Siz büyüklerimin yardımı lazım(beslenme)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve cakirkeyf tarafından 26 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Merhabalar öncelikle şöyle başlayayım.Bu sporda yaklaşık 4.ayım oldu.İlk 3 ay gittim sonra ara verdim.Zayıftım ektomorf vücuda sahibim.İlk 3 ay güzel bir beslenmem vardı ilk ay 2.5 kg sonraki aylar 1.5 kg aldım.Sonra ara vermek zorunda kaldım yaklaşık 3 ay kadar.Şimdi tekrar başladım fakat iştahım çok kötü.Eskisi gibi değil.Günlük kalori ihtiyacımı bile çıkaramıyorumdur.Gainer aldım fakat oda dokunuyor bünyeme kullanamıyorum.Kalorisi yüksek günlük ihtiyacımı tamamlayabileceğim besinler nelerdir? Hatta beslenme programı yazabilirmisiniz? Teşekkürler

2. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Kuruyemiş kullanabilirsin. Ceviz fıstık badem gibi. Hem kalorileri yüksek hem sağlıklı yağ kaynağı

3. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Teşekkürler.Peki hocam şu müsli yani yulaf ezmesi hakkında konuşmak istiyorum.Bunu kilo aldırıyor diyende var kilo verdirir diyende var net bir bilgi yok mu? Birde bana beslenme programı lazım

4. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Herhangi bir besin sana kilo aldırır yada kilo verdirir diye bir şey yoktur. Kilo alımı günlük kalori ihtiyacının üstünde kalori alırsan gerçekleşir. Kilo verme olayıda tam tersi, günlük kalori ihtiyacından daha az kalori alırsan kilo kaybedersin. Yulaf ezmesi konusuna gelirsek kaliteli karbonhidrattır. Kilo almak isteyende kilo vermek isteyende kullanabilir. Beslenme programı oluşturman için boyunu yaşını kilonu ve günlük kalori ihtiyacını bilmemiz lazım. Tabiki bir de hedefin ne onu öğrenmemiz lazım.

5. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    boy 1.73 kg 58.5 hedef 65 kg.

6. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük kalori ihtiyacından 400-500 kalori fazla alarak hedefine ulaşabilirsin. Ancak temiz ve dengeli beslen bence

Yumurta
    Yulaf
    Lor
    Kuruyemişler (fıstık,ceviz,badem)
    Zeytinyağı
    Tavuk göğsü
    Yağsız kırmızı et
    Yoğurt
    Muz
    Bulgur
    Patates
    Gibi besinlerden program oluşturabilirsin. Kilo başına 1.6-1.8 gr proteinde almalısın en az. (Bu haftada kaç gün antrenman yaptığına göre değişebilecek bir değer)

7. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş