Super Program Yaptim (Sanirsam:))

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkanbuskut tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. bortecine.tozkop

bortecine.tozkop Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Perşembe ile cumayı çıkar 2 aydır yaptığım program :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. bortecine.tozkop

bortecine.tozkop Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Birader çok eksik nerde deadlift nerde squat nerde bent over rowing bunlarsız idman olmaz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Ben squat yerine leg press yapiyorum , belimde problem var genetik hastalik oyuzden beli riske atmamaya calisiyorum

4. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hocam açış hareketlerinden neden 1 tane var , preslerdeki setlerden çalıp 1 açış daha eklesek nasıl olur mesela?Ayrıca neden alt göğüs için 1 hareket var, üst göğüs 2 tane var, eşit gelişir mi?

Son düzenleme: 2 Ağustos 2015
  5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Crossover ve Dumbbell Fly var. 2 press, 2 Fly demek oluyor bu.
    Crossover da bi nevi fly hareketi zaten.
    Üst göğüs genelde görüntüde de büyük farklar yarattığı için daha fazla önemseniyor. Kişisel tercih meselesi ama sen zaten düz bench press bile yapsan tüm göğüs kası çalışacaktır. Öyle üst, alt diye ayıramazsın istesen de.

myldz bunu beğendi.
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi program yaptım diyip şu günlerde şunu çalışıcam diyemezsiniz,bu program yapmak değildir.hangi gün neyi çalıştığından daha önemlisi o gün toplam kaç set/kaç tekrar yaptığın.pazartesi göğüs gününde 40 set girmekle 15 set girmek arasında dağlar kadar fark var.ayrıca 15 seti 4-6 tekrar ortalamasında girmek var,10-12 tekrar ortalamasında girmek var,bunların arasında da fark var.compound egzersizler girmek var,izole egzersizler girmek var.tükenişe kadar çalışmakla,yarı tükenişe kadar çalışmak arasında,sadece pump efekti için çalışmak arasında farklar var.

olay öncelikle şu,bir kas grubunu ne sıklıkla girmek istiyorsunuz?haftada 1 giricem derseniz seti fazla tutar split tarzı tek bölge girersiniz biraz fazla sayıda izole egzersiz ve set olur.haftada 2 giricem derseniz çift bölge yada push/pull/legs ayarlarsınız,orta sayıda set girersiniz(maksimum bir sonraki idmana recovery olabileceğiniz sayıda set ve tekrar),compound agırlıklı olur,belki her bölge için 1-2 hareket 3-5 set izole egzersiz.haftada daha fazla giricem derseniz fullbody yaparsınız,sadece compound hareketler içeren 2 gün ağır,1 gün de nispeten hafif ve izole egzersiz ağırlıklı girersiniz vs vs.

ne istediğinizi,ne amaçladığınızı,spor geçmişinizi,diyet ve dinlenme durumunuzu,gün içindeki aktifliğinizi,mevcut vücut durumunuzu vs vs bilmemiz buna göre yorum yapmamız lazım.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    berkenbuskut uslubuna ve konusmalarina dikkat et. Eger bu sekilde devam edersen ceza alacaksin...

zeo64 ve elite35 bunu beğendi.
  8. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlarmis ! Ben durustum ne soylemek istersem soylerim , dogrulari kaldirilmiyosa verin ceza giremeyim bir daha olur biter !

9. Persephonie

Persephonie Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Bacak az olmamismi :confused:

10. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Evet banada az geliyor :) Calistiktan sonra hala bacagimda guc kaliyor fakat eklebilecek guzel bir hareket bilmiyorum eger varsa tavseyin beklerim

11. Persephonie

Persephonie Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Leg curl ün hemen ardindan hack squat yapabilirsin. Once agirliksiz calis daha sonra agirlik eklersin. Yalniz hareketi dogru yapman cok onemli. Gogsun disarda belin yastiga degmeyecek sekilde dis bükey ayaklar omuz genisliginde acik tabanlarindan destek alacak şekilde yukariya yüksel. Ve hareketi negatif yapmaya çalis. Yani olabildigince yavaş ve kontrollu bir sekilde.
    Tum bacak antrenmanin bittiginde ise hem tum lower body kas grubunu soğutmak hem de kucuk bir training seviyesinde olmasi icin mutlaka ve mutlaka lunge yap. Kendi vucut agirliginla salon icinde turla , yerinde durarak yap fark etmez. Dogru nefes almayi kesinlikle unutma. Benim tavsiyelerim bunlar ^^

amatorherif bunu beğendi.
  12. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Onu makinesinde yapmistim :) Barbell ile biraz zor dogru yaparim :) Bu tarz hareketleri ogrenmem uzun surdugu icin hep kaciyorum Ama sanirsam artik yavas yavas yapmali :) Tesekkurler yorum icin

13. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bak tekrar söylüyorum mesele doğru veya yanlış değil. Mesele senin insanlara hitap ve cevap verme tarzın. Yapılan konuşmalar saygılı olmalı!!!!!!!!

14. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Dostum dogru soyluyosun ben fark ettiysen duzgun cevap yazana duzgun cevap yazdim , Sende haklisin daha dikkat ederim :)

shaq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş