç gibi işlenmiş tahılların yol açtığı obeziteye neden olmayanlar ise sağlıklı yağlar, proteinler ve yeşil yapraklı sebzeler olarak biliniyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında işlenmiş tahıl, işlenmiş şeker, patates gibi nişastalı sebzelerden uzak durmak gerekiyor. Bu şekilde beslenilmesi halinde diyabet dışında kalp krizi riski de büyük ölçüde azalıyor.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/l-su-lu-insulin-kalori-t52135.html

Vucudu makine sananlar yanılıyor alınan kalori fazla olsada kilo verilir vucud harcar fazla alınan kaloriyi depolamak istemez eger insulin seviyeniz dusukse

Hic etrafınızda gormuyormusunuz kat be kat yemelerine ragmen zayıf insanlar bunu acıklayın

SOnrada kalori hesabını acıklayın

hasanateş, Azi ve dishiwelet bunu beğendi.
  13. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    kat be kat yiyen adamların muhtemelen ketodan haberleri yoktur, hatta çogu karbonhidrat manyagıdır ama yinede kilo verirler , kendinle çelişiyosun , o adamların metabolizmaları inanılmaz derecede hızlı oluyor , etrafımda var böyle adamlar senin söyledigin aksine adamın sabah akşam insulin tavan ama hala kilo almıyor hadi sen bunu açıkla ? varsa elinde kesin kanıt koy kalori hesabı yapılmaması gerektigini söyleyen bilgiler ama ltfen 2-3 bilimsel makale koyup ahada bunlar kanıt deme , çünkü senin koyduklarının aksini söyleyen ondan fazla makale mevcut

Azi bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

Abd hastalık önleme ve kontrol merkezinin yaptıgı son calısma en gunceli bu eskimis bilgileri herkes biliyor artık cürümüs bilgiler onlar

http://gundem.milliyet.com.tr/obezi.../09.05.2012/1537920/default.htm?ref=OtherNews

bakın ne diyor Abd nin saglık kurulusu

Kilo yapan kalori degil insulin hormonudur diyor ?

insulini ne artttırır ?

karbonhidratlar mı yaglar mı proteinler mi ?

Karbonhidratlar cok arttrır
    proteinler biraz arttırır
    yaglar arttırmaz üstüne düsürür

insulini yukselten karbonhidratlar dusuren yaglar ise ?

Yaglar mı kilo yapar karbonhidratlar mı ?

Cöz bulmacayı :)

Azi bunu beğendi.
  15. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    İnsülini basit şekerler fırlatır, glisemik indeksi 20-70 arası olan karbonhidrat larmı fırlatıyormuş insülini? Geçmiş yıllarda aynı araştırma kuruluşları farklı şeyler söylüyordu, kesin olarak doğru kabul edemezsin hiçbir zaman, ayrıca bu araştırmalara göre body yapanların obez olması lazım çoğu normal insandan daha fazla karbonhidrat tüketiyoruz ve buna rağmen kolay kolay yağlanmıyoruz, ben sana 1-2 yerde daha demiştim burası ev hanımlarının değil vgcilerin forumu karbonhidratları boş yere kötülüyorsun diye, aynı cümleyi tekrar ediyorum. Uygulamada sizin tezlerinizin aslı yok çünkü, bu sporu yapanların %99 u karbonhidratlarla besleniyor, hepside halinden memnun, araştırmaları bırak da bir uygulama göster, karbonhidrat bu kadar gereksiz ve sağlıksız madem neden bu sporu yapanların profesyonellerde dahil %99 u karboyu tercih edip öyle besleniyor ve insülin fırlattığı obez yaptığı halde bu insanlar neden yağsız?, madem ketoyla yağlanmak imkansız ne diye keto beslenenler 2000 kalorilik diyetlerle zar zor zayıflıyor,yazılanlara baksan sanırsın 4000 5000 kaloriyle ketoya girip zayıflıyolar, bizde makarna pirinçle diyet yapıp obez olacağımız yerde define oluyoruz ne hikmetse, makarna pirinç obez yapıyor güya araştırmaya göre

Kat be kat yiyip de zayıflayan adamlar keto mu besleniyor birde onu anlamadım? Sabah akşam ekmek pasta baklava börek yiyip de zayıf kalan bir dünya insan var türkiyede, kat be kat yiyip zayıflayanlar keto beslenmiyor yani, haberleri olduğunuda sanmıyorum ketodan

Bacaklar her zaman baskı altında, gövdeyi taşıyorlar, bacaklarımızın uzamaması lazım o zaman senin mantığa göre, kemikler 20 kg baskı yedi diye uzaması olumsuz etkileniyor madem,

Barfiks örneğin de savunmana göre saçma olmuş ayrıca, ben o kadar hafif ağırlıklarla olumsuz etkilenmez diyorum, sen 10 kg bile etkiler diyorsun, o zaman ayağına 10 kg bağlayıp boyunu uzatırsın, kemikler o kadar hassas ne de olsa

Son düzenleme: 9 Mayıs 2012
    speedtouch bunu beğendi.
  16. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    O hani yiyip yiyip kilo alamayanlar varya onlarda bu yuzden almiyor iste adamlarda insulin direnci yok ne yese firlamiyo insulin ama ilerde oyle olmucak eminim

17. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bir çok şekilde istedigin sonuca ulaşabilirsin ama benim sana tavsiyem her şeyden gerektigi kadar alman.carbonhidratı 0 lamak yağı 0 lamak cozum olabilir ama bence sağlık olarak doğru değil.
    sen sporunu yapmaya devam et karbonhidrat agırlıklı yemeklerini spordan onceki ve sonraki ogunlerinde tercih et.İlla çok yemek yiyicem diyosan sebzelere yonel kalori olarak sınırı aşmamış olursun.

18. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Zayif kalanlarin cogu hypertiroidir buyuk ihtimal. Heldicin dediklerinin yuzde doksani dogru.

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    simdi spor yaptiginiz icin karbonhidrat agirlikli beslenseniz bile yaglanmayacaksiniz vucudunuz daki yuksek insulin insulin direncine sebeb olmakta ve bir suru hastaliklarin ana kaynagi insulin direnci

Eski arastirmalar vardi alinan kalori yakilan kalori hesabi yedigin kadar kalori alirsan yaglanmazsin muhabbeti ama abd nin yuzde 40 i obez olunca bu hesaptan vazgectiler
    Simdi diyolar ki protein yag ve yesillik yerseniz saglikli beslenmis olursunuz hem de kilo almazsiniz bizim senelerdir dedigimize geldiler en sonunda

Bu sporu yaptiginiz surece yaglanmazsiniz dedik dogru cunku antremanlarda glikojen depolariniz bosaliyor yenen karbonhidratlarla onlari dolduruyorsunuz bir sekilde doldur bosalt ve yaglanmiyorsuniz .

Fakkkattt sporu ne kadara kadar devam ettireceksiniz ? Sporu biraktiginiz zaman yuksek insulin seviyeniz sizi cabucak yaglandircak
    Naim suleymanoglu en son obez olmustu degil mi ?

Ketojenik beslenerek bir cok dalda odul alan yarismacilar var birisi de dunya bisiklet yarismasini kazanmisti simdi kitap yazdi

Sporcular icin tas devri diyeti diye arastirirsaniz bulursunuz

20. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    kusura kalmada çürümüş bilgiler olsaydı diyetisyenlerin %90 hala kalori hesabına göre diyet yaptırmazdı...yanlış anlaşılmasın tabiki insülini zıplatmanın etkisi büyüktür kilo alımında ama en az onun kadar hatta daha fazla kalori alımınında önemi vardır.....kendimden bir örnek veriyim askere gitmeden önce 85 kiloydum , askeriyenin yemeklerini genelde karbonhidrat agırlıklı , protein ve kaliteli yag bakımından pek zengin degildir , bununla birlikte öglen aralarında ve akşam abur cubur tarzı boş kalori alımım vardı , kalori alımım düşüktü ama çok fazla karbo alımı vardı ,yani anlayacagın insülini gün boyu zıplatıyorduk, askere gitmeden önce ise beslenmem çok düzenliydi askerde oldugumun neredeyse 2 katı yüksek kalorili besleniyordum... yüksek protein , ortalama karbo ve ortalama kaliteli yag alımım vardı ama askerden döndügümde 70 kiloya düşmüştüm nasıl oldu sence bu olay madem kilon almanın tek sebebi insulinse ?

çöz bulmacayı :)

Sayfayı Paylaş