Supplement Tezgahı

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Rambo16 tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 59 üye.
  1. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    ben penis boyunun fiziksel özellikleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum sonuçta uzakdoğulular genelde ufak tefek adamlar , almanlar gibi boylu poslu değil :D kadınlık hormonu,kısırlık gibi olaylar sperm kalitesini etkiler , daha görülür fiziksel değişikliklere sebep olur , soya bunlara neden olmazken sadece penisi mi küçültecek :) , benim düşüncem bitkisel eksiksiz tek protein kaynağı olduğu için fiyatının da düşüklüğü yüzünden kötülendiği , sonuçta adamların kar marjını düşürür soya proteinine talebin artması

2. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

burda bilimsel bir makale var incelemeni tavsiye ediyorum
    Soya Proteini ve Östrojen (Kadınlık Hormonu) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

3. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    teşekkür ederim inceledim :) , soyadan elde edilen protein tozu ya da direkt soya uzun sürede sindirildiği için bence gece yatmadan önce kullanılabilir bu yüzden de makalede yazdığı gibi her gün 30gr alınması sağlıklı duruyor , gıda takviyesi alanlar ağırlıklı olarak hızlı emilen protein tozları tercih ettiği için , gece 1 ölçek soya alınması da mantıklı , birkaç doktorun ya da sporcunun önerilerinden çok gözlemlere değer veriyorum

4. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Tabii kullandığın zaman üstündeki etkileri bildirmeni istiyorum. Ama bana kalırsa yinede uzak dur yatmadan önce kafein içeren besinleri tüket. Unutmadan bb de buna dair yazılar var oradan bilgi edinebilirsiniz
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2014 ---
    Kazein* telefon azizliği ..

5. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    teşekkür ederim paylaşımcı yaklaşımın için , mümkün olduğunda deneyimlerimi paylaşırım :)

6. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Güzel bi yazı Rambo16 teşekkürler. Mike Mentzer mi Arnold mu konusunda bu tartışam yoğun dönmüştü aslında. Mike Mentzer her zaman düşük protein alımını, ek ürünleri vs. tavsiye etmediğinden hak ettiği dereceye hiç bi zaman ulaşamadı. Hatta Arnold'la bir resmi var Arnold bariz aşırı suluydu onu hatırlıyorum Mike Mentzer kayadan yontulmuş gibiydi Arnold 1, Mike Menzter derece yapmayı bırak 5.yapılmış o yarışmada. Ama bu çok büyük bi pazar zaten işin reklam yönü de aşırı. Vücut şampiyonlarını koyuyorlar ya da fitness modelleri elinde Optimum toz vs. ile her yerde insanların aklında yer ediyor bu bi süre sonra. Almayın demiyorum tabi ki bende alıyorum ama o günlük protein ihtiyacımı yemekten karşılıyorsam almam. Ek olarak günde 1,5-2 gr. protein alıp 4-5 ay deneyin proteini kilo başı 3 gr. alarak bi kaç ayda öyle deneyin zaten bişey oynamadığını görebilirsiniz. Kısa sürede olsa 2 türlü de denedim bu işi.

exsisman bunu beğendi.
  7. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Haklısın ben hayvansal bitkisel ayırt etmem. Hepsini yerim onemlı olan. ÇESİTLİLİK mesela hayvansalda %90 ından yararlanıyosa bıtkıselde yarısından yararlanır amıno asit zinciri daha az vs tabi demiyoruz ki bıtkısel alın oncelık hayvansal ama arada leblebi niyetine çeşitlendirmek daha iyi bence

8. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    günde 1 öğünü bitkisel kaynaklara ayırsak lezzet açısından da güzel olur , aşure yapar gibi , mercimekli,bulgurlu v.s çorba gayet besleyici ve emilim yüzdesi düşük olsa da protein kaynağı :)

9. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Öğün yerine değil de ben diyelim tavuğu yedim yanına 1 tabakta nohut yemeği yerim öğünü ona bırakmak yerine gene tavuğunu ye ama yanına bir kase nohut fasülye daha karlı olur bence hem ondan çalmamış olursun hemde çeşitlilik yaratmış olursun tek düze beslenmek insanı sıkıyor amacın yarışma falansa katlanırsın da öyle bi niyetimiz yok en azınan kendım adına çorba işi gayet iyi bir kase mercimek corbası doğal ev yapımı on numara beş yıldız gider öğünlerin yanına

10. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    bitkisel proteinleri bu kadar öldürme , mercimeği yoğurtla bile yesen tamamlarsın eksiklerini ki lezzet olarak da uygun :D belki hayvansal gibi %90-70 aralığında olmaz katkısı ama %50lerin de altına düşmez , günde 4-5 öğünden az beslenmiyorsan her öğünde 30 gr almıyorsundur bence(kilon fazla değilse)

11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Kg 78. Kilo başı 1-5 almaya calısırım ben ogun bası 40-50 ye de cıkıyor aldığım protein tozsuz mecbur cıkması lazım 3 ogun bide gece lor ara öğün tüketmiyorum ben:D

12. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    bu konu da tartışmalı ama sence tek öğünde 40gr dan fazlası aşırı değil mi :) , ben ara ana öğün olayına pek inanmıyorum , geçmişte de 120 küsür kilolardan 70 lere düşmüş biri olarak 3 saatlik aralıklarla beslenmeyi benimsedim , gün içerisinde düzenini bilmediğim için yorum yapamıyorum ama en kötü bir öğüne 10 gr bile kaydırsan riske etmemiş olursun bence

13. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Bilimsel kanıt bulamadım ben insanların tek öğünde 30 gram protein sindirebilir daha fazlasını sindiremez diye onlar suplement tezgahcılarnın işi tek oturuşta 400 gram tavuğu bile sindiriyor ağır ıdmandan sonra vucut adam akıllı beslediğin Zaman 100 gram tavuk alıyorum bu ne 2parça kime yeter o atalarımız kuzu yiyordu tek oturuşta 2 metre iri yarı adamlardı tabi oturup kuzu yiyecek halimiz yokta ben ınanmıyorum 30 gram muhabbetine dene gör diyelim vucut 50 gram proteini eritiyorsa sorun yok 30 gram cok az artı ara öğünüm yok vucut rahatlıkla sindiriyor bence

14. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    söylediklerinde hemfikirim ama burda çevre şartları devreye giriyor , dünyanın işini yapan , harcadığı enerji ortalama şehir insanının çok üstünde olan atalarımızın içtiği tereyağını biz içsek hastanelik oluruz , kastettiğim sence sen o kadar fazla proteini tek öğünde kullanabilecek formda mısın :) , bu sektöre yön verenlerin ticari çıkarlarını ön planda tuttuğu gerçek , kafa karıştıran söylemlerinde aksini ispat edebildiklerimizi eleyebiliriz , edemedikçe insanın içinde bir kuşku kalıyor

15. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Neyde kafan karıştı anlamadım sen ağır idman yapıyorsan kas kütlen de varsa iyi kötü her türlü eritirsin yatan insan eritemez ama bi işle haşır neşirsen metabolizma zaten hızlanıyor kasların beslenmesi gerekiyor bilimsel kanıt yok neye göre 30 gram firmaların attığı dümene göre firmalar tek seferde 50. Gram alın dermi sence ? Niye desin adam 30 gram diyecek ve kg başı x2 olacak ki bu millet 80-100 kg mecbur alternatif toz kullanmayı düşünsün piyasada tutunamaz yoksa ee bizimkilerin de işine gelior hazır ürünü şak şak al kullan mantık zorunluymuş gibi göstermeleri bu ürünleri bu sitede de cok var zorunlu gibi tanıtıyolar almazsan olmaz gibi gibi bilmeyene ee salona gidince salon hocası cebini düşünüyor al gelişemezsin işte böyle benım dusuncem

16. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    orda farklı bir taktik izliyorlar , kg başına 3 hatta 4 gr protein diyorlar , bu konuda tereddütteyim çünkü 50 gr da sindirilir öğünde demeleri işlerine gelir , 100kg adam 300 gr protein alsa nasıl alıcak öğünde 50 alsa 6 öğün yapar bu adama 40dan fazla kullanamazsın demeleri işlerine gelmez buna rağmen 30-35 demeleri insanı düşündürüyor

17. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    50 gram demeleri işine gelmez 100+ nın işine gelir diyelim hadi dünyada cogunluk bu kgnın altında 70 kg adam 50 gram sindirir deseler doğal alır nıye toza para versin 3 ogunde temiz iş senın mantığınla 2 kişiye satar benım mantığımla 10 kişiye ayrıntı burada

18. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Günlük ortalama 90gr-100gr Protein aliyorum, cogu bitkisel, günlügü takip edenler bilir. Simdiye pek zararinda görmedim

egemennn bunu beğendi.
  19. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    3 ay çalışayım plajda gelsin kızlar diyenler hariç bu spora bağlanan kaç insan sence 70-80 kilo ve altında kalır :) , tozcuların hedef kitlesi bu sporda sürekliliği olan bağımlılar:D
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    fotoğraflarını görme şansım var mı ?

20. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Neyse dediğin gibi olsun herkes body yapmıyor milletin derdi kütle de değil amaç fit olmak benım adıma yazacaktım da uykum geldi ben yatacam yarın oy kullanma sabah gitmek gerek hayırlı geceler

Sayfayı Paylaş