Savaş Cebeci İlginç Yorumlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 11 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Cebeciden daha fazla

2. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Şu cümleni burada anlatabileceğin çok az adam var aslında ama eline sağlık.

3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    :D Beyler adamın fanı falan değilim ama bilgisi ve seviyesi buradaki herhangi birimizi 50'ye katlar bu konuda anlaşalım. 1 veya 2 videoda yanlış veya eksik bilgi verilmesi geri kalan herşeyin kaldırıp atılması anlamına gelmez. Millet adama saldırmaya fırsat buldu hemen saldırıyor çünkü adam piyasayı öptü attı resmen. Yanlış anlamayın burada eleştiren arkadaşlar için söylemiyorum biz burada fikrimizi paylaşıyoruz, burası forum sonuçta. Ben şu sahte hocalara laf ediyorum, adam fiyakasını bozdu hepsinin. Herkesin gözü açıldı şimdi steroid alıp senedir camiada olup hiçbir bok bilmeyen bi ton hoca var. He kendini geliştirmeye ne gerek var ki zaten millete ilaç satarak para kazanıyorsun değil mi, sıkıntı yok o yüzden. 16-17 yaşındaki çocuklara satarsın ilacı alırsın paralarını ne olacak sana giren çıkan yok. Benim gözümün önünde oluyor sürekli ben konuşmak istemiyorum neyse. 2 senedir çalışan 18-19 yaşındaki gence ya da çocuğa senin vücut daha ilerlemez diyip sat ilacı ben sürekli görüyorum. Adam da bakıyor hocaya bu işi bilir diye güveniyor. Hoca bir bok bilmiyor ki sana öğretsin zaten anca ilaç satacak.

Ağırsağlam mevzusuna gelelim ben zamanım oldukça bir ton bilimsel araştırma okuyorum, kaç tane fitness ile ilgili e-book okudum, kitap okudum, BESYO öğrencisiyim ama ben tutup Savaş Cebeci gibi bu işin eğitimin gerçekten almış birine kafa tutamam. Tıp ile ilgili 2 tane çok iyi kitap okuman seni gerçek bi doktor yapmaz. O zaman o doktor neden 10 sene eğitim alıyor? Açsın tıp ile ilgili yazılmış en sağlam 10 kitabı okusun, hop doktor olsun. Çocuğun bi kere kanalına bakın bi ton terbiyesiz ergen küfür falan ediyor. Ayrıca iyi vücut iyi bilgi demek değildir, burası doğru ama bu kadar da değil. Bi faydan varsa önce kendine olsun bari en azından biraz olsun. Sen tutup ben araştırma yapıyorum diye kendini Fitness tanrısı falan zannedersen biri seni böyle sinek gibi yapıştırır. O görüntüye o ego hiç uyuşmuyor, karşında altına kaçıracağın adama videodan bi ton hakaret etmek kolay. Ayrıca Savaş Cebeci olsam bende egolu olurum ben Türkiye'nin en iyi okulunda eğitim alayım, Amerika'da eğitim alayım, Natural olarak hayvan gibi vücut yapayım, Amerika'da iyi bir yerde yaşayıp iyi para kazanayım, dış görünüşüm iyi olsun bende egolu olurum. Hatta hayvan gibi egom olur varya kralını tanımam. Burada bile biraz vücut yapmış çoğu arkadaşın dağ gibi egosu vardır. Benim objektif olarak görüşlerim bunlar. Savaş Cebeci'yi belki sevmezsin bende sempatik bulmuyorum ama hakkını vereceksin.

edit: Son bir ek yapacağım. Deadlift ve Squat'ı Dünya'nın gelmiş geçmiş en nizamı formunda bile yapsan bele hayvan gibi yük bindirirsin. İster yap ister yapma. Bu konu da gayet görecelidir. He bana sorun yok ağrı yok diyorsanız da yapın, vücudunuzu dinleyebilirsiniz.

Son düzenleme: 17 Şubat 2016
    Bozo-Baku, zzzxxz, sezer1994 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  4. Taibisi

Taibisi Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Ben adamin bilgisini veya tecrubesini sorgulamiyorum agirsaglamida Savas Cebeciyi de takip ediyorum.Verdikleri bilgileri akil suzgecinden geciriyorum ve videolarini tekrardan izliyorum cogu zaman...Benim anlatmak istedigim izole hareketlerle calismak tamam iyi vucut elde edilir tabiki de kuvvetlendirir ancak bahsettgim benim gorselligin otesi gercek performans .Performanstan kastim ise sporcu arkadaslarimiz anlar beni herhangi bir bransla ugrasan.Herhangi bir sporla ugrasan bir insanin izole hareketler hic bir isine yaramaz ve sporlarin cok ciddi bir kismi bacak kuvvetine dayali olmakla beraber vucudun geneline hitap eder ve izole hareket rutinleri ve hacim ve definisyon adi altinda yapilan diyetlerin hic bir yarari olmadigi kanisindayim.Hipertrofi antremanlari ne patlayici guce ne kuvvette devamlilik ne de kondusyona herhangi bir etkisi olmadigi gorusundeyim.Bu yazdiklarim kesinlikle kendi vucudumda gozlemledigim ve yaptigim arastirmalar dayanarak yaziyorum.
    Bu arada bu ego konusunda
    Ayrıca Savaş Cebeci olsam bende egolu olurum ben Türkiye'nin en iyi okulunda eğitim alayım, Amerika'da eğitim alayım, Natural olarak hayvan gibi vücut yapayım, iyi para kazanayım, dış görünüşüm iyi olsun bende egolu olurum. Hatta hayvan gibi egom olur varya kralını tanımam. Burada bile biraz vücut yapmış çoğu arkadaşın dağ gibi egosu vardır. Benim objektif olarak görüşlerim bunlar. Savaş Cebeci'yi belki sevmezsin bende sempatik bulmuyorum ama hakkını vereceksin.

Sevdigim bir soz vardir bu konuda `Spor karakter olusturmaz ortaya cikarir.`Bu sozu genel olarak yasamin diger kisimlariyla bagdastirmak cok mantiksiz olmaz herhalde.

Katarina, Pink Zeppelin ve aslangur bunu beğendi.
  5. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    her besyo öğrencisi çıkıp video çekerse 2 yıl spor yapan adam kendini hoca ilan ederse , Savaş Cebeciler gibi insanların değeride anlaşılmaz.
    Adam piyasadaki ne kadar sahtekar düzenbaz varsa hepsini ortaya çıkardı , gerçekleri doğruları konuştu. Onun içinmi bu çekememezlik.

zzzxxz, sezer1994 ve ÖzTürk37 bunu beğendi.
  6. BetterThanBoy

BetterThanBoy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Ağırsağlam bana çok samimi gelmiyor açıkçası. Anormal karın kası,anormal omuz bla bla gibi başlıklar koyuyor videolarına izletmek için.Çok havalı geliyor ayrıca herşeyi kendisi çok biliyormuş gibi.Az denk gelmedik"Çünkü bilmiyorlar" gibi cümlelerine.

sezer1994 bunu beğendi.
  7. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Ağırsağlam kim Allah aşkına ya her vücut yapan kendini hoca ilan edip video çekmeye kalkarsa ohooooo.
    her videosunda anormal başlığı var dediğin gibi

sezer1994 ve BetterThanBoy bunu beğendi.
  8. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    "Bilgi vucut ego 50 ye katlar "vs....

Kendinize gelin,bu tur adamlar bir yere gelemedigi icin saga sola saldirip(vucutculari dinlemyin,milli sporculara satasmalar,vs..)prim yapmaya calisan 15-17 arasinda hicbirsey bilmeyen genclere herkesin bildigi seyleri allayip pullayip satan,bunu da paraya cevirmeye calisan hokkabazlardir..

Karakter,beyefendilik,sporcu ariyorsaniz bakacaginiz yer youtuberler degil

40 sene once dunyanin ovgusune bodybuildingde mazhar olmus,su an konusurken bile mutevazi sekilde konusan,mike mentzer,sergio olivia ,lou ferrigno serge nubret gibi dev isimlerle ayni podyumda kiyasiya yarismis,birinci oldugu yarista ben haketmedim ikinci olan sporcunun hakkidir birincilik diyerek kupayi kabul etmemis Ahmet ENUNLU gibi beyefendi,mutevaziligi,bilgisi,gorgusu ile ornek alinacak kisilerdir..

Arnold kalca kaslarini calistirmasi icin Hayran oldugu Hamdullah AYKUTLU dan dersler almis zamaninda;bu adamlarin ortalikta konustugunu da kimse goremez kendini ovme mahiyetinde..

Acin videolarini izleyin ama yok devrim yaratti ezber bozdu vs bunlarin hicbir gercekligi yok guzel arkadaslar....

doxux, technical1967, freedom_54 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Aynen abi haklısın , güzel anlatmışsın gerçekten dünyaca ünlü sporcular övünmezken bu kadar ama bir kaç sene spor yapanlar profesör olmuş resmen..

10. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bence kelime kelime bence alıntı yapmak yerine bütüne cevap verirseniz tartışırız. Ben adamı tanrı ilan etmedim. Bir yere gelemediği için mi? Adamın geldiği yer belli. Manhattan Amerika'nın en pahalı yeri. Çok iyi para kazanması lazım ki orada yaşayabilsin. Adam burada eğitim almış, Amerika'da almış, Natural olarakta süper bi fizik yapmış. Burada herhangi birimizi de bilgi olarak 50'ye katlar, niye gocunalım? Yalan mı. Ben bu egoyu genel olarak söyledim. Türkiye'de vasat bi yerden çıkıp buralarda iyi para kazanıp, yaşayabilmek kolay iş değil. Adam bunları başarmış sonuçta sırf fizik yüzünden ego demedim ben. Vücut geliştirmecilerin çoğu zaten eğitim almadıkları için bu şekilde youtube kanalı falan açıp her konuda video çekemezler. Çünkü bunu anlatacak ne bilgiler ne de hitap yetenekleri yok. Adam anlatır sonra bilmediği için yanlış anlatır rezil olur. Tabi ki herkes için söylemiyorum. Ama düzgün ilaç kombinasyonları kullanıp, disiplinli çalışıyorsan, yiyorsan ve genetiğinde iyiyse zaten gelişeceksin. İsterse Dünya şampiyonu olsun, bu adamı bilgili yapmaz ki zaten. Ben kendi adıma beyefendilik aramıyorum sadece yaptıklarını takdir ediyorum. Arnold'u çok kıskanıyorum Arnold Dünya'nın belki de en egolu insanlarından biridir ama hayranıyım. Savaş Cebeci'ye de bu sebepten hayranım. Ve bu adamın çok egolu olduğunu düşünmüyorum. Düzgün şekilde eleştiri aldığında düzgün cevap veriyor. Ama yukarıda kanaldaki gibi 20 CM kolla, hiçbir eğitim almadan adama sallamaya kalkan biri olursa da cevabını yer. Bu da çok normal.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    :)

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şu konuda yazmadan edemedim,güç sporlarıyla ilgili türkiyede bir şeyler yapmaya çalışan tek tük çok az kişi var ve ağırsağlam kanalı bunlar arasında en öndeki.bilgi yönünü vücudunu egosunu vs geçelim sırf bu amaç yüzünden yaptıkları yüzünden bile saygı duyulmalı.ülkemizde çok geri planda kalmış bir sporla/disiplinle ilgili bayrak taşıyan insanları böyle sert ve yer yer altı boş eleştirmemek gerek.yanlışlarını doğrularını söyleyelim eyvallah fakat saygı faktörünü de unutmayalım.

doxux, Alfonso_ ve Taibisi bunu beğendi.
  13. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Guzel dostum tartismak gibi bir niyetim yok
    Tartismak bu adami onemsemek olacak daha fazla yazmayacagim ama sunlari soyleyeyim;
    Adamin nerde yasadigi geldigi yeri cok gostermez
    Amerikada yasayan egitim alan tek bu arkadas yok
    Mehmet yildirim var holywood yildizlarina egitmenlik yapiyor
    Onder adsay var pro kart sahibi ve bircok unluye egitim veriyor ki bu adamlar 50 dolara yuz dolara youtebedan ogrenci kovalamaya gerek duymuyor.

Isinde cok iyiysen is profilinde de parasal ve statu olarak iyi kisiler olur...

Soyledigi hicbir sey yeni olmadigi icin bu isi ortalama yapan musabik bir sporcudan fazlada bilgisi yoktur

50 ye ancak spora yeni baslamis 15-17 yas araligi kisileri katlar..

Cok bilen bilgili bir arkadas olsa emin ol calistirdigi kisiler 15-17 yas arasi kisiler olmaz,toplumsal statusu yuksek bir cok kisiyi de bulur du ki bulmus olsa emin ol onu da profil sayfasi yapar(holywood yildizi,isadami vs)

Hicbir dunya sampiyonu olmus Turkle konusma firsatin oldumu bilmiyorum ama (hamdullah aykutlu,ahmet enunlu,mahmut irmak,eryetis kurtaral)oyle ilac kullan beslen genetikte varsa tamam degil bu adamlar bilgi olarak da gorgu olarak da cok ozel adamlar..

Yedigin proteini ureye donusmesini anlatinca bu cok ozel bir bilgiye sahip oldugunu gostermez ya da steroid kullanmayin dedignde de ya da sguat yapmayin deyince de takdire sayan bir bilgi sunuldugunu gostermez

"Adamin geldigi yer belli "afedersin nereye gelmis ,youtube da 30 bin takipciye mi ulasmis?
    Tavuk sote mantarli yumurta gibi yemek tarifleri anlatan bir bayanin da 1 milyon takipcisi oldu Turkiyede ona da michelin yildizi mi verecegiz?

Son düzenleme: 17 Şubat 2016
    doxux, technical1967, dragox ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben sadece buna cevap veriyorum , akıl vücutta değil baştadır insan bilgili ise 20 cm kol veya 50 cm olması farketmez..

mehmet2576 ve Alfonso_ bunu beğendi.
  15. Taibisi

Taibisi Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Ilk once sunun ayrimini yapmak gerekiyor savas cebeci sadece hipertrofi tarzi antreman ve beslenme duzenleri hakkinda bilgi verirken agirsaglam basta powerlifting olmak uzere agirlik kaldirma hakkinda ve branslarinda bilgi veriyor lutfen ilk once bunu gozonunde bulundurunuz.Her ikisini begenerekte takip etmekteyim.Agirsaglamin bu isi gayet severek ve cok arastirarak yaptigini biliyorum bunu lutfen unutmayalim ikisi de anlattiklari konulari kendileri ortaya cikaran insanlar degil okuduklarini aktariyorlar bizlere.Nihayetinde tamam savas cebecinin yasi itibariyle bu konuyla cok uzun zamandir bilgili ona lafimiz yok zaten ancak agirsaglam videolarini bu kadar asagilamak bence dogru degil ve etik degil cunku o da okuyup ogrendigi bilgileri paylasiyor sanki kotu bi sey yapiyormus gibi lanse edilmesi hic hos degil.
    Cektigi videoya gelecek olursak kesinlikle ben de uslubunu tasvip etmiyorum ancak video da anlatiyor isin arka yuzunu ve bir anda ortaya cikan bir video kaydi da degil belli birikmeler yasamis ve bunun getirisi olarak biraz kaba bir dil kullanmis

16. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Aynen dostum
    Cok iyi trainerim diyorsan bu calistirdigin kisilerle olculur vucudunla degil(hany rambod:jay cutler +phil heathin traineri 9 mr olympia kazandi vucudu burdaki bir cok kisiden cok kotu)

Cok iyi vucutcuyum diyorsan bu da vucudunla olculur(vucutcu podyumda konusur)

"Ben amerika da okudum,pro card arkadasim var,vucutcular bilmez ben bilirim,yakin doktor arkadasim ,gecenlerde bir arkadas.. " bu mu olcü

Senin pro arkadasin varsa, pro cardi olan amerikada yasayan Onder ADSAY'da sguat yapilmali diyor (merkezi sinir sistemi kaslar arasindaki koordinasyon vs guzelce de anlatmis..)

technical1967, SoldiersOfGod ve stefan35 bunu beğendi.
  17. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide abi, hakikaten öyle yani mesela kendimden örnek vereyim benim salondaki hocam çok iyi bir vücuda sahip hakkını yiyemem ama program bile zor yazıyor gerçekten orası doğru, hatta bunun için senden program aldım geçenlerde ..
    Ayrıca öyle trainerlar var ki adam kürdan gibi ama bilgi zehir adamda çünkü yetiştirdiği adamlardan belli..
    Verdiğin örneklerde gerçekten çok iyi sporcular, örnek alınacak sporcu dersen Ahmet Enünlü,Hamdullah Aykutlu, gibi bir üstat var hele de Tuluğ Topa gerçekten muazzam bir sporcudur benim için..
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2016 ---
    Doğal çalışan bir sporcu için compound hareketler olmazsa olmazdır bana göre , çünkü deadlift ve squat gibi hareketlere başladığımdan beri kendimi daha güçlü hissetmeye başladım izole hareketlerde bile daha ağır çalışmaya başladım, testeron ve büyüme hormonunun ilacı compound hareketlerdir, bunun aksini söylemek yanlış olur düşüncesindeyim..

18. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Konu, "AğırSağlam Vs Savaş Cebeci" ise AğırSağlam 6-0 önde diyebilirim. Videoları objektif şekilde izlerseniz kimin daha iyi olduğunu anlarsınız. Savaş'ın Ağırsağlam kaynaklarına yanlış demesi komediden öteye gidemez. Video'da verilen kaynaklara bi göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu fitness olayı Cenk Hoca'nın dediği gibi; "Roket bilimi değil".
    Deadlift, Squat postür bozmaz, bozar diyenin diplomasından şüphe ederim. Burada 2 yıllık 3 yıllık adam diyip Furki'ye sallayan elemanların onun yarısı kadar bilgiye araştırmaya sahip olmadığından eminim.
    Savaş Cebeci'nin bu tavrı tamamen "kıskançlık" tekrar ediyorum "kıskançlık" bakıyor adam , genç olmasına rağmen çok daha iyi içerik üretebiliyor, onun aksine konuşuyor, hızla artan iyi yorum ve takipçi sayısıyla Savaş Cebeci kuduruyor. Hem isteyen çıkıp video yapar, neden Cenk Hoca birşey demiyor? Neden Kenzo çıkıp birşey demiyor da Savaş'a ne oluyor? E tabi kıskançlık gibi aşağılık takıntıları ve huyları var. Bu adam demiyor muydu bel fıtığım var eğilemiyorum diye? 50 yaşında PowerLifter amcalar 280 kg deadlift haydıyor nasıl olucak? Umarım Newyork'ta Türk olduğunu kimseye söylememiştir milli rezalet çıkmamıştır.
    Bu tartışma biz forumu nasıl etkiliyor acaba? Burada ben dahil 5-6 arkadaş daha Squat ve Deadlift'i savunup diğer arkadaşlara tavsiye ediyoruz, okuduğumuz izlediğimiz kaynaklar hemen hemen aynı. Ne yani biz senelerdir boşuna mı vakit harcıyoruz kaldırdığımız ağırlığı aslında kaldırmıyomuyuz? yada belimiz sakatta bizim mi haberimiz yok? Savaş Cebeci Pişmanlıktır. Furkan arkadaşım diye söylemiyorum, okuduğu takip ettiği kaynakları biliyorum onlara güveniyorum (Haliyle). Karşıda ise hiçbir geçerli kaynağa sahip olmadan, kolunu göstererek videolar yapıp, şuradan mezunum diyen bir adam var karar sizin diyorum.

doxux, ArdaFit ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  19. Taibisi

Taibisi Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara

20. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123

bu arada bahsedilen video bu. bilmeyen arkadaşlar izlememiştir diye.(kapak resmi gerçekten çok yaratıcı :D)

ben bi de şunu söylemek istiyorum cebeci gitmiş sayfasında furkanın bacağıyla kendi bacağını atmış işte ben squat yapmayın diyorum bacağıma bak o squat yapın diyor bacağa bakın diye. hayatımda bu kadar boş, mantıksız konuşan bir adamla ben daha önce karşılaşmamıştım. ayrıca antrenman sürelerini de yazalım ki kendini karşılaştırdığı kişiyle eşit olsun. kendisi 20 yıl, atıp tuttuğu adam 2 2.5 yıl. (bunu yazma sebebim de atıp tuttuğu adam kendisi kadar spor yapınca acaba nerde olacak ?)

doxux, ArdaFit ve 2pacist bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş