Vücut Geliştirme ve Dövme Deformasyonu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve blanket84 tarafından 15 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    hikaye

dövmenin kısaca mantıgı kişinim ruh halinin dışa vurumudur bir çok kişinin modeline bakarak ruh halini çözebilirsiniz kendini ifade etmekte kullanılan bir objedir
    HİKAYE:
    eski zamanda gencin biri dövmeciye gitmiş demişki babalık yapbakalım benin güclü koluma bir aslan resmi demiş buyukce olsun dövmeci tamam demiş adamı otuturmuş masaya bir iki iğne saplamaya kalmamıs genc oy demiş babalık çok acıdı ya sen su aslanın kuyrugunun çizme demiş babalık bir iki iğne daha saplamış genç vay anam cok acıdı demiş sensu aslanın ayaklarınıda çizme demiş adam birkaç iğne daha saplamıs ki genç yandım allah demiş babalık sen su aslanın gövdesinide çizme kellesini çiz demiş bunun üzerine BABALIK DEMİŞ Kİ; evlat sen koluna aslan dövmesi kazıtmadan önce o aslanı yüreğine kazı demiş bu hikayede EDOBEY den sizlere olsun, kıssadan hisse

2. gky

gky Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Dövme

Selam arkadaşım ben dövme yapan bir arkadaşıma sordum.
    Dediki eğer 15 cm nin üzerinde genişlerse dövme deforme olurmuş. ben onun yalancısıyım..

saygılar..

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul

walla 15cm üzeri bu saatten sonra zor :)
    problem deil .. :)

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Flexor,
    tribal enfeksiyon :)

tribalden kasıt; anlamsız geometrik sekiller mi?
    yoksa ejderha filan tarzi bisey mi??

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    :D
    Tribal sözcüğü "tribe" yani kabile sözcüğünden gelmiş. Yani kabile boyası tarzı, değişik çizgilerin birleşimi oluyor.

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    anlamsız geometrik sekiler kısmına daha cok uyuyor bu durumda..
    O tarz dowmesi olan bi arkadas war salonda, kolları da vucuduna gore gayet kalın, t-shirt uzeirnde olsa bile süper bir goruntusu war

7. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Dövmeyi yaptırırken sürekli görmediğiniz bir yere yaptırmak en iyisidir. Mesela omuz ve sırt. Böylece sıkılmazsınız. Zaten sırtta tribal benim en beğendiğim tiptir. Ayrıca t-shirtünüzü çıkarmak için bahane oluyor ;)
    Dövme yaptırmaya karar verirseniz yaptıracağınız deseni odanızın baş kösesine asın, birkaç ay sürekli bakın, hala yaptırmak istiyorsanız kim tutar sizi. Gerçi ben harala gürele gidip yaptırmıştım iki dövmemide ama böyle tavsiye ederler işte.

8. tyler durden

tyler durden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    reklam
    Yer:
    izmir
    pişman olmakta var

arkadaşlar askerden geldikten sonra bende cansıkıntısından koluma dövme yaptırdım. H ve E harfleri birleşik şekilde fenada değil hani. bu benim isim ve soy isim baş harfleri.. ama insanlar bunu sevgilim veya karım ismi sanacakları hiç aklıma gelmemişti.. bu baya sorun çıkardı başıma.. yeni bir kızla tanışıyorum kolumdakini soruyor. sölüyorum inanmıyor. tanrım çıldıracam. çıkartmak imkansız.. estetik gerekiyor. o parada bende haliyle yok.. bir arkadaş yakarak çıkardedi onuda popom yemiyor :).. enson çare olarak üzerine başka bişi yaptıracam..
    demem şu ki sevgili dostlar.. dövme yaptıracaksanız en az bin kere düşünün. insan çabuk sıkılabiliyor..

9. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    Re: pişman olmakta var

üstüne bir şey yaptırırken dikatli ol iyice batırmasınlar profesyonel birine git vede daha önce böyle bir şey yaptıgına emin ol ilk sende denemesin yani

10. adem

adem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ozel sektor
    Yer:
    belfast
    arkadaslar,

tabiki kendi gorusumdur ama ben sahsi olarak dovmeye cok karsiyim.belki biraz daha dini konulardan.bunu egitim yilarimdan hatirliyorum "ALLAH BIZE bu bedeni emanet vermistir "kesinlikle bizim tarafimizdan zarar gelsin istemez. ve oldugumuz zaman bu bedeni aldigimiz gibi geri vermeliyiz diye inaniyorum.tabiki bir cogumuz her turlu sekilde dusunmeyerek/istemiyerek bedenimize zarar veriyoruz...

kucuk kardesim askerlikten once acemi bir arkadasina 3 tane dovme yaptirmis ti.ve bunu bizden sakladi simdi 5 sene sonra "ABI BU YAZ COK CALISIP DOVMELERIMI LAZER ILE ALDIRCAM DEDI"cok hosuma gitti ve ona soz verdim bu yaz islerim iyi gider ise ben onun icin bunu yaptircam :) keske benimde abil olsay di!

yasadigim yerde (belfast/irlanda) nufusun %80 ninde dovme mevcut.aci duyarak sadece bir heves icin bir etiketi vucuda omur boyu yapistirmak ve artik onu istemedigin zaman da kolay cikaramicagini da hatirliyarak yaptir.ve sen bu etiketi kendine omur boyu yakistiriyorsan yaptir derim,.

( epilasyon sohbetinde oldugu gibi kusadasinda dovme yapan arkadasim var size grup indirimi ayarlarim.. :D :D )

bahsettigim gibi bunlar kendi goruslerim umarim saygi ile karsilarsiniz..

11. GRooV

GRooV Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    bildiiniz kaliteli bi göömeci falan varmi :?:

12. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    modada

inkstanbul artcore danny var bnmkini o yaptı cok memnunum

13. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu dövme konusu bendede ukte oldu içimde hala düşünüom yaptırsammı die ama daa askerlik var ilk olarak bi askerlik bitsinde bakarız sonra..

14. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    jön türk artık dövmesi olmayan biri kalmadı etrafta herkeste dövme war arkadasım izmir de komando arakdasının kolu komple dövmeliymiş problem cıkarmıolar dedi .. banada yaptırdmadan önce yok psikopatlar kogusunda yatıomussun yok sıcak su döküolarmıs dövmenin üstüne falan yani öle bişe yapmalarına imkan yok avrupa birligne giriorus avrupa insan hakları mahkemesi bosuna mı war sikayet ederiz :) kolumda dövme war die sıcak su döktüler işkence gördüm diye :)

15. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Bu postu okudumda, düüsnüyormusum döwme yaptırmayı 1 ay once de gittim yaptıdım, omuz kol arası, tricepts e daha yakın 12-13 cmlik ( en az ) bi tribal kartal...
    resim eklerim...

16. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Doğru ya bizim salonda bi abininde 2 döwmesi var askerde sorun falan olmamış ama bide din konusu var onda bi görüş birliği sağlanamıyo herkez ayrı bişi dio en iisi zekeriya beyaz hocaya sormak lazım :D

17. Orkun!!!

Orkun!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dövme

Valla ben bole bi kaç ay ömrü olan geçici dövmeler var diye biliyorum ama emin değilim. araştırmak lazım. eğer varsa önce onlardan yapılıp şöle bir seneliğine filan bi tatbik edilmeli.. ama dediğim gibi varsa eğer.

18. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

bu tarz seyler bi kac kez duydum ve burada da okudum.. kesin birsey bilen var mi arkadaslar ?
    Gecici dövme ? 1 senelik, 1 aylik vs ?

saygilar

19. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    hint kınasıyla yapılan geçici dövmeler var, anca 1-2 hafta düzgün kalıyo, sonra şekli kaymaya falan başlıyo. ama çok 'kolpa' duruyor. mıknatıslı küpe gibi. bnce yapılacaksa tam yapılmalı. yani tabii heves gidermek için görünmez bi yere, nası duruyo acaba diye yapılabilir ama sürekli geçici dövme... nahoş. öte yandan 1-2 senelik dövmeler çok kötü bi üne sahip. duyduğum kadarıyla izi tamamen kaybolmuyo bunların... kalıcısı veya 1-2 senelik deneni de ne lazer ne başka bişi tam anlamıyla geçirmiomuş. az da olsa bir iz kalıyormuş. o yüzden çok iyi karar vermek lazım. bn yaptırdığı dövmeden pişman olan çok kişi tanıyorum. dikenli teldi, tribaldi bana çok ters geliyo. biraz özellikli, 'bayıldığınız' bişi olmalı. unutmadan asla sevgilinizin ismini yaptırmayın. dünyanın 1000 türlü hali var :)

aklıma bişey geldi... buraya herkes yaptıracak olsa, ne yaptırırdı yazsın... bakarsınız birisi beğenir, gider yaptırır.

bnce önkola temel reisin çapası gibi düşünerek ufak sevimli bi dumbbell hoş olabilir. (dostlar manyadım galiba dumbbellin sevimlisimi olur :) )

felsefi açıdan kafesindeki dönen aparatta koşan bi fare olabilir (yannız fare sevimli olacak ehi ehi). yani çalışıyoz çalışıyoz nereye kadar ulennn. batsın bu dünya tadında

bi arkadaşın imzasında vardı. 'çalış uyu ye' diye bu döngüyü anlatan bişiler olabilir.

şimdilik bu kadar, bu gidişle bende yaptıracam heralde dövme

20. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

o zaman hint kinasi ideal.. 2 hafta cikiosa her kiza bi dövme.. vuaay tuttum bunu :D

Sayfayı Paylaş