Uyku Felci(Karabasan)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve smltncr tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Uyku Felci(Karabasan)

1. Hiç başıma gelmedi

oy sayısı 91
    41,4%
  2. Hayatımda birkaç defa

oy sayısı 97
    44,1%
  3. Ayda bi kez

oy sayısı 22
    10,0%
  4. 2 haftada bir

oy sayısı 2
    0,9%
  5. Haftada bir

oy sayısı 4
    1,8%
  6. Hergün veya 2 günde bir muhakkak

oy sayısı 4
    1,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 71 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bana en kötüsü 2 ay önce oldu anlatırken bile tüylerim diken diken oluyor uyuyorum kapı açıldı üstüme üstüme geliyorlar 3 harfliler sanırım hiç birşey yapamıyorum bagırıyorum ama sesim çıkmıyor çırpınıyorum ama hareketsizim öyle durumlarda insanın aklına gelmesi zor ama aklınızdan hiç çıkarmayın NAS suresini okuyun ben ancak o duayla kurtulabiliyorum öyle durumlardan ve uyandıgımda ter kana batmısım annem hatta gece altınamı kacırdınm dedi şakasına o kadar terlemiştim

smltncr bunu beğendi.
  2. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    evet kimsenin dini, kimseyi ilgilendirmez.
    kaldıki ALLAH peygamberlere, kendi ayetlerini sadece tebliğ etmelerini istemiştir ve inanmayanlar için üzülmemelerini söylemiştir. yani illede islamı anla, anlamassan söylesin böylesin demek yanlış olur. yani bir peygamberin bile görevi yanlızca tebliğse, kimse kimsenin dininine inancına saygısızca hareket etmemesi gereklidir. binlerce insanın gözü altında olan bu gibi platformlarda, inanç açısından ne anlatırsan anlat boştur, kimse kimseye kendince bildiğini, inandığı doğruyu anlatamaz. çünkü herkes hangi temele ve bilgiye sahipse bakış açısı ve dinide odur. bu yüzden kimseye inancından ötürü hakaret edilmemelidir.. zaten edilse bile hiç birşeye yaramaz. zaten bir topluluğun bulunduğu bir yerde eğer islam dışı kişiler varsa, herkes kendini islamın mürşidi olarak görür, ama yanlış olduğunu bilmesi gereklidir. herkesi kendine bıraklım, en azından insanlık dışına çıkmadan, diyalog içine girelim.
    saygılar.

saq04ever, TuGhAn, Sedif ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Onur_K

Onur_K Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    usd61'e sonuna kadar hak veriyorum,kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez..

Neyse ben konuya geri döneyim. Eminim ki bu olayı sitede en çok yaşayan üyelerden biriyimdir. Samimi olarak söylüyorum ben kendimi bildim bileli hep başıma geliyo,özellikle çocukluk dönemlerimde çok yaşardım. Ama diğer arkadaşlarımın abilerimin de söyledigi gibi bi süre sonra alışıyosunuz. Ben genelde rüyalardan sonra yaşıyorum.Ve fazlaca yaşayan insanlar bi süre sonra başına gelicegini önceden fark edebiliyo. Ben rüya sırasında fark edebiliyorum başıma gelicegini. Yapıcak bi şey yok ben çok denedim acaba ne kadar direnebilirim,akışına bırakırsam ne olur diye. Hiç bi şey olmuyo aksine şiddeti artıyo,tek farkı eskisi gibi korkmuyosunuz.. Tek yapmanız gereken gözünüzü kapatıp her şeyin olagan bi durum oldugunu düşünmeniz. Zaten psikolojik olarak kendinizi rahatlattıgınız zaman bitip gidiyo.. :D Eger bu konuda yardım almak isteyen olursa yetkili mercii olarak elimden geleni yaparım :D:D:D

smltncr ve Sedif bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ortada bilimsel bir gerçek var yani muallak bir konu değil..
    zaten ismi konulmuş uyku felci diye..dinlere ya da dinsizliğe çekmenin hiç yeri değil burası..

lütfen hassas konulara bu forumda girmeyiniz..kuralları okuyunuz..

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
    letsgoheat96, mma-, rockybalboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bana bu aralar uykumda zıplamalar falan çok oluyor mesela rüyamda bir yerde atlıyorum, arabayla giderken bir tümseğe çıkıyorum veya yere düşüyürum aniden yataktan zıplayıp uyanıyorum ama şu felç oalyı hiç gelmedi ve çok merak ediyorum nedense

6. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Hayatımda bir kaç defa başıma geldi. Belki 2 kere. Bu arada karabasana karşı yatağa bıçakla giren birisini tanıyorum. :)

smltncr bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konuyu uyarılara rağmen uzatan ve forumda yeri olmayan dini/politik platforma çeken üyelerin mesajları silinecek ve kural ihlalinin sürmesi durumunda forumdan uzaklaştırılacaktır.

İhlali sürdüren üyelerden biri forumdan geçici olarak uzaklaştırılmıştır.

Bu mesajımdan sonra konuya dönmeniz ve konuyu dini/politik platform dışında tartışmanız ricamdır.

smltncr bunu beğendi.
  8. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benimde 5-6 kere başıma geldi ilkinde ve ikincisinde korkudan ölcem diye çok korkmuştum sonra sonra alıştım artık geldiğini anlayınca, aha yine geldi bizim ki şimdi konuşamıcam hareket edemicem sonra defolup gidicek falan gibi şeyler söylemeye başladım geyiğe vurdum artık işi :D ama uzun zamandır gelmiyo özletti kendini :D

bu arada smltncr sana şu olay oldumu hiç çok sık oluyo dediğin için soruyorum; tam uykuya geçiş anında bi titreme geliyo vücut bi uyuşuyo ama her zaman değil sadece bi kaç kez oldu banada, sonra uçucak gibi oluyosun korkup kalkıyosun kafanı çevirip yatıyosun bişey yok..
    Ben bunu rastgele internette gezerken bi olayla bağlaştırdım astral seyahat yazıp çıkan ilk siteye girerseniz bunun teknikleri falan varmış ben anlatmıyımda merak ederseniz girip bir bakın o olaya derim

9. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende ara ara oluyor çok kötü bir rüya görüyorum uyanmak istiyorum uyanamıyorum hareket edemiyorum veya kötü bir rüyada çok yüksek bir ses duyuyorum (siren sesine benziyor) birden yataktan sıçrıyorum yada istemsiz olarak bağırıyorum çok berbat birşey.

10. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben eskiden çok korkardım böyle birşeyi yaşamaktan. Ben de olayı cinlere çekerdim fakat araştırmak insanı aydınlatıyor. Yine araştırdıklarımdan öğrendiğime göre sırtüstü yatmak bunu tetikliyor. Küçükken sırtüstü çok yatardım ama birşey olmazdı, bunu öğrendiğimden beri sırtüstü yatmıyorum.

Genelde rüyalarıma hakimimdir, yani rüyadayken rüyada olduğumun bilincinde olurum. Hemen hemen hiç kabus görmem, göreceğimi anladığım anda uyanırım bilinçli olarak. Kontrollü uyurum sağa sola kaç kere döndüğümü bilirim ve genelde nasıl yattıysam öyle kalkarım. Kalktığımda hemen hafızamı tazelerim o günkü rüyamı unutmamak için vs.

Birkaç ay önce cesaretlenip sırtüstü yatmaya başlamıştım daha rahat hissetmek için. 2-3 gün sonra bir gece birkaç rüyadan sonra birden yatakta olduğum bir rüya gibi birşeye geçtim ve yatağıma doğru yaklaşmakta olan bir karaltı hissettim görüş açımda olmamasına rağmen. Derken başım yastığa doğru hafiften basılmaya ve boynum kilitlenmeye başladı ki, bunca zaman yaşamaktan korktuğumdan dolayı okuduklarımdan bunun bir karabasan başlangıcı olduğunu anladım ve kırmak için hemen tepki olarak başımı sağa çevirmeye zorladım ve pek zorlanmadan başardım. Anında üstümdeki baskı kayboldu ve uyandım.

Artık bu olaydan korkmuyorum ki zaten hep yan yattığımdan yaşamam imkansız gibi birşey. Dediğim gibi korkmayın yanınıza hiçbirşeyin geleceği yok, herşey sizin beyninizin içinde ve yapmanız gereken rüyadayken rüyada olduğunuzu unutmamak. Bilmiyorum bu bilinci nasıl kazandım ama uzun zamandır ben böyleyim :)

11. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Arkadaşlar cin demekten falan korkmayın. Cinler bugüne kadar hiç bir insana zarar vermemişlerdir. Cinlerden bende korkardım zamanında tıkırtılar duyardım ama artık hıc korkmuyorum cunku bılgısıne ınandıgım cok kıymetlı din hocam bana acık acık anlattı. Yanı cinden falan asla korkmayın. Cin ne zarar verır ne bırsey yapar. Butun hersey insanın beynindedir. Yanı ınsanın tamamen sagdan soldan duydugu hıkayelerın bılınc altına yerlesmesı ve sonra olanı bıtene cın yaptı cın gordum gıbı seylerdır. Yanı bılıyorum bunu degıstırmek aklınızdan cok zor ınanmıyorsunuz bu yazıya benzer bır suru yazı okunuz dedınız ulan bunların bırseyden anladıgı yok. Bende demısımdır bazı okdugum yazılara ama bu yazı oyle degıl. GErcekten korkmanıza gerek yok. Cin kesinlikle vardır bızler gıbı allah'a ıman etmekle gorevlıdırler. Insanlara bir zararları kesinlikle yoktur. Yok iyi cin yok kötü cin. Ama su duydugunuz bir insanın himayesine girme olayı falan vardır tabi.

12. S.o.S

S.o.S Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bahsedilen Konu Discovery Chanell'de Geçmişti..Bahsetiklerine göre yaşanılan sey, Ram duygusu dedikleri bişeymiş..bunu uykuda duşup kalmayı, zarar görmeyi ,engelemek için beyin kendisini bi süre kapatıp..hareketsiz kalmayı saglıyomuş..Hatta bunu farklı bi türde uygulamışlardı..bazı kişileri şeçip beyin algılarına elektoron verip..kişilere ram duygusu yaşatabiliyordı deneyde..gözüktügü kadar..Deneklerinde söledikleri uyku anında yaşanılanla aynı sey olduklarını sölemişlerdi..

13. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    yaw uyurken dikkat etmek lazım mesela sola doğru yatmamak lazım kalbi sıkıştırıyor yani tuvaletimizi yapıp yatmak lazım ben yapmadan yatınca olurdu

14. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Kerem
    Bu arada doğru söylüyorsun sola yatmak bazı vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmamasına neden oluyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Kasım 2009
    manhood bunu beğendi.
  15. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    geçen akşam harbiden basıyodu uyumadım bende :D

16. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    İlk defa çocukken başıma gelmişti ve psikolojik olarak inanılmaz etkilenmiştim. Çok kafaya taktığımdan dolayı ilk yaşadığım günden sonra 3-4 ay civarı aralıksız her gece ve defalarca yaşadım. Yaşım ilerledikçe ve artık yaşadığım tecrübeler sonucunda anladım ki aşırı yorgunsam, stresli bir gün geçirdiysem, sinirli bi şekilde yattıysam kesinlikle başıma geldiğini gözlemledim. Tabi karabasanın varlığı saçma gelmeye başladıktan sonra sıradanlaştı iyice. Genelde rüyalardan sonra yaşanır. Benim tavsiyem eğer başınıza gelirse ayak baş parmağınızı oynatmaya çalışın.

17. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    benim hiç başıma gelmedi fakat ben kendimi uyandırabiliyorum mesela bakıyorum yatağımda duruyorum bağırıyorum sesim çıkmıyor hareket etmeye çalışıyorum olmuyor bakıyorum etraf karanlık karabasan gelcek heralde diyorum gözlerimi açmaya çalışıyorum ve uyanabiliyorum biraz zorladıktan sonra garip olan benim bunu anladığımda gülme krizine girmem bana tam komedi geliyor böyle korku filmi gibi şeyler ondan strese girmiyorum xD

18. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Forum sayesinde yeni bir şey daha öğrendim merak ettiğimde bir konuydu. Halk arasında genelde bu olay dine dinayete bağlanıyor bilimsel olduğunu öğrenmem iyi oldu hiç başıma gelmedi korku da duymuyorum.

Merak ettiğim bir şey var bazen geceleri tv izlerken sanki biri odanın kapısında duruyor ben baktığım gibi kaçıyor bi ara işkillendim aldım elime haydarı(sopa) gezdim odaları tek tek yok daha sonra tv de izlerken sanki basın açıklaması yaparmış gibi garip bir şey çıktı kapadım televizyonu yattım sonra uykuda geldi uyandırdı rahat edemedim bir türlü böyle şeyler başınıza geldimi.?

19. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Beteri geldi bu konular çok sakat.Tam olarak açıklamasını bilmiyorum ama daha fenalarını yaşadım

20. Bio

Bio Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benimde başıma geldi hatta bi ara ayda 2 3 defa olur hale gelmişti ama şuan iyiyim çok kötü bi durum gözleriniz açık kımıldıyamıyosunuz ses çıkartamıyosunuz...

Sayfayı Paylaş