Set aralarının önemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve furk tarafından 7 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Genelde 60 ila 90 saniye arasında dinlenilmesi öneriliyor ancak bazı egzersizlerde vücudumun izin verdiği maksimum ağırlıkta da çalışsam 20-30 saniye içerisinde kaslarım yeniden çalışabilecek duruma geliyor. Set arasındaki dinlenme süresini uzun tutulmasının faydası nedir? Kısa tutarak kaybedeceğim şeyleri bilecek olmam zamanımı verimli kullanabileceğim bir antrenman yapmamı sağlayabilir. Ayrıca adelelere yönelik ortalama bekleme süresi var mıdır? Örneğin biceps antrenmanında dinlenme süresi göğüse göre düşük olabilir gibi...

2. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    Uzun tutulmasının değil kısa tutulmasının faydası vardır kasılma ve gerilme devam eder diğer sete geçmen için 40 saniyeyi geçirme hareketler arasında da 1 dakika bekle

3. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    setler arası 30 saniye egzersizler arası 50 saniye uygun mudur?

4. Emircantkkk

Emircantkkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bir antrenman 45 50 dakikayi geciyorsa o antrenmN antrenman değil fantazidir 25 30 saniye bence uygun

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    full body çalışıyorum hocam 2 buçuk saati bulduğu oluyor :)

6. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    Dostum 2.5 saat aşırı fazla sohbeti kes salonda, set arasında da 30 saniyeti geçirme seni hareketler arasında da 45 saniye zaman tut telefondan faydasını göreceksin

7. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    telefondan tutuyorum hocam süreyi. setler arasında 45 ila 60 saniye arasında dinlenme sürem oluyor ve abs hariç full body çalıştığımdan tüm bölgeler için toplam 69 setlik bir antrenman programı benimsediğimden bu kadar uzun sürüyor. sırf setler ve egzersizler arası bekleme sürem ortalama 1 saat buluyor zaten. salonda egzersiz ve set arası dinlenme harici aktivitem yok kulaklıklarım takılı muhabbet etmiyorum.

8. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    Neden split yapmıyorsun? Haftada kac gün dinleniyorsun?

9. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    haftada 6 gün antrenman yapıyorum. pazartesi çarşamba ve cuma günleri fullbody antrenmanı yapıp o günleri tabata protokolü hiit kardiyo ile bitiriyorum. salı-perşembe ve cumartesi günleri ise fullbody'de çalışmadığım tek bölge olan abs çalışıyorum ve o günleri de 15 dakika koşu, 10 dakika eliptik, 5 dakika kondisyon bisikleti ve 10 dakika ip atlamadan oluşan düz kardiyo programım ile bitiriyorum. pazar günleri dinlenme günüm.

fullbody hedeflerime ulaşmamda daha iyi bir yöntem olduğundan bu programla ilerlemeyi seçtim split pek bana göre değil.

10. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    Çok antrenman yapman aksine hedefine ulaşmanı çok daha yavaşlatır. VG 3 Halkadan oluşur Sıkı ve Şiddetli Çalışma, Beslenme, Dinlenme biri zayıfsa halka kopar. 1 gün çok az bir süre :)

11. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    hocam dinlenme önemli bir faktör biliyorum ancak zaten salı perşembe ve cumartesi günlerim dinlenme günlerim gibi birşey. o günlerde sadece kardiyo ve karın kası çalışıyorum. bunlar haricindeki günlerde dinlenen karın kaslarımı o gün çalıştırıyor, öteki günlerde de çalışmış olan diğer bölgelerimi o gün dinlendiriyorum. iki program içerisinde düz kardiyo programım hariç önceki gün çalışılmış kasların hiçbirini etkileyen bir hareket yok. dinlenmeden kasıt tüm bedenle istirahat değil kaslara protein sentezi için zaman vermek olmalıdır.

12. Emircantkkk

Emircantkkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Büyümek istiyorsan haftada en fazla 2 gun normal antrenman sonrasi yap bence kardiyonu ben şahsen hiç kardiyo yapmadım ama amaç fit kalmaksa sen bilirsin

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    deadlift squat bench press ile yüksek ağırlıkta çalışıyorsanız o tarz campound egzersizlerde 1-3 dakika arası dinlenebilirsiniz. izole egzersizlerde o kadar etki etmeyebilir de dediğim egzersizlerde ve birde yüksek ağırlıkta çalışıyorsanız diğer sete kadar dinlendirmek mantıklı olur biraz

Decline Dumbell Press bunu beğendi.
  14. Decline Dumbell Press

Decline Dumbell Press Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    adam gibi kendini zorlayacak en yüksek ağırlıklarla çalışıyorsan 30 sn değil 1 dakka bile yetmez bence antrenman programını ve kaldırdığın ağırlıkları gözden geçir

mrthr35 bunu beğendi.
  15. furk

furk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    kaldırdığım ağırlıkların bir tık üstünü kaldırmaya çalışırsam hareket ettiremiyorum hocam yerinden

16. Decline Dumbell Press

Decline Dumbell Press Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    sporcu geçmişin var sanırım ya da 12-15 tekrar çalışıyorsun çünkü nizami kaldırabileceğin en yüksek ağırlıkları 5-8 tekrar aralığında kaldırıp 30 snde yenilenebilmen şaşırtıcı ben piramit sistem çalışıyorum artan kilo azalan tekrar piramiti genel olarak 5-8 tekrar arası yapıyorum; son 2 sette 4-5 tekrara kadar iniyorum son 2 sette 2,5 dakika dinleniyorum ki o kiloları kaldırabileyim ilk setlerde de 1,5-2 dk dinleniyorum

mrthr35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş