Sizce doğru düşüncede miyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _Gc tarafından 6 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. _Gc

_Gc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar sizce nasıl?

Ekli Dosyalar:

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Sağlıklı. Nasıl olduğu amaca göre değişir.clean bulk içi %20 benim ölçulerımde sınırın sonunda 17 yi geçmese iyiydi. Ama vatandaş içi gayet sağşıklı değrrler

3. _Gc

_Gc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Açıkcası hani siz arkadaşlar sayesinde doğru bir yolda olmadığımı anladım. Hani sizce nasıl derken, iyi mi kötü mü anlamında. İstediğim cevabı verdin ben her ne kadar kendimi anlatamasam da, çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş sağlıklı şekilde yağı yükselterek kilo vermeye gayret edeceğim.

4. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    _Gc kusura bakma.Abim bi kaza geçirdi .Uzun zaman giremedim foruma.Değerlerin Normal görünüyor.İngilizcem olmadığı için çat pat cevirebildim.Yağ oranın %12 civarlarina gelene kadar ketojenik diyet uygulama.Normal düşük kalorili karbo-pro-yağ(dengeli) diyeti uygula.Mutlaka bolca hareket et.Günde en az 2.5-3lt bandında su iç.(yazın 4 litreye kadar cikabilir.).Bolca kırmızı et,balık ,salata doğal yağ tüket.Kuyruk yağını mutlaka öneririm.Doymuş bir yağdır ama karbonhidratlara fazla yuklenmeden kalori kaplayarak tok kalmanı sağlar ekmek yemeden.Başarılar..

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Azaltmaya değiil arttırmaya çalışıypr .... devam ben de aynı yodayım %46 dan 30 a düştüm şimdi yavaş yavaş yükseliuorum alacağım 5-6 kilo yağı kafaya takmoyorum ancak 115 + kilonun avantajını kullanıyotum alabildiğim değerler 80 kilobirine göre çpk farklı ;)

6. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Tabiki de bir tercih meselesi.Saygı duyarım.Ben 88kg ım ve1.88 boyundayım.Benim için iki haneli rakamlar çok yüksek o yüzden o şekil bir yorum yaptım:)).

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    evet kiloya göre daha fazla meteryal sokabilmek gelişim hızıını etkiliyor. ayrıca o elektronik tartıların söyledikleri çoüunlıkla yalan 8-9 lara inanmayın. o rakamlarda insan anatomi atlasına döner maşallah bizim 6-7 yim diyenlerin nedense derileri pek kalın :D. 80 kilo olsam 100 gram proteinin işleyip işleyemeyeceğim şüpheli 150 gramın çoğunun yağ olacağı kesin. ve bunun gibiçok şey değişiyor. ben 30um diyorum sizin aletlerde ölçülsem 22 falan çıkarım heralde :D

8. Acarbiceps

Acarbiceps Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Az buz yağ-kasda gidicekmi yani , bumu istediğin 35gr carb ha .. ben günde 550 yiyorum :/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    iyi yapıyosun (!)

Acarbiceps bunu beğendi.
  10. Acarbiceps

Acarbiceps Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Napalım hocam yakıyoruz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Yağ oranı hastahanede ölçülür makinelerde değil.Bazı arkadaşlar çok büyük yanılgı içerisinde.Çok ciddi testlerin uygulanması gerekiyor.En başarılısı da yoğunluk ve x-ray yöntemi.Her hastanede de bulunmaz.Benim şuan %9.5.Yok %7 miş yok %5 miş te.Doktor sende yağ yok demiş te.Vücut sanıldığı kadar aptal değildir.Kendi hayati fonksiyonlarını devam ettirmek için %7 ye bile izin vermez İlaç kullanmadığınız müddetçe..

12. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    benim şu forumda ve çevremde en çok takıldığım konu...adamların doğru düzgün bir kas kütlesi yok...yada en az 1 sene büyümemiş kas koymamış...zaten zayıf direk definasyona yönelim o yağları yakıcam düşüncesi. arkadaşlar bizler yağ yakarken illa kas kaybıda yaşıyoruz tabiki supplementler belli takviyeler ve beslenme bu kaybı minimize ediyor...ama sizin ortada belli bir kas kütleniz yokken bu kadar katı diyetler sizi sadece geriye götürür. nacizane önerim önce büyümek gerekir sonra definasyon...büyümek içinde karb. şart burda makrolar ve temiz beslenme ile size tavsiyem büyümenizdir.

13. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Kesinlikle.İlk olarak dengeli carbo-pro-yağ diyeti her zaman tercih edilmeli.8-10 yıldan sonra artık kişi amacına göre değişik antrenman ve beslenme metodları uygular.

Sayfayı Paylaş