Sinav, Barfiks vs...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sarc4stic tarafından 29 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    barfiks bildiğiniz gibi her kası çalıştırıyor şu enseye çekiş muazzam bişey triceps için babam göğüs kesmeyi barfiks ile yapmiş zaten . enseye çekmeyi deneyin

2. dubtis

dubtis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Hergün,fazla barfiks çekmenin bir zararı olur mu?

3. Dulles

Dulles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.uzun zaman amatör olarak futbol oynadım yaklaşık 1 aydır da vücut geliştirmeyle ilgileniyorum.benim bir sorunum var.çalışmaya ilk başladığımda 2,5 kilo ile bile bench press yapamıyordum ama şimdi 12,5 kiloyla bench çalışmamı tamamlıyorum ama hala şınav ve barfiks çekemiyorum.çok güçsüzüm ondan mı acaba?çalıştıkça ve güçlendikçe şınav ve barfiks çekebilir miyim?vücut ölçülerim 1.87 boy 68 kilo.ince yapılıyım,yağsızım.cevap verirseniz çok sevinirim 50 tane şınav 20 tane barfiks çekenlere imrenerek bakıyorum.şimdiden çok teşekkürler...

4. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Tekrar ve ağırlıkları yavaş yavaş arttıracaksın o zaman barfiks ve şınavda. Barfiks çekebilmek için öncelikle lat pulldown makinesiyle çalış yavaş yavaş ağırlıkları arttır. Şınav bir tane bile çekemiyo musun? Eğer öyleyse şınav çekecek hale gelmek için bench presste yavaş yavaş kiloları arttırcaksın.

everest ve Dulles bunu beğendi.
  5. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Dulles:
    Tabiki çekebilirsin, egzersizlerde ağırlık artırmaya devam ettikçe çok rahat şınav çeker hale gelirsin istikrar, süreç ve birikim devam ettikçe mutlaka mevyeleri toplarsın. Barfiks çekmeye başlaman bundan biraz daha geç olacaktır, sırt çalışmalarında pull down egzersizlerine ağırlık verdikten sonra zamanla 1-2 tekrar barfiks çeker hale gelirsen artık zamanla artırmaya başlarsın ama programını buna mahsus ayarlamalar yapılması gerekir belkide antrenmanın başında 8 set max tekrar barfiks çalışman gerekecek.

Son düzenleme: 16 Mayıs 2008
    Dulles bunu beğendi.
  6. Dulles

Dulles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle cevaplarınıza ve ilginize çok teşekkürler.dün denedim 1-2 tane şınav çekebilir olmuşum.ama hala barfiks yok.lat pulldown'a ağırlık vereceğim tavsiyeleriniz üzerine.bench press en çok gelişim gösterdiğim çalışma.öncedende dediğim ilk başladığımda 1,25-1,25 toplamda 2,5 kilo ağırlıklarla 2-3 tane bench yapamıyodum tam 1 ay sonra 12,5 kilo ile bench setlerimi tamamlar oldum.tekrar teşekkürler.

7. Dulles

Dulles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatt arkadaşım az önce denedim 3 tane şınav çekebiliyorum.hemde düzgün şınav yani kalça yukarda değil vücut hizasında ve göğsümü yere 2-3 santim yaklaştırana kadar 3 tane çekebiliyorum.hergün çekmeye karar verdim.teşekkürler..:)

8. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Push-up(şınav) hareketi vücutta bir çok kas grubunu aynı anda çalıştıran, özellikle yapılış açısına göre triceps ve göğüs kaslarına etki eden çok iyi bir ısıtıcı hareket. Yalnız bu hareketi her gün yapmaktan ziyade 2-3 günde bir 15*3 ya da 20*3 yaparak çalışmak daha faydalı olabilir gibi geliyor bana. Eğer 3 tane çekebiliyorum ancak diyorsan, 5*3 gibi çok düşük bir çalışma temposuyla başlayıp zamanla arttırmak şu aşamada, bence, faydalı olacaktır.

Dulles bunu beğendi.
  9. onelan

onelan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Barfikse başladım her tarafım ağrıyor.

Arkadaşlar normalde 1 tane bile çekemeyen biriyim.
    Dün zorladım zıplaya zıplayada olsa bir sürü kez çektim.
    Şu anda bileklerim, omzum, özellikle midemin-üst alt komple kısımları, sırtımın sağı solu, boynumun altı komple ağrıyor. Normalmi
    ben pek bodyle ilgilenmediğimden hamlıktanmı oluyor geçermi sonra:(

Edit: Konu ilgili başlık ile birleştirilmiştir. Forum kurallarını okuyunuz.

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ekim 2008
  10. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    geçer ama bırakma yapmayı ...

11. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Barfiks, şınav vs. çekemiyorum diyen arkadaşlarımız muhakkak olmuştur, olacaktır. Bu hareketlerde kendini geliştirmek isteyenlerin, her idman sonrası yapabildikleri kadar yapmaları gerekiyor. ''Ben hiç barfiks çekemem ki'', ''Anca bir iki tane çekebiliyorum'' vs. diyenler için: ''Yılmak yok'' diyorum. Bugün bir tane çekersin, bir kaç hafta sonra bir bakmışsın ki üç dört olmuş. Sonra beş altı olmuş. Kaptırmış gitmişsin... (Tecrübeyle sabittir.)

everest bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  13. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Bodye başlayınca barfiks çekemez oldum

Arkadaşlar soru saçma gelebilir ama ben bodye başlamadan önce daha güçsüz olmama rağmen 15 tekrar kadar barfiks çekebiliodum şuan 2-3 tane bile çekemez oldum gücüm artmasına rağmen bu haraketi neden yapamıyorum sizce?

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kaotik

Açtığınız başlığı ilgili konuyla birleştirdim.
    Buradan devam etmeniz daha uygun olacak.

saydam bunu beğendi.
  15. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    kilondaki artıştan dolayı olabilir.

16. hakanbjk15

hakanbjk15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 5 tane düz barfix 5 tanede ters barfix rahat çekiyorum...
    şınavıda 20 tane rahat çekiyorum ancak zoralrsam 25 i bulurum..

17. gobekli

gobekli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar başka bi arkadaşta sormuş hergün barfiks çekmek zararlı olurmu ciddi başka bi spor yapmıyoken yada hergün şınav çekmek zararlımıdır cevaplarsanız sevinirim

18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    her gün barfiks cekersen, kondisyonun ve hareket kabiliyetin artar..ama kaslar dinlenmezse, gelişemez..bir kas grubu harekete cabuk adapte olduktan sonra, belli bir süre sonra agırlıgı sürekli artırmanız veya değişik tutuş şekilleirni yaparak farklı noktalara vurmak zorunda kalırısınız..çünkü sürekli ve her gün aynı noktaya baskı uygulamak o noktadaki kasların doyumunu çok düşürür ve gelişim cok azalır..bu yüzden, her gün çalışmak cok özel durumların dışında dogru değildir.

gobekli bunu beğendi.
  19. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

tutuş şekillerinde farklılık olabilir.Mesela ben bodye başlamadan önce barfix çekerken eller vücuda doğru olacak ve kapalı çekilde çekilecek zannediyordum ama başlayınca yanlış bildiğimi gördüm eller karşıya bakacak ve geniş tutulacak tabi böyle yapıncada ilk şekile göre barfix çekmek zorlaşıyor ve daha az yapabiliyorsun hareketi:D

20. kratos666

kratos666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bariks sinav

1993 dogumluyum evde zaman buldukca barfiks sınav ve arada sırada mekik cekiyorum fakat bunlar barfiks için günde 40-50yi sınav ise günde 150yi bukuyor canım sıkıldıkca yapıyorum yani.Fakat yasımdan dolayı bu kadar yapmak kemik gelisimime her hangi bir zarar werir mi ve body degil de fitness yapmayı düsünüyorum YAŞIM buna elverisli mi?boyum 1.78 fln daha uzayacaksam bunu engellemek istemem

Sayfayı Paylaş