ShreddedLion Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ShreddedLion tarafından 20 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Estağfurullah bir paylaşım yapmışsın kusur olur mu hiç. Her insan bir örnek olabilir severim kişisel deneyimleri dinlemeyi okumayı. Benim sorunum da aynı biliyor musun. İnsanlar yok zayıfsın yok şeylesin böylesin diye diye başımın etini yerdi. En yakından en uzağa böyle çok insan olur malesef. Bende tabii epey üzülürdüm. Yani insanız sonuçta psikolojik baskı hissetmek kötüdür. Ama insanlar karşısındakini düşünmüyor. Diyen adamlar da zaten vücudu iyi değildir boş atarlar. Ama robot değiliz ve duygularımız elbet var ve bu bizi rahatsız eder. Bende hacim alma derdindeydim. Kas gelişimi büyük olma vb. Benim bir sorunum vardı. Hacim çok kötüyken gücüm bunun çok ilerisindeydi ki ben powerlifter gibi çalışmadığım halde. Özellikle biceps in dahil olduğu hareketlerde çok rahatım. Garip. Fakat insanlar buna bakar mı? Bakmaz. Sen zayıfsın. Sen küçüksün. Sanki güç için illa büyük olmak gerekmiş gibi. Kendini yerden kaldıramayan adamların söylemleri beni epey düşündürdü. Şimdi ise ne için ne yapmam gerektiğini biliyorum ve hala daha yeni şeyler öğrenme peşindeyim. Bilgide ve öğrenmede sınır yok. Dediklerin doğru. Biliyorum. Ama yine de teşekkür ederim. Düşünmüş cevap vermişsin. Sadece şuan hedefim kas geliştirmeyi düşünmeden duruma göre hareket etmek. Mesela dinlenme ihtiyacı hissedince zaten geri duruyorum. Ama toparlanıyorsam sıkıntı çekmiyorum. Mesela ağrılarım var veya psikolojik olarak hazır değilim veya beslenmem iyi gitmiyor veya gerçekten toparlanmam lazım ise kesinlikle dinlenirim. Yoksa vücuduma zulüm olur. Bir de doğal beslenme vücudu çok fena toparlıyor. İmkân oldukça köy yumurtası alırım, köy tavuğu alırım, yerli doğal beslenmiş kırmızı et alırım kemiğiyle iliğiyle suyuyla tüketirim zaten tavuğun bile suyu jöle gibi olur tam bir antibiyotik. Köy yumurtası desen 10-12 gram proteini var. Aynı etler gibi %20. Bildiğim yerler var ve imkan oldukça alıyorum. İmkân olmayınca da klasik şehir beslenmesi. Ve gerçekten ilk dediğim gibi beslenince ertesi güne en ağır idmanı bile yapsam toparlıyorum. Ama ikinci dediğim gibi dinlenme ihtiyacı hissediyorum. Aynısı haftada 1-2 gün sadece bitkisel beslenince de oluyor ve bedenen rahatlıyorum. Ama kıştan itibaren zaten vaktim de olmayacağından dediğin gibi ağırlık artırıp birer hareket sade full body olarak devam edeceğim. 1 gün om bir gün off devam edeceğim. Şimdi vaktim varken biraz da tadını çıkarıyorum. Hele bayramdan sonra kim bilir neler yaparım :D

2. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    :):innocent:

3. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
  4. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bence deadlift de 12 tekrar yapılmamalı.2 set yerine 4 set olup son setleri 30 rmli max tekrar yapmak güzel olur kanatimce

5. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Önceki antrenmanlarımda öyleydi. Az tekrar 4-5 set. Belki 3 set. Fakat şimdi F1,F2,Off şeklinde çalışmaya geçiyorum. İlk gün Bacak ve Sırt grubu performans, göğüs ve omuz kollarla beraber pump. 2. Gün ise bacak ve sırt pump diğerleri performans olacak. Şu ikişer setlik idmanın yorgunluğu hala üzerimde. Ekim ayına kadar bunlarla devam edeceğim. O da haftada 4 set Deadlift e ancak denk geliyordur. Sıkıntı çıkaracak şekilde çalışmadığımdan şuan sorun yok. Ben de Deadlift in az tekrar yapılması taraftarıyım ama bu başka birşey ya hocam denemelisin bence. Hele zaten bu kadar yıllık deneyimin de varsa fena iş çıkarırsın. Bence denemelisin fena birşey :D

6. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Deadlift te beli sakatlamayalim sonra:D.kesin denerim.bi ara hatta öğrencilerime de tavsiye ederim.

7. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Aman hocam doğru yaparsın sende sıkıntı olmaz da yanlış yapan falan olur başına iş alırsın :joy:

bordo14 bunu beğendi.
  8. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Uzun süredir hayatımdaki bazı kötü olaylar sebebiyle spordan uzağım. Yeni yeni kendime geliyorum desem yeridir. Bu süreçte beslenme kötü bir hal aldı. Hedeflerim, düşündüğüm uygulamalar ve daha birçok yapmayı hayal ettiğim şey elimden kayıp gitti. Bazen oldu ki önüme geleni yedim. Bazen oldu ki sırf umursamamaktan sağlıksız beslendim. Tabii bu da birşeydir çünkü bazen günü sadece bir avuç kuru meyve ve birkaç bardak suyla çıkardığım oldu. Şimdi ise yine spor önceliğim olmak üzere belirli bir düzene koyulmayı düşünüyorum ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Konu antrenman günlüğü olduğundan daha fazla yazamam buraya devamına bırakacağım linkten bakarsanız sevinirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2018 ---
    https://www.bodyforumtr.com/threads/shreddedlion-yenİden.144010/

9. Decline Dumbell Press

Decline Dumbell Press Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    dostum her inişin bir kalkışı vardır neler yaşadın bilmiyorum ama ben de zor gunler yaşadım 2018de ve suan gecis donemi yaşıyorum bakalim 2019 umarim hepimiz icin hayirli bir sene olur

10. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53

İyi dileklerin için teşekkür ediyorum. Evet bir yerden başlamaya çalışıyorum. Yeniden birşeylere çabalamaya. Umarım işler yolunda gider. Umarım sen de umduğun şeylere ulaşırsın güzel şeylerle karşılaşırsın :)

Decline Dumbell Press bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş