Street Workout Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    handstand işini çöz zaten gerisi çok hızlı gelir :D paralel barda bile push ups yaparsın cok iyi hareket youtube ta barbrothers ta falan görüyoruz anca :)

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

evet handstand olayı aslında çok basitmiş gibi görünür fakat en zor hareketlerden birisi. yani kolay sanan birisi duvardan destek alarak bir yapmaya çalışsın bakalım, bir de o açıdan baksın. o zaman asıl olay ortaya çıkıyor :lol: yani o kadar kolay değil fakat sıkı ve doğru çalışmayla. ve en önemlisi sık sık yapılan pratiklerle 1-2 ayı alan bir süreçtir bu. çevremdeki kişilere bakınca çünkü en geç sonuca ulaşan 1,5 ayda ulaştı :D yani o dediğim koşullarda yapıldığı takdirde çok uzun bir süreç değil, yada bu adamlar süper insanlar da benim haberim yok :badgrin: tabi yine dikkatli olmakta fayda var nedeni günlüğümde yazıyor zaten. bu işi tam olarak kotarabildiğim zaman burada foto ve video paylaşımı yapmayı düşünüyorum. aynı şekilde SiR_Arawn' ın da böyle planları vardı diye hatırlıyorum. böyle böyle bu sporun tanınmış hale gelmesinde az da olsa bi payımız olacak :) o zaman sadece barbrothers ten görmeyiz bunları :D

3. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Günaydın, güne göğüs kaslarındaki tatlı sancıyla başlamak güzel :D Body Building yaptığım zamanlarda ne kadar ağır da girsem, ne kadar farklı programlar yapıp kasları şaşırtsam da bu dozda bir ağrı hissetmemiştim. Açıkçası benim için güzel bir işaret bu. Göğüs kasları tamam da tricepste tık yok. Onu zaten hiçbir zaman ağrıtmayı başaramadım :D Ama bulucaz bir yolunu, tekrardan günaydın

4. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

ama işi profesyonelliğe döktünden sonra izletirseniz bize ne anlamı kalır ki :D nerelerden gelip neleri başardığını film şeridi gibi görmek lazım barbrothers ın ilk zamanlarının da videoları hatta lazar'ın 5 ten fazla barfiks çekemediğinin görüntüleri var :D şuan arka arkaya 5 ten fazla 360 muscle up yapıyor arka arkaya D:

5. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

a bakın bu güzel fikirmiş doğrusu :D o görüntüleri görmüştüm ben, onlara ek olarak bardan düştükleri görüntüler de vardı. o tarz bişey yapsam daha iyi olacak sanırım. ilerleyince de hepsini bir videoya ekler koyarım güzel olur. fikir için teşekkürler :D bu arada doğru mu anladım 360 muscle up art arda ? :shock:

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet bende hedefliyorum :) video koymayı :) sadece yabancılar yapmıyor :D bizde yapıyoruz.TheBlack_D-D_ ve ben bazı hareketlerin formlarını oturup yapabilecek dayanıklılığa gelirsek video zaten kesin gelir ama işte zamanla..360 Muscle Up çok zor bi hareket ya nasıl bir patlayıcı güç var bu adamlarda :D en son dün yeni video paylaştı barbrothers grubu lazar muscle upta önce arkasından alkış yapıyor sonra önden :) yeni bir çok hareket yapmışlar kendilerinden birşeyler katarak başarılı bir grup..

7. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

yaw bende 360 muscle up deyince 360 tane nizami muscle up art arda sandım oha dedim içimden :shock: :D oluyo öyle dalgınlıklar. video inşallah beraber koyucaz yeterli seviyeye geldiğimizi düşününce ;) bu sporda belirli bir yere gelmiş olduğunu bilmek insana inanılmaz bir haz ve özgüven veriyor. çünkü adamlar resmen barlarla sanat icra ediyor. ee biz de o yolda ilerliyoruz, durmak yok :badgrin:

bu arada bugün yaptığım antrenmanı birazdan yazacağım. kağıda not almıştım hepsini onu arıyorum şimdi :D

8. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

tam acıklayacaktım farkına varmışsın :D 360 tekrar değil 360 derece yazmamışım bende ama dediğiniz gibi onlar işi şova dökmüş artık ama sizlerin de birşeyler başardığını görmek hoşuma giderdi o yüzden öyle bir fikir attım

9. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

fikir için teşekkürler emin olun yeterli seviyeye geldiğimizde videoları bizzat burada paylaşacağı(z)m :)

BARFİKSTE ARTIŞ !

Freestyle çalışıyorum. Bugün barfiks ve dips yaptım. Şöyle ;

Pull Ups = 16 / 14 / 10

Dips = 20 / 13 / 11

-------------------------------------

Pull Ups = 1 - 2 - 3 - 2 - 1 - 2 - 3 - 2 - 1

Chin Ups = 3 - 2 - 1 - 2 - 3

Dips = 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Maksimum tekrar= Dips; 17 / Pull Ups; 11

Bu şekildeydi bugünüm. Birkaç gün önce de buna benzer birşey yaptım o zaman maksimum 12 tekrara kadar çıkabilmiştim. Bu arada, her bir tekrar son derece nizami. Ona rağmen +15 li rakamlara çıkabiliyorum barfikste. Bu iyiye işaret. Her geçen antrenman daha iyi oluyorum. Daha da kuvvetleniyorum. Daha dayanıklı oluyorum. Bu iyiye işaret. Dipste de önceden çok nizamiyetsiz çalıştığımı fark ettim. Onu da nizami olarak yapmaya çalışıyorum. Göğüslerime ve tricepslerime yaptığı etki inanılmaz. Genetik olarak da tricepslerim biraz daha önde gibi. Daha büyük ve çok daha belli diğer kaslara nazaran. Ufacık bir harekette kendisini belli ediyor. E en sevdiğim kas grubu olması da cuk oturmuş aslında. Onun üstüne düşeceğim mümkün olduğunca. Hoş bir tesadüf; idolüm olan kişi Denis Minin' in de en gelişmiş, en dikkat çeken, en ilerideki kas grubu da triceps. Genetik olarak onda da o kas gelişmeye daha yatkın(mış) :) Her geçen gün güçlendiğimi, daha da ileri gittiğimi görmek mutluluk verici aslında. Bu arada yüksek kalorili diyet olayını da kapatmış bulunmaktayım. Anladım ki, önemli olan sağlıklı, yeterli beslenmek; ve vücudun sesini dinlemek. Yüksek kalorili beslenmek her zaman için mümkün değil pek, ve beni demotive ediyor maalesef. Sanki o diyeti bırakınca herşey geri gidecekmiş, durumum o kalorilere bağlıymış gibi hissediyorum. O yüzden sağlıklı ve yeterli beslenme olayına geri döndüm. Böylesi daha iyi BENİM İÇİN.

!! Bu arada, rutinimde de sürekli değişikliğe gidiyorum. Fakat anladım ki, ben; önceden çok ince planlanmış programlara sadık kalamıyorum. Hep daha fazlasını hep maksimumu hedef alıyorum. Kendimi belli kalıplar içine sınırlayınca, sürekli kendisini tekrar eden şeyler yapınca sıkılıyorum ve bir süre sonra bırakıyorum onu. Bundan dolayı çoğu sefer değişiklikler yapıyorum programımda rutinimde. Hatta çalışmaya başladığım zaman karar verdiğim oluyor genelde. Bundan dolayı o yazdığım rutinime bağlı kalamayacağım. Pull Ups ve Dips ana hareketleri üzerine yoğunlaşıyorum. Dips kemeri arıyorum şuan kendime fakat Türkiyede biryerde bulamam sanırım yurt dışından sipariş edebilirim. Dips ve barfiks yaparken plaka eklemek açısından gerekli.

Şöyle açıklayayım; triceps üzerine yoğunlaşmış bulunduğumdan dolayı Dips zaten en sevdiğim egzersiz. Bench Dips mesela sadece tricepse vuruyor fakat dips kadar etkili değil bana göre. Oysa kendimi videoya çektim, dipsin triceps, göğüs ve omuz üzerindeki etkisi gerilimi muhteşem. Daha bir motive oldum. Barfiksi de sırt ve biceps için kullanıyorum fakat ana hedef biceps. İdolüm olarak gördüğüm kişinin de bunda etkisi olacak ki, eskiden mesela göğüs ve sonra triceps favorimdi benim. Fakat sonra triceps 1, biceps 2 oldu. Onun için değişik barfiks türlerine de ağırlık vereceğim. Damarlı, define, yeteri hacimde bir biceps ve yanında da define, gelişmiş, en ufak harekette at nalı şekline bürünen bir triceps çok süper olur. Diğer kaslar(örn, göğüs vs) ikinci planda benim için.

Tabii şuanlık ana hedefim ana hareketlerde kuvvetlenmek, kuvvette devamlılık olayında gelişmek. Daha sonra muscle up gibi hareketler daha kolay yapılabileceğinden ve ağırlıkla çalışmaya geçeceğimden süper bir kombinasyon ortaya çıkmış olur. Bu şekilde de her geçen gün hedefime bir adım daha yaklaşmış olacağım. Daha eklemek istediğim bir takım detaylar var yemekten sonra ekleyeceğim

10. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Güne yürüyüş ağırlıklı bir koşu ve hemen ardından sağlam bir kahvaltıyla başlamış bulunmaktayım. Sabah koşularını hergün olmasa bile haftada en az 4-5 gün yapacağım gerçekten faydaları tartışılmaz bir aktivite. Bugün neler yapacağımı da burada paylaşacağım zaten, şimdilik bukadar

11. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Dips yapmadan önce çektiğim videodan 1-2 kare aldım tam net değil fakat aşağı yukarı belli yani. 2 tane fotoğraf paylaşıyorum şimdiki durumumun anlaşılması açısından. Haziran-Temmuz gibi net bütün pozların olduğu fotolar eklenince aradaki farkı görmek açısından iyi olur diye düşünüyorum. Bu arada vücut henüz çok yeterli değil onun farkındayım amaç zaten ilerideki farkı karşılaştırmak, vurmayın yani :lol:

Ekli Dosyalar:

onurerkan22 bunu beğendi.
  12. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    arkadan üçgen görünüyorsun cok iyi gidiyorsun bence

13. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

teşekkürler değerli yorumun için dostum. bakalım daha yolun çok başındayız fakat ilerliyoruz umarım yaz için hedeflediğim yerlere gelirim, bu hızla gidersem fazlası bile olur gibi ama belli olmuyor bu işler :)

Bugün ;

barfikse yoğunlaştım yani yukarı çekişlere. kendi rekorumu kırmış bulunmaktayım. Şöyle :

20 BARFİKS !

Evet bugün antrenmana regular pull ups ile başladım. 10 set çektim bunu. ve ilk sette tamı tamına 19 tane nizami çektim :) geçen defa yani geçen haftaki rekorum ilk sette 16ydı. bu gün 19 oldu. 20 olması için zorladım oldu ama bel vurarak yaptım son tekrarı o yüzden sayılmıyo. 19 diyelim biz :)

freestyle çalıştım bir bakıma aslında.

10 set regular pullup [Her sette maksimum tekrar]
    5 set chin up [Her sette maksimum tekrar]
    5 set negatif [Pullup,chinup,enseye pullup, close grip pull up,chin up] şeklinde

ve bitirdim. Gerçekten çok verimli bir antrenman oldu diyebilirim. Tekrar sayıları acayip derecede artıyor barfikste bende şaşırdım ama azimle yapınca oluyormuş. Aynen devam ediyoruz bakalım :) Yurt dışından bir arkadaşımdan dips kemeri sipariş ediyorum bakalım getirebilirse süper olur ağırlıkla çekmeye başlarım ufaktan. Yarın dips yapmayı düşünüyorum ama tam kesin değil. Şimdilik bukadar ))

onurerkan22 bunu beğendi.
  14. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    8 Ekim 2013

Bugün daha çok dips ve itiş hareketlerine çalıştım. İlkten ;

#10 set Dips [Maksimum tekrar]

#5 set Straight Bar Dips [Maksimum tekrar]

#5 set Diamond Push Up [Maksimum tekrar]

#5 set Reverse T-Bar Dips [Maksimum tekrar]

böyle geçti. Her seferinde maksimumu zorladım, tekrarları elimden geldiğince yavaş yapmaya çalıştım yani acele etmeden daha doğrusu. Triceps ve göğüsteki pump etkisi görülmeye değerdi. Özellikle Triceps :) Yarın tekrardan barfiks var fakat close grip mi yapsam bilemiyorum karar verince buradan yazarım. Veremezsem de o an doğaçlama artık. Şimdilik benden bukadar.

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Senin bu son antremanın HFK'nın internette geçen zorlu programına benzemiş.10 set dips giriyorsun ya oda o tarz ama sayı düşmeli stil giriyor.
    Tabi senin bugün yaptığın program biraz triceps ağırlıklı ve göğüs olmuş.Ama set sayıların fazla gerçekten zorlayıcı olmalı antremanların.
    HFKnın sayılarına bitiyorum ben ya :) hedefim o sayılara ulaşmak :D temel hareketlerde iyi adam diğer bir çok şeydede iyi..

16. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

evet bende şimdi onu farkettim :) yalnız cidden çok uçuk rakamlar. kilit nokta da antrenman süresi 45 dk diyor. yani dinlenme yok gibi birşey sanırım çünkü o sürede o kadar tekrar çıkartmak zor iş. tek seferde maksimum ne kadar yapabiliyor hareketleri onları da çok merak ediyorum. uzun vadede ulaşılmayacak hedefler değil tabi bunlar. yeterki azimle ve disiplinle çalışmaya devam edilsin :) bu arada foruma sıkça giremiyorum girsem de başında duramıyorum sadece sayfa açık. senin antrenmanlar nasıl gidiyor ?

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bende 45 dakika işini çözemedim.Gerçekten bu kadar şınav çekebilen biri mesela ilk sette maximum kaç yapıyordur acaba.
    Benim antremanar iyi güzel gidiyor.Şimdi hiit cardio ekleyip biraz yağ yakmayı planlıyorum.

18. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bu HFK müthiş işler yapıyor ama vücudu güzel değil ya bu adamın :D bak gelişmemiş demiyorum güzel geliştirmiş ama kas yapısını beğenmiyorum barbrothers ta ki lazar novovic in kas yapısı mükemmel mesala :) hesap yapılsa set arası dinlenme süresi ne kadardır acaba bu hareketler de

19. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

bende aynen öyle düşünüyordum eskiden yani çok gelişmiş, çok kuvvetli bir sporcu estetik de ama benim gözüme kötü geliyor görüntüsü. fakat son zamanlarda biraz daha pozitif bakmaya başladım vücuduna özellikle tricepsleri bence güzel. diğer bölgeleri bilemiyorum. heryeri gelişmiş ama sevdiğim bölgesi triceps. zaten bende bi triceps hastalığı var da :D :lol: genetik bu işler %100 fakat yine de takdir edilesi bir sporcu. set arası dinlenme yok gibi birşey diye tahmin ediyorum çünkü 45 dkda bukadar tekrar çıkarmak için hemen hemen hiç dinlenmemesi gerekiyor

20. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    adamlar six pack i geçmiş 8 tane karın kası var hepsinde :D lazarın karın kaslarıda iyi hfk da karın kası ve göğüsler kötü görünüyor oradan kaybediyor bence tabi ki genetik sonucta adamın yapacagı bişe yok umarım bizim genetik iyidir tabi bu kadar olursak görürüz :D

Sayfayı Paylaş