Sivilce - Alerji Sorunsalı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Random7 tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Random7

Random7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 2 aydır suratımda,sırtımda,göğsümde sivilcelerle uğraşmaktayım.Bu sporda 3.yılım ve ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum.Beslenme düzenimiz yahut kullandığımız ürünler az çok aynı olacağı için buradaki arkadaşlara danışmakta fayda gördüm.Günlük beslenmem şu şekilde:
    *7 yumurta akı 1 sarısı
    *200 gr lifalif yulaf
    *200 gr makarna
    *500-600 gr tavuk göğsü
    *30 gr zeytinyağı
    *40 gr ceviz
    *Yeşil sebzeler,2 meyve
    *Supplement olarak Optimum Whey,Optimum Bcaa,Bsn No-x kullanıyorum.Creatine kullanmamdan kaynaklandığını sandığım için kullanmama ara verdim 1 aydır ancak sonuç aynı.
    Tahminimce 2 ihtimal var: İlki yukarıdaki besinlerden birine artık vücudum tepki veriyor.İkinci ve mühim olanı karaciğerim yorulmaya başladı

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    yumurta burada suçlu olabilir.bende de yapıyor oradan biliyorum. stres kaynaklı veya başka şeylerde olabilir.doktora gitsen daha iyi.

3. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    idman sonrası malum baya terliyor insan
    ve salon eve uzak olabileceğinden duş alınmadığında ter gözenekleri falan kapatıyor ve sivilce yapıyor demişti biri bundan olabilir belki

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    yaş kaç ergenlik dönemindeyse beslenmeyle alakalı değil o cildin yağlıysa ve sabunla yıkamazsan hertürlü çıkar kendimden biliyorum bende şuan azaldı sabun vs kullanıyorum .

5. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Yastık kılıfı,çarşaf,yorgan kılıfını sık sık yıkanmışıyla değiştirin,migrostaki nextcarenin mor en sert süngeriyle duşta iyice keselenin (biraz acıtır hatta kıvrandırır sonradan alışacaksınız),giydikleriniz daima temiz olsun.süngeri her kullanımdan sonra az domestoslu suyla yıkayıp kurutun.Elinizi yüzünüze deydirmemeye çalışın.Salonda terinizi havluya değil götüreceğiniz kağıt havluya silin.En önemlisi saçınızı temiz tutun.internetten inflamasyon ve anti-inflamasyon etkili yiyecekleri araştırıp anti-inflamasyon ağırlıklı bir denge kurun.Yumurtadaki araşidonik asit sivilce yapabilir.Şeker de sivilce yapabilir histamini artırır.

şurda nerdeyse her türlü ihitmal yeralmakta bir okuyup yaşantınızı gözden geçirin :

http://drhyman.com/blog/2010/05/19/how-to-get-rid-of-acne-pimples-and-other-skin-problems/#close

6. Random7

Random7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de bu ihtimal üzerinde düşünüyorum.Bir hafta ara vermekte yarar var yumurtaya
    Salonum ve ev arası yürüme mesafesi 5 dakika.Gider gitmez mutlaka duşumu alırım
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2014 ---
    Zaman ayırıp bu ilgili cevabınız için teşekkür ederim.Kıyafet ve cilt temizliğine önem veren biriyim.Sorunun gıda veya supplement nedeniyle ortaya çıktığını düşünüyorum

Sayfayı Paylaş