Tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zetsu tarafından 17 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zetsu

zetsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul
    Tüm uyguladıklarımı yazdığım için biraz uzun oldu ama ;
    Merhaba arkadaşlar yeni başlayan bir arkadaşınız olarak bilgilerinizden faydalanmak isterim.22 yaşındayım 90 kiloyum 185 boy olduğu için pek kilolu görünen biri değilim , ama tabii t-shirti kaldırınca yağ oranı belli ediyor kendini.Düzenli beslenmeyle birlikte düzenli antrenmana da başladım.2 gün antrenman 1 gün off yapıyorum 2 günün her gününde farklı bölgelere çalışıyorum(arka kol çalışmada tavsiye verebilirsiniz).Sabahları 2 sarı 5 beyazından yumurta kırıp omlet haline getirip günlük tuz hakkımı(1-2gr) kullanıp yanında 50 gr yulaf ve yeşil çay ya da filtre kahve ile tüketiyorum.Sonra antrenmana gidiyorum.Öğlen antrenman sonrası olduğu için(sabah harici tuz kullanmıyorum) 100 gr tam buğday makarna yağsız , 200 gr tavuk göğsü veya 200gr dana antrikot tüketiyorum.Aksama sadece et tüketiyorum beyaz ya da kırmızı(etlerin hepsi tavada).SOLGAR vm75 kullanıyorum günlük çinko ve b vitaminlerini karşılayabilmek için hem a vitamini oranı da düşük zaten beslendiklerimden aldığım için bu multivitamini tercih ettim(yeni vitamin tavsiyesine açığım).Birde kahvaltıdan sonra 1 ölçek weider protein tozu içiyorum(su ile).Bana verebileceğiniz daha başka tavsiyeleriniz olsun olmasın yorumlarınızı okumak isterim.

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Toplam kaç kalori besleniyorsunuz ? Yağ ve karbonhidrat alımınız az gibi geldi. Yumurtayı bütün tercih edebilirsiniz.

zetsu bunu beğendi.
  3. zetsu

zetsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul
    KAHVALTI 490 KALORİ (33 GR KARB 13.45 YAĞ 3.45 YULAFTAN 10 GR YUMURTADAN ve 69 gr proteine tekabül ediyor.)
    KAHVALTIDAN SONRA KULLANILAN MULTİ VİTAMİN İÇERİGİ RESMİ : https://prnt.sc/qoys0c
    VİTAMİNDEN SONRA 1 ÖLÇEK WEİDER PROTEİN TOZU (120 KALORİ , 24 GR PROTEİN)
    ÖĞLEN YEMEĞİ 570 KALORİ(65 gr karb 59 protein 5gr yağ)
    AKŞAM YEMEĞİ 450 KALORİ ( 48 GR protein , 28 gr yağ , 0 KARB)
    toplam 1630 kalori yaptı bunlar

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kahvaltı protein hesaplaması hatalı gibi.

5. zetsu

zetsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul
    doğru düzeltiyorum hemen onu protein 69 degil 30 gr protein ediyor kahvaltıda

6. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Bana da biraz yeşillik az gibi geldi. Sebze tüketimini biraz artırabilirsiniz. Hem kalorileri yüksek değil, hem de protein emilimine yardımcı olur. Su ihtiyacınızı karşılamanıza da destek olurlar. Bir şey daha var ki vitamin ve mineral deposudurlar. Beslenme programınıza eklemenin bir zararı olacağını düşünmüyorum. Aksine faydası olacaktır.

Başarılar

7. zetsu

zetsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul
    Onada cevap vereyim yumurtayı maydanozsuz ve etide rokasız yemiyorum aslında yeterince yeşillik alıyorum

8. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Kalorileriniz az geldi. Günlük harcadiginizdan 500 kalorik açık oluştursanız yeterli olacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş