Supplement Tezgahı

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Rambo16 tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 59 üye.
  1. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73

abi merhaba.. vucut antrenman sonrası testesteronla alakadar olmak ister, yanı antrenmandan hemen sonra basit seker almak işimize yarayan hormonları devre dısı bırakıp, yag depolama islemini baslatır.. çünki vücut basit bir besini kas ile alakadar edemez çünki vücudun istedginibesin yoktur. oyüzden direkt tststrn, growht, glukagon vb. hormonları devre dısı bırakıp, yag depolama evresını baslatır.. ancak komplex karb da basıt karbda gıdecegı yer aynı olsada, komplex karb seçilmelidir..sahsen bana gore ant sonrası basıt seker alındıyenler ürün satmak isteyen supplement firmaları ve steroid ve genellikle growth hormonu kullanıp insüline ihtiyaç duyan kisilerdir.

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Katabolik bir vücutta kanda glukoz artarken anabolik eğilim artmıyor mu?

Burada demek istediğim ant sonrası serbest şeker alınmasındaki mantık.Insülin artacak.Bildiğim kadarıyla insülin kortizol antagonisti.Yani zıt etki gösteriyor.Bu da katabolizmayı frenlemesi demek bence.Ama dediğim gibi ben de kafamdaki bu soruların net cevabını arıyorum.Herkes kadar gerçekleri merak ediyorum.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul

Evde haslayıp soyup beyazlarini saklama kabına koyuyorum.spor sonrası çikolatalı sütle soyunma odasinda yiyorum. Sapkanizi takabilirsiniz :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

je ne regrette rien bunu beğendi.
  4. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

araştırmak,sorgulamak iyidir. makaleyi hala arıyorum bulduğum zaman mesaj yoluyla iletirim.

vucudun vg gibi guc gerektiren sporlarda egzersizden sonra daime testo saldıladığını okumuştum. basit şeker almanın mantığı kan şekerini yukseltip glikozun kaslara emilmesini sağlamak. ayrıca antrenman sonrası basit şeker almak yağ depolama işlemini başlatmaz. keto diyetlerinde antrenman sonrası basit şekerler kaloriye dahil edilmez ki keto diyetin amacı zaten karbonhidratı dusurmek.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/ketojen-diyet-ve-ketosis.21233/

http://www.bodybuilding.com/fun/pierce2.htm

AnTiCoRe bunu beğendi.
  5. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmanin hemen sonrasinda 5-10 dk. civari gh,testo salinimi olur.bu evreden sonra basit seker alinabilir.mesela antrenman biter dusunu alirsin sonra basit seker alirsin.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    O değilde yediğimiz tavuk ne kadar dogal ne kadar saglıklıki protein tozlarını karalıyoruz.köyde doğal olarak büyüyen bir tavugun eti normalde 45 dk veya 1 saatte pişer.ama marketten alınca 10 dk max 20 dk.da pişiyo yada içtiğimiz kutu sütler örnekler çoğaltılablr..bide bu açıdanda bakmak lazım

7. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    @ragp26 burada zaten tartıştığımız konu "protein tozları, supplementler ne derece doğal?" değil, o ayrı bi konu dediğin gibi yiyip içtiğimiz şeylerin çoğu hormonlu, GDO'lu yada işlem görmüş şeyler haklısın ama burada tam olarak bunu tartışmıyoruz, bu konuda tartıştığımız şey; supplementlerin balon olup olmadığı, reklamlarda belirtilen kadar etkili olup olmadığı, para tuzağı olup olmadığı yada söylendiği gibi hiçbir zararının olup olmadığı da olabilir. Ama tartıştığımız şey burada sağlıklı, doğal beslenme filan değil. Biz burada bu işte bi kandırmaca var mı? Bu sektör nasıl dönüyor? Bize gerekli gösterilen şeyler gerekli mi? bunları tartışıyoruz. Analizin için sağol.

Saygılar..

Balboa7, AnTiCoRe ve gurbuz1 bunu beğendi.
  8. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    30 gram almak lazım mantığından sonra anladım ben tezgah olduğunu araştırdım 30 gram mubabbetini kg başı x2 şeyini attılar ortaya mecbur alalım dıye 6 ay başlamadan kullanma süresi 3 aya düştü bunlar tezgah hep hele tr de 30 liralık ürün 180 lira ben karşı değilim de gereksiz buluyorun örnek tavuğu toz halıne getirince mi kaslar büyüyecek oda protein buda protein ben vucut geliştirici de değilim neden kasarak bütçemi zora sokarak yaşayayıım hayatımı 1-2 yıl kutuda toz şeklinde bekleyen ürünü kullanmak çamır gibi bişe oluyo neymiş protein valla bana tepkı oluşmasın da ben böyle düşünüyorum ogrencıyıZ bi de nıye paramızı yatıralım tozlara

9. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    söylediklerine katılıyorum ayrıca şöyle bir durum da var , bitkisel protein kaynakları birleştirilmeden tüketildiğinde kalitesiz oldukları için , birbirleriyle kombinasyonları anlatılmak yerine direkt hayvansal kaynaklardan alın baskısı oluşturuluyor , emilim yüzdeleri daha düşük olsa bile insanların ev yemeklerini damak tadına uygun olarak tüketip bütçeyi zorlamadan ordan da faydalanmak yerine önce hayvansal kaynaklara dolaylı yoldan protein tozlarına yönlendirilmeleri sadece ticari nedenlerden dolayı bence , bu tür takviyeler bence daha hızlı sonuç almak isteyen ya da protein ihtiyacının bir kısmını takviye ile karşılamak zorunda olan deneyimli arkadaşlar için ideal ama sadece kazanç açısından yönlendirilmesi etik değil

egemennn bunu beğendi.
  10. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Hayvansal protein, özellikle spor yapmayan birinin bünyesi için çok ağır bir yüktür. Araştırmalarla kanıtlanmıştır ki, hayvansal protein çabuk yaşlandırıyor fakat bu araştırma sporcular için mi değil mi orasını bilmiyorum, tekrar bulursam linkini atarım mutlaka. İş hipertrofi değil de sadece güç olduğunda bitkisel(vegan) beslenmenin üzerlerinde çok iyi sonuçlar verdiği sporcular var mesela Alexey Voevoda, bilek güreşçisidir, doğal olarakta antrenmanları güç odaklı.
    Ayrıca bitkisel proteinleri saymayalım onlar zayıftır diyenleri kale bile almıyorum, hayvansal gıdalar olmasaydı biz yine sağlıklı ve kaslı olabilirdik ama bitkisel gıdalar olmasaydı halimiz perişan olurdu buda bir gerçek. Yine okuduğum bir araştırmada hayvansal gıdalardan özellikle et; sindirimi çok zor ve iç organlar için çok çok extra bir yüktür, metabolizmamız et yemek için tasarlanmamıştır yazıyordu(linkleri ileride paylaşacağım mutlaka), saygılar.

11. je ne regrette rien

Vereceğin linkler mümkünse makale olsun, merak ediyorum ilk insanlar etten başka bir şey yiyormuydu, amacım muhalefet etmek değil bilgilenmek.

12. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    WHO IRIS: Meat : can we live without it?

Özetlemek gerekirse çeşitli bitkisel kaynaklarından alınan aminoasitler, aminoasit depolarında birbirini tamamlarlar diyor ama çeşitliliğe ayrıca vurgu yapılmış, özellikle lifli besinlerin sıkça tercih edilmesi gerektiği vurgulanmış. Ayrıca araştırmada et yemeyenlerin yiyenlere oranla daha sağlıklı ve uzun yaşadığı söyleniyor. Sadece vegan diyet uygulayan kişilerinde extra b12 vitamini takviyesi almalarının gerekebileceği belirtilmiş.

Bir kaynak daha Human Amino Acid Requirements , bu daha fazla amino asit gereksinimi ile ilgili.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2014
  13. je ne regrette rien

Peki aynı öğünde hem bitkisel hem hayvansal protein alınmasını nasıl değerlendiriyor sun

14. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    vegan sporcuların daha iyi antrenman performansı gösterdiğine dair iddialar var ben de baya incelemiştim , çiğ ya da çiğe yakın sebze meyve ağırlıklı beslenmenin sindirim için harcanan daha az kalori yüzünden olduğu dayanak noktası
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2014 ---
    birbirlerini tamamlaması açısından mı ? yoksa bir öğünde kullanılabilecek max protein miktarı açısından mı ?

15. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Tamamen kendi görüşüm olduğunu belirteyim de, yanlış anlaşılma olmasın.
    Şimdi doğada sadece yeşillik ve meyve ile beslenip et tüketmeyen hayvanlar var ve hem iri hemde muazzam derecede güçlü olanlarıda mevcut. Mesela goriller, bizim dna mıza en yakınlarıda onlar zaten ve bu hayvanlar bizden kimbilir kaç kat fazla yağsız kütleye ve güce sahipler, bunu da yaprak, meyve vb şeyler yiyerek elde edebiliyorlarsa bizimde bitkisel gıdalara çamur atmamız için bir sebep olamaz diye düşünüyorum. Çoğumuz zaten et, pilav veya makarna yanınada biraz sebze şeklinde besleniyoruz yani çoğunlukla hayvansal+bitkisel protein alıyoruz çoğu zaman fakat bunun amino asit depolarında ki durumu ne oluyor vücut önceliği hangisine veriyor yani ayırt ediyor mu etmiyor mu orasını bilmiyorum. Onuda bilen birisi açıklarsa gerçekten çok faydalı olur.

je ne regrette rien bunu beğendi.
  16. je ne regrette rien

Birbirlerini tamamlaması açısından, bitkisel protein bombası sanırım sadece soya?

17. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    eksiksiz denilen hayvansal kaynaklarla herhangibir bitkisel kaynağı birlikte tükettiğimizde birbirlerini tamamladıkları biliniyor , bitkisel kaynakları birbirleri ile tükettiğimizde
    , kuru fasulye-pilav , mercimek-bulgur,nohut-bulgur gibi ikililer tamamlıyormuş bu birleşimlerin ne kadar olduğu konusunda net bir bilgi yok bu arada evet yanlışım yoksa sadece soya eksiksiz bitkisel protein kaynağı

18. je ne regrette rien

Maalesef soya erkekler için uygun değil, kuru fasulye protein barındıran ama hattı sayılır kh içeren bitkisel kaynak. Yani kısaca bitkisel proteinleri yüksek tutup aynı zamanda bulgur-lapa tüketmek pek kârlı bir iş değil.. bir öğünde nohut diğerinde lapa olabilir ne kadar faydalı olur bilinmez tabii.

19. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    soyanın kısırlaştırdığını , kadınlık hormonunu arttırdığını iddia ediyorlar ama soyayı nerdeyse milli yiyecek haline getiren çinliler v.s üreme konusunda dünya 1.si :) , gördüğüm kadarıyla fiziksel olarak pek rahatsızlıkları da yok göğüs büyümesi v.s bu yüzden ben soyanın erkekler için sakıncalı olduğunu düşünmüyorum

20. je ne regrette rien

Alakasız olacak ama Penis boylarına da bakmanı istiyorum :cool:

Sayfayı Paylaş