Vücut geliştirme de program nasıl ve neye göre çıkarılır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 8 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 62 üye.
  1. SerkanN01

SerkanN01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    4X12leri yazmaktan bıkmamış mahalle fitness salonu hocalarına ders olarak gösterilmesi gereken bir konu ellerine sağlık :)

2. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Konuya ek olarak bir şey belirtmek istiyorum.

Lütfen beslenme durumunuzu göz önünde bulundurarak antrenman yapınız.

Açıkçası beslenme anlamında kısıtlı bir durumda iseniz; normal şartlar altında haftada 2 kez çalıştırılması tavsiye edilir ancak sadece 1 kere çalışarak bile gelişim elde edebilirken, yetersiz beslenmeden ötürü full body gibi bir çalışma sistemi sizde fayda değil zarar getirebilir.

Eğer hem yeterince uyuyabiliyor, hem de beslenme anlamında sorun yaşamıyorsanız kaslarınızı haftada 2-3 kere çalıştırmaktan yana sıkıntınız yok. Zaten böyle çalışılmalı, tüm araştırmalar, tüm bilimsel veriler daha iyi gelişimin bu şekilde olduğunu açıkça öne seriyor.

Ancak özellikle çok sert diyet dönemlerinde veya beslenmenin zayıf olduğu durumlarda kasların 1 kere çalıştırılmasının daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Zaten diyet dönemlerinde ağırlık antrenmanları kadar kardiyo çalışmaları da önem kazanıyor. Sert bir diyet, haftada 2-3 kardiyo derken haftada 2-3 kez çalışılan bir kasın onarılma ihtimali yok gibi bir şey natürel bir sporcu için.

3. NeonTigerzz

NeonTigerzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar siteyi yeni kullanmaya başladım yanlış yere yazdıysam ksuusra bakmayın
    önümzüdeki iki ay boyunca uğraşıp krarın kası az da olsa çıakramka istiyorum yağ oranıum yaklaşık yüzde 18
    düşündüğüm sadece 3 antrenman var bisikelt yüzme ve yürüme
    sizce gerçekten iki ayda karın kası ypaılabirli mi

Sayfayı Paylaş