Tüm Vücut Antrenman Sistemi (Program İskeleti) - Full Body Workout

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sthammer tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 382 üye.
  1. Procecious

Procecious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam birkac post yukarida attigim progrma icin gorus bildirebilir misiniz ?

2. CeSe

CeSe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Örnek programı (orjinal halini) 1 ay boyunca günlerini hiçbir şekilde aksatmadan salı-perşembe-cumartesi olacak şekilde çalıştım.
    Uzun zamandır ara vermiş olmam sebebi ile iyice de zayiflamistim, her bölgede ortalama 2 cm ölçü aldım. Fakat pazuda hiçbir şekilde ölçü alamamisim. Bu durum beni cok şaşırttı açıkçası, çünkü ara verdikten sonra en fazla ölçü alabildiğim bolgem hem pazu olmuştur. Programa devam etmeli miyim veya ne gibi değişiklikler yapabilirim ? Bu arada ektomorf olduğumu belirtmek isterim.
    Saygılarımla..
    [/QUOTE]

3. CeSe

CeSe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herhangi bir cevap alamayacağım sanırım.
    Teşekkürler.

4. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    Belki proteini tam almanıza rağmen günlük kalori ihtiyacını tuturamıyorsum.
    Buda büyümene engel olur enerji yi komple vermezsen büyüyemezsin.
    Bunlarda değilse bilek ölçüsü ve kol ölçüsü arasında bir bağlantı var altın oran gibi düşün genetik olarak ne kadar büyür şeklinde birde onu hesapla.
    Buda değilse biraz ara ver programı değiştir 6x8 yap max ağırlık 4 hafta sonra 12x4 yap . aralara süper set koy , pump hissi için uğraş 1 hafta vs vs şuanda aklıma birşey gelmiyor başka umarım yardımcı olur.

5. Vamos

Vamos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar pazartesi çarşamba cuma full body yapmayı düşünüyorum fakat sadece çarşamba günümü biceps triceps yapıcam ? illk programda o şekilde yazılmış az değil mi ? full bodyde amaç volume düşük çokluk fazla değil myidi

6. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam iyi akşamlar.dumbell hex press göğüs kası geliştirirmi.cevaplarsanız çok sevinirim.

7. hasowolverine

hasowolverine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    değerli hocalarımızın yazdığı bu güzel mesajaların hepsini okudum.aklıma takılan bi kaç soru var bn 5 senedir spor yapıyorum güreşle baya uğraştım 2 senedir ise body yapıyorum haftada 4 gün split 1 off day 2 gün ise crossfit tarzı halter şınav barfiks dips mekik hareketleri 30 dk karışım olarak yapıyorum .ama bu antreman çok mantıklı geldi sonuç olarak şunu merak ediyorum bu antremanlar vücut parçalanıyomu boyum1.77 kilom 80 yağ oranı%9 ama kaslarım tam anlamıyla çelik gibi değiller bunu nasıl halledebilirz tesekkür ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Şubat 2016 ---
    değerli hocalarımızın yazdığı bu güzel mesajaların hepsini okudum.aklıma takılan bi kaç soru var bn 5 senedir spor yapıyorum güreşle baya uğraştım 2 senedir ise body yapıyorum haftada 4 gün split 1 off day 2 gün ise crossfit tarzı halter şınav barfiks dips mekik hareketleri 30 dk karışım olarak yapıyorum .ama bu antreman çok mantıklı geldi sonuç olarak şunu merak ediyorum bu antremanlar vücut parçalanıyomu boyum1.77 kilom 80 yağ oranı%9 ama kaslarım tam anlamıyla çelik gibi değiller bunu nasıl halledebilirz tesekkür ederim

8. beyazcocuk

beyazcocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    İnternetten aldığım programı 2 gündür uyguluyorum. Daha önce 6 ay haftada 4 günlük siplit program çalışmıştım. 2 günlük çalışmamda pek yorulmuyorum. Faydası var mi yok mu anlayamadım. Fullbody program uygulayanlar memnun mu acaba? Benim program nasıl? Devam edeyim mi kararsız kaldım

9. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Bende 4 aydır full vücut çalışıyorum.Güç ve hacim artışı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tavsiye olarak girebildiğinin en ağırını gir ve son setleri maximum tekrarda yap.

10. ccann_

ccann_ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 3 gün bacak çalışılıyo sanırrım fazla değilmi?

11. Harv4rd.

Harv4rd. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Mesajim bulunsun

12. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Haftada 3 gün bacak çalışılıyor fakat aynı hareketi çalışmıyordum. 1 gün squat 1 gün deadlift 1 günde lunch gibi

13. bnmz

bnmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 1 yıldır haftada 4 gun calısıyordum; gogus+ biceps, sırt+arkakol,omuz, bacak
    bel sorunu nedeniyle full body programı hazırladık (skolyoz ve agrılar)
    2 gun anteman 2 gun yuzme yapacagım
    antreman 1. gun
    gogus press
    fly
    barfiks
    latpull down (gogse cekme)
    leg extension
    leg press
    sonrası bel için esneme hareketleri karın hareketleri karısık
    program cok mu sade olmus ?
    kol ve omuz hareketi hiç yok oturarak yapılanlardan ekleyim m?i yada makina ile yapılan ?
    setler 3x12 set arası 45sn hareket arası 1dk dinlenme yapmaya calısıyorum

14. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    İtme ve çekme hareketlerinde triseps ve biseps yeterince etkileniyor zaten, ekstra harekete gerek yok.. barfiksi nizami ve yavaş yapmaya dikkat et.. leg press yerine leg curl daha güvenli olur..

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. bnmz

bnmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    leg curl normalde yapıyordum ama hoca sildi onu direk belle alakalı bi etkisi vaar galiba
    leg press de 10-8-6-6 yapıyordum 6 tekrarlarda baya agırlıgı artırıyordum - su an 6 tekrarın yarısı kadar agırlık ile yaptım , son sette baya zorlandım
    tesekkur ederim yorum için

16. fatihaky

fatihaky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba bende haftada 6 gün ve her gün 2 bölge olarak aşağıdaki programa sahibim 1 yıldır üyeyim ve 1 yıl sonunda hocamın son yazdığı program aşağıdaki gibi. Karın egzersizlerini programdan çıkartarak yazıyorum. Sizde programımı değerlendirir misiniz ? Çok yüklenmemiş mi sizcede. Bu arada son ölçüm değerimde boy 176 kilo 71 ve yağ oranım %7
    Pazartesi gögüs - ön kol Salı omuz - arka kol Çarşamba sırt ve bacak Perşembe göğüs - önkol Cuma dinlenme Cumartesi - omuz - arka kol Pazar sırt bacak
    Göğüs - bench press 12 - 12- 10 - 6 max - incline bench press 12- 12 - 10 - 8 max - dumbbell fly - bench press machine ve cable inner chest press 3*12 şeklinde
    Ön kol - barbell curl - alternate incline dumbbell curl - dumbbell concentration curls ve alternate hammer curl 3*12
    Omuz - ( trapez için) Dumbbel shrug - barbell shrug behind back - z-bar upright row ve dumbell lateral raise 3*12 ; omuz için smith machine shoulder press - dumbbell arnold press - alternate standing dumbell press ve machine shoulder press 3*12
    arka kol - triceps pushdown rope - cable triceps pushdown - barbell close grip bench press - barbell overhead triceps extension - cable triceps kick back ve dips 3*12
    sırt - barbell bent over row - wide grip lat pull down - close grip vertical row - standinng one arm cable row - cable seated row - chin up ve lying t bar row 3*12
    bacak - smith machine squad - leg press - leg extensions - seated leg curl 3*12

17. George foreman

George foreman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    2 ayda 4 cm mümkünmüdür.:eek:

18. Rustem99

Rustem99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bulking için uygunmudur acaba ? Bence yaz aylarında bu ornek program çok iyi gider uzun vakit de almiyor

19. Help-ME !!!

Help-ME !!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 1 yıldır fitness salonların da çalışyorum fakat çok fazla yanlış ve hatalarla dolu bir yıl şuan yeni bir salondayım antrenör biraz genç bana böyle bir program yazdı çok mu ağır yada yanlış mı tecrübeli biri beni bilgilendirirse sevinirim şimdiden teşekkürler.
    3 günlük bir program ilk günü yazıyorun 3 gündede bu şekilde 11-12 hareket var
    GÖĞÜS
    2 si süper set
    -bench press 4x10-10-8-6
    -dumble bench 3x10-10-8
    2 si süper set
    -üst göğüs bar ile 3x10-10-8
    -üst göğüs dumbell 3x10-10-8
    2 si süper set
    -kelebek 3x12
    -cable cros 3x12
    ARKA KOL
    2 si süper set
    -dips 3 max
    -tek dumbell arka kol 3x12
    kick back 3x12
    push down 3x12
    push down dar 3x12

20. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Seviyeniz konusunda bilgi vermemissiniz ama verimsiz 1 yil gecirdiginizden hareket ederek cok agir bir program oldugunu dusunuyorum.

Belki vg de bir yere gelmis kisiler icin olabilir ama baslangic seviyesinde birine hem barbell bench press hem dumbbell bench press bence overkill.

Ustelik flat benche ek olarak bir de incline yaptiriyor. Yine barbell ve dumbbell.

Arka kolda da ayni mantik var.

Eger boyle bir programin benim bilmedigim bir amaci yoksa, bence hatali olmus. Hem flat hem incline, hem barbell hem dumbbell vede superset. Acikcasi bana sacma geldi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş