Vücut Geliştirme ve Dövme Deformasyonu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve blanket84 tarafından 15 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. blanket84

blanket84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaşlar benim vücudumda dövme var ve ben body e başlıycam acaba kollarım genişnediğinde dövmemde herhangibi defarmasyon olurmu veya kol büyüyince dövmemde büyürmü lütfen bilginiz varsa beni aydınlatın...

2. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    arkadasım benımde kolumda var dedğin gibi bende yaptırırken senın gibi düşünüyordum ama netice değişmedi gerçi kolumda 60cm olmadı ama pek değişen bir şey olmuyor

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    42-43 cm kol ufak bir bel , bronz bir ten ve Dövme süper bir goruntü..
    Ben bu yaza yaptırmayı dusunuyorum...
    sizin tam olarak kolunuzun neresinde? bicepts te mi triceptste mi?
    nasıl bir sekil? ve ne boyutta?

Saygılar

4. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    dövme ve güsül abdesti

benım kolun yerı capını saran bir şerit şeklinde
    madem konu acıldı eğer dövme yaptırmak isteyen fakat güsül abdesti yönunden sakıncalı bilenler olabilir ben bunu kendimce arastırmıştım böyle bir şeyin olmadıgını öğrendim çünkü burada boya deri ve kas altına yerleştiriliyor gusulde ise altına su geçirmiyorsa bir şey sorun yaratıyor
    yani dövme derinin altında bu yerden terde çıkıyor kılda çıkıyor kanda çıkıyor bunu söyle düşünün vücuda sonradan takılan platın yada bir parca gibi boya deri üzerine yağlı boya gibi sürülmüyor bu nedenlede gusul olayını etkilemiyor buradaki tek sorun sıkılma durumu yada gençken sexy bir desen yapıp çoluk çocuga katılınca utanan yada yaşlanınca ne alaka gibi bir duruma düşmemek için uygun modeli bulmak seçmek lazım ve birkez yaptıran muhakkak tekrar yaptırıyor

5. blanket84

blanket84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim dövmem bicepts te fazla büyük bişey değil 1 ytl büyüklüğünda japonca(kanji) adım yazıyo...bide arkdaşa katılıyorum abdest kabul oluyo bende çok araştırdımm ama günahmı derseniz günah ama abdest kabul oluyor.sevindim valla body yapınca dövmeye bişey olmadığına :D

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    ya onu bunu boswerinde,
    Edobey,in soyledigi dogru 50 yasına geldiginde kabul gormesi lazım.. o yuzden kendinin gorecegi bi yerde olmalı sanki... yani sıkılmaman amacli.. bicepts cok goz onunde olur, triceptse daha yakın olması daha ii olabilir.. ama t-shirt giydigin zaman en azından bi bolumu gözükmeli...

7. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    valla arkadaslar bu dövme işi çok ciddi şimdi gaza gelip heveslenen olabilir ama su konu inanınki doğrudur ben askerde yaptırmıştım ilk önce kalf kısmına budokan yaptırmıstım elev topu şeklinde sort giydiğimde gözüksün diye sonra yüzük yaptırdım en sonunda da koluma dikkat edin tek dövmesi olan çok azdır bir yapan birdaya yaptırıyor benden sonra bir arkadasa yaptık 2 sonra adam geldi her yerime dövme yaptırmak istiyorum demişti o nedenle dikkatli olun bizimki kendimiz yaptıgımızdan silindi ama profesyonel olanlar ebediyen kalır sıkıldım deme şansınızda yoktur şimdi ben yine birtane profesyonel tatoocuya yaptıracam dediğim gibi hastalık

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Kolundaki dövme ne dövmesi?

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Beyler ben de dövme istiyorum ama hayat boyu taşımak beni korkutuyor, bilginiz var mı acaba 1-2 yıl duran dövme var dedi bir arkadaş okulda ama sonra bana kaynak göstermedi; doğru mudur, doğruysa yardımcı olurmusunuz?

10. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    valla dostum senın arkadas sallamıs geçiçi dövmeler var ama oda kısa sürelidir biz kendimiz yapmıstık dedğim gibi askerde zamanla silindi tam deri altına işleyemedik yada mürekkepten dolayı kolumda ki dövme dikenli tel derler sarmal 4 cm genişliğinde 15 cm uzunlugunda cizgilerden yada dalgalardan oluşuyordu
    bu arada bakın dovme antisosyal manasına gelir askerde dövmesi olanları ayrı bölüğe koyuyorlardı acemide iken hapcı jiletcilerin yanına askere gitmeyen varsa aranızda sonra işe girerken doktor sordu(işyeri hekimi) var dedim adam hemen ne var niye yaptın şekli ne ima ediyor bir sürü tırı vırı sporcuyum yakısıyor diye yaptırdım geçiçi filan diye savusturmustum

11. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    valla özendirmek gibi olmasın ama bayanların çok ilgisini çekiyor neden anlamadım çok kez tanışmama vesile olmustur

aaa nerede yaptırdınız manası nedir yok acımadımı falan filan

12. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Arz talep meselesi, kız milleti hep orjinalin pesindedir.. Bodyciler icin "IYYKK" igrenc dediklerine bakmayın.. %95 i meraklarından deliriyorlar :)

Dikenli tel bi ara cok modaydı ama cok fazla war piyasada.. ben kollu 46-47 e cıkarıp, sevimli bi karakter dusunuyorum.. Tazmanya canavarı olabilir mersela

13. blanket84

blanket84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dövme gerçekten ciddi bir iş...ben kendi adıma söyleyim yaptırıp yaptırmamak konusunda çok kararsızdım...Ben yaptırmadan önce 2 tane arkadaşımı götürdüm yaptırdım sonrada ben gittimm fazla büyük bişey yaptırmadım rahatsız olursam çıkarırım diye tabi çıkarmakta dünya para :D ama şimdi hoşuma gidiyo..ama size bi sır vereyin insan gerçekten bi kere dövme yaptırırsa gerisi geliyo ben zor tutuyorum kendimi ama daha askerlik var :D

14. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Blanket; estetik anlamında hosuna gittigi icin mialıskanlık yapıyor yoksa, fiziksel bir ihtiyac (duyulan acıdan zewk alınması) anlamında mı?

Sonucta igneler kola girip cıkarken, vücut surekli olarak endorfin, morfin vb... maddeler salgılıyor, acaba tekrar dowme yaptırmak, bu hissi tekrar yasamak istegi midir?

15. blanket84

blanket84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dövme yapılırken baya acıyo :D acıdan istemiiyo insan... Ben mesela dövmemi kararsızlık içinde yaptırdım ama şimdi tekrar yaptırmak istiyorum dövme doğru yere yapılırsa ve doğru şekil seçilirse gerçekten çok estetik duruyo...benim isteme nedenlerimden biride bu :evil:

16. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    YAa ben sewimli bi dowme dusunuyorum koluma...

Donald Duck veya Tazmanya canavarı tarzı bisey...
    acaba sıkılıyrmıyım ilerde..

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anladim seni Pump Forever, kız arkadasının ya da annenin, bu kadarida fazla cok irilestin yeter artık dedigi zamanlarda, kolundaki dövmeyi gösterip sevimlilik yapacan, işe yarar mı bilemem :p

18. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    haha tweety bile olaibliri, ilerde 50 cm lik bi kolda ufak bi tweety seker durur beee

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Vucutculara genelde tribal daha iyi duruyor ve adeleyi buyuk gosteriyor yaptırdığın dövmeninde anlamını kendin belirliyorsun :D

20. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Nazar boncuğu şeklinde dövme yapılır mı acaba kola? Çirkin durur ama dimi?

Sayfayı Paylaş