Supplementler hakkındaki görüşlerim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Deli333 tarafından 23 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Guest

Guest Guest

AMINO olayinin gercek yüzü sudur.

1. Sporcu amino alinca günlük protein alimini azaltiyor.
    2. Sporcu Amino tabletlerini kücük dozlarda aliyor.
    3. Sporcu amino alimini yanlis zamanlarda kullaniyor.
    4. Sporcu amino alimini sadece 2-3 hafta kullaniyor yada 1 ay ve sonrasinda devam ettirmiyor.

yaklasik 3-4 tablet 4,5 g protein ihtiva eder. Kisacasi bir vücutcu yada kuvvet sporcusu günde 20 tablet yutmasi gerekiyor.
    Mesela POWERMAN AMINO 5100 maddesini örnek olarak alayim.

bu madde 3 tablette 4,4g protein ithiva ediyor. Bu durumda antremandan 30-45 dakika önce portakal suyuyla 9 tablet yutuluyor(13g protein yapar) ve antremandan hemen sonra portakal suyuyla 12 tablet(17g protein yapar) yutuluyor. Simdi günde 21 tablet eder.
    Bir kutuda 325 tablet var. Ve bunu 21 tablet olarak kullansa bir sporcu o zaman yaklasik 2 hafta felan yapar. Fiyatida 20 euro diyelim. Kisacasi ayda 650 tablet yutmasi lazim ve 40 euro her ay amino asit almasi lazim.

Eger günde 8 tablet yutuyorsa sporcu o zaman elbette faydasini göremez.
    Aslinda protein alanlar yada tablet yutanlarda günlük dogal protein aliminda zayiflik oldugu görülüyor. Buna dikkat etmek gerekir. Unutmayalimki amino yada protein tozlari sadece takviye edici maddelerdir.

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    günde 15 tane amino 2000 alıyordum.

3 tablette 6 gr protein vardı sanırsam. Ultimate markasıydı.

3. Guest

Guest Guest

3 tablette 6 g ise gayet iyi. genelde 4 g olur.

4. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Aminoyu antremandan önce almak bence çok saçma. Aminoların en büyük özelliği kana çok hızlı karışmalarıdır. Bu yüzden de en önemli kullanım zamanı antreman bitiminden hemen sonradır. Bu zaman diliminde yaklaşık 10-15gr. kadar amino almak gerekiyor. Fakat antreman öncesi kana hzılı karışan bir proteine aslında vücudn ihtiyacı yok. Onun yerine 45 dk. öncesinde protein tozu (isolate gereksiz) ya da bence en iyisi yüklü komplex karbonhidrat alımıdır.
    Sabah kalkınca da vücudun acl proteine ihtiyacı oldugundan kalkar kalkmaz da amino almak iyi bir şey ama bu sefer de kahvaltıda tokluk hissinden dolayı yeterl beslenmek (ki kahvaltı herkes için en önemli öğündür) pek mümkün olmadığından 2 tane kadar alamk bence yeterli.
    Gece yatarken kullanım da çok gereksiz. Hızlı sindirilen proteinden çok yavaş sindirilen protein (casein) yatmadan önce kullanmak çok daha mantıklı.

5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Flea

Flea Anlamıyorum? beyler kılo 84 ee kılo basına gelısım ıçin 2gram proteın alcaz , bir ölçekte 28 gr pro var dıyelım 84 çarpı 2 =168 gram proteını nasıl alıcaz ultımette kullansan, joı weıder da kullnsan bunu hıc bıyerdenn alamassın Ekbeslnme ürünlerini alıp çok sıkı beslenmen lazım

6. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bütün proteini onlardan almıycaksın.

7. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    SİTENIN ADMINI anlamadığım çaylak ne oluyo , normal uye, çaylak falan filan dıye ayırmışsınız açıklarsanız seviniriz.

8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    attıgın mesaj sayısıyla ilgili olması lazım. önemli değil orada yazan.

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bana almanyadan amıno 5100 ıkı kutu gelmıstı.bır tanesı power man amıno 5100 dıgerıde davına amıno 5100.davına hıcbır ıse yaramadı ama power man unıversal ıle aynı kalıtede dıyebılırım ama nedense bırck marka uzerınde yazan amıno degerını tek tablet olarak yansıtmamıs.ultımate bu açıdan kafa karıstırmıyor.tek tablet net 2 gr. saf amıno asıt ıcerıyor.veya hard lıne amıno 3000. net 3 gr. amıno ıcerıyor.bırde burada satıs fıyatı ortalama 40 euro olunca aylık kullanımm harcı bıraz daha pahalıya patlıyor.asgarı ucretın 350 ytl. oldugu goz onune alınınca :!:

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    valla hardlın kullanıyorum amino 200 sonuç iyi tavsiye ederım ama herkezde aynı sonuç yapmıyo dıyenler var, 1 tanesınde 6gram pro war. ıltımetle nıtrıton ile aynı değerlerde aşagı yukarı.. ;)

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yanlısın var.bır tanesınde 2 gr. proteın olarak yazılmıs dıyecektın heralde.

12. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    nutrımax proteın tozu kullanan varmı? kılosu 45 ytl 1 kolı almayı düşünüyoruz fiyatı oldukça makul kullanan varmı kalıte nasıl?

13. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    amınoyu kıloya goremı alıyosunuz çaliştıgınız ağırlıga göremı. salonda 1i ole dıyo biri bole dıyo kafam karıştı :neutral: antreman öncesi 3 sonrası 3 tablet al. gece almak mantıksız? görüşlerınızı beklıyorum ;) 8)

14. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    nutrımaxı kullandıktan sonra faydasını soyleyecegım demıstım.işte sonuc drunk.5 para etmez.hard lıne yenı bır urun getırdı.yuzde 80 whey. 3,5 kıloluk proteın tozu.daha oncede hardlıne kullanmıstım ve son derece memnun kalmıstım.fıyatıda uygun.tavsıye ederım.

15. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ben de dusunuorum hardline 1.5 kgsundan almayı fiyatda makul weider a gore weider *ikti cebimizi
    weiderle karsılastırınca ne diosun hardline icin ? cogu kisinin gorusu ;mercedes de araba tofas da araba seklinde sen ne dersin satıcı ve kullanıcı olarak ?

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hard lıne kullandım ve superdı.sımdı hard lıneın yenı cıkardıgı 3,5 kıloluk yuzde seksen whey proteını var,onu alıcam.

17. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Guardbody fiyat nedir?

18. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    guardbody 2.msj görmediniz galiba. görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

19. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    hardlın fıyat makul ne kardı enson 94 falan ytl, 1,5 kılosu sız nekadara aldınız.

20. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Ben İzmir'de 80 milyona aldım. Hani şu Weider'in bölge bayisi olan elemandan(Kervan Pasajı). Eğer İzmir'de olanlar varsa bence burası alış veriş için iyi bir seçenek. Eleman elinden geldiğince yardımcı oluyor(mega massın 3 kiloluğunu 100 milyona aldım) ve elinde kalmış olan son kullanma tarihi yaklaşan pro barlarıda beleşe veriyo...

Sayfayı Paylaş