Street Workout hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deathlygrave tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamün aleyküm, 1-2 ay madbarz'dan almış olduğum program ile sw yapmışlığım var sonra 1 ay salona gittim okul açıldı ve gitmeme izin vermiyorlar. Street workout'a tekrar başlamak istiyorum fakat nasıl başlayacağım nasıl güçleneceğim bulk mu yapmam gerek hiç bir fikrim yok normalde şuan bulktayım nisana kadar böyle devam edip nisanda definasyona girmeyi planlıyordum kafam karışık çok sizce ne yapmalıyım siz nasıl başlamıştınız yardım edersen çok sevinirim şimdiden sağolun

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    clean bulk tarzı bir şey uygulayabilirsin,ihtiyacın olan kaloriden biraz fazlasını alabilirsin.eski bir sw sevdalısı olarak söyleyebilirim ki,sw antrenmanlarını ne kadar hard da yapmaya çalışsan,salonda agırlıklarla çalıştıgın gibi olmuyor antrenmanların.senin çeşitlendirmen gerekli,mutlaka bir partnerle çalışmanı tavsiye ederim,ekstra agırlıklar kullanmalısın şınavda dipste,yapabiliyorsan barfixlerde.şınav dips gibi vücut agırlıgına dayalı hareketler düzenli yaptıktan sonra inanılmaz derecede tekrar sayıları artmaya başlıyor,bi yerden sonra kası dogru duzgun yoramıyorsun bile,kondisyon kazanımı gibi bir durum oluyor.o yüzden ekstra agırlıklar mutlaka kullanmalısın.

şunu da söyleyeyim,nette heryerde bulabilecegin videolar sw nin biraz daha göze hoş gelen hareketleri,ama bir çogu sakatlanmaya çok müsait.temel kas gelişimini belli bir aşamaya getirmeden,kendi vücut agırlıgın tabiri caizse sana "yeterince hafif gelmeye başlamadan"görüntüsüne kanarak hareketleri denememeni tavsiye ederim.bir çok extreme hareketi uygulaman için vücut agırlıgının sana çerez gii gelmeye başlaması gerekli.

vücut tipinden,boy ve kilondan,yaşından,şınavda dipste barfixte,temel hareketlerde çıkardıgın tekrar sayılarından bahseder misin?biraz bilgi verirsen ben sana daha yardımcı olmaya çalışacam.

3. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    zeo64 gayet güzel açıklamış.

4. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    şuanlık tam bir beslenme programı çıkaramadım ama hergün makarna yemeye gayret ediyorum şu okulda tam saatine denk geldiği için tam düşünemedim nasıl ayarlıyacağım diye zaten annem istediklerimi hergün yapmıyor bi makarnayı hergün gibi yapabiliyor bu yüzden beslenme programı yapmaz zor oluyor.

99 doğumluyum vücut tipimi mezomorf gibi çünkü yağsız ve incecik değilim 170 boyundayım en son ölçtüğümde 60 kilo çıkmıştım önceden bilinçsiz diyet ile 55e kadar inmiştim şimdi kas olarak almaya çalışıyorum 1 aydır filan nizami 50-60 şınav çekebiliyorum evde barfiks barı olmadığı için doğalgaz borularında deniyorum fakat olmuyor ya borudan yada benden kaynaklı bilmiyorum dips te bir ara 7 çekmiştim en fazla şimdi tekrar denedim dinledikten sonra 5-6 yapabildim anca, street workout hakkında kararım şey 1 yıl yani bu yaza kadar fit vücut olup hem yağ oranı düşürüp (şuan heralde %16 civarlarında diye tahmin ediyorum) hemde kas olarak kütle alıp sw başlamayı düşünüyorum çünkü hem güçleneceğim hemde dayanıklılık artıcak yardımların için çok teşekkür ederim eve almayı düşünüyorum fakat bütçem çok yüksek değil 2. el filan olsada olur uygun fiyata tam olarak çalışabilmem için neler gerekli tam olarakda onları yazabilirseniz çok sevinirim

5. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Bence annene bırakma beslenme olayını kendin de halledebilirsin herşeyi aileden bekleme. Özelden mesaj yazdım oku istersen.

6. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen ya öyle olmaz kendim öğrenir kendim yaparım en iyisi zaten zor olacağını zannetmiyorum gerekli şeylerin hepsini temin eder yaparım artık kendim en iyiside bu olucağına eminim.
    Şimdilik 1 sene fitness düşünüyorum yani eve ağırlık bar sepha vs. almayı planlıyorum

Sayfayı Paylaş