Uyku Felci(Karabasan)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve smltncr tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Uyku Felci(Karabasan)

1. Hiç başıma gelmedi

oy sayısı 91
    41,4%
  2. Hayatımda birkaç defa

oy sayısı 97
    44,1%
  3. Ayda bi kez

oy sayısı 22
    10,0%
  4. 2 haftada bir

oy sayısı 2
    0,9%
  5. Haftada bir

oy sayısı 4
    1,8%
  6. Hergün veya 2 günde bir muhakkak

oy sayısı 4
    1,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 71 üye.
  1. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar farkettiyseniz tüm beden kitlendikten sonra dil hareket ediyo ama bi süre sonra oda kitleniyo başıma 1 kez geldi :evil:

2. Crews

Crews Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    üç kez banada geldi aldık dambılları biceps çalıştık şaka bi yana yatakta ekmek kırıntısı falan olduğunda geliyormuş heralde bendede 3 defa olmuştu

3. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Bende askerlik zamanlarında başladı (10 sene önce) ve sonrada devam etti.Alllah'a şükür bayağıdır olmuyo.Gerçekten çok kötü birşey, yaşayan bilir sadece.Bazı arkadaşlar bendede olmasını isterim tecrübe olsun falan diye.Böyle birşey olduktan sonra inanın bir daha istemeyeceksiniz.Bende bağırma olayıda oluyor bazı zamanlar.Yüksek sesle bağırıyorum Allah Allah diye. Bağırdığımı kendimde duyuyorum bazen.Her şey kitleniyor kapkara şeyler boğazını sıkmaya çalışıyor, bağırmaya çalışıyosun bağıramıyosun.

Allah kimseye yaşatmasın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:08 ----------

bazı zamanlar çok sık oluyor bazı zamanlarda hiç.

4. BY_BRUCE

BY_BRUCE Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Zor bir durum Allah basa vermesin.Aşırı stresli zamanlarımda benimde basıma 4-5 kere gelmisti.Hamd olsun su aralar gelmiyor.Dediği gibi arkadasın yattıgımız yerin temiz olmasına dikkat etmeliyiz.Yatarken efendimiz s.a.v in yaptıgı gibi 3 kere ihlas nas ve felak suresini okuyup vücudumuzun heryerine sürüp öyle yatarsak bu tarz şeylerden inşaAllah korunuruz

2157 bunu beğendi.
  5. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Hayatımdqa 2-3 kez karabasan geldi ilk geldiğinde yüzüstü üstüm açık yattığımda gelmişti (kim demişse sırtüstü yatarken gelir diye) sonraları bikaç kez daha oldu ama alışmıştım.

İnsanın içini sıkan çok tuhaf hafif korkulu bi olay. Ayetel kürsü okuyunca hemen bırakıverirmiş. Bende karabasan geldiğinde hemen okumuştum daha duanın yarısını okumadan bırakıverdi. Ve daha önceki karabasan geldiğindede okudum hemen bırakıverdi. Ayetel kürsü önemli dua bu konularda

BY_BRUCE bunu beğendi.
  6. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşlar birde cevşeni deneyin.Cevşen olunca gelmiyor.

BY_BRUCE bunu beğendi.
  7. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    İlk başlarda ben de çok korkardım. Şimdi olduğunda öyle geçmesini bekliyorum. :) Gene de can sıkıcı bi durum.

8. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Seküler mantıkla açıklaması mümkün olmayan ama diğer bakış açısıyla çok basit reçeteye sahip bir olay, ki zaten arkadaşlar yukarıda örneklerini vermiş.

9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bu tarz konular ne yazık ki islamiyet dininde korkutularak anlatılır.
    dedelerimiz ninenlerimiz zaten islamca yasak olan bir şey yaptığımızda bizi korkutarak büyüttüler.onu yaparsan çarpılırsın bunu yersen cin yalar suratını vs vs.

tamamen bilimsel bir şeydir.
    kısaca vücut uyurken beyin uyanıyor.

1-2 defa başıma geldi hiç de öyle üstümde maymun,cin vb malukatlar görmedim.olmaya başladığında uykum tamamen kaçıyor zaten sanki saat öğlenin 3ü.4-5 dakika sürer genelde beklerim geçmesini o sırada yarınki antrenmanımı düşünürüm ağırlık arttırıp arttıramayacağımı düşünürüm.ya da hangi kıyafetimi giyeceğimi falan düşünürüm.islam korku dini değil aslında fakat televizyonlar ve eski jenerasyon bizi islama hep korkutarak bağlamaya çalışmakta ve bu beyne kazınmaktadır.

olduğu zaman sakın dua falan etmeyin çünkü bunun dinle falan hiç bir ilgisi yok.eğer dua etmeye başlarsanız islamdan korkmaya başlarsınız ki bu kötü bir şeydir.

olduğu anlarda sakince durun geçmesini bekleyin.

10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Aslında durum dediğinizin tam tersi. Bilginiz arttıkça korkunuz azalır. Cinlerin nasıl varlıklar olduğunu, güçlerinin sınırlarını, korunma yollarını bilirseniz bu olaylar başınıza geldiğinde dine ve insan dışındaki varlıklara inanmayanlardan çok daha rahat ve soğukkanlı olursunuz.

Hele sakın dua etmeyin tavsiyenizin mantığını anlamak mümkün değil veya dua edince İslam'dan korkmaya başlamak???

Şimdi böylesine mesnetsiz bir iddiaya cevap verince yine tartışmayı alevlendiren benmişim gibi muamele göreceğim için kısa kesiyorum. Bir konu daha benim yüzümden kilit yemesin. :)

2157 bunu beğendi.
  11. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Karabasanın nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen rem uykusundaki fizyolojik felç halinin uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlı durumdur. Bu metafizik olaylar çok karışık..

12. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yazdığım cümleyi yanlış anlamışsın.
    yani dua etmeye başlarsan tamamen bilimsel bir olayı psikolojikmen dinle ilintilendirmiş olacaksın ve haliyle normalde sadece "beynin uyanması" durumunu,üstüne cin oturmuş,maymun oturmuş gibi algılayacak ve daha fazla korkacaksın.demek istediğim buydu.

yani bu durumun dinle,islamla falan bi ilgisi yok demek istedim :)

13. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Buraya 4 sayfa yazı yazılmış bu konuyla ilgili çoğu kişininde başına gelmiş.Bu tarz muhabbetler artık sıkıyor insanı gözle görmeden inanmam arkadaş o kadar cinlere sövdüm ıslık çaldım gelin lan dedim vs. vs. tın yok .Kısacası sizlere olanın kesinlikle bilimle alakası vardır.Arkadaş başlıkta açıklamış birçok faktör varmış bunun olması için geçici felç falanda deniyormuş.Gözünüzü seviyim yok karabasan geldi kafama oturdu kalkamadım bana hiç inandırıcı gelmiyor.Zaten beni inandırmak zorundada değilsiniz saygı duyuyorum görüşlerinize buda benimki...

14. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    İnsanoğlu cinleri çıplak gözüyle göremez. Sizin gözünüzünde sınırlı olduğu durumlar vardır. Suyun içindeki oksijen ile hidrojeni görebiliyormusunuz ? Onu geçtim yüce yaradanı görüyormusunuz ? Yani gözümle görmediğim şeye inanmam demeyin bir yerde günaha girmiş olursunuz. Cinlerin neyden yaratıldıklarını araştırın bu konuda Hakan Yılmaz Çebi' nin Metafizik İstihbarat kitabını sizlere öneririm bu tip konularla ilgili çok güzel bilgiler edinebileceğiniz bir kitap. İstihbarat teşkilatları bile cinleri kullanıyor desem inanırmısınız :)

münzevi bunu beğendi.
  15. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    mideniz doluyken sirt ustu yatip uyumayin.

16. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Tam olarak neden ?

17. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Konu yine din tartışmasına gitmesin beyler sizden ricamdır.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. aht

aht Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    karabasan dedıklerı sey aslında halk uydurması gece ınsan uyurken beyın dınlenmek ıcın gorevı omurılıksoganına bırakır ve tekrar uyanırken kısa surelı gecıste bu olay yasanır oyuzden ınsan herseyı bılır ve ama hareket kabılıyetı tam yoktur gecıs tam olarak olduktan sonra normal bı sekılde hareket saglanır aslında o kucuk ara gecıs kısmıdr

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bu olay tamamiyle biyolojiktir
    Yorgunluk ve laktik asit ile bazı maddelerin vücuttam atılamaması gibi bi çok sebebi varır
    Tabi doktorlar bunu daha iyi anlatabilirler
    Ben kabaca şöyle anlatayım
    Herhangibir sebepten dolayı atılması gereken asitin vucuttan atılamaması
    Mesala çok yürüyüp yorulup terldme olmadıysa bu olabilir
    Not_bu konuyu dinle bağdaştırıp dini tartışmaya mahal vermeyelim lütfen

20. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Kusura bakmayın arkadaşlar ama her konuda yapılan bu konuyu dinle bağdaştırmayın uyarısına bir anlam veremiyorum. Mesela bu konuda mevzu cinlere gelmiş, ayetle sabit demek bile eksik kalıyor zira bunun da ötesinde koskoca sure var. Elbette forumun her üyesi Müslüman değil, inanmayanlar var. Nasıl ki inanmayanlar meselenin biyolojik bir hadise olduğuna inanmakta hürse, müsade edin de biz de kendi inancımız çerçevesinde inanmakta hür olalım. Biraz da empati yapın, biz de kalkıp lütfen meseleye bilim adı altında hiçbir ispatı olmayan tezleri karıştırmayın diye uyarı yapsak ne kadar hoş olur.

flamel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş