Vücut Geliştirme'ye Yeni Başlayanlar İçin 1-2 program (Yapılış şekli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 241 üye.
  1. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kardesim verem olmussun. Bunu bize degil doktora soracaksin. Askerde ailesi verem gecirmis cocuklari ekstra muayene ettiler. Baya ciddi bir hastalik. Gecmis olsun.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. Alper90

Alper90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci - Müzisyen
    Yer:
    İstanbul
    Tesekkur ederim. Doktorum bir problem olmaz dedi ama bu konuda tecrubeli kisilerden de bunu duymak istedim. İcim daha cok rahatlasin diye cunku bu sporu gercekten yapmak istiyorum ve yarim kaldigi icin daha cok hirsliyim.

3. KemalSarul

KemalSarul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar kas yapmak için kılların dezavantajı varmı, aşırı kıllıyım bazı arkadaşlar enerjiyi kıllar çeker zorlanırsın çabuk yorulursun diyor bende aldırmayı düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Alakasi yok. Eskilerin hurafeleri.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. seyfo16

seyfo16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba başlayalı iki gün oldu 18 yaşında 1.78 boyunda 63 kilodayım hem kilo almak hem de vücut geliştirmek istiyorum nasıl bi program uygulamalıyım hangi hareketleri yapmalıyım yardımcı olur musunuz

6. KemalSarul

KemalSarul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    S.Aleykûm arkadaşlar,
    spora yaklaşık 1 2 hafta önce başladım fakat baya zayıfım ON Mass alsam 5 buçuk kiloluk bana kaç gün gider ve kilo almamda fayda olurmu çok acil yorumlarınızı bekliyorum (Gainer)

7. Tahakrdg

Tahakrdg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1. Ay programını günlere bölmek istesek ne yapmalıyız?

8. lecher

lecher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, 1. ay programı tam olarak nasıl uygulanıyor yani gösterilen hareketlerin hepsini bir gün içinde mi yapmayılıyız mesela 2. ay programında günlere bölünmüş hareketler birinci gün 2. gün diye ama 1. ay programında böyle bir sıra mevcut degil bunu tam olarak açıklar mısınız. Bir de 1 gün gelinip bir gün dinlenilecek denmiş bu nasıl olacak , şu şekilde mi ;

Pazartesi çalışma
    Salı of
    Çarşamba çalışma
    Perşembe of
    Cuma çalışma
    Cumartesi ve Pazar of şeklinde mi bunları detaylı bir şekilde açıklayabilir misiniz

9. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    1. ay programını hiç bölme olduğu gibi 1 günde çalış hareketleri
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2014 ---
    Haftanın 3 günü az en azından 4 e çıkarmalısın.1. ay programı hafif bir program 2. ay programı 1. ye göre daha da ağır bu yüzden bölge bölge ayrılmaya başlar.daha da ilerledikçe bölgeler azalacak yani genelden özele doğru bir çalışma vardır.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2014 ---
    Bende kullanmıştım.İlk zamanlarımda kilo aldırır.ama kaç gün yeticeğiyle ilgili bir şey diyemem.

10. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    2. Ay programına baslayacagim. 1 Ayda vücudumu toparladim ve kaslar belirginleşmeye basladi, diyet yaparak yaglarimi da azaltip belini incelttim. Gerçi omuzum 2cm küçülmüş diyetten olsa gerek.. Ama diyete devam ondan sonra bulk

11. KataLan

KataLan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 3 aydır çalışıyorum kendi programımı yaptım 1. Gün göğüs biceps triceps 2. dinlenme 3. Gün karın kası omuz 4. Gün dinlenme 5. Gün göğüs biceps triceps 6. gün karın omuz bacağı henüz eklemedim bacak çalışmaktan nefret ediyorum spordan soğumamak için henüz eklemedim ama ilerde illa ki ekleyecem bu arada arkadşlarım başka spor salonuna yazıldılar ve onlar çok acayip çalışıyor ilk 1 ayda haftada 6 gün gittiler 2. Aya başladılar hala hergün gidip aynı antrenmanı yapıyorlar hoca böyle söylüyormuş arkadaşlar sizce bu ne kadar doğru?

12. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İlk ay o kadar zorlAmalri iyi değil aslında..
    Bacak calismaktan ben zevk alirim. İstersen yabancı capslere bak bacak calismayanlar ile ilgili :) bacagini kimse görmüyor diye cakismamazlik yapma yoksa istediğin bölgeleri de düzenli ve daha kira surede gelistiremezsin

13. KataLan

KataLan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yok ya gösteriş p
    yok ya gösteriş peşinde değilim ben akşama kadar sürekli ayaktayım ileri geri yürüyüp duruyorum haliyle hergün acaklarım yoruluyor bu da beni bacak ağrılarından bıktırdı haliyle çalışıp daha da yorulmak bunaltıyor beni yabancı capsleri seviyorum ya göğüs günü salon full bacak günü bomboş :D

14. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yürüyüş ve ayakta durmak ile kaslar sikilasir ama agirlik kaldirirsan gelişir.

15. KataLan

KataLan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam gelişiyor demedim sürekli çalışıyor ve yoruluyor haliyle bacak ağrısı çekmekten gına geldi

16. MeteAoglu

MeteAoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    gün gün ayırmanız süper olmuş hocam teşekkürler

17. lone_rover

lone_rover Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Değerli hocalarım ben konuda verilen 2 ve 3. ay programlarını uyguladım. Şu anda 4. ayım için çalışma programına ihtiyacım var. Salondaki hocaların yazdığı programı forumda paylaşmıştım ve tahmin ettiğim üzere hatalı bölümler vardı(forumdaki hocalarımız da böyle olduğunu söyledi). Bu nedenle sizden 4. ay için nasıl bir program uygulamam gerektiğini öğrenmek istiyorum.

18. JaGuarR

JaGuarR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Bu programı uygulamaya basladım...

19. Dwain

Dwain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,

Ben de dün Spora Club diye bir salona yazıldım. Bugün gidip yağ ölçümü yaptıracağım. Öncelikli amacım kilo vermek. Boyum 1,77. Kilom da 90. Yaklaşık 78 kilo olmak istiyorum ama bir yandan kas gelişimi de sağlamak istediğim için herhalde 78'de çok tutunamam. Ama kas gelişimi süre olarak çok daha uzun süreceği için ben 3 ayda 78 kiloya gelirim diye düşünüyorum. Kas gelişimiyle birlikte kilom da artacaktır.

Sorum şu aslında. Bugün büyük ihtimalle bana bir program yapacaklar gittiğim salonda. Ancak temelin iyi olması açısından bu konuyu çok faydalı buldum. İlk ay birer gün ara ile 1.nci ay programını yapıp, 2.nci ve 3.ncü ayda da 2.nci programı 2 gün üst üste ve 1 gün dinlenme şeklinde yapacağım.

Şöyle birkaç sorum olacak:
    1. 3 ay bittikten sonra nasıl bir programa geçmeliyim?
    2. Burada belirtilen program anladığım kadarıyla vücuttaki kas altyapısının doğru gelişimini sağlayan hareketleri barındırıyor. Peki başlangıç hareketleri sabit ağırlık ve 10-12 x 3 gibi tekrarlarla mı olmalı?
    3. Ben kendim bir diyet de uyguluyorum. Sabah tost, öğleğin protein veya salata, akşamları da genellikle protein veya salata. Belki bazen sebze yiyorum. Doğal besleneceğimi varsayarsak burada belirtilen hareketleri yaptıktan sonra protein ağırlıklı beslenmem mi daha doğru olur?
    4. Kas gelişimi için bu hareketleri önce akşam yemeğimi yedikten sonra (örn. 18:00) 2 saat geçip yapsam (örn. 20:00) bu durumda spor sonrası bir şey yemem gerekir mi? Çünkü sporu ancak akşam yapabiliyorum. Saat 20:00'de başlayıp Cardio ile geçireceğim bir spor gecesi 22:00 veya 22:30'dan önce bitmez. O saatte de yemek yemem zayıflarken ne kadar doğru olur bilmiyorum.

Bu sorularıma yanıt bulabilirsem çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

20. Blues_harmonica

Blues_harmonica Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Kolay gelsin arkadaşlar. Öncelikle boyun 1.79 kilom 58. Bir yıldır bb sporuna başlıyorum elimde olmayan sebeplerle bırakıyorum. Fakat bu kez karalıyım bırakmıyacağım inş. Sizden yardım istiyorum bana adam akıllı program lazım. Bücut çizgilerim var sahile gittiğimde spor yapıyor musun diye soruyorlar fakat bir türlü büyütemedim. Kiloda almıştım fakat aldığım kiloyu verdim ancak çizgiler yernde kaldı 15 gğndür evde kendimi ısıttım. Şimdi salona başlıyacağım ve sağlam bir program istiyorjm yardımcı olursanız çoooook mutlu olurum :)

Sayfayı Paylaş