savaş cebecinin son videosu hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pısırıkkatil tarafından 8 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    videoyu lütfen izleyin.

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    baştan sona kadar haklı olduğu nadir videolardandır. lütfen siz yapın deadliftinizi squatınızı ama yapmayanı da düşman görmeyin. sağlıklı bir vücut ve estetik görünüm için yapıyoruz bu sporu. herkese kolaylıklar..

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru söylediği şeyler var, arada cımbızla çektiği şeyler var. Standart savaş cebeci videosu.

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Roidhead. Çok dikkate almamak lazım.

Dracarys17 bunu beğendi.
  5. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Ben deadlift yapmam.bana gore gereksiz bir hareket.tabi bu benim dusuncem.zaten dediginiz gibi bu is saglik ve goruntu.

6. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yıllardır Türkiye bilimsel gelişmeleri neden takip edemiyor anlamıyorum.Avrupa-ABD’de ne yapılıyorsa bizim ülkemizde tam tersine teşvik ediliyor.Çok üzücü...

7. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Abi adam ne diyor ronie ye hafif gelen kilo adami sakatkadi.bu hareketler hemen sakatlamasa da zamanla sakatlik yapabiliyor.bu hareketlerden muzdarip insanlar var
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Kasım 2018 ---
    Roidhead nedir.

8. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bugüne kadar vücut geliştirme-fitness ile uğraşıp dirsek-omuz sakatlığı yaşamayan kaç kişi vardır?O zaman bütün press hareketleri sakatlıyor diyebilir miyiz?

9. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Hayatimda bir kere olsun omuzdan saktlanmadim.omuz enseye press de bari trapezime kadar indiririm hatta yapabilirsem daha da asagiya normal press dede gogsume kadar ama bir kez olsun sakatlanmadim.cunku ego savasi vermedim.

10. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    4 yıldır haftada 3-4 gün squat-deadlift-clean-row vs. yapıyorum.Bel bölgemde erector spinae doms ağrısı dışında hiçbir zaman bel ağrısı çekmedim...
    Korelasyon nedenselliği getirmez.Ben yaptım olmadı başkası yaptı oldularla bilimsellik sağlanamaz.
    Sissy squat yapıp çelik gibi tendonları olan insanlar varken bodyweight lunge yapıp kemikiliği ödemi yaşayan insanlar da var.

Dracarys17 ve zeo64 bunu beğendi.
  11. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Sunu da diyim.bu hareketlerin zararli oldugunu sadece savas demiyor video daki callamanin doktoru da diyor.hadi savas cahil kos koca mr olimpialara bakan doktor da mi cahil.bu bir gercek ki bu hareketler ne kadar digru da yapsan bir sure sonra sakatlik riski taşıyor.tabi dileyen yapsin
    Abi collaman isinma kilosunda sakatlaniyor.videoyu tam izledin mi

12. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bu tip konularda doktorlardan ziyade direkt olarak ağırlık kaldıran fizyoterapist ve doktorları takip etmekte fayda var.Hiçbir hareket sakatlar denemez.Tolere edemeyecek tendon ve eklemler vardır.Yıllarca EnseyePress yapan biri hiç sakatlanmazken bir başkası ilk enseye pressinde rotator cuflarını yırtabilir.
    Sözde sakatlıyor denen bu “hinge” odaklı egzersizleri tavsiye eden onlarca doktor-fizyoterapist-koç-antrenör sayabilirim.

13. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Curl yaparken de belini sakatlayabilirsin. Savaşın önerdiği back extension a gelirsek ağır girildiğinde fizik kurallarına göre deadliftten çok daha tehlikeli (deadlift: ağırlık destek noktasına (ayaklar) yakın, kaldırma noktası uzakta, back extension: destek ve kaldırma noktası aynı yerdeyken ağırlık göğüs hizasında). Leg press desen dizleri parçalanan kişileri saymaya gerek yok. Enseye çekişler, upright rowlar vs vs Uzun lafın kısası sakatlıklık riski olmayan hareket yok, bazıları belki bir tık önde ama onunda ana sebebi hareket değil, yapılan minimal hatalar.
    Ronnie nin durumunda geçirdiği son ameliyatlarında etkisi var onun da kendi ağzından anlatımı burada
    Genel olarak squat ve deadlifte bakarsak bu hareketleri tavsiye eden, sağlık için yapılması gerekir diyenlerin sayısı yapmayın sakatlar diyenlerden daha fazla çıkar bence. Fıtık ameliyatı geçirmiş insanlara dahi bu hareketler tavsiye ediliyor çünkü bunlar insan anatomisinin en temel fonksiyonları. Squat= tuvalet kullanımı, deadlift= yerden herhangi bir şey almak. Burada şuna dikkat etmek gerekiyor yapılan hareket ve seçilen ağırlık amaca ne derece yönelik. Yıllarını powerliftinge verip sağlıklı yaşamaya devam eden insanları da unutmamak lazım.
    Birde her zamanki gibi şu konuyu da es geçmemek gerekiyor. Profesyonel adamların yaptıkları ile amatörlere tavsiye verilmemeli ki genelde onların söyledikleri ve yaptıkları birbirinden farklı oluyor.

Ömer Alken bunu beğendi.
  14. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    dileyen dilediğini yapar.kendim adına yazayım deadlift yapmıyorum ve gerekli görmüyorum.şunu unutmayın ki bir tane vücudumuz var.
    bu son yazımdır.

15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış anlaşılmasın ama bu compound hareketlere karşı çıkanlar genelde böyle yapıyor. Herhangi bir argümanları, dayanakları olmadığı için önce laf edip sonra isteyen istediğini yapsın diyor :) Bence de isteyen yapsın :)

16. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Deadlift'e bodybuilding için ana hareket değil demenizi anlarım, vb bir sürü atıf ta bulunabilirsiniz fakat gereksiz demek bilgisizlik ve deneyimsizlik. Eğer formda hala sıkıntı yaşıyorsan, bel ve sırtta sorun varsa yapılmamalı zaten ama gereksiz demek veya bu hareketi tehlikeli(anatomiye ters) olarak adlandırmak saçma ve gereksiz.
    Yalnız, bu adamda ben tam bir kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş olayı görüyorum. Nasıl diye soracaksanız; Savaş Cebeci'nin göğüs kasları vücudunun diğer bölgelerine kıyasla gelişmiş değil, ve bu sonuçla da Bench Press göğüs kasını geliştirmez demesi de buradan gelir bence. Deadlift'i bu kadar vurmasını da sakatlık geçmişine bağlıyorum. Eğer yabancı dil seviyeniz iyiyse böyle adamları izlemeyi, ismini bile görmeyin arkadaşlar. Unutun yani.
    Ha, Savaş Cebeci'ye gerçekten yüzde yüz katıldığım konular da vardı, bu konuya katılmıyorum.

Dracarys17 bunu beğendi.
  17. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yoo abi ben campoundlara karsi degilim.bir tek deadlift mi var birleşik hareket.ben sadece bazi hareketler bana göre sakat dedim.vaktinde 145 kg squat basar iken dengem gitmisti omurgama yuk binmisti mesela.
    Hayatim da hic deadlift yapmadim ama gogus çevrem 115 cm ve ustu.ki boyum 173 cm.omuzlari bu olcude bile olmayan,deadlift yapanlar var.yani bence asil sorun deadlifte bu sporun ilahi gibi bakanlarda yd squata yd bench press e mesela.savasin bench gogsu gelistirmez lafi yanlis ama su gercek ki en iyi gogus harektleri fly ve cable cross over harektleridir.yani video bir kismi dogru.

Son düzenleme: 8 Kasım 2018
  18. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Deadlifti çıkar squatı çıkar barbell row u overhead press i çıkar çıkar. Deadliftte 20 saniyede tavan yapan nabzın verdiği hazzı izole hareketlerle sağlayamam. Doğru veya yanlış gittiği yere kadar giderim . Başladığımdan beri bir çok bölgemde ağrılar çektim özellikle omuz ama sahayı terk etmedim. Vesselam nasıl zevk alacaksanız öyle yapın. Bir video ile deadlift, squat gibi temel hareketlerin devri kapanacak değil. Belki haklı olabilir ama Savaş Hoca'ya katılmıyorum bu konuda.

19. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Deadliftle göğüs çevresi?

20. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şu cümleyi kurmasan iyi gidecektin ama neyse. Omuz, kol, göğüs dışında çalıştırmadığı kas grubu yok sanırım varsa da ben bilmiyorum :)
    Vücuttaki kasların belki de %80ini çalıştıran (kimisi az kimisi çok orası tartışmaya açık) bir hareketi böyle görmek normal bence :) Ki deadlift/squat savunanınlar şunu demiyor "herkes deadlift/squat yapsın, bunları yapmayan gelişemez". Biz diyoruz ki "deadlift/squat sakatlar yapmayın gibi cümleler kurmayın. Kendiniz yapmıyorsunuz/sevmiyorsunuz vs. diye hareketlere laf etmeyin o yeterli.

Sayfayı Paylaş